do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-25, 20:30   #1
buleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 24
Smile

do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna


Dzień dobry!
mam prośbę o zinterpretowanie moich wyników
FSH 8.30 mlU/ml
LH 6.13 mlU/ml
Prolaktyna 18.7 ng/ml

Z tego co się orientuję to fsh wyższe od lh wyklucza zespół PCO, ale czy stosunek FSH do LH może świadczyć o niedomodze fazy lutealnej. Bardzo proszę o odpowiedź, gdyz na razie nie odwiedzę w najbliższym czasie swojego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
buleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 14:48   #2
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

jeszcze napisz , w którym dniu cyklu byłaś...

to bardzo istotne
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 16:44   #3
buleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 24
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

faktycznie, zapomniałam. Badania robiłam w drugim dniu cyklu
buleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 10:03   #4
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Ja również mam zrobić te same badania ale mój lekarz zaleci mi zrobić prolaktynę między 21 a 23 dniem cyklu a FSH i LH między 3 a 8 dniem cyklu.
__________________
To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:49   #5
skandia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Polska/Dania
Wiadomości: 3
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

1. jak Bromergon wplywa na dlugosc cyklu? szykuje mi sie w czwartek 09 wyjazd za granice, dzis mam 29 dzien cyklu i nic, z reguly okres mialam co 30-34 dni, choc i byly kolejne miesiace, ze co 26-28 dni. Bromergon zazywam od 23 dnia cyklu.
2. jak wplywa na obfitosc krwawienia?
bardzo dziekuje za odpowiedzi i pomoc
skandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:53   #6
skandia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Polska/Dania
Wiadomości: 3
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

nakresle moj przypadek
moj lekarz, gdy dowiedzial sie, iz chce rozpoczac przygotowania do zajscia w ciaze, wyslala mnie na kompleksowe badania krwi
wyniki - wszystko ok, tylko prolaktyna
6 dzien cyklu - wynik 73,66 ng/ml
i tak rozpoczela sie moja przygoda z prolaktyna
lekarz wskazal, bym zrobila test mtc
16 dzien cyklu - prolaktyna 54,28 rano, po mtc 1 godz - 354,8, po 2 godz 270,80
lekarz wg obliczen, powiedzial, ze na tomografie wysylac mnie nie bedzie, ze nie mam guzka, przepisal mi Bromergon - informowal, ze to polski lek, tanszy i sprobuemy, jezeli bede sie zle czuc, przepisze cos drozszego, z doswiadczenia wie, ze pacjentki nienajgorzej reaguja na niego
przez 7 dni wieczorem mam brac 1/2 tab
potem przez kolejne 7 dni 1/2 rano i 1/2 wieczorem
po czym przez nastepne dni 1/2 rano i 1 na noc
dzis jest 7 dzien brania Bromergonu, cisnienie mam 90 na 60, kreci mi sie w glowie
jutro chce sie z nim kontaktowac
powiedzial, ze ile lat leczy pacjentki, na pczatku odstawial Bromergon gdy kobieta zachodzila w ciaze - konczylo sie to poronieniami, od paru lat nie pozwala odstawiac, i dzieci rodza sie zdrowe, ciaz jest utrzymana
dzis, widze wyrazie objawy u siebie ktore dawno temu powinny wskazywac podwyzszona prolaktyne - wydluzajace sie cykle, zespol npm, krwawienia skape juz od 3 dnia cyklum brazowe plamienia w zasadzie, i tak do 6 dnia
wieczny problem z "krostkami na brodzie" - kosmetyczki rozkladaly rece
i jakze krepujacy problem - pojawiajace sie pojedyncze wloski w okolicy dni brodawek, wystepujace torbiele - tu kontrolowane przez lekarzy od 3 lat
ogolnie, nie naleze do kobiet o jedwabistej skorze - mam problem z owlosieniem (rownie mocno nie lubie tego slowa, jak i samego problemu)
czy dobrze kojarze objawy u mnie wystepujace z prolaktyna?
bardzo prosze o pomoc
dziekuje
skandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 13:19   #7
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

