Tetralysal - objawy uboczne ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-20, 19:27   #1
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Lightbulb

Tetralysal - objawy uboczne ???


Nie wiedzialam gdzie umiescic ten temat,wiec wybaczcie jesli nie to miejsce.

Mam pytanie do dziewczyn ,ktore stosowaly tetralysal.
Czy ktoras z Was miala po nim bole glowy? Tak sie zastanawiam czy to jakis skutek uboczny, niewymieniony w ulotce.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 08:09   #2
Scottie
Raczkowanie
 
Avatar Scottie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 45
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Ja uzywalam go przez bardzo dlugi czas i nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Inna sprawa, ze mi nie pomagal.
__________________
Ufam tylko dwóm osobom. Jedną jestem ja, drugą nie jesteś Ty.
Scottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 08:22   #3
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

bole glowy - nie, nie mialam takiego skutku ubocznego.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 22:35   #4
a ja na to tak
Przyczajenie
 
Avatar a ja na to tak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Wzmożony apetyt. Nawet w nocy. Nawet po najedzeniu się. Męczące to.

A bóle głowy to nie.

Edytowane przez a ja na to tak
Czas edycji: 2007-01-22 o 22:35 Powód: zapomniane zdanie
a ja na to tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 00:53   #5
natka17
Raczkowanie
 
Avatar natka17
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 42
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Witam!
Mam pytanko do osób które brały Tetralysal. Czy podczas brania tego antybiotyku zauważyłyscie skutki uboczne takie jak wysuszenie wlosów i rozdwajanie paznokci? Bo u mnie sytuacja wyglada tak, ze przez ok 5 miesiecy bralam tetralysal i i wlasnie w tym czasie strasznie pogorszyl sie stan moich wlosow i paznokci. Chociaz mozna powiedziec ze zawsze mialam wlosy z tendencja do puszenia sie i ogolnie troche sianowate ale jakos dawalam sobie z nimi rade.... A teraz po prostu wlosy sa strasznie przesuszone, sztywne, totalnie wysuszone, zniszczone, ogolnie porazka Myslalam ze to moze przez farbowanie ale juz od dawna farbuje wlosy i nigdy nic sie z nimi nie dzialo, bynajmniej caly czas byly w takim samym stanie. Ale zastanowily mnie tez te paznokcie bo w sumie mniej wiecej w tym samym czasie co problem z wlosami pojawil sie problem z paznokciami, a nigdy wczesniej nie rozdwajaly mi sie paznokcie. Wlasnie tak zastanawialam sie co moze byc tego przyczyna i przyszlo mi do glowy ze akurat bralam tetralysal.... Jak myslicie czy moze byc on przyczyna tych problemow z wlosami i paznokciami? W ulotce nic o takich skutkach ubocznych nie jest wspomniane ale wiadomo jak to jest... Czy moze tez ktos zauwazyl u siebie pojawienie sie podobnych problemow podczas brania tetralysalu?
Pozdrawiam
natka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 06:32   #6
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

co do wlosow to mi wychodzily . nie zauwazylam innych objawow. jesli paznkocie Ci sie rozdwajaja to oznacza, ze brakuje Ci witamin i oczywiscie moze to byc zwiazane z kuracja wewnetrzna antybiotykowa.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 08:37   #7
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

ja wogóle ten antybiotyk nie najlepiej wspominam, pomogł mi na cere- to fakt, ale skutki uboczne- takie jak bóle wątroby, problemy z żołądkiem były nie do zniesienia, a co gorsze po odstawieniu cera wróciła do swojego poprzedniego stanu- także cała kuracja na nic, a brałam pół roku :/
__________________
jestem
w podtekście mieszkam gdzieś
w przenośni chowam się...
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 09:49   #8
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

a na jaki trądzik dokładnie brałyście tetrasyl?
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 12:20   #9
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Ja bralam tetralysal przez 7 mcy na tradzik.
Mialam tradzik ropowiczy,dosc trudny do leczenia,nic nie pomagalo,nawet diane.

Tetralysal pomogl mi juz po jakis 3 tyg,przestaly sie pojawiac nowe ogniska zapalne,a stare sie ladnie goily.

