Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-13, 15:36   #4381
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
właśnie, chyba tylko testy zostają - w przypadku takich specyficznych woni olejek może pogorszyć sprawę czasem jak się zapachy zmieszają

a propos......... idę sobie coś nowego wrzucę do kominka
A ja wypalam świeczki na potęgę, bo chce pomalować szklanki po nich i wstawić tealighty
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 17:43   #4382
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Co do usuwania wosków z kominków - ja podgrzewam wosk, tak żeby się całkowicie roztopił i wyciągam go ręcznikiem papierowym ręcznik super go chłonie i nie muszę skrobać kominka, tak jak wczesniej to robiłam. No i mam od razu rozgrzany kominek na nowy wosk

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A ja wypalam świeczki na potęgę, bo chce pomalować szklanki po nich i wstawić tealighty
fajnie!
wrzuć zdjęcia jak już ukończysz dzieło
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 17:50   #4383
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Co do usuwania wosków z kominków - ja podgrzewam wosk, tak żeby się całkowicie roztopił i wyciągam go ręcznikiem papierowym ręcznik super go chłonie i nie muszę skrobać kominka, tak jak wczesniej to robiłam. No i mam od razu rozgrzany kominek na nowy wosk



Też przechodziłam przez ten patent, jak nie chciało mi się studzić kominka
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:04   #4384
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
fajnie!
wrzuć zdjęcia jak już ukończysz dzieło
Jak coś wyjdzie to pokaże
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:05   #4385
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Też przechodziłam przez ten patent, jak nie chciało mi się studzić kominka

szkoda czasu na studzenie jak nowe woski czekają
skuteczny i szybko sposób - nic nie zostaje, wystarczy na koniec przetrzeć ręcznikiem i kominek jak nowy!
Wydłubując nożykiem pokaleczyłam ceramikę zdolniacha!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-15, 12:42   #4386
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczyny chciałabym wrócić do olejowania włosów i w związku z tym mam pytanie. Wcześniej olej nakładałam raz w tygodniu na 5h. Czy jak nałożę dwa razy w tygodniu po 2h to będę mieć taki sam rezultat, a może lepszy? Bo niestety obecnie nie mam czasu 5h siedzieć z turbanem na głowie.

A tak w ogóle ktoś może mi zafundować operacje plastyczne? Nie mogę patrzeć na siebie w lustrze ogólnie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-15, 13:11   #4387
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym wrócić do olejowania włosów i w związku z tym mam pytanie. Wcześniej olej nakładałam raz w tygodniu na 5h. Czy jak nałożę dwa razy w tygodniu po 2h to będę mieć taki sam rezultat, a może lepszy? Bo niestety obecnie nie mam czasu 5h siedzieć z turbanem na głowie.

A tak w ogóle ktoś może mi zafundować operacje plastyczne? Nie mogę patrzeć na siebie w lustrze ogólnie.

Myślę, że nawet pól godziny z olejem to dla włosów już spore odżywienie 2 godziny to taka bomba odżywcza, zwłaszcza jeśli olej jest dobrej jakości. Ty masz mocne, zdrowe włosy, ten czas powinien im w zupelności wystarczyć, aby utrzymać ich dobry stan.

Operacji Ci nie zafunduję niestety, choćbym chciała, ale lustro mogę stłuc i wyrzucić i po problemie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 13:37   #4388
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślę, że nawet pól godziny z olejem to dla włosów już spore odżywienie 2 godziny to taka bomba odżywcza, zwłaszcza jeśli olej jest dobrej jakości. Ty masz mocne, zdrowe włosy, ten czas powinien im w zupelności wystarczyć, aby utrzymać ich dobry stan.

Operacji Ci nie zafunduję niestety, choćbym chciała, ale lustro mogę stłuc i wyrzucić i po problemie

Pewnie masz rację. Skoro bez dbania tak wyglądały.

