Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-12, 10:30   #1861
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co doradziłybyście dla osoby początkującej, nie używajacej nigdy żadnych filtrów i td?
Całe życie stosuję praktycznie rzeczy typu oczyszczajce maseczki, peeling i toniki alkoholowe. Wszysto wiec tylko dla cery problematycznej. Walczę z wągrami i tłustą skórą. Dopiero po przeczytaniu tego wątku zdałam sobie sprawę, że robię źle i tak naprawdę tylko sobie szkodzę.. Nie wiem poprostu wydaje mi się, że po stosowaniu kremu nawilżającego będzie jeszczegorzej, będę się bardziej świecić, a moje wągry będą jeszcze bardziej widoczne.

Bardzo byłabym wdzięczna za jakieś rady dotyczące codziennej pielegnacji skóry. Wiem, ze kazdy powinien sobie znalezc kosmetyk odpowiedni dla siebie, ale niestety nawet nie wiem od czego zaczac te testy.

Bardzo, bardzo proszę o jakieś rady, jesteście moja jedyną nadzieja.... (a wlasciwie mojej skóry)
Polecam wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...21#post9681821
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 12:35   #1862
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
No wlasnie nie wyskakuja mi pryszcze. Jak uzywalam krem to bylam niezle wysypana. Teraz to juz boje sie kupic jakikolwiek krem Po za tym nawet jak uzywalam kremow np jakies beztluszczowe niby ogolnie OK, to zapychal mnie no i jak po tym fluid dalam to po godzinie fluidu nie bylo.

Teraz jestem zadowolona bo moja skora wydaje sie byc nawilzona, taka sprezysta i to wszystko dzieki maseczce z jogurtu? Robilam tez maseczki z dyni..
znam to niestetyz autopsji
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 20:02   #1863
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
znam to niestetyz autopsji
no w takiej sytuacji kremów bym nie stosowała - jeśli jeszcze da się nawilżyć skórę jogurtem i dynią to już w ogóle gicior
mnie (w sumie całe szczęście) prędzej zapcha fluid niż krem i właśnie załamana wywołanymi po fluidach alergiami i zaskórnikami w końcu trafiłam na mój fluidowy KWC więc się akurat opłaciło pocierpieć...

a teraz pierwsze wrażenia po użyciu hydraphase do oczu i aqualia thermal UV na twarz:
hydraphase jest bardziej żelowa z konsystencji, niż przypuszczałam. ale pięknie się wchłania i zostawia mięciutką skórę, nie ściąga... zobaczymy, czy za parę dni powieki będą nawilżone jak trzeba
aqualia jest dość gęstym kremem (ale w fazowej buteleczce ) i w sumie taka konsystencja mi bardzo odpowiada na te mrozy (alpejski klimat). zostawia delikatną warstewkę, ale ta warstwa jakby wygładza. jutro spróbuję na niego nałożyć sam puder, wydaje mi się, że będzie się fajnie trzymać...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 21:34   #1864
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja dziśiaj kupiłam maseczke nawilżającą z niveiki ledwo co nałożyłam to znikła;D Moja cera chyba o niej śniła;] A jak myślicie czy Po piciu dużej ilości wody cera też sie nawilży? Pozdrawiam
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 12:15   #1865
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jaa dzisiaj postanowilam pod fluid nalozyc krem bo znalazlam jeszcze z data lipiec 2009 krem Bioderma sensibio light czy cos takiego, nie wiem jaki ma sklad, bo na opakowaniu nie bylo napisane, no i jest jak woda.. bardzo lekki. Wchlonal sie w sekunde ale nie do matu, nalozylam fluid i lampa jak nic :/ no ale.. poszlam na miasto i jutro zobaczymy czy beda jakies niespodzianki p calym dniu "noszenia" fluidu na kremie..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 22:32   #1866
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: nawilżające przesuszają??

a jakich balsamów używasz?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 10:04   #1867
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
No wlasnie nie wyskakuja mi pryszcze. Jak uzywalam krem to bylam niezle wysypana. Teraz to juz boje sie kupic jakikolwiek krem Po za tym nawet jak uzywalam kremow np jakies beztluszczowe niby ogolnie OK, to zapychal mnie no i jak po tym fluid dalam to po godzinie fluidu nie bylo.
Ja też na jakiś czas muszę odstawić kremy bo coś mnie ostatnio zapchało I to nie próbowałam nic nowego musiało mnie zapchać coś co nigdy wcześniej tego nie zrobiło :/ Shit!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-14, 10:48   #1868
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

No i co? No comments!