Po zakonczonej kuracji tradzik nie wrocil i mam nadzieje,ze juz nie wroci.

Nie mialam skutkow ubocznych,nic mnie nie bolalo,nie dolegalo.
<lekarka mi kazala brac dwa razy dziennie rapaholin na watrobe i codziennie pic krople zoladkowe.I bardzo przypominala,zebym o tym nie zapominala.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:09   #10
natka17
Raczkowanie
 
Avatar natka17
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 42
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Moze rzeczywiscie to wszystko przez niedobor jakis witamin....tylko ze nigdy wczesniej nie mialam az takich problemow a wiec przyczyna tego braku witamin moze byc tetralysal....jesli by tak bylo to posrednio wszystko spowodowalby tetralysal....ehh sama nie wiem
Ja innych skutkow ubocznych nie zauwazylam.....jesli chodzi o zoladek , watrobe, trzustke to nie wiem bo ja mam troche sklonnosci do dolegliwosci z nimi zwiazanymi ale u mnie to normalne....ale podczas brania tetralysalu nie zauwazylam jakis zmian pod tym wzgledem. Moja dermatolog jak sie jej pytalam czy moze nystatyna nie bylaby tu potrzebna to stwierdzila ze niekoniecznie bo tetralysal nie jest az tak bardzo mocnym antybiotykiem....powiedzi ala ze ewentualnie moge brac probiolac ale tak z tego wychodzilo ze to nie jest tak bardzo konieczne.
U mnie tetralysal nie uczynil wielkich rewelacji na mojej skorze...moze jest poprawa ale niewielka....ale moze dlatego ze ja mam duzo zaskornikow, taki tradzik bardziej zaskornikowo-grudkowo chociaz owszem ropne krostki i jakies gulki tez sie pojawiaja....a wiec moj glowny problem z zaskornikami nadal pozostal...
natka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 19:03   #11
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

aha, przypomnialo mi sie cos . ja przez antybiotyki to mialam takie zmiany na jednym palcu u reki, ze nic nie pomagalo. wygladalo to tak jakby ktos zyletka poprzecinal mi palec . dopiero jak odstawilam antybiotyki to mi przeszlo i nie wrocilo.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 13:09   #12
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Unhappy Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

