Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 17:32   #5071
Ola0512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: moje mieszkanie
Wiadomości: 2
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam odkupie żel davercin jeśli ktoś taki ma proszę o kontakt na e-mail
ola57281@wp.pl
Ola0512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 15:48   #5072
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ola0512 Pokaż wiadomość
Witam odkupie żel davercin jeśli ktoś taki ma proszę o kontakt na e-mail
ola57281@wp.pl
żel ? pierwsze słysze zawsze miałam go w płynie


Korzystając z okazji jestem załamana... moja skóra wygląda beznadziejnie... już nie wiem co mam robić...coraz częściej wychądzą mi pryszcze ale nie takie zwyłke tylko ropne lub grudki, mam w strefie T mnóstwo, mnóstwo wągrów zaskórniakóch , oczywiście ta strefa błyszczy sie a żeby tego było mało na nosie(który sie okopnie błyszczy) mam suchą skóre, na policzkach...
no i mam widoczne naczynka na policzkach ...
pomóżcie prosze jak sie tego wszystkiego pozbyć... jutro mam wizyte u dermatologa (włosy strasznie mi wypadają) ale z tego co zauważyłam nic m nie pomaga z tego co ta kobieta mi przepisała...
W tym momencie stosuje :
płyn micelarny H2O biodermy skóramieszana , tłusta JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA
żel antybakteryjny perfecta, strasznie ściąga skóre
lub żel 3 w 1 bielandy SLS w składzie mnie odrzuca, ale przynajmniej nie ściąga skóra jak poprzednik
nie moga znaleźdź nawilżającego kremu ....kremy do suchej skóry mnie zapychają, powodują przydki film.. nienawidze tego uczucia... no i narazie stosuje nivea soft ... niestety tak czy tak nie wchłania całkowicie...

Jeszcze raz proszę o pomoc ( a i dodam, że kwestia przesuszonej skóry pojawia sie co roku w okresie jessienno zimowym )
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 16:51   #5073
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
żel ? pierwsze słysze zawsze miałam go w płynie


Korzystając z okazji jestem załamana... moja skóra wygląda beznadziejnie... już nie wiem co mam robić...coraz częściej wychądzą mi pryszcze ale nie takie zwyłke tylko ropne lub grudki, mam w strefie T mnóstwo, mnóstwo wągrów zaskórniakóch , oczywiście ta strefa błyszczy sie a żeby tego było mało na nosie(który sie okopnie błyszczy) mam suchą skóre, na policzkach...
no i mam widoczne naczynka na policzkach ...
pomóżcie prosze jak sie tego wszystkiego pozbyć... jutro mam wizyte u dermatologa (włosy strasznie mi wypadają) ale z tego co zauważyłam nic m nie pomaga z tego co ta kobieta mi przepisała...
W tym momencie stosuje :
płyn micelarny H2O biodermy skóramieszana , tłusta JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA
żel antybakteryjny perfecta, strasznie ściąga skóre
lub żel 3 w 1 bielandy SLS w składzie mnie odrzuca, ale przynajmniej nie ściąga skóra jak poprzednik
nie moga znaleźdź nawilżającego kremu ....kremy do suchej skóry mnie zapychają, powodują przydki film.. nienawidze tego uczucia... no i narazie stosuje nivea soft ... niestety tak czy tak nie wchłania całkowicie...

Jeszcze raz proszę o pomoc ( a i dodam, że kwestia przesuszonej skóry pojawia sie co roku w okresie jessienno zimowym )
Nivea soft z tego co pamiętam również ma parafinę w składzie i inne zapychacze,może na początek odstaw ten krem na jakiś lżejszy.
Być może on jest właśnie przyczyną
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 17:20   #5074
Anetuniaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anetuniaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 514
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
żel ? pierwsze słysze zawsze miałam go w płynie


