Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-02, 21:59   #1
Azaril
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3

Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.


Witam

Na wstępie powiem, że czytałam większość tematów o wągrach/zaskórnikach. Szukałam na ten temat bardzo dużo i... niestety niewiele znalazłam. Większość wątków to coś w stylu: mam wągry pomóżcie mi! I odpowiedzi w stylu: ja też mam i mi też pomóżcie! Wiem, że ten temat to też: "Pomóżcie!", ale mam kilka konkretnych pytań..

Zacznę od tego, że kilka lat temu pojawił się u mnie trądzik. Mniej więcej trzy lata temu zaczął "znikać" - krostki pojawiały się rzadko, ale pozostawiały po sobie czerwoną plamę, która znikała, ale po bardzo długim czasie. Teraz krostki pojawiają się naprawdę sporadycznie; nadal zostawiają po sobie ślad.
Jak nietrudno zgadnąć, mam cerę mieszaną(a tam, gdzie są tłuste partie, jest NAPRAWDĘ tłusta - to wykazało nawet komputerowe badanie:/) I oczywiście... wągry/zaskórniki. Czarne. Robiłam już różne rzeczy, żeby się ich pozbyć: kosmetyczka (z góry mówię, że na wyciskanie nigdy więcej nie pójdę!), petroleum+olejek pichotowy (trochę pomagał, ale myślę, że jego działanie to po prostu... etanol - petroleum ma go w sobie 48%, a jak wiadomo alkohol rozpuszcza tłuszcz, więc równie dobrze można pewnie użyć spirytusu...) różnego rodzaju kosmetyki, które miały to rzekomo usunąć. Byłam u dermatologa, przepisała mi Locacid - trochę rozjaśnił przebarwienia, i tyle. Dostałam niedawno od koleżanki Boreade 12 (12% AHA), ale właśnie wyczytałam w Shapie, że AHA rozpuszcza się w wodzie nie rozpuszcza tłuszczu, natomiast BHA rozpuszcza i ma rzekomo usunąć zaskórniki. Tu jednak wg mnie jest problem - czarne punkciki, i ropne "syfy" to zaskórniki. Dlatego, kiedy producent obiecuje, że produkt usuwa zaskórniki (tak jak np effaklar K) to skąd mogę wiedzieć, które ma na myśli?

Czytałam też o brevoxylu - czy on usunął którejś z was te czarne kropki?
Czy zabiegi w stylu easy peel złuszczają skóre na tyle mocno, żeby usunąć czarne wągry? Czy mikrodermabrazja je usunie?
Czy wiecie, gdzie w Warszawie wykonuje się zabiegi laserowego usuwania zaskórników? Czy któraś z Was poddała się takiemu zabiegowi? Pomógł? Szukałam takich zabiegów w internecie, i nie mogę znaleźć! Znalazłam stronę jakieś cetrum laseroterapii - dr, który wykonuje te zabiegi, pojawia sie czasem w wwie - jak zapytałam go o koszt, to powiedział, że konsultacja kosztuje 100zł. Wg mnie to bezczelność! Konsultacja powinna być darmowa... Pójdę na konsultację, wydam stówe, a on mi potem zaśpiewa np 800 zł za jeden zabieg... albo nawet 300 i powie ze zeby byly efekty to musze przyjs jeszcze z 3 razy... i skad ja wezme tyle kasy?! a stówe strace:/

Proszę o pomoc...
Azaril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 22:11   #2
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Azaril Pokaż wiadomość
Witam

Na wstępie powiem, że czytałam większość tematów o wągrach/zaskórnikach. Szukałam na ten temat bardzo dużo i... niestety niewiele znalazłam. Większość wątków to coś w stylu: mam wągry pomóżcie mi! I odpowiedzi w stylu: ja też mam i mi też pomóżcie! Wiem, że ten temat to też: "Pomóżcie!", ale mam kilka konkretnych pytań..

