kręgozmyk? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 22:53   #1
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa

kręgozmyk?


Witam Dziewczyny. Od dłuższego czasu mam dość spore problemy z kręgosłupem. Zaczęło się wszystko od nieudanej punkcji w wyniku czego został mi naruszony kilka razy nerw. Od tamtej w sumie pory, było to w październiku 2007r., odczuwam silne bóle kręgosłupa. Zdarza się to przy niewielkim nawet wysiłku, dłuższym spacerze a nawet gdy postoję kilka minut w jednym miejscu. Ból jest głównie w dolnej części kręgosłupa. Od 1,5 tygodnia zaczęła się u mnie jakaś infekcja. po tygodniowym antybiotyku pojawił się stan podgorączkowy < wcześniej podczas tej infekcji tego nie było, poza tym u mnie naprawdę, rzadko pojawia się podwyższona temperatura> lekarze nie wiedzą co mi jest.Boli mnie tylko bardzo głowa i kręgosłup no i do tego stan podgorączkowy który utrzymuje się od odstawienia antybiotyku. Miałam prześwietlenie płuc. Wyniki dobre.Nie mam kataru, nie kaszle. Robiłam dziś badania na toksokaroze< w 2007 miałam wykrytą borelioze i toksokaroze i raz tylko leczone bez kontroli> przez przypadek trafiłam na artykuł o kręgozmyku. W razie gdyby w wynikach na tox.. nie było odczynu dodatniego planuję zbadać kręgosłup. Co o tym myślicie? Może to być ten kręgozmyk? Dodam jeszcze że często mam cholerne bóle stawów i mięśni, takie kręcenie, że nie raz nie mogę nawet zasnąć.. co robić..? jakie badania..? dodam że mam niecałe 18 lat.. i jestem załamana bo czuję się jak stara babcia
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 08:24   #2
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: kręgozmyk?

Oczywiście przez internet wiele się nie zgadnie. Stan podgorączkowy, bóle głowy, stawów itp mogą wskazywać na infekcję wirusową, wówczas antybiotyk nie będzie działać. Dobrze, że zrobiłaś te badania, napisz jaki wyszedł wynik. Sądzę jednak, że nie ma to nic wspólnego z kręgosłupem w sensie czynnościowym, a zatem nie przypuszczam, żeby to był kręgozmyk - objawy na to raczej, moim przynajmniej zdaniem, nie wskazują, nawet jeśli byś przypadkiem go miała.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 20:10   #3
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa
Dot.: kręgozmyk?

byłam dziś u ortopedy bo dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego i facet metrem krawieckim mierzył mi nogi. Wyszło, że prawa jest krótsza o 1 cm i to może powodować za duży nacisk<tak mi powiedział>. Po tym jak mu powiedziałam, że kręgosłup mi boli od okresu wykonania punkcji odpowiedział:'Proszę iść jak tak na dojlidy reklamacje złożyć'.Porażka. Miałam dziś prześwietlenie jeszcze zatok. Jeśli chodzi o bóle kręgosłupa to mam je od 2 lat.. i to mnie martwi najbardziej.
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 21:13   #4
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: kręgozmyk?

Ja bym zmieniła ortopedę, a rady jakie otrzymałaś są niezbyt na miejscu moim zdaniem :/
Czyżby B-stok? ;>
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 21:58   #5
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa
Dot.: kręgozmyk?

niestety tak. właśnie siedzę i szukam jakiegoś dobrego lekarza prywatnie bo z bólu już nie wyrabiam. a z czasem jest jeszcze gorzej
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 18:28   #6
Monik88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: kręgozmyk?

Być może że podczas punkcji nerw został naruszony. W tym przypadku raczej rtg nie pomoże wiec dobrze byłoby gdybyś zrobiła rezonans magnetyczny lub tomografie komputerową ( które wykażą jaki jest stan tkanek miękkich w obrębie kręgosłupa - choć z dostaniem skierowania na to badanie może być cieżko ) . Należy wybrać się do odpowiedniego specjalisty neurologa, a on powinien skierować Cię na fizjoterapię , bądź jak już będziesz miała wyniki badań znaleźć dobry gabinet fizjoterapeutyczny.
Monik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 13:59   #7
wisznia42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: kręgozmyk?

Dziewczyny wlasnie dzisiaj znalazlam to forum tez mam kregozmyk i skierowanie na operację. Bol jaki mi towarzyszy od dłuższego czasu jest coraz dotkliwszy.Mam pytanie może któraś poleciłaby mi jakiegos dobrego neurologa lub neurochirurga w Szczecinie tak abym mogla skonsultowac ta diagnozę. Będę wdzięczna
wisznia42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 08:40   #8
yarok37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: kręgozmyk?

Witam

Prosze sie nie załamywać, proszę znaleść specjaliste od kręgosłupów np terapeutę manualnego fizjoterapeutę czy lekarza, specjaliści mają wysokie umiejętności diagnostyczno-lecznicze, przeanalizuja zdjecia i przeprowadza wnikliwe badania ortopedyczne,funkcjonalne , manualne.
i naprawdę cechujemy się wysoką skutecznością.Zanim zaczniesz myslec o operacji spróbuj wysokiej jakości rehabilitacji manualnej.
Często specjalnymi cwiczeniami mozna skorygować taką niestabilnosć.
Jeżeli się zdecydujesz na operację to skonsultuj sie zawsze z 3 specjalistami
pozdrawiam zycze zdrowia
Jarek
www.fizjomanual.com
yarok37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:53   #9
wisznia42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: kręgozmyk?

Lekarz po obejrzeniu moich zdjęć zabronił mi terapii manualnej przestrzegając, że po takiej terapii może być za późno na operację, tym się podlamalam bo korzystałam często z terapii manualnej ale boli coraz bardziej ....
wisznia42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 08:49   #10
yarok37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: kręgozmyk?

Witam
prosze sie nie zniechęcać, trzeba znalęśc terapeute który przeanalizuje zdj,ecia zbada dokładnie kgosłup i przeprowadzi terapie i ułoży prace domową. Terapia manualna nie jest rzeżnicką metodą sprzed 2 000 lat. wykożystujemy nie tylko szybkie celowane pchniecia ze słyszlnym klikiem a także delikatne ruchy mobilizacyjne, technika na mięśnie, wspiramy sie takze igłoterapią akupunkturą, masażem, plastrowaniem i wiele innych. Może zmień lekarza na takiego, który ma większe pojęcie na temat nowoczesnej fizjoterapii manualnej. Zapraszam takze na forum doktora Rakowskiego.
wrazie pytan
http://www.fizjomanual.com/
pozdrawiam
Jarek
yarok37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 11:05   #11
bimbo2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: kręgozmyk?

Witam serdecznie. Mam 21 lat. Od dłuższego czasu odczuwałem ból w odcinku lędźwiowym po wysiłku gdyż moja praca jest fizyczna. Poszedłem na RTG i wyszło że mam spłycenie lordozy lędźwiowej, zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego i podejrzenie kręgozmyku ku tyłowi o ok. 5mm na poziomie L5-S1. Mam pytanie czy podejrzenie tego kręgozmyku oznacza ze go mam czy nie wiadomo? Od jakiegoś czasu odczuwam ból pięty i zmęczenie lewej nogi kiedy dużo chodzę i chrupnięcie w pasie kiedy dużo siedzę i się podnoszę. Proszę o wskazówki z kim się konsultować.
bimbo2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.