Już nie wiem jak o siebie zadbać, nie mam pomysłu, naprawdę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 07:06   #4389
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Już nie wiem jak o siebie zadbać, nie mam pomysłu, naprawdę.
a czego próbowałas do tej pory?
jakie sposoby dbania o siebie i polepszenia swojego wyglądu Cię zawiodły?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 07:48   #4390
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a czego próbowałas do tej pory?
jakie sposoby dbania o siebie i polepszenia swojego wyglądu Cię zawiodły?
Anula napiszę ci PW.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 08:58   #4391
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Przeprowadziłam się
Powiem Wam, jakie to cudowne uczucie, kłaść się i wstawać rano bez teściowej.. już nie słyszę: wyłącz światło, nie lej tyle wody, wyłącz komputer, zrób śniadanie..ostatnio przeszła samą siebie, chodziła za moim mężem mówiąc "zrób kupę bo do pracy nie zdążysz" On wcześniej coś wspominał, że musi do łazienki, a ona podsłuchała..Rozumiecie? ona chciała za wszystkich myśleć. Przesadziła.

Ale żeby nie było pięknie..wzięliśmy się za malowanie mieszkanie z mężem, wybraliśmy się na zakupy i wrociliśmy z farbami zadowoleni, nie mając kompletnie pojęcia o malowaniu. Okazało się, że kupiliśmy farby lateksowe, nawet sobie nie wyobrażacie jaką krzywdę zrobiliśmy scianom. Okazało się, że gładzie są nierowne i stare, na tym było kilka warstw farby, polożyłam grunt i wzięłam się do roboty. Machałam wałkiem jak mi było wygodnie, na drugi dzień przezyłam szok. Całe ściany w smugach! najgorsze to, ze nic z tym nie zrobimy, a nie stać mnie, żeby kłaść teraz gładzie. W dodatku takei farby kupiliśmy do wszystkich pokoi i nie ma możliwości wymiany, gdyż przez ten czas opakowanie się podniszczyły.. dziewczyny załamana jestem. Wygląda to tak jakby ktoś mi wylał wiadra tłuszczu na ściany. Co najlpesze widać to tylko pod kątem, kiedy pada światło. Gdy się stoi na wprost to już nie widać. T uroki farb lateksowych na nierównych ścianach. ehh
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 09:48   #4392
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Przeprowadziłam się
Powiem Wam, jakie to cudowne uczucie, kłaść się i wstawać rano bez teściowej.. już nie słyszę: wyłącz światło, nie lej tyle wody, wyłącz komputer, zrób śniadanie..ostatnio przeszła samą siebie, chodziła za moim mężem mówiąc "zrób kupę bo do pracy nie zdążysz" On wcześniej coś wspominał, że musi do łazienki, a ona podsłuchała..Rozumiecie? ona chciała za wszystkich myśleć. Przesadziła.

Ale żeby nie było pięknie..wzięliśmy się za malowanie mieszkanie z mężem, wybraliśmy się na zakupy i wrociliśmy z farbami zadowoleni, nie mając kompletnie pojęcia o malowaniu. Okazało się, że kupiliśmy farby lateksowe, nawet sobie nie wyobrażacie jaką krzywdę zrobiliśmy scianom. Okazało się, że gładzie są nierowne i stare, na tym było kilka warstw farby, polożyłam grunt i wzięłam się do roboty. Machałam wałkiem jak mi było wygodnie, na drugi dzień przezyłam szok. Całe ściany w smugach! najgorsze to, ze nic z tym nie zrobimy, a nie stać mnie, żeby kłaść teraz gładzie. W dodatku takei farby kupiliśmy do wszystkich pokoi i nie ma możliwości wymiany, gdyż przez ten czas opakowanie się podniszczyły.. dziewczyny załamana jestem. Wygląda to tak jakby ktoś mi wylał wiadra tłuszczu na ściany. Co najlpesze widać to tylko pod kątem, kiedy pada światło. Gdy się stoi na wprost to już nie widać. T uroki farb lateksowych na nierównych ścianach. ehh
Super, nareszcie będziecie się cieszyć tylko sobą

