Pryszcze na plecach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-19, 14:59   #1
anitasonya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 21

Pryszcze na plecach


Nie umiałam założyć wątku na urodzie, to dałam tu.
Z pryszczami na twarzy radzę sobie peelingami. Jednak na plecy szkoda mi zużywać taką saszetkę, co na twarz. Zauważyłam ponadto, że peeling mechaniczny nie służy moim plecom i chyba zacznę stosować tam tylko enzymatyczne. Moje plecy to pole minowe - taki skutek jest zdrapywania jakiś potówek, krostek, zaczerwienionych wkurzających mnie gulek. Nawet nie mam zawsze ropnych,. Ale takie właśnie gulki, co w nich nic nie ma - a jak je wyciskam, to się czerwienią i tak mooocno odstają i robią się twarde. Wiem, że na twarzy winna jestem ja - bo czasem za dużo ingeruje. Ale na plecach wyskakują mi ot tak. Moje plecy wydzielają dużo substancji. Mam tak odkąd skończyłam podstawówkę. Czy ktoś ma podobne pryszcze na plecach i co z nimi robi, by je wyleczyć?
anitasonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 15:28   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Pryszcze na plecach

Ja mam, ale chyba bardziej hm. "tradycyjne" pryszcze. Żeby było śmieszniej, pryszcze mam tylko tam i nie miałam ich w wieku nastoletnim. Trudno coś doradzić, zauważyłam, że bardzo dużą różnicę robi woda w kranie. Problem w tym, nie nie bardzo da się ją zmienić
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 16:16   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Pryszcze na plecach

idz do dermatologa.

tylko lekarz ustali czy masz problem z trądzikiem czy powodem kłopotu są np. problemy hormonalne (mogą być skutkiem ubocznym stosowanej antykoncepcji czy innych lekarstw, których stale używasz) albo uczulenie (alergie potrafią dawać przeróżne objawy) czy może jakiś rodzaj zapalenia skóry (łojotokowe objawia się krostkami, które łatwo pomylić z pryszczem, atopowe to też pełen wachlarz problemów skórnych, z których część może przypominać zmiany trądzikowe). w zależności od rodzaju przyczyny - lekarz skieruje cie na dalsze badania i zaproponuje leczenie. do tego czasu wstrzymałabym się ze stosowaniem peelingów na własną rękę, bo możesz sobie zaszkodzić.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 19:40   #4
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Pryszcze na plecach

Cytat:
Napisane przez anitasonya Pokaż wiadomość
Nie umiałam założyć wątku na urodzie, to dałam tu.
Z pryszczami na twarzy radzę sobie peelingami. Jednak na plecy szkoda mi zużywać taką saszetkę, co na twarz. Zauważyłam ponadto, że peeling mechaniczny nie służy moim plecom i chyba zacznę stosować tam tylko enzymatyczne. Moje plecy to pole minowe - taki skutek jest zdrapywania jakiś potówek, krostek, zaczerwienionych wkurzających mnie gulek. Nawet nie mam zawsze ropnych,. Ale takie właśnie gulki, co w nich nic nie ma - a jak je wyciskam, to się czerwienią i tak mooocno odstają i robią się twarde. Wiem, że na twarzy winna jestem ja - bo czasem za dużo ingeruje. Ale na plecach wyskakują mi ot tak. Moje plecy wydzielają dużo substancji. Mam tak odkąd skończyłam podstawówkę. Czy ktoś ma podobne pryszcze na plecach i co z nimi robi, by je wyleczyć?
Wrzuciłam na dermatologię
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 18:35   #5
Anitaaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pryszcze na plecach

Hej! Ja tez wiele lat mam ten problem. Stosowalam mase preparatow dostepnych w aptekach. Oczywiscie bylam tez u dermatologa. Nic nie przynosilo efektow. Juz nawet sie przyzwyczailam do takich wypryskow, ale z pomocą przyszedl mi... avon Od jakiegos czasu stosuje spray na placy przeciw wypryskom z avonu. To jest zwalczanie problemu od zewnatrz, krosty naparwde znikaja (przynajmniej u mnie), jednak po dluzszym odstawieniu sprayu (5 m-cy) wrócily, ale w mniejszym natezeniu. Znowu zaczelam stosowac tym razem plyn do mycia ciala przeciw wypryskom z avonu i tez poskutkowalo Slonce tez niweluje pryszcze, wiec gdy mam opalone plecy pryszczy brak
Anitaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-20 19:35:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.