Zacznę od tego, że kilka lat temu pojawił się u mnie trądzik. Mniej więcej trzy lata temu zaczął "znikać" - krostki pojawiały się rzadko, ale pozostawiały po sobie czerwoną plamę, która znikała, ale po bardzo długim czasie. Teraz krostki pojawiają się naprawdę sporadycznie; nadal zostawiają po sobie ślad.
Jak nietrudno zgadnąć, mam cerę mieszaną(a tam, gdzie są tłuste partie, jest NAPRAWDĘ tłusta - to wykazało nawet komputerowe badanie:/) I oczywiście... wągry/zaskórniki. Czarne. Robiłam już różne rzeczy, żeby się ich pozbyć: kosmetyczka (z góry mówię, że na wyciskanie nigdy więcej nie pójdę!), petroleum+olejek pichotowy (trochę pomagał, ale myślę, że jego działanie to po prostu... etanol - petroleum ma go w sobie 48%, a jak wiadomo alkohol rozpuszcza tłuszcz, więc równie dobrze można pewnie użyć spirytusu...) różnego rodzaju kosmetyki, które miały to rzekomo usunąć. Byłam u dermatologa, przepisała mi Locacid - trochę rozjaśnił przebarwienia, i tyle. Dostałam niedawno od koleżanki Boreade 12 (12% AHA), ale właśnie wyczytałam w Shapie, że AHA rozpuszcza się w wodzie nie rozpuszcza tłuszczu, natomiast BHA rozpuszcza i ma rzekomo usunąć zaskórniki. Tu jednak wg mnie jest problem - czarne punkciki, i ropne "syfy" to zaskórniki. Dlatego, kiedy producent obiecuje, że produkt usuwa zaskórniki (tak jak np effaklar K) to skąd mogę wiedzieć, które ma na myśli?

Czytałam też o brevoxylu - czy on usunął którejś z was te czarne kropki?
Czy zabiegi w stylu easy peel złuszczają skóre na tyle mocno, żeby usunąć czarne wągry? Czy mikrodermabrazja je usunie?
Czy wiecie, gdzie w Warszawie wykonuje się zabiegi laserowego usuwania zaskórników? Czy któraś z Was poddała się takiemu zabiegowi? Pomógł? Szukałam takich zabiegów w internecie, i nie mogę znaleźć! Znalazłam stronę jakieś cetrum laseroterapii - dr, który wykonuje te zabiegi, pojawia sie czasem w wwie - jak zapytałam go o koszt, to powiedział, że konsultacja kosztuje 100zł. Wg mnie to bezczelność! Konsultacja powinna być darmowa... Pójdę na konsultację, wydam stówe, a on mi potem zaśpiewa np 800 zł za jeden zabieg... albo nawet 300 i powie ze zeby byly efekty to musze przyjs jeszcze z 3 razy... i skad ja wezme tyle kasy?! a stówe strace:/

Proszę o pomoc...
a ja wygrłam walke z tym..hmmm.. dziadostwem?

po pierwsze
maśc cynkowa na noc. kosztuje ok. 2zł w aptece.

po drugie.
maśc acnederm. cena: ok.22zł

pomaga!

pozbylam się czarnych kropek!
a jak są to bardzo maluśkie
niewidoczne
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 22:24   #3
Azaril
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Stosowałam acne derm i srednio coś pomógł...
a po jakim czasie zauważyłaś efekty stosowania maści i AD?
Azaril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 22:38   #4
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Azaril Pokaż wiadomość
Stosowałam acne derm i srednio coś pomógł...
a po jakim czasie zauważyłaś efekty stosowania maści i AD?
trudno mi powiedziec, bo stosuje ja już długo(głównie na rózniaste wypryski)