Korzystając z okazji jestem załamana... moja skóra wygląda beznadziejnie... już nie wiem co mam robić...coraz częściej wychądzą mi pryszcze ale nie takie zwyłke tylko ropne lub grudki, mam w strefie T mnóstwo, mnóstwo wągrów zaskórniakóch , oczywiście ta strefa błyszczy sie a żeby tego było mało na nosie(który sie okopnie błyszczy) mam suchą skóre, na policzkach...
no i mam widoczne naczynka na policzkach ...
pomóżcie prosze jak sie tego wszystkiego pozbyć... jutro mam wizyte u dermatologa (włosy strasznie mi wypadają) ale z tego co zauważyłam nic m nie pomaga z tego co ta kobieta mi przepisała...
W tym momencie stosuje :
płyn micelarny H2O biodermy skóramieszana , tłusta JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA
żel antybakteryjny perfecta, strasznie ściąga skóre
lub żel 3 w 1 bielandy SLS w składzie mnie odrzuca, ale przynajmniej nie ściąga skóra jak poprzednik
nie moga znaleźdź nawilżającego kremu ....kremy do suchej skóry mnie zapychają, powodują przydki film.. nienawidze tego uczucia... no i narazie stosuje nivea soft ... niestety tak czy tak nie wchłania całkowicie...

Jeszcze raz proszę o pomoc ( a i dodam, że kwestia przesuszonej skóry pojawia sie co roku w okresie jessienno zimowym )
Wg mnie w 1 kolejności do odstawienia są krem Nivea Soft i żel Perfecta. Krem bo jak powiedziała poprzedniczka jest zapychaczem a żel jeśli mocno Cię ściąga to na pewno też przesusza Ci skórę, przesuszona skóra broni się wydzielając większe ilości sebum - stąd świecenie i kolejne zanieczyszczenia. Dodatkowo powinnaś jak najszybciej kupić sobie dobry krem nawilżający do cery mieszanej, ja osobiście polecam KLIK sama używam do swojej mieszanej cery i się sprawdza.

Ach oczywiście to co Ci napisałam to informacje jakie uzyskałam głównie na tym forum a także od dermatologa bo sama borykam się ze swoją cerą więc szukam informacji.
__________________
astrominikleopatopeteczer ekiewiczanki
Anetuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 22:00   #5075
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gigo gago Pokaż wiadomość
Używałem Brevoxyl przez ten czas i przepuszczam że to on załatwił mi tak skórę, teraz stosuję Skinoren ponieważ dalej wychodzą mi wypryski,mam dużo zaskórników i skóra w kilku miejscach wydziela zbyt dużo sebum.
Ja, będąc jeszcze pod kontrolą dermatologa, stosując te wszystkie maści bez używania nawilżaczy dorobiłam się przesuszenia skóry i .. nasilonego trądziku.
Skóra nienawilżona jest bardziej wrażliwa, a co za tym idzie 'rozdrażniona'. Dlatego kiedy 3 miesiące temu postanowiłam podejść do Brevoxylu sama, ustaliłam sobie plan pielęgnacji, czyli: łagodny żel bez SLS do mycia twarzy, olej jojoba, Brevoksyl. (Posiłkowałam się tu metodą zaczerpnięta z acne.org)
Był to okres wakacji więc mogłam sobie pozwolić na dzienne stosowanie Brevoksylu i nocne maksymalne nawilżenie. (Pod tym względem jojoba sprawdził się znakomicie!) Jednak system 2 dni Brevoksyl, a potem zmiana, czyli olej jojoba na noc sprawdzał się równie dobrze. Na dzień mieszanka kwasu hialuronowego z olejem, niekoniecznie jojoba(+ ew. filtry)
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 08:37   #5076
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Exclamation Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość


Nivea soft z tego co pamiętam również ma parafinę w składzie i inne zapychacze,może na początek odstaw ten krem na jakiś lżejszy.
Być może on jest właśnie przyczyną
Cytat:
Napisane przez Anetuniaa Pokaż wiadomość
Wg mnie w 1 kolejności do odstawienia są krem Nivea Soft i żel Perfecta. Krem bo jak powiedziała poprzedniczka jest zapychaczem a żel jeśli mocno Cię ściąga to na pewno też przesusza Ci skórę, przesuszona skóra broni się wydzielając większe ilości sebum - stąd świecenie i kolejne zanieczyszczenia. Dodatkowo powinnaś jak najszybciej kupić sobie dobry krem nawilżający do cery mieszanej, ja osobiście polecam KLIK sama używam do swojej mieszanej cery i się sprawdza.