ja brałam przez 2 miesiące - po odstawieniu - pryszzcyki powróciły (grudki podskórne) a włosy zaczęły strasznie wypadać :-( .
W sumie więcej strat niż pożytku.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 10:13   #13
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Przestraszyłyście mnie dziwczyny z tymi włosami. Kilka lat temu przeżyłam dramat-włosy wypadły mi praktycznie w połowie-obecnie mam ich mniej, ale wszystko się unormowało.
Od początku wakacji lecze się na trądzik-zmiany występują tylko na policzkach-po ok 5 dużych ropnych głębokich zmian. Przez te dwa miesiące używałam differiny, daverciny, clindacne, izotrexinu i jeszcze 2 żeli ale nie pamiętam nazwy. Zrobionych miałam 5 peelingów migdałowych. Efekty są takie, ze cała skóra twarzy (oprócz policzków) jest cudowna, rozjaśniona, odmłodzona - idealna. Ale na policzkach nadal wyskakują grudki, które utrzymują się przez ok miesiąc i jeszcze z miesiąc lecze po nich przebarwienia - a w międzyczasie znowu coś wyskakuje. Dzisiaj byłam znowu u dermatologa i dostałam recepte na tetralysal doustnie. Stwierdził, że jeśli to nie pomoże to on już nie wie co z moimi policzkami można zrobić.
Weszłam na forum, a tu takie skutki... znowu mam przeżyć koszmar z włoskami. Boję się
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 11:01   #14
Marysia7-M1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 19
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Hej Dziewczyny! Ja uzywałąm tego g *** przez jakies 1,5roku z przerwami oczywiscie, pomagało na krótki czas, pozniej po odstawieniu pryszczole wracały. Rzuciłam w pioruny wszystkie differiny, tetralysale i inne "pomoce" przepisywane przez dermatologa. Poryczałam sie i stwierdziłam, że postaram sie sama z tym uporać. Stosowałam ACNE-SULF, który w aptece kosztował chyba 5 zł, glinke zieloną - używam do dziś, herbate z bratka - uzywam do dzis, nie jadłam ostych dań, przestałam chodzić często na imprezy(dym, kurz, niewyspanie) i jak ręką odjął po 2 miesiącach, a mialam naprawde poważny problem z trądzikiem. Załamke mialam, gdy okazało się ze Acne-sulf juz nie produkują :/ Ale mama kupiła mi DERMAKNEL i też jest super. Buzke mam super czystą, co pół roku chodze na oczyszczanie do kosmetyczki. A jak mi czasem powysakują mali "przyjaciele" - najczesciej w pobliżu miesiaczki to w ruch idzie dermaknel i glinka zielona.
Trzeba najbardziej pamietac o zdrowym odzywianiu, nawilżaniu ryjka i HERBACIE Z BRATKA pozdrawiam !
Marysia7-M1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 08:01   #15
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Fajnie, że Tobie te zabiegi pomogły. Ja także zmęczona już wszystkimi kuracjami postawiłam swego czasu na zdrowie. Przestałam się malować (co było bardzo cięzkie), od zawsze piję bratka przeplatanego z zieloną herbatą, bardzo dbałam o skórę, nie męczyłam jej masą kosmetyków, żeby mnie nic nie uczuliło, nawilżałam i co? I nic... na policzkach nadal się pojawiłay, a zima było już tylko gorzej. Pobiorę tetralysal może przez 3 miesiące i zobaczymy...
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 15:15   #16
tajne222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Cześć. Zarejestrowałem się na tym forum tylko po to, aby odpowiedzieć na ten wątek i ostrzec kupujących to lekarstwo. Czuję się za to odpowiedzialny, aby przekazać tę informację innym i być może uchronić kogoś przed tragedią.
Ponad rok temu, ponieważ nic mi nie pomagało na cerę (trądzik) lekarz dermatolog przepisała mi lek Tetralysal. Jest to antybiotyk do łykania. Początkowo przez tydzień miałem brać jak pamiętam 2 tabletki rano i 2 wieczorem, a potem po 1 tabletce (w każdym razie przez pierwszy tydzień miałem brać więcej). Nie było tetracyklin w większej dawce w aptekach, więc brałem więcej tych o mniejszej dawce.
Zmierzam jednak do tego, co się wydarzyło po zażyciu tego leku.
Początkowo nic nie wskazywało na skutki uboczne spowodowane lekiem, po kilku dniach jednak zaczęło mnie coś kłuć - tak jakby wyrostek robaczkowy, więc się zaniepokoiłem. Potem stopniowo ból pojawił się z obu stron brzucha (po może 2-óch dniach) - myślę, może nerki? Nie to było jednak najgorsze i nie to przyniosło tragedię. Okazało się, że stopniowo traciłem rozum, racjonalne postrzeganie rzeczywistości, krytyczne myślenie. Zaczęło się od tego, że np. myślałem, że ktoś mógł przez sieć włamać się do mojego komputera, że zaczęły mnie spotykać różne dziwne zbiegi okoliczności (które faktycznie były zwykłymi codziennymi zdarzeniami). Z dnia na dzień było coraz gorzej, zacząłem żyć we własnym świecie. Jednocześnie miałem takie objawy jak wspomniane bóle brzucha, w ogóle przestałem odczuwać głód, a także coraz mniej spałem (w ogóle nie chciało mi się spać). Odstawiłem Tetralysal już w pierwszej fazie, gdy miałem te problemy z brzuchem, natomiast objawy się nasilały. Kolejnego dnia obudziłem się (spałem krótko), cały w dreszczach, tak jakbym miał zaraz pęknąć. Zapomniałem dodać, że jednym z podstawowych objawów było to, że nie mogłem się wcale wypróżnić. Tak więc zapchane jelita dały o sobie znać, ledwo mogłem chodzić przez ten brzuch i problemy jelitowe. Jednocześnie ubzdurałem sobie, że jestem chory na cholerę. Moje zmysły już w tej chwili szalały. Zabrano mnie karetką do szpitala psychiatrycznego, niestety nie było miejsc i zaproponowali rodzicom, żeby mnie przyjęli następnego dnia rano. Okazało się to za późno. W nocy lub też nad ranem, sam nie wiem bo straciłem poczucie czasu, nieświadomie wyskoczyłem przez balkon swojego mieszkania. Miałem psychozę. Poszukajcie w internecie skutków ubocznych tetracyklin, pamiętam że coś czytałem, że wycofano podobny lek w USA. Tak więc prawie się zabiłem, nieświadomie. Całe szczęście, że nie jeżdżę na wózku, ale nie jestem też w pełni sprawny po tym wypadku. Minął rok, przeszedłem rehabilitację i zastanawiam się nad ruszeniem na drogę sądową (Sprawa trudna, bo brałem kiedyś środki farmakologiczne na poprawę nastroju). Nie mam jednak wątpliwości, że psychozę wywołał u mnie ten antybiotyk. Objawy minęły po kilku tygodniach, ale szkody pozostały na całe życie.
Chciałbym wszystkich ostrzec. Ten lek i inne antybiotyki oparte na tetracyklinach stanowią potencjalne zagrożenie życia! Mogą wywołać psychozę! Zaznaczam, że nigdy nie miałem podobnych objawów psychotycznych, ani nikt w mojej rodzinie takich objawów nie miał. Lek ten powinien zostać wycofany z rynków na całym świecie. Nie ryzykujcie tak wiele dla swojej cery.
z poważaniem
konsument
tajne222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 19:07   #17
Malinoweciacho
Przyczajenie
 