Posmarowalam sie ta Bioderma wczoraj i dzis mam dwa wulkany na policzkach ktore bolą jak diabli!
Jak nie uzywam kremu jest duzo lepiej
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 10:52   #1869
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
No i co? No comments!

Posmarowalam sie ta Bioderma wczoraj i dzis mam dwa wulkany na policzkach ktore bolą jak diabli!
Jak nie uzywam kremu jest duzo lepiej
Może wrzuć skład tej biodermy na składowy, jest szansa że dociekną co Cię tak zapchało
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 11:35   #1870
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny mam 17 lat cere tłusta skłonna do zapychania ,dużo wagrów do nie dawna okazyjnie wypryski osratnio kilka pryszcz mi przybyło ale mysle ze albo zapycha mnie filtr albo to sprawa ace derm (wysyp ) mam tez cere naczynkowo i wrazliwa...byłam dzis u dermatologa i dostalam ochrzan ze stosuje filtry bo sa niepotrzebne nawet przy cerze naczynokowej a tylko niepotrzebnie natluszczaja a pozatym doprowadze sie do tradziku wiec jak to jest? troche jestem w szoku...
W dodatku kazała mi sie myc mydlem :/ juz sama niewiem co stosowac...
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 13:07   #1871
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam 17 lat cere tłusta skłonna do zapychania ,dużo wagrów do nie dawna okazyjnie wypryski osratnio kilka pryszcz mi przybyło ale mysle ze albo zapycha mnie filtr albo to sprawa ace derm (wysyp ) mam tez cere naczynkowo i wrazliwa...byłam dzis u dermatologa i dostalam ochrzan ze stosuje filtry bo sa niepotrzebne nawet przy cerze naczynokowej a tylko niepotrzebnie natluszczaja a pozatym doprowadze sie do tradziku wiec jak to jest? troche jestem w szoku...
W dodatku kazała mi sie myc mydlem :/ juz sama niewiem co stosowac...
Mi tez odradzano filtry, z reszta jak je stosowalam to mialam multum pryszczy i juz takich stanow zapalnych.. jak odstawilam to bylo bardzo ladnie. co do mydla, to tez mowili mi zeby myc siarkowym - jak zaczelam stosowac siarkowe to mialam podrazniona skore - odstawilam.
Kazdy ma inna cere i w ogole inny organizm.

Ja np. (i pewnie nikt tak nie ma ) mam tak ze pryszcze mi wyskakuja po okresie a przed nic, zero..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-14, 13:15   #1872
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

To juz sama niewiem co robic filtry przeciez sa potrzebne...
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 14:46   #1873
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: nawilżające przesuszają??

wielu uzywałam ale zawsze to był nawilżające ze średniej półki. albo nawet niskiej. jakieś lirene, johnosn&johnson itp.
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 13:31   #1874
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja np. (i pewnie nikt tak nie ma ) mam tak ze pryszcze mi wyskakuja po okresie a przed nic, zero..

ja też tak mam... myślałam, że to ja jestem wyjątkowa...
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 13:39   #1875
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

No ale czasami bez filtrów nie można się obejść, np przy kwasach. Wydaje mi się, że cała sztuka w tym żeby znależć odpowiedni dla siebie - nie tłusty i taki, który nie zapcha. Sama jeszcze szukam ideału, ale napewno moja cera wygląda dużo lepiej niż przedtem. Z filtrów nie zrezygnuję bo nie mam zamiaru szukać czegoś na przebarwienia jak tylko skończe z pryszczami
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 10:37   #1876
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A używała ktoraś z was kremu Hipp nie pisze nic że jest nawilżający tylko że ma dodatki z drożdży wczoraj pierwszy raz sie posmarowałam i co mnie zdziwiło szybko sie wchłonął miałam gładką buśke i wogóle sie nie swieciłam niestety mam tylko próbkę Jestem ciekawa czy dobry jest na dłuższe stosowanie
zamieszczam skład:
Pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała HiPP Babysanft 75 ml

-Intensywnie pielęgnuje i niezawodnie chroni
-Zawiera wartościowy olejek migdałowy
-Bez barwników
-Bez oleju mineralnego
-Bez emulgatorów PEG1

Składniki:
Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.

cena 8,99 zł

Edytowane przez 19Mallgosia91
Czas edycji: 2008-11-22 o 10:58
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 14:09   #1877
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mogłybyście podac mi liste godnych wypróbowania kremów dla cery mieszanej osiemnastolatki (błyszczącej w strefie T, i tendecją do wyprysków na brodzie). Szukałam czegoś na KWC, ale nic nie znlazłam, pomijając kosmetyki komentowane przez 2/3 osoby lub z niską oceną...