ale wiem,z e szybsze efekty zobaczyłam po maści cynkowej1
próbuj..
to koszt 2 zł.
wiele nie tracisz
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 22:43   #5
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Ja rowniez uzywam acne derm na wągry, a raczej akneroxid- odpowiednij AD. Mam je tylko na nosie, ale gdy zastosuje go na noc to rano zaskórników brak. Na kilka dnia spokój i znów powtarzam
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-05-31 o 12:09
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 22:47   #6
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ja rowniez uzywam acne derm na wągry, a raczej akneroxid- odpowiednij AD. Mam je tylko na nosie, ale gdy zastosuje go na noc to rano zaskórników brak. Na kilka dnia spokój i znów powtarzam
ooooooooooo chyba bedzie trzeba wyprobowac
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 22:48   #7
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Witam!
Stosuję Acne Derm i maść cynkową na zaskórniki ,które mam na nosie i nie widzę żadnej poprawy.Używam też kremów z kwasami - Lysanel Activ,Effalcar K,Atrederm,tonik z kwasu salicylowego ,peeling migdałowy i inne specyfiki.Niestety NIC mi nie pomaga,straciłam już nadzieję ,że się tego pozbędę kiedykolwiek.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-02, 22:53   #8
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez brzoooza88 Pokaż wiadomość
ooooooooooo chyba bedzie trzeba wyprobowac
Musze dodac, ze nawet jesli nie stosuje niczego to te zaskorniki nie sa jakos bardzo widoczne. Moze dzieki temu AD tak dobrze na mnie dziala.

A na blizmy moge polecic Skinoren.

Hmm dziewczyny czy czasem mi sie cos nie pomyliło? Czy Ad czasem nie jest zagranicznym odpowiednikiem skinorenu?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 23:41   #9
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

a ja zaczęłam chodzić do kosmetyczki. żadne maseczki, kremy nie pomagają w moim przypadku. tyle, że kosmetyczka radzi wizyty co pół roku, a ja uważam, że to za rzadko. z drugiej strony wysoki koszt. wtedy po prostu sama sobie radzę i co nieco powyciskam. wiem, że to zbrodnia, ale co tam.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 09:14   #10
kwiatuszek1803
Raczkowanie
 
Avatar kwiatuszek1803
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 144
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Też problem z wągrami na nosie. Na początku września byłam u kosmetyczki na mechanicznym oczyszczaniu twarzy. Owszem, pomogło, ale po dwóch tygodniach znów pojawiły się czarne kropki. Przez jakiś czas stosowałam pastę cynkową na noc, jakiś tydzień temu przestałam i zauważyłam, że jednak pasta ta pomaga, więc od dzis znów zaczynam ją stosować. Do tego czasami też sobie je powyciskam
kwiatuszek1803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 09:18   #11
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez brzoooza88 Pokaż wiadomość
a ja wygrłam walke z tym..hmmm.. dziadostwem?

po pierwsze
maśc cynkowa na noc. kosztuje ok. 2zł w aptece.

po drugie.
maśc acnederm. cena: ok.22zł

pomaga!

pozbylam się czarnych kropek!
a jak są to bardzo maluśkie
niewidoczne
Cytat:
Napisane przez kwiatuszek1803 Pokaż wiadomość
Też problem z wągrami na nosie. Na początku września byłam u kosmetyczki na mechanicznym oczyszczaniu twarzy. Owszem, pomogło, ale po dwóch tygodniach znów pojawiły się czarne kropki. Przez jakiś czas stosowałam pastę cynkową na noc, jakiś tydzień temu przestałam i zauważyłam, że jednak pasta ta pomaga, więc od dzis znów zaczynam ją stosować. Do tego czasami też sobie je powyciskam

A jak się stosuje tą pastę/maść cynkową?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-03, 11:22   #12
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
A jak się stosuje tą pastę/maść cynkową?
no po prostu smarujesz na noc
bo ona jest biała i bardzo gesta... więc w dzień to tak nie za bardzo...
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 11:33   #13
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek1803 Pokaż wiadomość
Też problem z wągrami na nosie. Na początku września byłam u kosmetyczki na mechanicznym oczyszczaniu twarzy. Owszem, pomogło, ale po dwóch tygodniach znów pojawiły się czarne kropki.
no właśnie. u mnie też bardzo szybko zauważałam to "dziadostwo" na nowo. ale na pójście do kosmetyczki raz w miesiącu raczej mnie nie stać. ostatnio w aptece Pani poleciła mi effaclar k. zobaczymy czy coś się zmieni
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 21:03   #14
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez brzoooza88 Pokaż wiadomość
no po prostu smarujesz na noc
bo ona jest biała i bardzo gesta... więc w dzień to tak nie za bardzo...
Aha. Dziękuje bardzo.
Chyba się w tą maść zaopatrzę.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 19:30   #15
Azaril
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cóż jakoś średnio wierzę w cudowne efekty dzieki masci cynkowej... w koncu wągry to tluszcz, cynk go nie rozpuszcza... Jakoś trudno mi się nadziwić, ze zadna firma kosmetyczna nie wynazla do tej pory kosmetyku, który by działał głównie na wągry:/
Azaril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 21:22   #16
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Azaril Pokaż wiadomość
Cóż jakoś średnio wierzę w cudowne efekty dzieki masci cynkowej... w koncu wągry to tluszcz, cynk go nie rozpuszcza... Jakoś trudno mi się nadziwić, ze zadna firma kosmetyczna nie wynazla do tej pory kosmetyku, który by działał głównie na wągry:/
hmm nie sprobujesz to nie uwierzysz
duzo nie tracisz
2 zł
a efekty naprawde sa imponujace(przynajmniej u mnie)

