Ciąża u psa(suki) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-15, 09:34   #751
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Ciąża u psa(suki)

radzę powstrzymać sie od osobistych wycieczek
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:11   #752
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cześć!

Moja sunia (york) jest w ciąży z czego się bardzo cieszę
Ale... martwię się gdyż jest to jej pierwsza ciąża i przy tym wielkie zaskoczenie gdyż na USG wszyło że będzie miała 5 maluszków
Czytałam że po porodzie może wystąpić odwapnienie i wiele chorób...
Bardzo się boję bo to już za niecały miesiąc, jak się przygotować?
Myślałam nawet nad tym, żeby zadzwonić po panią u której kupiłam pieska aby mi przy tym pomogła albo zawieźć sunię do weterynarza jak się zacznie...
Co o tym myślicie?
Jestem bardzo do niej przywiązała i nie chciałabym żeby się jej coś złego stało...
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 07:03   #753
edzina
Raczkowanie
 
Avatar edzina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 164
Dot.: Ciąża u psa(suki)

I biznes się kręci...

Yorki do adopcji:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=21&t=118359
edzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 15:14   #754
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez edzina Pokaż wiadomość
I biznes się kręci...

[/URL]
Z tym biznesem to do mnie?
Uwierz mi nie robię tego dla biznesu a dla zdrowia mojej suni.
Nawet weterynarz mówił że chociaż raz powinna mieć, gdyż czasami bywa że suczki zdychają na raka np. sutków.
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 15:24   #755
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

na weterynarii nikt nie uczy, że suka powinna mieć młode choć raz !! uczą nas, że każda kolejna cieczka zwiększa ryzyko tego strasznego raka gruczołu mlekowego.
Wierzę, że robisz to wszystko w dobrej wierze, ale ci nie wyszło :/
ciąża nie uchroni jej przed żadną chorobą, jest natomiast pewnym zagrożeniem idź do dobrego lekarza, który zajmuje się rozrodem małych zwierząt i jego się spytaj jak powinnaś się teraz opiekować sunią i jak się przygotować do porodu, bo teraz jest już po ptakach
trzeba zrobić wszystko, żeby sunia urodziła zdrowe maluszki (choć i tak pewnie będą miały jakąś z yorkowych chorób dziedzicznych, bo ta rasa jest nimi bardzo obciążona )
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2010-10-15 o 15:26
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 16:04   #756
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
na weterynarii nikt nie uczy, że suka powinna mieć młode choć raz !! uczą nas, że każda kolejna cieczka zwiększa ryzyko tego strasznego raka gruczołu mlekowego.
Wierzę, że robisz to wszystko w dobrej wierze, ale ci nie wyszło :/
ciąża nie uchroni jej przed żadną chorobą, jest natomiast pewnym zagrożeniem idź do dobrego lekarza, który zajmuje się rozrodem małych zwierząt i jego się spytaj jak powinnaś się teraz opiekować sunią i jak się przygotować do porodu, bo teraz jest już po ptakach
trzeba zrobić wszystko, żeby sunia urodziła zdrowe maluszki (choć i tak pewnie będą miały jakąś z yorkowych chorób dziedzicznych, bo ta rasa jest nimi bardzo obciążona )

Może i nikt nie uczy ale nie raz słyszałam od weterynarzy/hodowcy ,że chociaż raz powinno się suczkę dopuścić

''Wierzę, że robisz to wszystko w dobrej wierze, ale ci nie wyszło :/''

co konkretnego masz na myśli?