Musze cos znaleźć na zimę...
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 20:32   #1878
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19Mallgosia91 Pokaż wiadomość
A używała ktoraś z was kremu Hipp nie pisze nic że jest nawilżający tylko że ma dodatki z drożdży wczoraj pierwszy raz sie posmarowałam i co mnie zdziwiło szybko sie wchłonął miałam gładką buśke i wogóle sie nie swieciłam niestety mam tylko próbkę Jestem ciekawa czy dobry jest na dłuższe stosowanie
zamieszczam skład:
Pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała HiPP Babysanft 75 ml

-Intensywnie pielęgnuje i niezawodnie chroni
-Zawiera wartościowy olejek migdałowy
-Bez barwników
-Bez oleju mineralnego
-Bez emulgatorów PEG1

Składniki:
Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.

cena 8,99 zł
ja sama mam inny kremik z hippa (wundschutzcreme), uzywam na podraznione miejsca, poparzenia itp., czasem tez na twarz - ale miejscowo. mi od czasu do czasu uzyty krzywdy nie robi, ale skladem sie sporo rozni od tego. sprobuje zatem przeanalizowac
woda, olejek migdalowy (niektorych zapycha, ale ogolnie dziala bardzo pozytywnie i regulujaco na prace gruczolow lojowych), jakis naturalny skladnik tluszczu kokosowego, skladnik nawilzajacy, wygladzajacy - niektorych moze zapychac, znow nawilzacz, podobno dziala procz tego oczyszczajaco... myristyl myristate to kolejny lipid, moze zapychac, nastepny to tez cos z nawilzaczy (ale z tych dotychczas wymienionych mnie zaden nie zapycha, moze to mniej popularne zapychacze ), potem tlenek cynku - zawarty tez w masci cynkowej wiadomo po co - do gojenia. potem te drozdze, konserwant, lipid, prowitamina B5, pewnie znow jakis lipid, stabilizator, konserwant, zageszczacz, konserwant, kwas mlekowy i zapach

dosc tresciwy kremik - ale mysle, ze warto sprobowac. hipp ma w ogole superowe rzeczy, bardzo dbaja o marke tutaj i o "czystosc" skladnikow. jedyne ryzyko jest takie, ze ktorys ze skladnikow bedzie dzialal na ciebie komedogennie - ale z kremami nawilzajacymi tak to juz jest. kup - w razie czego zuzyjesz na dekolt, piersi, lokcie czy co tam chcesz
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 20:51   #1879
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Mogłybyście podac mi liste godnych wypróbowania kremów dla cery mieszanej osiemnastolatki (błyszczącej w strefie T, i tendecją do wyprysków na brodzie). Szukałam czegoś na KWC, ale nic nie znlazłam, pomijając kosmetyki komentowane przez 2/3 osoby lub z niską oceną...

Musze cos znaleźć na zimę...
no liste mozna zrobic... tylko zalezy jaki budzet i czy to ma byc nawilzajacy, jakas kuracja nocna, cos ochronnego na dzien... najlepiej dobrac caly program. bo jak np. niewlasciwie myjesz twarz, to sie bedzie skora przesuszac niepotrzebnie... i wtedy dobrze dolozyc tonik przed kremem, najlepiej bezalkoholowy. malujesz sie w ogole? jakie masz "przyzwyczajenia" kosmetyczne?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 13:27   #1880
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja sama mam inny kremik z hippa (wundschutzcreme), uzywam na podraznione miejsca, poparzenia itp., czasem tez na twarz - ale miejscowo. mi od czasu do czasu uzyty krzywdy nie robi, ale skladem sie sporo rozni od tego. sprobuje zatem przeanalizowac
woda, olejek migdalowy (niektorych zapycha, ale ogolnie dziala bardzo pozytywnie i regulujaco na prace gruczolow lojowych), jakis naturalny skladnik tluszczu kokosowego, skladnik nawilzajacy, wygladzajacy - niektorych moze zapychac, znow nawilzacz, podobno dziala procz tego oczyszczajaco... myristyl myristate to kolejny lipid, moze zapychac, nastepny to tez cos z nawilzaczy (ale z tych dotychczas wymienionych mnie zaden nie zapycha, moze to mniej popularne zapychacze ), potem tlenek cynku - zawarty tez w masci cynkowej wiadomo po co - do gojenia. potem te drozdze, konserwant, lipid, prowitamina B5, pewnie znow jakis lipid, stabilizator, konserwant, zageszczacz, konserwant, kwas mlekowy i zapach