Ach oczywiście to co Ci napisałam to informacje jakie uzyskałam głównie na tym forum a także od dermatologa bo sama borykam się ze swoją cerą więc szukam informacji.
miałam kiedys próbke któregoś kremu nawilżającego do skóry mieszanej , tłustej z LRP nie pamiętam dokładnie który to był. Nie podpasował mi, nie wchlaniał się...itd. ostatnio na noc nie posmarowałam sie zadnym kremem tylko punktowo maść na pryszzce, obudziłam sie z takim jakby potem, mazią na twarzy(jak stosuje krem to tez tak mam) teraz tez niczym twarzy nie posmarowałam. Tak jak mówicie odstawie ten krem może całe to zło to przez niego? tylko jak teraz znaleźdz lekki krem do skóry mieszanej... popytam dzisiaj dermatologa.... poszukam w necie...
Jak mi dermatolog nie przypisze czegos konkretnego na te moje włosy, twarz(z włosami chodze do niej ok 1 roku) to przepisuje sie do innej!
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 09:47   #5077
Anetuniaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anetuniaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 514
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi





miałam kiedys próbke któregoś kremu nawilżającego do skóry mieszanej , tłustej z LRP nie pamiętam dokładnie który to był. Nie podpasował mi, nie wchlaniał się...itd. ostatnio na noc nie posmarowałam sie zadnym kremem tylko punktowo maść na pryszzce, obudziłam sie z takim jakby potem, mazią na twarzy(jak stosuje krem to tez tak mam) teraz tez niczym twarzy nie posmarowałam. Tak jak mówicie odstawie ten krem może całe to zło to przez niego? tylko jak teraz znaleźdz lekki krem do skóry mieszanej... popytam dzisiaj dermatologa.... poszukam w necie...
Jak mi dermatolog nie przypisze czegos konkretnego na te moje włosy, twarz(z włosami chodze do niej ok 1 roku) to przepisuje sie do innej!
Jeśli chodzisz rok i jeszcze Ci nie pomogła to ja bym już dawno poszła na konsultacje do innej
A jeśli chodzi o krem z LRP ja też nie każdy lubię ale ten co ci podawałam ma lekką konsystencję i ładnie się wchłania. Ale najlepiej skocz do jakiejś apteki z szerokim wyborem kosmetyków i poproś farmaceutkę o radę i próbki żeby nie inwestować w ciemno
__________________
astrominikleopatopeteczer ekiewiczanki
Anetuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 10:00   #5078
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anetuniaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzisz rok i jeszcze Ci nie pomogła to ja bym już dawno poszła na konsultacje do innej
A jeśli chodzi o krem z LRP ja też nie każdy lubię ale ten co ci podawałam ma lekką konsystencję i ładnie się wchłania. Ale najlepiej skocz do jakiejś apteki z szerokim wyborem kosmetyków i poproś farmaceutkę o radę i próbki żeby nie inwestować w ciemno
Zawsze chodze i prosze o próbki )
Mam juz na oku inną dermatolog: Iwona Kaczanowska, ale wszytko okaże sie po dzisiejszej wizycie , jestem umówiona na 18.30 , także napisze co i jak Podejrzewam że od niej tez dostane jakies próbki.
Moja koleżanka chodzi do Kaczanowskiej i wyleczyła ją wprost z niewiarygodnego trądziku.

A co do wypadania włosów, to nie mam pojęcia co robić... zaproponuje jej czy mam zrobić jakieś dodatkowe badania czy coś ... słyszałam o dziedzinie medycyny strikcie zajmującej sie włosami trychologia czy coś takiego. Także jesli nic nie wyniknie z dzisiejszej wizyty to podejrzewam że jutro umówie sie do pani Kaczanowskiej

Edytowane przez cherrypassion21
Czas edycji: 2011-11-03 o 10:02
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 12:43   #5079
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Co do słabych włosów, to tu można trochę poczytać i dowiedzieć się więcej https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post30298491
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:07   #5080
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
żel ? pierwsze słysze zawsze miałam go w płynie