Avatar Malinoweciacho
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Hej, bralam tetralysal przed 2 miesiace, nie mialam objawów ubocznych poza oslabieniem wlosów. Zadne bóle glowy, ani klopoty z zoladkiem nie wystapily. Zeby uniknac tych drugich, codziennie pilam jogurt . Wlosy dostaly w kosc , wiec po kuracji odratowalam je Wax'em. A, no i zapomnialabym - antybiotyk pomógl w tym, w czym mial pomóc - skutecznie zwalczyl tradzik.
Malinoweciacho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 17:53   #18
Rosalind123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Hej!
brałam tetrag*wno przez 3 miesiące cera no może troche się poprawiła ALE wlosy to mi garściami wypadają przytyłam do tego prawie zanikła mi miesiączka i dzisiaj sie dowiedziałam po EKG że mam bradykardię zatokową (za wolno mi serce bije - 45 razy na min.) NIGDY nie miałam problemów z sercem i skończonej kuracji tym czymś nagle mam problemy!
Rosalind123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 12:40   #19
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

U mnie włosy zaczęły wypadac z miesiąc - dwa po po zakończeniu kuracji, więc nie mogę powiedziec, że to na pewno od tetralysalu, ale minęło już z pół roku, a mi wypadają nadal. Ja po odstawieniu miałam problemy z cyklem miesiączkowym, ginekolog mówi, że to nie od tetralysalu, no ale jakoś całe życie wszystko dobrze, a tu nagle kłopoty. Co do poprawy cery to nie robią mi się już jakieś ogromne pryszcze, mam głównie zakórniki, z zaskórników tworzą się takie małe białe, ale nie wiem czy poprawiła mi się tylko dzięki tetralysalowi czy dzięki innym lekom, kosmetykom czy zabiegom
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 09:31   #20
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Cytat:
Napisane przez malenstwo89 Pokaż wiadomość
ja wogóle ten antybiotyk nie najlepiej wspominam, pomogł mi na cere- to fakt, ale skutki uboczne- takie jak bóle wątroby, problemy z żołądkiem były nie do zniesienia, a co gorsze po odstawieniu cera wróciła do swojego poprzedniego stanu- także cała kuracja na nic, a brałam pół roku :/
Maleństwo a jaki rodzaj miała trądziku?W jakich miejscach na twarzy były ulokowane zmiany?
Ja mam w bruzdzie nosowo-wargowej i pod dolnymi powiekami.
Lekarka nie nazwała tego trądzikiem ale przepisany mam ten sam lek.
Po przeczytaniu opini zaczynam sie denerwowac!