Co do chorób dziedzicznych to skąd ta pewność że ''i tak pewnie będą mieć jakąś'' ?
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 16:47   #757
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Może i nikt nie uczy ale nie raz słyszałam od weterynarzy/hodowcy ,że chociaż raz powinno się suczkę dopuścić

''Wierzę, że robisz to wszystko w dobrej wierze, ale ci nie wyszło :/''
no bo dopuściłaś sukę, zamiast ją wysterylizować po 1.cieczce lub wręcz przed. Wczesna sterylka chroni przed rakiem grucz. mlekowego, a ciąża na pewno nie. Ciąża nie ma żadnego drogocennego wpływu na psa. Ja nie raz słyszałam, że jak usiądę na rogu stołu, to będę starą panną i ta ciąża to jest bzdura podobnego kalibru

Cytat:

Co do chorób dziedzicznych to skąd ta pewność że ''i tak pewnie będą mieć jakąś'' ?
bo yorki mają dużo chorób dziedzicznych, zwłaszcza yorki z takiego domowego rozmnażania... zwichnięcie rzepki, zapadnięcie tchawicy, zespolenie wrotne oboczne, wnętrostwo, zaćma, wodogłowie wrodzone i inne takie ...

możesz się ze mną zgadzać lub nie, to bez znaczenia, zajmij się suką, bo to jest najważniejsze teraz, a nie czyja racja jest bardziejsza.
A co do tych 5 maluszków to tak do końca nie wiadomo, bo na usg bardzo trudno policzyć płody, więc się nie zdziw, jak będzie 4 czy 6
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 16:54   #758
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
no bo dopuściłaś sukę, zamiast ją wysterylizować po 1.cieczce lub wręcz przed. Wczesna sterylka chroni przed rakiem grucz. mlekowego, a ciąża na pewno nie. Ciąża nie ma żadnego drogocennego wpływu na psa. Ja nie raz słyszałam, że jak usiądę na rogu stołu, to będę starą panną i ta ciąża to jest bzdura podobnego kalibru

bo yorki mają dużo chorób dziedzicznych, zwłaszcza yorki z takiego domowego rozmnażania... zwichnięcie rzepki, zapadnięcie tchawicy, zespolenie wrotne oboczne, wnętrostwo, zaćma, wodogłowie wrodzone i inne takie ...

możesz się ze mną zgadzać lub nie, to bez znaczenia, zajmij się suką, bo to jest najważniejsze teraz, a nie czyja racja jest bardziejsza.
A co do tych 5 maluszków to tak do końca nie wiadomo, bo na usg bardzo trudno policzyć płody, więc się nie zdziw, jak będzie 4 czy 6
Nie mam zamiaru się z Tobą spierać
Sterylizować jej nie chciałam, reproduktor to piesek polecany do tegoż czynu i rodowodowy więc chyba chory być nie powinien (chociaż na to reguły nie ma)- zapłodnienie było przeprowadzone ''fachowo'' u Pani która się na tym zna

Jestem dobrej myśli że moja sunia i jej dzieci będą zdrowe
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 18:44   #759
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Ręce opadają po prostu...
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 18:54   #760
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Ręce opadają po prostu...
Bo?
Słucham jaki masz problem


Człowiek pisze bo nie wie jak się zachować gdyż pierwszy raz ma psa w ciąży, a odpowiedzi takie jak Twoje naprawdę nie wyjaśniają niczego. Jak masz tak odpowiadać to nie pisz wcale.

Edytowane przez _basia
Czas edycji: 2010-10-15 o 18:57
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 15:15   #761
edzina
Raczkowanie
 