dosc tresciwy kremik - ale mysle, ze warto sprobowac. hipp ma w ogole superowe rzeczy, bardzo dbaja o marke tutaj i o "czystosc" skladnikow. jedyne ryzyko jest takie, ze ktorys ze skladnikow bedzie dzialal na ciebie komedogennie - ale z kremami nawilzajacymi tak to juz jest. kup - w razie czego zuzyjesz na dekolt, piersi, lokcie czy co tam chcesz
DzIęKuJe za odpowiedż narazie mam tylko próbkę i smarując sie 3 dzien cera taka jak u dzidzusia;] poza niektórymi tam zaskórnikami;] Pozdrawiam
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 13:34   #1881
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no liste mozna zrobic... tylko zalezy jaki budzet i czy to ma byc nawilzajacy, jakas kuracja nocna, cos ochronnego na dzien... najlepiej dobrac caly program. bo jak np. niewlasciwie myjesz twarz, to sie bedzie skora przesuszac niepotrzebnie... i wtedy dobrze dolozyc tonik przed kremem, najlepiej bezalkoholowy. malujesz sie w ogole? jakie masz "przyzwyczajenia" kosmetyczne?
- budżet średni, zaszaleć niestety nie mogę;
- potrzebuje czegoś uniwersalnego na dzień i na noc, oczywiście nawilżającego, by przetrwać zimę;
- co do reszty pielęgnacji to używam delikatnego żelu, toniku bezalkoholowego i raz na jakiś czas maseczki aspirynowej;
- używam tylko tuszu i pomadki ochronnej, z musu chusteczek matujących

Mam nadzieję, ze teraz ktoś mi doradzi..
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 15:45   #1882
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
- budżet średni, zaszaleć niestety nie mogę;
- potrzebuje czegoś uniwersalnego na dzień i na noc, oczywiście nawilżającego, by przetrwać zimę;
- co do reszty pielęgnacji to używam delikatnego żelu, toniku bezalkoholowego i raz na jakiś czas maseczki aspirynowej;
- używam tylko tuszu i pomadki ochronnej, z musu chusteczek matujących

Mam nadzieję, ze teraz ktoś mi doradzi..
no to już lepiej z uniwersalnych nawilżaczy najczęściej polecane tutaj przez cały wątek to kremy apteczne. one jednak już troszkę kosztują.
z tańszych krem eva natura z melisą podzielił nację sama nie próbowałam, ale poczytaj opinie na KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8828
jak się nie sprawdzi, to nie będzie tragedii, bo cena przystępna.
bardzo dobre oceny ma krem dla wrażliwców garniera, więc jeśli twoja cera w jakiś sposób jest wrażliwa, albo właśnie zimą się tak zachowuje, to można by też z nim spróbować (nie znam jednak składu, oparłam się na opiniach):
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24347
może spróbujesz też z jakimś kremikiem dla dzieci? Mallgosia testuje HiPP'a, tak ogólnie to nie radzę próbować z każdym, bo wiele kremów dla bobasów ma bardzo zapychające składy. ten jednak wygląda rozsądnie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 16:00   #1883
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję, poczytam opinię i przetestuję...Może znajde coś odpowiedniego dla mnie
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 20:42   #1884
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hey dziewczyny jak sadzicie czy do cery tlustej,zanieczysczonej i naczynkowej nada sie ten filtr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001 ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 21:52   #1885
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny poradzcie cos, bo juz nie wiem co robic. Juz dobra chwile temu zmienilam cala pielegnacje twarzy, stopniowo wprowadzajac poszczegolne produkty (zel bez SLS/SLESow, Acne Derm, Humektan, filtry, effaclar) i zadnego szoku nie bylo. Kilka tyg temu zrobilam peeling salicylowy- skora zeszla i wygladala cudownie, ale niestety tylko przez kilka dni. Od tego czasu zaczela sie pogarszac i zylabym dalej w nieswiadomosci, gdyby nie to ze wzielam wczoraj dobre lusterko i przy wlaczonej lampce zaczelam sie przygladac mojej skorze i zamarlam Pory strasznie pozapychane, caly nos w zaskornikach, na brodzie grudki, wypryski i co najgorsze przebarwienia po pryszczach

