Praca - zostać czy odejść ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-19, 16:54   #1
afrojam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3

Praca - zostać czy odejść ??


Hej,
chciałabym się poradzić odnośnie mojej dotychczasowej pracy. Chciałabym aby ktoś spojrzał na sytuację z boku, ponieważ od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą pracy.
Pracuje w sklepie ze zdrową żywnością od ponad roku. Zostałam zatrudniona jeszcze przed jego otwarciem. Pracuję na 2 zmiany, jeden tydzień 7:30-16:00, drugi tydzień 10-18:30. Co druga sobota pracująca(7:30 - 14:30). Obecnie jestem sama, na 2 godziny przychodzi pracować szefowa.
Zaczyna mnie bardzo męczyć to, że właśnie jestem sama, fakt ruch może nie jest duży, ale zdarzają się dni kiedy nie wiem w co ręce włożyć. Pracuję po 8,5 h, jednak mam umowę na 3/4 etatu. Dodatkowo męczą mnie dojazdy do pracy. Otóż w jedną stronę jadę 2 autobusami ok 45min. Kiedy mam na rano jestem w pracy o 7:00 ( czyli pracuję po 9 godzin). Wszystkie zamówienia, porządki, dostawy są na mojej głowie. Denerwuje mnie również fakt, że w zimę szefowa nie pozwala za bardzo włączać kaloryferów, więc pracuję w temperaturze 18 stopni, w lato nie ma klimatyzacji i było 32stopnie w sklepie, myślałam, że padnę po całym dniu.
Wcześniej pracowały tutaj dziewczyny, ale wszystkie po tygodniu czy miesiącu się zwalniały. A mi samej tutaj jest naprawdę ciężko przepracować tyle godzin. Mam płaconą najniższą krajową + te soboty, wychodzi jakieś 1600zł ( oczywiście na umowie moja płaca to ok1000 brutto).
Czy ja wymyślam? Może takie są realia i nie mam co liczyć na znalezienie lepszej pracy? Najchętniej bym już dała wypowiedzenie, ale boję się, że mogę nie znaleźć nic lepszego.
afrojam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 17:23   #2
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Myślisz, że te dziewczyny, które zrezygnowały po tygodniu znalazły inną pracę? Ja myślę, że tak i to o wiele lepszą. Wysyłaj cv i jak coś znajdziesz to zwalniaj się. Etat za 1600... nie wyobrażam sobie
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 16:43   #3
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Jestem w szoku Zwalniaj się natychmiast, napewno znajdziesz coś lepszego !
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 19:56   #4
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

jeśli dasz rade przetrwać bbez pracy jakiś czas to się zwolnij i szukaj nowej, jesli nie to szukaj pracując, mając do pracy na 10 mogłabyś chodzić na rozmowy na 8, zależy jeszcze jakie miasto, w większym na pewno da sie znaleźć lepszą pracę, ale trzeba uważać, teraz w wielu miejscach oszukują, wykorzystują jak tylko mogą
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 11:55   #5
afrojam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Myślę, że coś bym znalazła. Mieszkam na śląsku, więc w kilku miastach mogę szukać.
Właśnie zaczęłam czegoś szukać. Kiedyś szefowa powiedziała mi, że jeśli będę chciała odejść, to żeby jej powiedzieć o tym parę miesięcy wcześniej.
afrojam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 17:55   #6
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Cytat:
Napisane przez afrojam Pokaż wiadomość
Myślę, że coś bym znalazła. Mieszkam na śląsku, więc w kilku miastach mogę szukać.
Właśnie zaczęłam czegoś szukać. Kiedyś szefowa powiedziała mi, że jeśli będę chciała odejść, to żeby jej powiedzieć o tym parę miesięcy wcześniej.
Okres wypowiedzenia przy umowie o pracę poniżej stażu pracy 3 lat i powyżej 6 miesięcy to 1 miesiąc. To wystarczająca ilość czasu, by znaleźć kogoś na twoje miejsce. Ona oczekuje kilku miesięcy? Masz jej dziś powiedzieć, że w lutym chcesz odejść? Nierealne wymagania
Jak miałabyś znaleźć coś innego? "Chciałabym u Państwa pracować, ale dopiero za 4 miesiące..."
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 21:38   #7
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Nie daj się wykorzystywać
Jeśli boisz się o pracę, to po prostu szukaj nowej, a pracuj dalej tam, gdzie pracujesz... chociaż uważam, że szkoda czasu na taką pracę.
Niestety trafiłaś na standardowe praktyki wielu "prywaciarzy", którzy po prostu wykorzystują ludzi...

Zresztą skwaruszek ma całkowitą rację

Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 21:46   #8
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Ja rozumiem w 100% obawy autorki. W moim mieście praca za najniższą krajową plus płatne soboty jest można nawet powiedzieć "luksusem". Wszędzie indziej dają śmieciowe umowy, po 6-8zł na godzinę.
Autorko o ile masz możliwość nie wpaść z deszczu pod rynnę to uciekaj i zachowaj tylko taki okres wypowiedzenia jaki obowiązuje w przepisach dotyczących Twojej umowy. Nie miej wyrzutów sumienia, że pani właścicielka nikogo nie znajdzie bo ona ma w nosie Twoje dobro. Powodzenia
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 15:46   #9
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

He, ja pracowałam tak po 9h + co druga sobota po 6 za 1500 na umowę zlecenie. Ostatnio delikatnie wypytywano mnie o naukę, kiedy podejmę, bo zmieniono by mi umowę na umowę o dzieło i dostałabym więcej $$. Smutne, ale prawdziwe.
Najsmutniejsze, że nadal tam pracuję.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 11:06   #10
karolciatolcia
Raczkowanie
 
Avatar karolciatolcia
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 56
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Ojej, nie są to fajne warunki. Ja bym szybko zmieniła pracę na Twoim miejscu. Okres wypowiedzenia w Twoim przypadku to 1 miesiąc. Nawet się nie zastanawiaj, tylko działaj. Już lepiej pracować w jakimś Lidlu lub Biedronce.
karolciatolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 17:45   #11
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Cytat:
Napisane przez karolciatolcia Pokaż wiadomość
Ojej, nie są to fajne warunki. Ja bym szybko zmieniła pracę na Twoim miejscu. Okres wypowiedzenia w Twoim przypadku to 1 miesiąc. Nawet się nie zastanawiaj, tylko działaj. Już lepiej pracować w jakimś Lidlu lub Biedronce.
Potwierdzam, znajoma pracuje w Lidlu, może sobie zmieniać grafik i zarabia więcej niż ja z wyższym wykształceniem w biurze.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-18, 09:41   #12
Ubcopl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Praca - zostać czy odejść ??

Znajdź sobie coś nowego a potem się zwolnij. Grunt to nie robić nic pochopnie.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama/
Ubcopl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-18 10:41:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.