Avatar edzina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 164
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Z tym biznesem to do mnie?
Oczywiście, że do Ciebie. Bo je sprzedasz a nie oddasz.
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Uwierz mi nie robię tego dla biznesu a dla zdrowia mojej suni.
Kolejna bzdura. Od kiedy to ciąża ma drogocenny wpływ na organizm?
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Nawet weterynarz mówił że chociaż raz powinna mieć, gdyż czasami bywa że suczki zdychają na raka np. sutków.
Zmień lekarza, bo ten jest niedouczony. Przynajmniej w tym zakresie. Takie poglądy mieli 10 lat temu. Tyle, że medycyna się zmienia i doświadczenie.
A jeśli chodzi o owego reproduktora, to jeśli nie mial uprawnien, to znaczy, ze mogl miec wady genetyczne. Ktore moga sie przeniesc na szczeniaki.
A poza tym nie wiem czy wiesz, ze dosc czesto yorki maja ciezkie porody. Na tyle ciezkie, ze moga nie przezyc.
I to tyle na temat Twojej milosci do psa. Gratuluje suczce takiej pani, ktora skazuje ja na to wszystko.
Ludzie, ktorzy rozmnazaja swoje zwierzaki - tak naprawde nie kochaja zwierzat. I maja najwyrazniej nadmiar czasu. Wzieliby sie lepiej za cos pozytecznego.
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Człowiek pisze bo nie wie jak się zachować gdyż pierwszy raz ma psa w ciąży, a odpowiedzi takie jak Twoje naprawdę nie wyjaśniają niczego. Jak masz tak odpowiadać to nie pisz wcale.
Jesli nie masz pojecia jak opiekowac sie suczka to po co ja dopuszczalas? O takich rzeczach trzeba dowiedziec sie NAJPIERW, a nie jak jest juz za pozno. To wlasnie swiadczy o bezmyslnosci. I oby to byl ostatni jej miot. Wyzej dalam link do yorkow do oddania. Niedlugo te psy zaczna hurtem pojawiac sie w schroniskach, jak to bywa z kazda modna rasa. Wiec po co produkujesz kolejne?

Edytowane przez edzina
Czas edycji: 2010-10-16 o 15:18
edzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-16, 15:29   #762
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez edzina Pokaż wiadomość
Oczywiście, że do Ciebie. Bo je sprzedasz a nie oddasz.

Kolejna bzdura. Od kiedy to ciąża ma drogocenny wpływ na organizm?

Zmień lekarza, bo ten jest niedouczony. Przynajmniej w tym zakresie. Takie poglądy mieli 10 lat temu. Tyle, że medycyna się zmienia i doświadczenie.
A jeśli chodzi o owego reproduktora, to jeśli nie mial uprawnien, to znaczy, ze mogl miec wady genetyczne. Ktore moga sie przeniesc na szczeniaki.
A poza tym nie wiem czy wiesz, ze dosc czesto yorki maja ciezkie porody. Na tyle ciezkie, ze moga nie przezyc.
I to tyle na temat Twojej milosci do psa. Gratuluje suczce takiej pani, ktora skazuje ja na to wszystko.
Ludzie, ktorzy rozmnazaja swoje zwierzaki - tak naprawde nie kochaja zwierzat. I maja najwyrazniej nadmiar czasu. Wzieliby sie lepiej za cos pozytecznego.

Jesli nie masz pojecia jak opiekowac sie suczka to po co ja dopuszczalas? O takich rzeczach trzeba dowiedziec sie NAJPIERW, a nie jak jest juz za pozno. To wlasnie swiadczy o bezmyslnosci. I oby to byl ostatni jej miot. Wyzej dalam link do yorkow do oddania. Niedlugo te psy zaczna hurtem pojawiac sie w schroniskach, jak to bywa z kazda modna rasa. Wiec po co produkujesz kolejne?


Duże hodowle takie psy też za darmo oddają?
Dziewczyno zastanów się nad sobą- Ty byś oddała za darmo wszystkie prawda? Ale jesteś dobroduszna ach!

Co do weterynarza na pewno ma wiedzę większą od Ciebie

Co do dopuszczania nie skazałam mojej suczki na krzywdę, Ty nie będziesz mieć dzieci bo nie chcesz się na krzywdę skazywać?
A może się ''wysterylizowałaś'' ?


Nigdy nie spotkałam żadnego yorka w schronisku, nie wiem skąd u Ciebie taka nienawiść do tej rasy, może po prostu Cię nie stać na takiego psa? Albo masz uraz z dzieciństwa do tejże rasy?