Korzystając z okazji jestem załamana... moja skóra wygląda beznadziejnie... już nie wiem co mam robić...coraz częściej wychądzą mi pryszcze ale nie takie zwyłke tylko ropne lub grudki, mam w strefie T mnóstwo, mnóstwo wągrów zaskórniakóch , oczywiście ta strefa błyszczy sie a żeby tego było mało na nosie(który sie okopnie błyszczy) mam suchą skóre, na policzkach...
no i mam widoczne naczynka na policzkach ...
pomóżcie prosze jak sie tego wszystkiego pozbyć... jutro mam wizyte u dermatologa (włosy strasznie mi wypadają) ale z tego co zauważyłam nic m nie pomaga z tego co ta kobieta mi przepisała...
W tym momencie stosuje :
płyn micelarny H2O biodermy skóramieszana , tłusta JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA
żel antybakteryjny perfecta, strasznie ściąga skóre
lub żel 3 w 1 bielandy SLS w składzie mnie odrzuca, ale przynajmniej nie ściąga skóra jak poprzednik
nie moga znaleźdź nawilżającego kremu ....kremy do suchej skóry mnie zapychają, powodują przydki film.. nienawidze tego uczucia... no i narazie stosuje nivea soft ... niestety tak czy tak nie wchłania całkowicie...

Jeszcze raz proszę o pomoc ( a i dodam, że kwestia przesuszonej skóry pojawia sie co roku w okresie jessienno zimowym )
Na włosy działa bardzo dobrze len. Bierzemy 3/4 szklanki letniej wody, wsypujemy łyżeczkę mielonego lnu (dostępny w supermarketach, aptekach lub online) mieszamy i zaraz wypijamy. Pijemy to 2x dziennie. Na efekty trzeba czekać około 1 miesiąc. Zewnętrznie polecam płyn Neril - producent Garnier, do kupienia w aptece. Po tym wszystkim razem włosy nie tylko przestają wypadać ale też rosną nowe.

Na zaskórniki i krostki polecam kwasy. Glikolowy w stężeniu 10% ładnie oczyszcza.

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi


miałam kiedys próbke któregoś kremu nawilżającego do skóry mieszanej , tłustej z LRP nie pamiętam dokładnie który to był. Nie podpasował mi, nie wchlaniał się...itd. ostatnio na noc nie posmarowałam sie zadnym kremem tylko punktowo maść na pryszzce, obudziłam sie z takim jakby potem, mazią na twarzy(jak stosuje krem to tez tak mam) teraz tez niczym twarzy nie posmarowałam. Tak jak mówicie odstawie ten krem może całe to zło to przez niego? tylko jak teraz znaleźdz lekki krem do skóry mieszanej... popytam dzisiaj dermatologa.... poszukam w necie...
Jak mi dermatolog nie przypisze czegos konkretnego na te moje włosy, twarz(z włosami chodze do niej ok 1 roku) to przepisuje sie do innej!
Taki "pot" na twarzy to nadmierny łój. Masz odwodnioną skórę tak buzia się broni. Krem koniecznie, jakiś delikatny. Polecam Aknorm (chyba po rak któryś tam o tym piszę, ale krem jest naprawdę świetny, wszystkie apteczne inee wymiękają), producent Plante System do kupienia w Super Pharm.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:14   #5081
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Polecam Aknorm (chyba po rak któryś tam o tym piszę, ale krem jest naprawdę świetny, wszystkie apteczne inee wymiękają), producent Plante System do kupienia w Super Pharm.
Serio jest taki dobry?
Dziś sobie trochę o nim poczytałam i akurat jest fajna promocja w Super Pharm. Za jeden zakupiony produkt, drugi taki sam otrzymuje się gratis
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 14:44   #5082
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Na włosy działa bardzo dobrze len. Bierzemy 3/4 szklanki letniej wody, wsypujemy łyżeczkę mielonego lnu (dostępny w supermarketach, aptekach lub online) mieszamy i zaraz wypijamy. Pijemy to 2x dziennie. Na efekty trzeba czekać około 1 miesiąc. Zewnętrznie polecam płyn Neril - producent Garnier, do kupienia w aptece. Po tym wszystkim razem włosy nie tylko przestają wypadać ale też rosną nowe.

ta mikstura brzmi ciekawie

Na zaskórniki i krostki polecam kwasy. Glikolowy w stężeniu 10% ładnie oczyszcza.