Co do farb, to ja słyszałam, że lateksowe są w ogóle kiepskim rozwiązaniem do lokali mieszkalnych, ponoć lubią się w nich zagnieżdżać pleśnie, ściany nie oddychają. Ja bym odsprzedała na waszym miejscu te farby w niższej cenie, może na allegro
Nie znam się, ale co do pomalowanej ściany, może warto się poradzić fachowca lub kogoś w sklepie z takimi rzeczami, ale z obsługą, może da się z tym jeszcze coś zrobić W ostateczności możecie położyć tapetę

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-16 o 09:50
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 11:23   #4393
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Niestety nie da się nic zrobić, jedynym rozwiązaniem jest położenia gładzi na to. Co do tapet, niestety właściciel nie wyraził zgody na ich położenie. Obawiam się, że jak to zobaczy, to się załamie.. a miał nam położyć nowe podłogi i boję się, że tego nie zrobi, a one aż się proszą o wymianę. Dziś jeszcze malujemy przedpokój, też lateksem, wyjścia nie ma bo ściany zagruntowałam a nie stać mnie na kupienie nowej farby ehh
Ale bardo się cieszę, że teściowej z nami nie ma choć mąż delikatnie mówiąc, wkurza mnie. Po prostu się nie ogarnia, a ja już mam dość prowadzenia go za rączkę i ciągłego mówienia zró to, zrób tamto. Ma wolne siedzi w domu, miał kilak prostych rzeczy do zrobienia, oczywiście nie wyrobił się. Tam by mamusia za niego to zrobiła, tu niestety jej nie ma, a ja już mam dość. Jak nauczyć go życia? Nie mam pomysłu...
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 12:37   #4394
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Niestety nie da się nic zrobić, jedynym rozwiązaniem jest położenia gładzi na to. Co do tapet, niestety właściciel nie wyraził zgody na ich położenie. Obawiam się, że jak to zobaczy, to się załamie.. a miał nam położyć nowe podłogi i boję się, że tego nie zrobi, a one aż się proszą o wymianę. Dziś jeszcze malujemy przedpokój, też lateksem, wyjścia nie ma bo ściany zagruntowałam a nie stać mnie na kupienie nowej farby ehh
Ale bardo się cieszę, że teściowej z nami nie ma choć mąż delikatnie mówiąc, wkurza mnie. Po prostu się nie ogarnia, a ja już mam dość prowadzenia go za rączkę i ciągłego mówienia zró to, zrób tamto. Ma wolne siedzi w domu, miał kilak prostych rzeczy do zrobienia, oczywiście nie wyrobił się. Tam by mamusia za niego to zrobiła, tu niestety jej nie ma, a ja już mam dość. Jak nauczyć go życia? Nie mam pomysłu...

Już nie nauczysz. Moja mama to wie po prawie 23 latach małżeństwa, co się wzięło to już się ma.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 21:45   #4395
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczyny a pamiętacie jak na wakacjach chciałyśmy ćwiczyć Chodakowską? Ja szybko odpadłam, ale wróciłam, jestem po 3 skalpelach Jak Wasze brzuszki?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 06:47   #4396
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

mój rośnie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 07:58   #4397
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mój rośnie
Twój jest najpiękniejszy Ewa takiego nie da
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 09:10   #4398
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a pamiętacie jak na wakacjach chciałyśmy ćwiczyć Chodakowską? Ja szybko odpadłam, ale wróciłam, jestem po 3 skalpelach Jak Wasze brzuszki?

ja ćwiczyłam do niedawna, wytrzymałam dwa tygodnie. Teraz brakuje mi czasu, ale chętnie wróciłabym do ćwiczeń. Tak sobie obiecałam, że od nowego roku znów zacznę, ale jakoś nie wyszło.
A powiem Wam, że po tych dwóch tygodniach czułam się lepiej psychicznie. Sama świadomość tego, że coś robię, dawała mi dużo satysfakcji.