I mi nie mów o tym że nie kocham mojego psa, bo gdyby tak było to bym ją uśpiła przy pierwszej lekkiej chorobie

Edytowane przez _basia
Czas edycji: 2010-10-16 o 15:33
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:26   #763
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Duże hodowle takie psy też za darmo oddają?
Dziewczyno zastanów się nad sobą- Ty byś oddała za darmo wszystkie prawda? Ale jesteś dobroduszna ach!
Duże hodowle ? A małe już nie ? Hodowle (mam na myśli te legalne, zarejestrowane w organizacjach kynologicznych) dążą do poprawy eksterieru psów rasowych i mają wkład w rozwój i popularyzację danej rasy, co jest pracą, pracą hodowlaną. Aby realizować plan hodowlany potrzebne są nakłady czasu, pracy i wiedzy. Nie widzę powodu żeby miały one oddawać psy za darmo. Natomiast Ty poszłaś po najmniejszej linii oporu - masz suczkę, o której nie wiesz nic (z jakiej jest linii, jakich ma przodków, jakie geny sobą reprezentuje) i kryjesz ją pierwszym lepszym psem, a za szczeniaki weźmiesz pieniądze. Tylko za co je weźmiesz ? Bo kawał roboty to odwali Twoja suczka, i mam nadzieję, że nie kosztem życia ani zdrowia.

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Co do weterynarza na pewno ma wiedzę większą od Ciebie
A możesz podać nazwisko tego weterynarza ? Bo taki ciemnogród należy zwalczać zakazując mu wykonywania zawodu przez odpowiednie instytucje...

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Co do dopuszczania nie skazałam mojej suczki na krzywdę, Ty nie będziesz mieć dzieci bo nie chcesz się na krzywdę skazywać?
A może się ''wysterylizowałaś'' ?
Ha, to się uśmiałam. Porównujesz ciążę i poród człowieka do ciąży i porodu u yorka ? Chyba nie znasz specyfiki rasy... Znaczy na pewno.

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam żadnego yorka w schronisku, nie wiem skąd u Ciebie taka nienawiść do tej rasy, może po prostu Cię nie stać na takiego psa? Albo masz uraz z dzieciństwa do tejże rasy?
Ach tak ? To pięknie, że codziennie odwiedzasz setki schronisk w całej Polsce i sprawdzasz czy są yorki. Dziewczyno, skąd Ty masz na to tyle czasu ? Godne podziwu.

I Cię zaskoczę - yorki w schroniskach są, coraz częściej. I uprzedzam Twój komentarz - zajmuję się bezdomnymi psami i codziennie mam info o psach (przynajmniej w woj. mazowieckim).


Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
I mi nie mów o tym że nie kocham mojego psa, bo gdyby tak było to bym ją uśpiła przy pierwszej lekkiej chorobie
A tylko tak dla Ciebie wyraża się miłość do zwierząt ? Przykre.

Edytowane przez gunia 23
Czas edycji: 2010-10-16 o 16:27
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:37   #764
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość

Nigdy nie spotkałam żadnego yorka w schronisku, nie wiem skąd u Ciebie taka nienawiść do tej rasy, może po prostu Cię nie stać na takiego psa? Albo masz uraz z dzieciństwa do tejże rasy?
W schronach może nie tak często ale w ogłoszeniach są :

http://www.doadopcji.pl/ogloszenie/2...-w-dobre-rece/

http://www.adopcje.org/adopcja58923.html
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:43   #765
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
Duże hodowle ? A małe już nie ? Hodowle (mam na myśli te legalne, zarejestrowane w organizacjach kynologicznych) dążą do poprawy eksterieru psów rasowych i mają wkład w rozwój i popularyzację danej rasy, co jest pracą, pracą hodowlaną. Aby realizować plan hodowlany potrzebne są nakłady czasu, pracy i wiedzy. Nie widzę powodu żeby miały one oddawać psy za darmo. Natomiast Ty poszłaś po najmniejszej linii oporu - masz suczkę, o której nie wiesz nic (z jakiej jest linii, jakich ma przodków, jakie geny sobą reprezentuje) i kryjesz ją pierwszym lepszym psem, a za szczeniaki weźmiesz pieniądze. Tylko za co je weźmiesz ? Bo kawał roboty to odwali Twoja suczka, i mam nadzieję, że nie kosztem życia ani zdrowia.