Boje sie stosować kwasy, bo nigdy nie miałam z nimi styczności, nie uzywałam ich świadomie(moze były w jakiś lekach od dermatologa)

Taki "pot" na twarzy to nadmierny łój. Masz odwodnioną skórę tak buzia się broni. Krem koniecznie, jakiś delikatny. Polecam Aknorm (chyba po rak któryś tam o tym piszę, ale krem jest naprawdę świetny, wszystkie apteczne inee wymiękają), producent Plante System do kupienia w Super Pharm.
Niestety nie mam w pobliżu Super Pharm ale moze dostane gdzieś ten krem . Mam pytać o krem do rąk?? zawiera parafine??
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:48   #5083
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Serio jest taki dobry?
Dziś sobie trochę o nim poczytałam i akurat jest fajna promocja w Super Pharm. Za jeden zakupiony produkt, drugi taki sam otrzymuje się gratis
kto ma skłonności do zapychania lepiej uważać - C13-14 Isoparaffin,czyli mieszanina parafinowa w składzie
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:04   #5084
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Niestety nie mam w pobliżu Super Pharm ale moze dostane gdzieś ten krem . Mam pytać o krem do rąk?? zawiera parafine??
Nie to nie jest krem do rąk, tu masz link do tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...apaisante.html

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Serio jest taki dobry?
Dziś sobie trochę o nim poczytałam i akurat jest fajna promocja w Super Pharm. Za jeden zakupiony produkt, drugi taki sam otrzymuje się gratis
o, fajnie, chyba polecę na to w takim razie Choć ostatnio kusi mnie znów na somorobione coś

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
kto ma skłonności do zapychania lepiej uważać - C13-14 Isoparaffin,czyli mieszanina parafinowa w składzie
Generalnie koło tego składnika jest wiele kontrowersji, tak jak wokół samej parafiny Jednak stosuje się go w formułach do cer problemowych, jako że jest stosunkowo lekki. Mnie zupełnie nie zapycha, choć mam ku temu skłonność.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:08   #5085
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ejjj dziewczyny i chłopaki nie jestem pewna ale chyba w sumie powinien byc założony nowy watek, a raczej druga częśc, kiedy ta już przekroczyła 5.000 postów
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 19:15   #5086
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

to znowu ja
Byłam u tego dermatologa ech...
wypytała się mnie o miesiączkowanie - nieregularne, mówiła że mogłabym iśc do ginekologa (możliwośc kulistych jajników) itd mam zużyć do końca Alpicort E, i mówila by zakupić Kerium LRP następna wizyta 29 grudnia.
a jeszce mam tabletki vitalil czy coś.
ciekawe co by się stało gdybym przestała stosowac to wszytsko...
nie wiem czy kupić Kerium jest strasznie drogie... kosztuje 150 zł...
a do twarzy mam differin żel na dzień oczywiście punktowo, na noc jakąś robioną maść. Poleciła mi krem emulsje nawilżającą cetaphil MD.
Moja mam juz sie darła że tyle mam tych kremów i wgl... ech...

narazie kupiłam tabletki i differin i czekam na tą maść robioną
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 19:24   #5087
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
to znowu ja
Byłam u tego dermatologa ech...
wypytała się mnie o miesiączkowanie - nieregularne, mówiła że mogłabym iśc do ginekologa (możliwośc kulistych jajników) itd mam zużyć do końca Alpicort E, i mówila by zakupić Kerium LRP następna wizyta 29 grudnia.
a jeszce mam tabletki vitalil czy coś.
ciekawe co by się stało gdybym przestała stosowac to wszytsko...
nie wiem czy kupić Kerium jest strasznie drogie... kosztuje 150 zł...
a do twarzy mam differin żel na dzień oczywiście punktowo, na noc jakąś robioną maść. Poleciła mi krem emulsje nawilżającą cetaphil MD.
Moja mam juz sie darła że tyle mam tych kremów i wgl... ech...

narazie kupiłam tabletki i differin i czekam na tą maść robioną
Kulistych czy policystycznych? Pisałam wyżej o lnie na wypadające włosy, tanie i warto wypróbować. Ja też mam skłonność do policystycznych jajników. Tu mocno pomaga dieta z niskim IG.

To wszystko można załatwić duuuużo taniej i skuteczniej.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 08:32   #5088
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Kulistych czy policystycznych? Pisałam wyżej o lnie na wypadające włosy, tanie i warto wypróbować. Ja też mam skłonność do policystycznych jajników. Tu mocno pomaga dieta z niskim IG.