No i wlasnie co zmienic w tej pielegnacji, zeby zobaczyc jakies pozytywne rezultaty? Mysle ze wymecze tubke Effaclara do konca i zamienie go na tonik 2% BHA, zakupie zel Calma HCL (choc tu waham sie czy nie wrocic do czegos z SLESami, bo moze nie 'domywam' dokladnie skory?), a blizej jakiegos wolnego zrobie kolejny peeling Pomocy..
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 22:00   #1886
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

przymroziło, zaśnieżyło..

dziewczyny, a co na zimę?! coś polecacie?
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 17:13   #1887
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć dziewczynki po dłuższej przerwie!!!!!!!

Poczytałam trochę to co napisałyście ostatnio, było kilka pytań na temat pudrów mineralnych, ja od siebie dodam tyle,że wypróbowałam 2: z loreala i mary kay i z czystym sumieniem mogę powiedzieć,że w moim rankingu wygrywa i to zdecydowanie MARY KAY!!!!!!!! Jest delikatniejszy, całkowicie naturalny, niewidzialny, buźka jak po fotoshopie !!!!!!! ! a i kolorek idealny dla bladzioszków-( najjaśniejszy , bladziutki beżyk- bez różu!!!!!!!), dla mnie CUDO i nie zamienię go na nic innego! Co do Loreala, kolorek niby najjaśniejszy ale to juz nie to, widać go juz na buźce, efekt juz nie tak naturalny, od razu widac makijaż i szybciej sie po nim świecę. zapewne kazda z nas ma inną buźkę i nie kazdej to samo służy ale przy mojej mega tłustej cerze, jedynie Mary Key jest na medal.

Cloche- mam nadzieje,że twoja buźka juz dochodzi do siebie i niebawem znów bez smutku będziesz cieszyła sie piękną buźką

Ja akurat jestem przed ... i wyglądam jak biedroneczka ale jeszcze ze 3 dni i pewnie wszystko wróci do normy

Ubolewam tylko bo kończy mi sie puderek Mary Kay i zanim kupie nowy zostaje mi Loreal i ewentualnie Clarins ale one to juz 2-ga liga.

Pozdrawiam Was kobietki
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 20:18   #1888
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja np. (i pewnie nikt tak nie ma ) mam tak ze pryszcze mi wyskakuja po okresie a przed nic, zero..
A ja mam właśnie na odwrót, jak mi wyskakują to wiem że zbliża się okres.. A jak się już zacznie to pryszcze zaczynają się ulatniać :P
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 21:08   #1889
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny jak sadzicie czy do cery tlustej,zanieczysczonej i naczynkowej nada sie ten filtr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001 ?
oceny ma super, ale poczytaj dobrze opinie, kto i na co to sobie nakładał. z filtrami ciężko trafić, u mnie wykluczałby go pewien konserwant, ale dla normalnych ludzi czemu nie

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradzcie cos, bo juz nie wiem co robic. Juz dobra chwile temu zmienilam cala pielegnacje twarzy, stopniowo wprowadzajac poszczegolne produkty (zel bez SLS/SLESow, Acne Derm, Humektan, filtry, effaclar) i zadnego szoku nie bylo. Kilka tyg temu zrobilam peeling salicylowy- skora zeszla i wygladala cudownie, ale niestety tylko przez kilka dni. Od tego czasu zaczela sie pogarszac i zylabym dalej w nieswiadomosci, gdyby nie to ze wzielam wczoraj dobre lusterko i przy wlaczonej lampce zaczelam sie przygladac mojej skorze i zamarlam Pory strasznie pozapychane, caly nos w zaskornikach, na brodzie grudki, wypryski i co najgorsze przebarwienia po pryszczach