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Ja bralam tetralysal przez 7 mcy na tradzik.
Mialam tradzik ropowiczy,dosc trudny do leczenia,nic nie pomagalo,nawet diane.

Tetralysal pomogl mi juz po jakis 3 tyg,przestaly sie pojawiac nowe ogniska zapalne,a stare sie ladnie goily.

Po zakonczonej kuracji tradzik nie wrocil i mam nadzieje,ze juz nie wroci.

Nie mialam skutkow ubocznych,nic mnie nie bolalo,nie dolegalo.
<lekarka mi kazala brac dwa razy dziennie rapaholin na watrobe i codziennie pic krople zoladkowe.I bardzo przypominala,zebym o tym nie zapominala.
Frostis w jakich miejscach na twarzy miałaś ulokowane zmiany?
Ja używam ten antybiotyk tydzien i widze poprawe ale czuć nie za dobrze się czuje
Kupie moze ten rapaholin,mi przepisala tylko osłonowe dodatkowe bo jak twierdzi ten antybiotyk jest tak slaby ze wcale nie musialby byc dopisany do antybiotyków.

7 msc to strasznie długo!

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja brałam przez 2 miesiące - po odstawieniu - pryszzcyki powróciły (grudki podskórne) a włosy zaczęły strasznie wypadać :-( .
W sumie więcej strat niż pożytku.....
Gonia a czym się uratowałaś????
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 07:21   #21
Reniaaa1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Hey wszystkim

Przedwczoraj bylam u lekarza i przepisal mi wyzej wymieniony antybiotyk.

Wczoraj wzielam jedna tabletke rano i na tym moja kuracja sie zakonczyla...

Dostalam wysokiej goraczki, glowa mnie strasznie bolala- mialam wrazenie jakby ktos wbijal mi w nia igly :/, zaczely mi palce u rak siniec, mialam takze nudosci i oglnie czulam sie bardzo slaba.

Mysle, ze wyzej wymienione objawy sa po tym antybiotyku. Zaczelam go brac, gdy bylam zdrowa, wiec nie widze innej mozliwosci.

Dzisiaj juz czuje sie o niebo lepiej. Objawy ustapily.
Reniaaa1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 09:48   #22
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Brałam Tetralysal kilka lat temu przez miesiąc, nie pamiętam w jakiej dawce, ale wydaje mi się, że w najwyższej możliwej. Czułam się źle, byłam zmęczona bolał mnie brzuch, często miałam biegunki, wzdęcia, przelewanie w jelitach a odbarwione szkliwo na zębach mam do dziś. Oczywiście na trądzik nie pomógł. Dzisiaj bym nawet na ten lek nie spojrzała, nie jest normalnym łykać antybiotyk przez miesiąc bez żadnych leków osłonowych, ale wtedy Pan Doktor uważał, że to najlepsze a ja ślepo uwierzyłam. Nie polecam tego leku. Uważajcie na skutki uboczne.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 07:16   #23
atkaagatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Hej!
Ja Tetralysal stosowałam łącznie 5 miesięcy (najpierw 3 msc ten o mocniejszej dawce, potem 2 msc ten o dwa razy niższej dawce) przy łącznym stosowaniu różnych receptowych żeli i maści do stosowania zewnętrznego. Trądzik znikł i dzięki Bogu od czterech miesięcy nie wraca i mam nadzieję, że nie wróci.
Skutki uboczne odczuwam teraz, czyli osłabienie włosów i paznokci. Dermatolog poleciała mi saszetki AMOCON, które mam pić codziennie. Są to saszetki zawierające biotynę i hydrolizat żelatyny, które wzmacniają włosy i paznokcie.
Generalnie od zawsze miałam przygody z wątrobą, dlatego dermatolog miała wątpliwości, czy w ogóle dawać mi jakiekolwiek leczenie doustne trądziku. Zaryzykowała Tetralysal, ale kazała mi przychodzić na kontrole co 30 dni. Na szczęście reagowałam dobrze, stosowałam osłonki, jadłam jogurty.
atkaagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 14:44   #24
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