To wszystko można załatwić duuuużo taniej i skuteczniej.
Postanowiłam ze nie bd kupywac tego kerium ) zuzyje do końca alpicort i zobzaczymy co bd:P
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 09:03   #5089
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a znacie coś skutecznego na rozszerzone pory??
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 18:34   #5090
Anetuniaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anetuniaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 514
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez olaaaa199111 Pokaż wiadomość
a znacie coś skutecznego na rozszerzone pory??
U mnie ładnie się sprawdza Effaclar K LRP
__________________
astrominikleopatopeteczer ekiewiczanki
Anetuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 14:40   #5091
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mangha, czy przy stosowaniu kwasu glikolowego, o którym pisałaś, na dzień powinnam używać tej Biodermy:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...va.html&next=1

Wiem, wiem, że jest wątek o filtrach, ale nie jestem w stanie przebić się przez nadmiar informacji i wyłuskać który filtr jest stricte do cery tłustej...
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:22   #5092
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
mangha, czy przy stosowaniu kwasu glikolowego, o którym pisałaś, na dzień powinnam używać tej Biodermy:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...va.html&next=1

Wiem, wiem, że jest wątek o filtrach, ale nie jestem w stanie przebić się przez nadmiar informacji i wyłuskać który filtr jest stricte do cery tłustej...
Myślę że będzie ok, ja z biodermy jestem zadowolona. Tego nie używałam, ale widzę że nie ma gliceryny ani parafiny, ani innych śmieci. Ma bardzo dobre opinie. Myślę że jak się skończy mój filtr to zainwestuję w ten

Cytat:
Napisane przez olaaaa199111 Pokaż wiadomość
a znacie coś skutecznego na rozszerzone pory??
Kwasy
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:47   #5093
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
kto ma skłonności do zapychania lepiej uważać - C13-14 Isoparaffin,czyli mieszanina parafinowa w składzie
Ja niestety mam takie skłonności

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
o, fajnie, chyba polecę na to w takim razie Choć ostatnio kusi mnie znów na somorobione coś
Ale promocja porządna, także jak sprawdza się u Ciebie, to warto capnąć dwa takie kremiki
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 09:13   #5094
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kwasy kwasami, używałam, ale gdy przestałam pory wróciły;/ Obecnie regularnie stosuje maseczkę głęboko oczyszczającą:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...nia-porow.html

Mogę polecić też krem Bioderma Pore Refiner, ale skóra "przyzwyczaja się" do niego.

Obecnie nawilżam swoją zmęczoną kremami matującymi twarz kremem Gosh:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-balance.html


Mangha, wspomniałaś o kremie AKNORM, możesz napisać coś więcej????
Z góry dziękuję.
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/

Edytowane przez Wardruna
Czas edycji: 2011-11-08 o 09:15
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 11:15   #5095
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

[QUOTE=mangha;30367075]Myślę że będzie ok, ja z biodermy jestem zadowolona. Tego nie używałam, ale widzę że nie ma gliceryny ani parafiny, ani innych śmieci. Ma bardzo dobre opinie. Myślę że jak się skończy mój filtr to zainwestuję w ten

mangha,
a ten mógłby być? Jest dużo tańszy niż Bioderma...

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na.html&next=1

Tylko nie wiem jak skład...Doczytałam, że powinnam mieć filtr bez parsolu, bo mam zamiar zużyć moje pudry, które mam.

A stosowałaś kremy BB z filtrem? Albo któraś z Was?
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 14:51   #5096
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Kwasy kwasami, używałam, ale gdy przestałam pory wróciły;/ Obecnie regularnie stosuje maseczkę głęboko oczyszczającą:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...nia-porow.html

Mogę polecić też krem Bioderma Pore Refiner, ale skóra "przyzwyczaja się" do niego.