A możesz podać nazwisko tego weterynarza ? Bo taki ciemnogród należy zwalczać zakazując mu wykonywania zawodu przez odpowiednie instytucje...



Ha, to się uśmiałam. Porównujesz ciążę i poród człowieka do ciąży i porodu u yorka ? Chyba nie znasz specyfiki rasy... Znaczy na pewno.



Ach tak ? To pięknie, że codziennie odwiedzasz setki schronisk w całej Polsce i sprawdzasz czy są yorki. Dziewczyno, skąd Ty masz na to tyle czasu ? Godne podziwu.

I Cię zaskoczę - yorki w schroniskach są, coraz częściej. I uprzedzam Twój komentarz - zajmuję się bezdomnymi psami i codziennie mam info o psach (przynajmniej w woj. mazowieckim).




A tylko tak dla Ciebie wyraża się miłość do zwierząt ? Przykre.

Wg. was najlepiej w ogóle zakazać psom rozmnażania się prawda?
50lat i będą gatunkiem na wymarciu...
O mojej suczce wiem naprawdę dużo gdyż jest z renomowanej i zarejestrowanej hodowli co nie powinno Cię interesować jak i to kim jest weterynarz

Jesteście daremnie, nie musicie już pisać na temat mojego psa

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

winogronek- owszem ogłoszeń jest wiele, np. o rocznych psach

Edytowane przez _basia
Czas edycji: 2010-10-16 o 16:41
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:54   #766
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

nie wiem, po co napisałaś w tym temacie- chcesz, żebyśmy cie pochwaliły czy co? :| szukasz rad, jak zająć się sunią, to idź do swojego weterynarza, on cie na pewno pochwali
jak suka ma rodowód, to zróbcie sukę hodowlaną i nikt ci wtedy złego słowa nie powie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:58   #767
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
nie wiem, po co napisałaś w tym temacie- chcesz, żebyśmy cie pochwaliły czy co? :| szukasz rad, jak zająć się sunią, to idź do swojego weterynarza, on cie na pewno pochwali
jak suka ma rodowód, to zróbcie sukę hodowlaną i nikt ci wtedy złego słowa nie powie
Tak- weterynarz chyba jako jedyny zna się na tym co robi i pod tym względem on jest dla mnie autorytetem, a nie osoby które twierdzą, że ciąża u suki to dla niej wyrok śmierci

Nic już więcej nie dodam, podziękuję za ''życzliwe'' odpowiedzi i się pożegnam, pa!
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 18:17   #768
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
O mojej suczce wiem naprawdę dużo gdyż jest z renomowanej i zarejestrowanej hodowli co nie powinno Cię interesować jak i to kim jest weterynarz
Ciekawe, co to za hodowla i czy hodowca jest zachwycony lewym miotem po swoim psie


A to, że nie wiesz nic na temat ciąży i już po fakcie chcesz się dowiadywać czegokolwiek na ten temat, świadczy tylko o tobie i tej twojej "odpowiedzialności". Moje gratulacje.
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 18:22   #769
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Ciekawe, co to za hodowla i czy hodowca jest zachwycony lewym miotem po swoim psie


A to, że nie wiesz nic na temat ciąży i już po fakcie chcesz się dowiadywać czegokolwiek na ten temat, świadczy tylko o tobie i tej twojej "odpowiedzialności". Moje gratulacje.
Oj zdziwisz się bo Pani z hodowli będzie mi pomagała przy porodzie ;]


Tutaj jest coraz gorzej, zamiast po prostu poradzić i normalnie odpisać wy wszystkie jesteście nastawione na krytykę, wszystkich mierzycie każdego według swojej miary- przykre

Przykre jest też to że dla niektórych z was ciąża u suczki = choroby/śmierć... Gdyby każda suka umierała podczas porodu, psów by już dawno na świecie nie było...

