obcy nos - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-29, 12:25   #1
Kasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 35

obcy nos


Panie Doktorze! Borykam sie od lat z bardzo dziwnym problemem. Chodzi o reakcje mojego nosa na działanie wiatru, niskiej temperatury, a przede wszystkim mrozu. To, że skóra na twarzy czerwienieje (pomimo naprawdę wysokiej, że tak powiem kosmetycznej ochrony )to przecież normalne zjawisko.Tymczasem najbardziej cierpi mój nos. On nie tylko czerwienieje, ale sinieje i puchnie. Wyglada jak nie mój, bardzo boli. Przestrzegam wszystkich dobrych rad dotyczących diety (unikać kawy, gorących potraw itd, itd...)Łykam rutinoscorbin (boję się że ta systematyczność w łykaniu zniszczy mi wątrobę) oraz gwałtownych zmian temperatur. Tymczasem mam wrażenie, że problem z roku na rok wzrasta. Jestem dorosłą, odpowiedzialną kobietą, niestety ten problem mnie przerasta. Z czego wynika ta dolegliwość? Jak walczyć z tą przypadłością? Kto lub co może mi pomóc?
Kasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-29, 22:29   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: obcy nos

Przyczyny nie znam. Reakcje naczyniorychowe, trądzik różowaty, naczyniak? Proponuję najpierw wizytę u specjalisty chirurgii naczyniowej, powinien być w większych miastach a akademickich z pewnością. Po wykluczeniu poważniejszych schorzeń ogólnoustrojowych możemy pomyśleć o leczeniu np. laseroterapii poszerzonej siatki naczyń. Rutinoscorbin nie pomoże. Są dość mocno działające leki doustne hamujące te reakcje, lecz ich długotrwałe zażywanie nie jest obojętne, konieczna jest więc diagnostyka. Od zaraz proponuję Ruboril stosowany jak zwykły krem pielęgnacyjny, nawet 3x dziennie. Trochę pomoże, lecz najpierw wizyta u specjalisty
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-29, 23:09   #3
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: obcy nos - Ruboril

Dla jasności: producentem kremu Ruboril 30 ml jest ISIS LABORATOIRES, Francja
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-29, 23:40   #4
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: obcy nos - Ruboril

Dzięki, już poprawiam. Tak lubię SVR, że przypisuję im wszystko...
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 07:03   #5
Kasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 35
Re: obcy nos

Trochę się przestraszyłam Pańską wypowiedzią. Niemniej jednak zacznę szukać kontaktu z chirurgiem naczyniowym. Teraz dopiero uświadamiam sobie, że problem moze być szerszy. Póki co, zgodnie z poradą, zakupię polecany preparat. Bardzo dziękuję, to zmobilizowało mnie do podjęcia jakiś działań, a nie zamartwiania się.
Kasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.