Obecnie nawilżam swoją zmęczoną kremami matującymi twarz kremem Gosh:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-balance.html
Mangha, wspomniałaś o kremie AKNORM, możesz napisać coś więcej????
Z góry dziękuję.
Z kwasami to jest tak, że od czasu do czasu warto sobie serwować kuracje, a pomiędzy mini stosować pielęgnację bogatą w antyoksydanty. Wtedy efekt będzie się utrzymywał. Ja się kwasuję dwa razy do roku na jesień i wiosnę. Ewentualnie jak mnie wysypuje to robię tak zwane krótkie strzały Parę dni kwasu aż przejdzie problem.

Ten krem aknorm jest właśnie bogaty w antyoksydanty. U mnie się sprawdza przy kwasach, choć ostatnio wzmacniam jego działanie ekstraktem z aloesu. I pomiędzy kwasami też jest bardzo fajny. Ma konsystencję takiej lekkiej lejącej się emulsji, szybko się wchłania. Jak pomaziam się nim na wieczór to rano skóra gładziutka, aż przyjemnie.

[QUOTE=Jik;30389614]
Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość

mangha,
a ten mógłby być? Jest dużo tańszy niż Bioderma...

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na.html&next=1

Tylko nie wiem jak skład...Doczytałam, że powinnam mieć filtr bez parsolu, bo mam zamiar zużyć moje pudry, które mam.

A stosowałaś kremy BB z filtrem? Albo któraś z Was?
Wygląda że mogłaby być dobra alternatywa Trochę mnie te trójglicerydy tam niepokoją, potencjalnie mogą zapchać, ale są gdzieś w środku składu, opinie są dobre więc myślę że to nawet niezła opcja.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 14:53   #5097
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość

Ten krem aknorm jest właśnie bogaty w antyoksydanty. U mnie się sprawdza przy kwasach, choć ostatnio wzmacniam jego działanie ekstraktem z aloesu. I pomiędzy kwasami też jest bardzo fajny. Ma konsystencję takiej lekkiej lejącej się emulsji, szybko się wchłania. Jak pomaziam się nim na wieczór to rano skóra gładziutka, aż przyjemnie.
Chodzi o ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...apaisante.html
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 20:16   #5098
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

[QUOTE=Jik;30389614]
Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Myślę że będzie ok, ja z biodermy jestem zadowolona. Tego nie używałam, ale widzę że nie ma gliceryny ani parafiny, ani innych śmieci. Ma bardzo dobre opinie. Myślę że jak się skończy mój filtr to zainwestuję w ten

mangha,
a ten mógłby być? Jest dużo tańszy niż Bioderma...

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na.html&next=1

Tylko nie wiem jak skład...Doczytałam, że powinnam mieć filtr bez parsolu, bo mam zamiar zużyć moje pudry, które mam.

A stosowałaś kremy BB z filtrem? Albo któraś z Was?
Ja stosuję właśnie BB zamiast podkładów,a z filtrami "zwykłymi" się nie lubiłam Wydaję mi się że chronią,bo naturalnie jakoś mi cera pojaśniała np.w porównaniu z tamtym rokiem.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 14:19   #5099
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Tak dokładnie to ten.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 16:02   #5100
gigo gago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Ja, będąc jeszcze pod kontrolą dermatologa, stosując te wszystkie maści bez używania nawilżaczy dorobiłam się przesuszenia skóry i .. nasilonego trądziku.
Skóra nienawilżona jest bardziej wrażliwa, a co za tym idzie 'rozdrażniona'. Dlatego kiedy 3 miesiące temu postanowiłam podejść do Brevoxylu sama, ustaliłam sobie plan pielęgnacji, czyli: łagodny żel bez SLS do mycia twarzy, olej jojoba, Brevoksyl. (Posiłkowałam się tu metodą zaczerpnięta z acne.org)
Był to okres wakacji więc mogłam sobie pozwolić na dzienne stosowanie Brevoksylu i nocne maksymalne nawilżenie. (Pod tym względem jojoba sprawdził się znakomicie!) Jednak system 2 dni Brevoksyl, a potem zmiana, czyli olej jojoba na noc sprawdzał się równie dobrze. Na dzień mieszanka kwasu hialuronowego z olejem, niekoniecznie jojoba(+ ew. filtry)
Możesz napisać jak się stosuje ten olejek jojoba, tzn chodzi mi w jakich proporcjach nanosi się go na skórę i czy się to wsmarowuje w skórę, wklepuje, czy tylko nakłada i zostawia na twarzy?
gigo gago jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.