Edytowane przez _basia
Czas edycji: 2010-10-16 o 18:24
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-16, 18:31   #770
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Ciąża u psa(suki)

No proszę, a miałaś już nie odpowiadać

A gdyby każdy właściciel użył swojego rozumku, to by bezdomności też nie było

Świetnie, tym bardziej jestem ciekawa, co to za hodowla. Można by to zgłosić
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:05   #771
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
No proszę, a miałaś już nie odpowiadać

A gdyby każdy właściciel użył swojego rozumku, to by bezdomności też nie było

Świetnie, tym bardziej jestem ciekawa, co to za hodowla. Można by to zgłosić
Mój pies bezdomny nie jest, szczeniaki trafią w dobre ręce głównie mojej rodziny co Cię nie powinno interesować

Hmm a co chcesz zgłaszać?
To że legalnie kupiłam psa, a później zapłaciłam za ''usługę'' reproduktora?
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:21   #772
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Ciąża u psa(suki)

_basia - Ty chyba nie chcesz zrozumiec...

poza tym to "dzieki" takim ludziom, jak prawdziwi hodowcy rasa za lat 50 nie zniknie... Ty jestes po przeciwnej stronie, ktora wszelkie cechy rasy, wzorzec ma za nic.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:21   #773
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Taaa, a potem znajomi też rozmnożą "dla zdrowia", następni również, aż w końcu pies trafi jako zabawka dla dziecka, która się znudzi po pól roku


Co do zgłaszania - miałam tu na myśli owego wspaniałego hodowcę
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:26   #774
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Taaa, a potem znajomi też rozmnożą "dla zdrowia", następni również, aż w końcu pies trafi jako zabawka dla dziecka, która się znudzi po pól roku


Co do zgłaszania - miałam tu na myśli owego wspaniałego hodowcę
Hodowcę który legalnie sprzedaje psy oraz posiada reproduktory?
Brawo, biegnij i zgłaszaj


carolinascotties- niesamowite
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:28   #775
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość

Przykre jest też to że dla niektórych z was ciąża u suczki = choroby/śmierć... Gdyby każda suka umierała podczas porodu, psów by już dawno na świecie nie było...
gdyby ci zależało na zdrowiu psa, to już dawno by była po sterylce, z powodów, o których pisałam
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:34   #776
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
gdyby ci zależało na zdrowiu psa, to już dawno by była po sterylce, z powodów, o których pisałam
Nie można z góry zakładać, że będzie najgorzej.
Jestem za sterylizacją ale zwierząt bezdomnych -kotów, psów- które później masowo pojawiają się na ulicach...
Chciałam żeby moja suczka miała pierwszy i ostatni raz młode, później po prostu nie będę jej dopuszczać.


Kupiłam ją legalnie w dużej i cenionej (głównie za sukcesy) hodowli, zapłaciłam za reproduktora. Pytam was o rady i o to co robić w czasie porodu, a co dostaje? Odpowiedzi, że ciąża = śmierć, że nie kocham swojego psa i nie szanuje tej rasy... Dziewczyny ja pytam o godzinę a wy mi piszecie historię zegarka
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:40   #777
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Cześć!