atkaagatka to gratuluje udanej kuracji, ja bralam przez 7 miesiecy i nic nie pomogl, ale nie maialm tez zadnych skutków ubocznych, potem brałam izotretyninę i też nie pomogło, także ja jestem całkowicie zrezygnowana;(
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 09:13   #25
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Ja już biorę 4 miesiąc, cera a i owszem super. Nic mi się na twarzy nie pojawia (no ale nie same tabletki łykam, mam też zewnętrznie przepisane kremy, płyny itd.
Ale u mnie skutkiem ubocznym stosowania tego leku jest cały dekold usiany krostkami. Wygląda to na serio przepaskudnie. Wszystko było OK jak brałam 2 tabletki dziennie, a po przestawieniu się na jedną taką miałam reakcję organizmu. Moja dermatolog przepisała mi właśnie inny antybiotyk, bo ten nawet po kolejnym podwojeniu dawki nic nie daje
__________________
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:58   #26
NoWayBack
Raczkowanie
 
Avatar NoWayBack
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Podbijam wątek.

Zaczęłam brać Tetralysal dokładnie tydzień temu. Na początku było OK, problemy zaczęły się w piątym dniu - dopadły mnie straszne wzdęcia. Dziś jest siódmy dzień, rano obudziłam się z bólem w jamie ustnej. Okazał się, że na lewym policzku mam dość duży guz (wewnątrz jamy ustnej). Myślałam, że po prostu się ugryzłam, ale kiedy zauważyłam, że migdałek po lewej stronie jest powiększony i również zaczął boleć, przestraszyłam się. Nie chciałabym odstawiać leku, bo łudzę się, że mi pomoże, ale te skutki uboczne chyba nie są normalne?
NoWayBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 09:02   #27
loca_
Raczkowanie
 
Avatar loca_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Brałam tetralysal 6 miesięcy, jedyne skutki uboczne to bóle żołądka a później bóle wątroby. Niestety jest to lek który bardzo wyniszcza wątrobę dlatego trzeba w trakcie kuracji robić próby wątrobowe żeby nie narobić sobie problemów.
loca_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:23   #28
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

jedyne moje objawy uboczne to wiekszy trądzik, nawet izotek sobie nie pomógł ale faktycznie trzeba robić próby wątrobowe, nawet tak dla pewności
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 20:17   #29
zuzia104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Cytat:
Napisane przez Angelunited Pokaż wiadomość
Ja już biorę 4 miesiąc, cera a i owszem super. Nic mi się na twarzy nie pojawia (no ale nie same tabletki łykam, mam też zewnętrznie przepisane kremy, płyny itd.
Ale u mnie skutkiem ubocznym stosowania tego leku jest cały dekold usiany krostkami. Wygląda to na serio przepaskudnie. Wszystko było OK jak brałam 2 tabletki dziennie, a po przestawieniu się na jedną taką miałam reakcję organizmu. Moja dermatolog przepisała mi właśnie inny antybiotyk, bo ten nawet po kolejnym podwojeniu dawki nic nie daje


Cześć, mam podobne objawy-paskudny dekolt. Jak długo walczyłaś z wypryskami i jakie leki pomogły? Ja mam kolejną maść i antybiotyk, ale nie pomagają
zuzia104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 20:04   #30
sselepohmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Thumbs down Dot.: Tetralysal - objawy uboczne ???

Bralam tetralysal przez 8 dni. 2x tabletka po 300mg. Trądzik mi się pogorszył - to może byc całkiem normalne, organizm musi sie najpierw oczyścić. Zauważyłam pogorszenie wzroku po przyjęciu tabletki, bóle głowy w okolicach potylicy. Chciałam mimo wszystko kontynuować, ale dzisiaj zaczęły mi garściami wypadać włosy, wiec odstawiam. Podobno po kuracji włosy wypadają dalej i cięzko to zatrzymac, a nie mam czym szastać. Nie chce ryzykowac, może zmiana diety czy pozostałe mazidła w końcu zaczna przynosic efekty.
Druga strona medalu. Moja siostra brała ten lek, nie miała skutków ubocznych, wyleczyła się z trądziku.
sselepohmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-20 11:30:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.