Dziewczyny ja się chyba zabiję, wczoraj wzięłam się za malowanie przedpokoju.. miał być "platynowy szary" a wyszedł.. niebieski ehh

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mój rośnie
a znasz już płeć? że tak zapytam ja wiem wiem, że najważniejsze, żeby zdrowe było no ale przecież takie będzie
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 16:15   #4399
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

VANILIA... ja dziś też oglądałam farby, moj luby zabrał sie za remont z przebudową szafy ;/ jutro stwierdził że będize zaklejał dziury i równał ścianę... my zawsze malujemy zwykłą akrylową i matową farbą i tragedi nie ma
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 20:46   #4400
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Twój jest najpiękniejszy Ewa takiego nie da

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja się chyba zabiję, wczoraj wzięłam się za malowanie przedpokoju.. miał być "platynowy szary" a wyszedł.. niebieski ehh

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

a znasz już płeć? że tak zapytam ja wiem wiem, że najważniejsze, żeby zdrowe było no ale przecież takie będzie
ale niebieski, taki szarawo-niebieski, też jest fajny

jak na razie wychodzi chłopak... pokrywa się to z moimi przeczuciami. w poniedziałek badanie, pewnie będzie już lepiej widać
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 08:53   #4401
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone farby do malowania ścian? wczoraj skończyłam pokój i przedpokój i już mam dość lateksowych farb. Pozostał nam pokój Niki, ona uparła się na jasne fioletowe ściany. Wiecie, taka lila, wrzos.. Bratowa malowała czterema porami roku i zamiast jasnego fioletu ma siwe..
Znacie jakąś firmę, która robi naprawdę dobre farby i kolor na ścianach jest taki jak na wzorniku?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 09:23   #4402
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone farby do malowania ścian? wczoraj skończyłam pokój i przedpokój i już mam dość lateksowych farb. Pozostał nam pokój Niki, ona uparła się na jasne fioletowe ściany. Wiecie, taka lila, wrzos.. Bratowa malowała czterema porami roku i zamiast jasnego fioletu ma siwe..
Znacie jakąś firmę, która robi naprawdę dobre farby i kolor na ścianach jest taki jak na wzorniku?
Jeśli jest to pokój słabo nasłoneczniony, południowy, to ja odradzam chłodne kolory, lila wrzos się do takich zalicza, zawsze wyjdzie szaro-bury, tzn nie będzie widać soczystości koloru, niestety Ja polecam farby Dekoral lub Śnieżka.

Poza tym nie wiem czy to jest dla każdego oczywiste, ale nawet jeśli kupimy farbę najwyższej jakości i pisze na niej, że pokrywa stary kolor na ścianie już przy jednej warstwie, to nie należy się tym sugerować. Zawsze trzeba nałozyć minimum 2 warstwy. To jest tak samo jak z lakierami do paznokci. Pierwsza musi wyschnąć i nakładamy drugą, nawet jeśli jedna zakryła płytkę w 100% to druga zawsze da nam jeszcze większe nasycenie koloru. W przypadku farb ściennych potrzebne są często nawet 3-4 warstwy.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-18 o 09:36
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 11:23   #4403
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli jest to pokój słabo nasłoneczniony, południowy, to ja odradzam chłodne kolory, lila wrzos się do takich zalicza, zawsze wyjdzie szaro-bury, tzn nie będzie widać soczystości koloru, niestety Ja polecam farby Dekoral lub Śnieżka.

