Wypadek w szkole a odszkodowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-08, 17:47   #1
paula1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 62

Wypadek w szkole a odszkodowanie


Witam Was!!
Mam pytanie, nie wiedziałam gdzie mam ten post umiescic wiec jak by co prosze o przeniesienie i przepraszam za ewentualne zamieszanie.

A więc w styczniu moja córka miala wypadek w szkole, złamała sobie reke z przemieszczeniem kości przy łokciu. Miała 1 operacje ktora sie nie udała nastepnie przewieziono ja do innego szpitala na następna operacje gdzie załozono jej druty. 3 operacja to wyciaganie ich...Dzis ma blizne pooperacyjna ok 12 cm.

Czy ktos miał podobna sytuacje i orientuje sie ile % mozna uzyskac za to złamanie??
paula1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 18:55   #2
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

to zależy na ile dziecko było ubezpieczone przez szkołe, o ile w ogóle było ubezpieczone.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 20:06   #3
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

Ja za skręconą kość śródstopia zostałam wyceniona na chyba 5% uszczerbku na zdrowiu, a w przypadku córki to będzie na pewno dużo, bo za ręce dają najwięcej. I jeszcze takie złamanie.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 20:25   #4
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

Larva ja myślę że to nie jest zależne od tego, która część została złamana. Moja siostra złamała nos, pół roku później na rowerze rozcięła kolano i miała szyte. Przy złamanym nosie miała wstrząs mózgu i ma do tej pory problemy z przegrodą. Za 2 szwy na nodze dostała więcej procent niż za nos.

Najważniejsze to dowiedzieć się gdzie szkoła ubezpiecza dzieci. Moja mama wtedy zaniosła wypis bodajże ze szpitala do pzu i oni wyliczyli ile procent i nastąpiła wypłata.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 08:52   #5
Tequilka_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 539
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

Ja w liceum mialam maly wypadek, chcialam otworzyc drzwi a ktos ze srodka je popchnął... efekt-w IV palcu prawej reki pekniete sciegno, rozwalony staw pip, prostownik... 2 operacje, 14 miesiecy rehabilitacji. Palca nie zegne w srodkowym stawie. dostalam wtedy cos ok 250 zł... smiechu warte.
__________________
Ja to ja



Tequilka_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 09:06   #6
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

To ja nie wiem gdzie oni was ubezpieczają Ja dostałam 800 zł za pękniętą (nie złamaną) kość. Bez żadnych powikłań.

Myślę, że Twoja córka ma szansę na duże odszkodowanie, dobrze jednak było abyś się skonsultowała z kimś kto się na tym zna, bo firmy ubezpieczeniowe często ludzi naciągają
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 19:36   #7
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Larva ja myślę że to nie jest zależne od tego, która część została złamana. Moja siostra złamała nos, pół roku później na rowerze rozcięła kolano i miała szyte. Przy złamanym nosie miała wstrząs mózgu i ma do tej pory problemy z przegrodą. Za 2 szwy na nodze dostała więcej procent niż za nos.

Najważniejsze to dowiedzieć się gdzie szkoła ubezpiecza dzieci. Moja mama wtedy zaniosła wypis bodajże ze szpitala do pzu i oni wyliczyli ile procent i nastąpiła wypłata.
Za ręce na pewno dostaje się więcej, tak jest ustalone i już.
Ale trzeba wszystko porządnie pozałatwiać, ja miałam wypis ze szpitala, z izby przyjęć, zmusiłam ortopedę, żeby mi wypisał świstek po kontroli, miałam protokół wypadku ze szkoły i za skręcenie, które za nadto nie unieruchomiło mnie [gdyby nie zima i śnieg po pas] dostałam 200 zł. A od biedy mogłam bez kuli chodzić.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 20:19   #8
paula1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 62
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

dziekuje slicznie za wszystkie wpisy....corka jest ubezpieczona w HDI wiec nie wiem ile z tamtad mozna uzyskac...
Reka nie zegnie sie do konca( nie dotknie dłonia do ramienia) Ciagle ja boli na zmianę pogody.
paula1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 09:19   #9
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

To koniecznie o tym wspomnij, że córka ma ograniczoną sprawność ruchową. Ja nawet o bandażach nie zapomniałam .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 10:27   #10
olimpia18
Przyczajenie
 
Avatar olimpia18
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

witam mój mąż uległ można powiedzieć wypadkowi w aucie..a dokładnie siedząc w aucie chciał sięgnąć po kupione wycieraczki i jakoś niefortunnie wbił sobie ten plastik w oko...masakra miał rozcięte białko dostał zaplenie rogówki pourazowe wprawdzie...2tyg na chorobowym
będzie sie starał o odszkodowanie z pzu, ale niedawno sie dowiedziałam że można sie też starac o odszkodowanie od ubezpieczalni samochodowej(też mamy w pzu) bo to się stało w aucie a to nnw też mamy opłacone!!!czy ktoś wie coś na ten temat prosze piszcie
olimpia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 21:13   #11
patiska21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Dot.: Wypadek w szkole a odszkodowanie

witam, chciałam dodać że zależy która to ręka , jeżeli prawa i corka jest praworęczna to będzie więcej, ale wydaję mi się że do 10 %
patiska21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.