Moja sunia (york) jest w ciąży z czego się bardzo cieszę
Ale... martwię się gdyż jest to jej pierwsza ciąża i przy tym wielkie zaskoczenie gdyż na USG wszyło że będzie miała 5 maluszków
Czytałam że po porodzie może wystąpić odwapnienie i wiele chorób...
Bardzo się boję bo to już za niecały miesiąc, jak się przygotować?
Myślałam nawet nad tym, żeby zadzwonić po panią u której kupiłam pieska aby mi przy tym pomogła albo zawieźć sunię do weterynarza jak się zacznie...
Co o tym myślicie?
Jestem bardzo do niej przywiązała i nie chciałabym żeby się jej coś złego stało...
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Z tym biznesem to do mnie?
Uwierz mi nie robię tego dla biznesu a dla zdrowia mojej suni.
Nawet weterynarz mówił że chociaż raz powinna mieć, gdyż czasami bywa że suczki zdychają na raka np. sutków.
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Może i nikt nie uczy ale nie raz słyszałam od weterynarzy/hodowcy ,że chociaż raz powinno się suczkę dopuścić

''Wierzę, że robisz to wszystko w dobrej wierze, ale ci nie wyszło :/''

co konkretnego masz na myśli?

Co do chorób dziedzicznych to skąd ta pewność że ''i tak pewnie będą mieć jakąś'' ?
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Nie mam zamiaru się z Tobą spierać
Sterylizować jej nie chciałam, reproduktor to piesek polecany do tegoż czynu i rodowodowy więc chyba chory być nie powinien (chociaż na to reguły nie ma)- zapłodnienie było przeprowadzone ''fachowo'' u Pani która się na tym zna

Jestem dobrej myśli że moja sunia i jej dzieci będą zdrowe
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Bo?
Słucham jaki masz problem


Człowiek pisze bo nie wie jak się zachować gdyż pierwszy raz ma psa w ciąży, a odpowiedzi takie jak Twoje naprawdę nie wyjaśniają niczego. Jak masz tak odpowiadać to nie pisz wcale.
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Duże hodowle takie psy też za darmo oddają?
Dziewczyno zastanów się nad sobą- Ty byś oddała za darmo wszystkie prawda? Ale jesteś dobroduszna ach!

Co do weterynarza na pewno ma wiedzę większą od Ciebie

Co do dopuszczania nie skazałam mojej suczki na krzywdę, Ty nie będziesz mieć dzieci bo nie chcesz się na krzywdę skazywać?
A może się ''wysterylizowałaś'' ?


Nigdy nie spotkałam żadnego yorka w schronisku, nie wiem skąd u Ciebie taka nienawiść do tej rasy, może po prostu Cię nie stać na takiego psa? Albo masz uraz z dzieciństwa do tejże rasy?


I mi nie mów o tym że nie kocham mojego psa, bo gdyby tak było to bym ją uśpiła przy pierwszej lekkiej chorobie
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Wg. was najlepiej w ogóle zakazać psom rozmnażania się prawda?
50lat i będą gatunkiem na wymarciu...
O mojej suczce wiem naprawdę dużo gdyż jest z renomowanej i zarejestrowanej hodowli co nie powinno Cię interesować jak i to kim jest weterynarz

Jesteście daremnie, nie musicie już pisać na temat mojego psa

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

winogronek- owszem ogłoszeń jest wiele, np. o rocznych psach
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Tak- weterynarz chyba jako jedyny zna się na tym co robi i pod tym względem on jest dla mnie autorytetem, a nie osoby które twierdzą, że ciąża u suki to dla niej wyrok śmierci

Nic już więcej nie dodam, podziękuję za ''życzliwe'' odpowiedzi i się pożegnam, pa!
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Oj zdziwisz się bo Pani z hodowli będzie mi pomagała przy porodzie ;]


Tutaj jest coraz gorzej, zamiast po prostu poradzić i normalnie odpisać wy wszystkie jesteście nastawione na krytykę, wszystkich mierzycie każdego według swojej miary- przykre

Przykre jest też to że dla niektórych z was ciąża u suczki = choroby/śmierć... Gdyby każda suka umierała podczas porodu, psów by już dawno na świecie nie było...
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Mój pies bezdomny nie jest, szczeniaki trafią w dobre ręce głównie mojej rodziny co Cię nie powinno interesować

Hmm a co chcesz zgłaszać?
To że legalnie kupiłam psa, a później zapłaciłam za ''usługę'' reproduktora?
Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Hodowcę który legalnie sprzedaje psy oraz posiada reproduktory?
Brawo, biegnij i zgłaszaj


carolinascotties- niesamowite
Nie ironizuj...
Tak, jak sie spodziewalam nie masz pojecia o pewnych sprawach... coz...