Poza tym nie wiem czy to jest dla każdego oczywiste, ale nawet jeśli kupimy farbę najwyższej jakości i pisze na niej, że pokrywa stary kolor na ścianie już przy jednej warstwie, to nie należy się tym sugerować. Zawsze trzeba nałozyć minimum 2 warstwy. To jest tak samo jak z lakierami do paznokci. Pierwsza musi wyschnąć i nakładamy drugą, nawet jeśli jedna zakryła płytkę w 100% to druga zawsze da nam jeszcze większe nasycenie koloru. W przypadku farb ściennych potrzebne są często nawet 3-4 warstwy.
Pokój ma duże okna i balkon, ale niestety jest od północy, przez co słońce jest tylko do południa, przez resztę dnia jest widno, ale niesłonecznie. Myślałam nad połączeniem tego fioletu, może jednak ciemniejszego, niż lila czy wrzos z jakimś innym intensywnym żółtym pomarańczą, albo jasnym różem. Szczerze mówiąc wolałabym jeden kolor na ścianach, tym bardziej, ze córcia uparła się na motylki naklejki na ścianę. Meble ma jasne. Motylki chce ciemne fioletowe, dlatego tez nie chciałam wprowadzać tylu kolorów do tego pokoju, tym bardziej, że będzie zagracony kolorowymi zabawkami, które niekoniecznie będą pasować do całości. Obecnie jest tam kolor cytrynowy, wygląda dobrze, ale wymaga odświeżenia, lecz nie chcemy ponownie malować tym samym. Nie ukrywam, że mam ograniczony budżet, a zakup dwóch farb wiąże się z kosztami.
Co do tego jasnego fioletu, myślałam, że ozdobię ściany naklejkami i będzie żywiej. Zapewne masz i rację jak tak teraz myślę, że ten kolor może wyjść bardzo ponury.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 12:31   #4404
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone farby do malowania ścian? wczoraj skończyłam pokój i przedpokój i już mam dość lateksowych farb. Pozostał nam pokój Niki, ona uparła się na jasne fioletowe ściany. Wiecie, taka lila, wrzos.. Bratowa malowała czterema porami roku i zamiast jasnego fioletu ma siwe..
Znacie jakąś firmę, która robi naprawdę dobre farby i kolor na ścianach jest taki jak na wzorniku?
Mój Tż kilka lat pracował w sklepie budowlanym i jedynymi farbami za jakie dał sobie rękę uciąć był Beckers, kręciłam nosem, bo drogie, ale pomalowałam całe mieszkanie tymi farbami i zapłaciłabym za nie jeszcze dwa razy tyle. Żadnych smug, prześwitów, pięknie się myją i nie ma po myciu śladu.
Jeszcze dobre są Magnaty ale kosmicznie drogie.
Śnieżka z tego co wiem to tylko biała + pigment, inaczej szkoda kasy, Dekoral może być.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 12:43   #4405
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mój Tż kilka lat pracował w sklepie budowlanym i jedynymi farbami za jakie dał sobie rękę uciąć był Beckers, kręciłam nosem, bo drogie, ale pomalowałam całe mieszkanie tymi farbami i zapłaciłabym za nie jeszcze dwa razy tyle. Żadnych smug, prześwitów, pięknie się myją i nie ma po myciu śladu.
Jeszcze dobre są Magnaty ale kosmicznie drogie.
Śnieżka z tego co wiem to tylko biała + pigment, inaczej szkoda kasy, Dekoral może być.
Beckers My mamy a przed zakupem robiłam spory risercz u nas np. zółty, który na wzorniku był delikatnym pastelem na ścianie wyszedł taki, że zęby bolą Inne kolory wyszły tak, jak miały wyjść. Chyba takie szczegóły to trzeba podpytać sprzedawcy.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 13:01   #4406
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Beckers My mamy a przed zakupem robiłam spory risercz u nas np. zółty, który na wzorniku był delikatnym pastelem na ścianie wyszedł taki, że zęby bolą Inne kolory wyszły tak, jak miały wyjść. Chyba takie szczegóły to trzeba podpytać sprzedawcy.
Ja mam irys w domku i jest identyczny jak na opakowaniu Żółto-waniliowy, taki chciałam, żeby był uniwersalny i pasował to wszystkiego.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 13:12   #4407
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ja mam irys w domku i jest identyczny jak na opakowaniu Żółto-waniliowy, taki chciałam, żeby był uniwersalny i pasował to wszystkiego.
no my po całości polecieliśmy szarością, tylko część ścian mamy w innym kolorze; jeszcze ta żółć od bidy pasuje, ale nienawidzę jej, serio
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 13:32   #4408
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Czylałam o tym Bckersie i wiem, że ma dobre opinie, ale boję się, że na nierównych ścianach znów będzie widać wszystkie niedoskonałości, dlatego tez chciałam zmywalną akrylową kupić.
Tak sobie wymyśliłam, że wezmę córkę do sklepu i sama sobie wybierze kolor. Jak wymyśli, tak pomalujemy.
Dzięki za porady