piszcie dziewczyny jak sie sprawdza u Was ta masc
czekam na relacje
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 21:36   #17
cool girl
Raczkowanie
 
Avatar cool girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 276
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Ja stosuje masc cynkowa, ale nie na wagry tylko na jakies czerwone wypryski, pryszcze, czy jakies tam inne g****. Z tego co wiem to ona wysusza i dzieki temu sie pojedynczych pryszczy szybko pozbywam, ale na wagry raczej kiepsko dziala. Aha, i jeszce jedno, moja kosmetyczka powiedziala zeby nie uzywac masci cynkowej na cala twarz tylko na potrzebujace miejsca wlasnie dlatego bo wysusza.
__________________
cool girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 21:54   #18
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Azaril mikrodermabrazja ci pomoże ale trzeba ją powtarzać raz w miesącu koszt ok 90 zł(cudów odrazu nie ma ale z czasem jest lepiej dużo lepiej) bynajmniej u mnie tyle kosztuje
Maśc cynkową i tormentiol stosuję miejscowo na wypryski zaczerwieniena niestety na wągry mi nic nie pomaga z takich naturalnych sposobów po mikrodermabrazji moja cera wyglada dosyc ładnie na poczatku troszq zaczerwieniona ale myślę bo chciałam iśc na kwasy że dam sobie spokój i narazie będe chodzić raz w miesacu na mikrodermabrazję a jeśli fundusze pozwolą dodatkowo na peling kawitacyjny z ampulkami na tradzik w tym i na wagry polecam
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 22:10   #19
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
mikrodermabrazja ci pomoże ale trzeba ją powtarzać raz w miesącu koszt ok 90 zł(cudów odrazu nie ma ale z czasem jest lepiej dużo lepiej) bynajmniej u mnie tyle kosztuje
a jeśli chodzi o mikrodermabrazję to robi to kosmetyczka czy trzeba iść do jakiegoś specjalistycznego salonu??
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 22:23   #20
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Mikrodermabrazje wykonują nie w każdym salonie kosmetycznym musisz się popytać bo ja korzystam z dwóch salonów w jednym robia kwasy i peling kawitacyjny natomiast w drugim mikrodermabrazję i kwasy więc to zależy od salonu co posiada w swojej ofercie możesz iśc do kosmetyczki albo jakiejs pani dr estetyka jeśli masz kogoś takiego kto to wykonuje ale najlepiej pójsc do dobrego zaufanego salonu kosmetycznego
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 22:41   #21
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

bardzo dziekuję
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 22:50   #22
Motylek Truskawkowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 472
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Namówiłyście mnie na tą maść cynkową... Kupię sobie i zobaczę czy i mi pomoże W końcu to tylko 2zł... Ja ogólnie na trądzik i przebarwienia od niedawna stosuję kwasy (glyco A 12%), jak na razie trądzik coraz mniejszy i buzia coraz gładsza z ładniejszym kolorytem )
__________________
zonk!
Motylek Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 10:29   #23
tunaubu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Witam, wlasnie wrocilam z Egiptu, gdzie odkrylam cudowne dzialanie olejku z drzewa sandalowego. Gdy mi go zalecono, bardzo sceptycznie bylam nastawiona co do cudownego dzialania olejku, ale o dziwo mi pomogl. Nadaje sie do kazdego rodzaju skory. Uzywam go rowniez po depilacji. Jest bardzo skuteczny, jesli uzywa sie maszynki do golenia. Dotychczas zawsze pojawialy mi sie krostki, a teraz zadnego podraznienia. Olejek dziala silnie antyseptycznie. Stosuje go na codzien jako balsam / krem. Po 10 dniach widac efekty. Polecam.
tunaubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 10:33   #24
tunaubu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