Opisujesz hodowce, ktory nie ma zasad - ktory na boku kryje suki bez uprawnien hodowlanych - produkujac przy tym psy "w typie" rasy... a nie rzeczywistych przedstawicieli rasy... po rodzicach z UPRAWNIENIAMI. taki hodowca moze robic i inne przewalki - typu - jedna suka zgarnia tytuly, a druga rodzi... szczeniaki podpiete sa pod te wystawiana...

Trudno rozmawiac z kims, kto wykazuje sie tak wielka niewiedza i ignorancja w temacie jak Ty...

Obawiam sie, ze nie przekonasz nas do tego, z czym walczymy - nie masz argumentow.

W tym wszystkim dobre jest to, ze przy odrobinie wysilku (dzieki temu, ze ujawnilas, ze hodowca pokrywa bokiem suki bez uprawnien) mozna sprobowac dojsc do tego, jaka to hodowla... niewatpliwie na forach hodowcow i milosnikow rasy bedzie mozna uzyskac pomoc

Internetowa anonimowosc jest pozorna.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-10-16 o 20:42
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:41   #778
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Hodowcę który legalnie sprzedaje psy oraz posiada reproduktory?
Brawo, biegnij i zgłaszaj
Za to, że owymi "reproduktorami" kryje suki bez hodowlanki, na lewo ZK o ile wiem na to nie pozwala
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:46   #779
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Nie ironizuj...
Tak, jak sie spodziewalam nie masz pojecia o pewnych sprawach... coz...

Opisujesz hodowce, ktory nie ma zasad - ktory na boku kryje suki bez uprawnien hodowlanych - produkujac przy tym psy "w typie" rasy... a nie rzeczywistych przedstawicieli rasy... po rodzicach z UPRAWNIENIAMI. taki hodowca moze robic i inne przewalki - typu - jedna suka zgarnia tytuly, a druga rodzi... szczeniaki podpiete sa pod te wystawiana...

Trudno rozmawiac z kims, kto wykazuje sie tak wielka niewiedza i ignorancja w temacie jak Ty...

Obawiam sie, ze nie przekonasz nas do tego, z czym walczymy - nie masz argumentow.

W tym wszystkim dobre jest to, ze przy odrobinie wysilku (dzieki temu, ze ujawnilas, ze hodowca pokrywa bokiem suki bez uprawnien) mozna sprobowac dojsc do tego, jaka to hodowla... niewatpliwie na forach hodowcow i milosnikow rasy bedzie mozna uzyskac pomoc

Internetowa anonimowosc jest pozorna.

Ok szukaj pomocy, bo jest Ci potrzebna...

Gdybym napisała wam że uśpię psa to byście były zadowolone, prawda?
Bo przecież ciąża= śmierć

Nie mam zamiaru z wami dyskutować, bo zamiast odpowiedzieć na moje pierwsze pytanie na temat porodu, wy snujecie jakieś chore aluzje, domysły i inne tego typu podteksty.

Lepiej skończyć ten dialog, bo każda z nas ma inne racje i inne zdanie na dany temat...Po co psuć sobie nawzajem nerwy jak i tak to co zrobię będzie moją decyzją.
Nie dostałam odpowiedzi na którą oczekiwałam, trudno.

Edytowane przez _basia
Czas edycji: 2010-10-16 o 21:01
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 21:08   #780
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Ciąża u psa(suki)

No to teraz pojechałaś
Zapewne się przestraszyłaś - wiesz, trochę na to za późno, tą hodowlę zapewne da się łatwo znaleźć
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-27 11:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.