No i wlasnie co zmienic w tej pielegnacji, zeby zobaczyc jakies pozytywne rezultaty? Mysle ze wymecze tubke Effaclara do konca i zamienie go na tonik 2% BHA, zakupie zel Calma HCL (choc tu waham sie czy nie wrocic do czegos z SLESami, bo moze nie 'domywam' dokladnie skory?), a blizej jakiegos wolnego zrobie kolejny peeling Pomocy..
spróbuj też odłożyć humektan - on wielu zapycha... filtry też są różne - raz się trafi, raz nie... a na efekty effaclaru trzeba dłuuugo czekać - i pojawiają się tylko, jeśli reszta pielęgnacji pasuje. bo jeśli jeden krem zapycha, to żaden inny nie da rady na bieżąco niwelować szkody złoczyńcy i jeszcze naprawić wcześniej nagromadzone cholerstwa... ale głowa do góry! jesteśmy królikami doświadczalnymi i to jest w sumie męczące, ale czasem takie trochę zabawne a peeling jak najbardziej sobie zrób, ale pomyśl może o innym nawilżaczu.

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
przymroziło, zaśnieżyło..

dziewczyny, a co na zimę?! coś polecacie?
hmmm... na zimę to dobrze coś tłustszego... to szczególnie na świeże powietrze. z kolei jeśli wiecznie się siedzi w ogrzewanych, klimatyzowanych pomieszczeniach, powietrze jest suche i należy dobrze nawilżać. dlatego spać w porządnie wywietrzonych pomieszczeniach i nawilżać, nawilżać! a na dzień coś ochronnego... nie ma co przesadzać - jeśli ktoś i tak kilka warstw smaruje, to się ochrona przed zimnem sama nazbiera (niektóre mają kombinację poranną maksymalną = serum + krem + filtr + baza + podkład + puder sama sobie tego jakoś nie potrafię wyobrazić). ja teraz stosuję krem z filtrem (aqualia vichy) i na to puder (normalny prasowany lub mineralny - aktualnie l'oreal - nie jest źle) i wystarcza. ale krem jest dość konkretny i silikonowaty, w sumie akurat na mrozik i biuro - praktycznie nie czuć zmian temperatury. myślę jednak, że każdy krem nie-żelowaty, tylko trochę konkretniejszy, powinien otulić buziaka jak trzeba na śnieg warto mieć filtry, ile razy na nartach ludzi ze spieczonym nosem widzę... w sobotę prawdopodobnie skoczę na stok i zobaczę, jak aqualia uv się spisuje. ale jak będzie słonecznie, to z pewnością wezmę wysoki filtr. śnieg jest zdradliwy!

bety2008 - nie martw się, doszłam do siebie. oczka nawilżone, chociaż skóra dalej nieidealna. ale pogoiłam się już staram się nie przesadzać z testami, ale czasem coś mnie bierze z zaskoczenia - włosy mi znów smyrały po policzkach/żuchwie i jako że zapędziłam się z szamponami, to w miejscu smyrania dostałam podrażnień ale w porę się zorientowałam i już nie swędzi a w ogóle to planuję wizytę u dermatologa-alergologa... tylko musiałabym dostać taki termin, żeby się z pracy też można było urwać
z minerałkami będę sobie testować, ale na razie l'oreal pasi. robi lekki glow, ale taki zdrowy. nie mam najjaśniejszego, tylko ten następny, W4 chyba... brązowi mnie, ale wygląda zdrowo, bo ten najjaśniejszy właśnie jakiś taki bardziej różowy był... chciałabym maybelline testować, ale te tragiczne kolory z mary kay boję się zaryzykować, bo konserwowany jest... psuje mi to moją koncepcję, chociaż rekomentacje ma że hej no nic to, mam czas jeszcze...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 10:52   #1890
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny jak sadzicie czy do cery tlustej,zanieczysczonej i naczynkowej nada sie ten filtr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001 ?
Mnie by masło shea na bank zapchało, więc jeśli masz skórę skłonną do zapychania warto rozważyć i pod tym kontem.

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
przymroziło, zaśnieżyło..

dziewczyny, a co na zimę?! coś polecacie?
Ja czytałam ostatnio opinię że tłuste kremy z serii zimowych to tylko na mróz np na narty, a po powrocie trzeba je od razu zmyć bo skóra pod nimi nie oddycha.

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2008-11-25 o 10:58
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.