PS Przede wszystkim olejek z dzrwa sandalowego oczyscil moja cere z zaskornikow
tunaubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 12:55   #25
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Cytat:
Napisane przez tunaubu Pokaż wiadomość
PS Przede wszystkim olejek z dzrwa sandalowego oczyscil moja cere z zaskornikow
Zarówno i olejek z drzewa sandałowego jak i aloes ma takie same właściwości lecznicze Ja ostatnio kupiłam mydło w mydlarni dla cery tradzikowej właśnie z drzewa sandałowego i chiemeilu na poczatku troszq mi sie smierdziało ale sie przyzwyczaiłam i to już nie przeszkadza a efekty widać
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 15:42   #26
cameralucida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 27
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Dziewczyny, proszę o pomoc. Moim problem są oczywiście wągry. Dostałam kupon do kosmetyczki o wartości 200 złotych. Co mi radzicie - manualne oczyszczanie twarzy czy raczej mikrodermabrazję, a może jeszcze coś innego? Nie mam pryszczy (czasem wyskoczy coś małego), ale od dobrych kilku lat mam wągry. Dermatolog nie pomógł. Poza tym, czy lepiej iść teraz i w wakacje opalać buzię, czy poczekać do września?
cameralucida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 09:26   #27
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Ja bym zdecydowała się dermabrazję. Tylko, że potrzebna by była seria zabiegów (z 3-5?), by efekty były widoczne.
Oczyszczanie manualne może zmasakrować niestety skórę.
A i z tym zabiegiem wstrzymałabym się jednak do września.
Najlepiej by było, gdybyś skonsultowała zabieg z osobą, która go będzie wykonywała.
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 11:29   #28
cameralucida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 27
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

dzięki, tak też zrobię, a masz jakieś pozytywne doświadczenia z tą mikrodermabrazją? kiedys robilam juz manualne oczyszczanie twarzy i przez tydzien nie moglam wychodzic z domu, ale pozniej faktycznie przez jakis czas miałam super cerę. teraz pracuję, więc musiałabym na to zarezerowawać sobie jakiś wolny weekend. myslisz, ze jeden zabieg mikrodermabrazji nic nie da?
cameralucida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 12:53   #29
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Ja miałam mikro robioną ze 3 razy, ale powiem Ci, że mam okropnie rozszerzone pory i tak naprawdę nic mi ona nie dała. Może przez parę dni było w porządku, ale jak wiadomo w rozszerzonych porach gromadzi się cały brud, sebum, podkłady, kremy i to u mnie skutkowało wągrami. Ale to ja, moja cera jest strasznie oporna na takie eksperymenty ;P.
Możesz spróbować . Z tego co wiem, to ludzie bardziej przychylnie patrzą właśnie na dermabrazję niż na wyduszanie i męczenie manualne skóry .
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:04   #30
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wągry. Moje doświadczenia i prośba o pomoc.

Czy to pastę cynkową smarujecie cały nos nprzykład? Mam ją ale stosuję punktowo....

Ja używałam tylko na strefę T żelu i maseczki Clearskin- w miarę pomagało, wągry nie były widoczne z daleka
Teraz chcę kupić krem na noc Iwostin Puritin (na KWC są fajne opinie o nim że też usuwa wągry, ma kwasy więc muszę poczekać do jesieni) i planuję zakup pilingu garniera przeciw zaskórnikom (u mnie jest promocja w schleckerze za 21zł piling lub tonik garnier+ dezodorant garnier więć sie oplaca) też na KWc ma dobre opinie więć napiszę co i jak
Dodam jeszcze że jak jakiś czas używałam pudru na dzień to nie tworzyło się ich tak dużo, może dlatego żę pory było czymś przykryte nier wiem ale działa u mnie może i wam pomoże
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.