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Beckers My mamy a przed zakupem robiłam spory risercz u nas np. zółty, który na wzorniku był delikatnym pastelem na ścianie wyszedł taki, że zęby bolą Inne kolory wyszły tak, jak miały wyjść. Chyba takie szczegóły to trzeba podpytać sprzedawcy.
Właśnie takim kolorem mam pomalowane resztę mieszkania pokój duży i przedpokój. Oczywiście farba innej marki, ale kolor wyszedł taki jak ten, o którym napisałaś U małej już rezygnujemy z tego koloru, bo nie wyglądałoby to dobrze, gdyby całe mieszkanie było w jednym kolorze.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 13:50   #4409
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Pokój ma duże okna i balkon, ale niestety jest od północy, przez co słońce jest tylko do południa, przez resztę dnia jest widno, ale niesłonecznie. Myślałam nad połączeniem tego fioletu, może jednak ciemniejszego, niż lila czy wrzos z jakimś innym intensywnym żółtym pomarańczą, albo jasnym różem. Szczerze mówiąc wolałabym jeden kolor na ścianach, tym bardziej, ze córcia uparła się na motylki naklejki na ścianę. Meble ma jasne. Motylki chce ciemne fioletowe, dlatego tez nie chciałam wprowadzać tylu kolorów do tego pokoju, tym bardziej, że będzie zagracony kolorowymi zabawkami, które niekoniecznie będą pasować do całości. Obecnie jest tam kolor cytrynowy, wygląda dobrze, ale wymaga odświeżenia, lecz nie chcemy ponownie malować tym samym. Nie ukrywam, że mam ograniczony budżet, a zakup dwóch farb wiąże się z kosztami.
Co do tego jasnego fioletu, myślałam, że ozdobię ściany naklejkami i będzie żywiej. Zapewne masz i rację jak tak teraz myślę, że ten kolor może wyjść bardzo ponury.
W takim razie szczerze polecam żółty, ale nie cytrynowy, tylko słoneczny z dekorala. Na pewno ożywi pokój i będzie pasował z fioletem, a motylki można pomalować sprayem fioletowym na szablonie, lub ręcznie farbkami akrylowymi dla plastyków, które wyjdą taniej, naklejki to też świetny pomysł. Jedna ściana też czemu by nie fioletowa My mieliśmy w poprzednim mieszkaniu właśnie taki słoneczny z granatowymi akcentami. Bardzo pasowało kolorystycznie. Też południowy pokój, a wcześniej był taki koktail jagodowy. Różnica była diametralna. Po przemalowaniu na żółto pokój w klimacie podziemnego bunkra przemienił się w wesoły dziecięcy kącik.

Jp, my właśnie częściowo malowaliśmy Śnieżką z pigmentem. Resztę dekoralem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-18 o 14:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 15:37   #4410
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Kupiłam dekorala akrylowego. Szczerze mówiąc wyboru nie było, bo większość firm produkuje już tylko lateksy. Powiem Wam, że pierwsze malowanie i wyszło super, idealnie, bez smug. Jeszcze jedna warstwa i będzie ok Powiem Wam tylko, że kolory wybierała córcia i w ten oto sposób ma fioletowo różowy pokój, ale naprawdę wygląda to dobrze. Jest zadowolona, a to w sumie o to chodziły. Oczywiście kolory wyszły ciemniejsze, bardziej intensywne niż na próbnikach, ale to akurat na plus
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.