W czasie terapii niepłodności mniej ważne są stężenia hormonów, natomiast istotne jest stwierdzenie czy występuje owulacja. O ile wiem, wielu lekarzy (i pacjentek) ulega "magii" badań hormonalnych. Zatem pierwsze moje pytanie, to czy były badania USG stwierdzające owulację.
Wolę, aby był owulacja przy trochę nieprawidłowych stężeniach hormonów,
niż stężenia były idealne, ale brak owulacji.
Co do hiperprolaktynemii to jej nadmiar jest bardzo istotnym czynnikiem hamującym owulację.
Przy hipotonii w czasie terapii Bromergonem, zalecam stosowanie nieco większej dawki dopochwowo (np 3 tabl na dobę) co eliminuje według mnie objawy uboczne ale nie niweluje działania leku (chociaż niektórzy są co do tego sceptycznie nastawieni)
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 19:16   #8
feliz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Mój lekarz też zlecił mi te badania mam wyniki ale do wizyty muszę jeszcze sporo poczekać a wyniki mam ponad norme chyba ( LH 12,49 mlU/ml, FSH 23,17 mlU/ml, PRL 54,09 ng/ml - wszytskie były robione w 8 dniu cyklu), mogę prosić o interpretację? Dlaczego sa takie i czy to dobrze czy nie?
feliz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 14:23   #9
jesabell_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Witam,
moje problemy zaczely sie w sierpniu'06 roku. Wykrylam u siebie guzka na piersi, po badaniach (USG) u onkologa stwierdzono ze to dwie torbiele. Dostalam skierowanie na zbadanie prolaktyny, wynik: PRL 0' - 62,1 ng/ml i PRL 60' - 202,0. Dostalam skierowanie do endokrynologa. On zapisal mi bromergon, ktory mialam brac co dziennie jedna tabletke wieczorem i wyslalam na badanie TSH (wyszlo w normie). Po dwoch miesiacach endokrynolog zrobil mi USG tarczycy i wyszlo ze po lewej stronie mam mala torbiel a po prawej guzka. Przepisal Euthyrox i w grudniu zrobiono mi biopsje. Nie mialam zmian rakowych. Kazano mi przyjsc w Czerwcu. Do tego czasu mialam brac oba leki. W miedzy czasie bylam u swojego ginekologa, ktory zrobil mi USG i zauwazyl zmiany w macicy, z powodu moich lekow nie mogl zaczac leczenia.
Wytrzymalam do marca. Czulam sie coraz gorzej ,szyja mnie cisla i mialam straszne humory i glowa bolala mnie juz codziennie. Postanowilam isc do innego lekarza. Ten kazal natychn=miast odstawic mi oba leki poniewaz wynik TSH byl 0,363 uU/mL. Ale tez PLT byly kiepspie - 59. K/uL. Wiec mialam na trzy dni odstawic bromergon i zrobic badanie na PRL i Morfologie. Wyniki PLT byly juz w normie ale PRL 95.39 ng/ml a po 60' 107.85 ng/ml. Dostalam skierowanie do poradni Ginekologiczno - endokrynologicznej, gdzie lekarz bez badania mnie przepisal mi Norprolac. I do neurologa który stwierdzil ze jest wszystko ok i przepisal mi Flunarizinum 2 tabl. wieczorem (glowa nie boli kiedy je biore) i skierowala do okulisty. Dzisiaj bylam na kolejnym badaniu krwi ( trzeci dzien cyklu) i wynik mam 34.11 ng/ml. Juz nie wiem co mam robic. Czy lekarza poprostu mnie zbywaja czy tak leczenie powinno wygladac??? Prosze o jakokolwiek porade. Z gory dziekuje i pozdrawiam!
jesabell_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 09:06   #10
bajka09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Arrow Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Czy ktoś tu jescze żyje?????
Tez mam nieziemskie problemy z hormonami i chce pogadac.
bajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 18:39   #11
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Witam, mój problem przedstawia się następująco.
Po odstawieniu pigułek znacznie powiększył mi się jajnik, ponadto nie mam od 7 tygodni miesiaczki, ale cały czas lekkie brązowe plamienie. Jajnik jest bolesny. Mój ginekolog zalecił mi wykonanie profilu hormonlanego, ale skróconego (FSH, LH, PRL). Mam przed sobą wyniki, ale problem jest taki, że lekarz stwierdził, iż ze zwględu na to, że nie mam okresu, to mam wykonać je w dowolnym dniu cyklu (przedtem kazał mi zrobić to badanie w 9-10 dc). Zrobiłam je od razu. Wizytę mam dopiero za kilka dni. Nie wiem, jak zinterpretować wynik, zważywszy na fakt, iż właściwie nie wiadomo, w którym dc jestem (ginekolog zrobił mi USG i stwierdził, iż na macicy jest bardzo mało błony śluzowej - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie). Oto moje wyniki:

FSH 4.77 mIU/ml
norma: faza folikulrana: 3.5-12.5 środek cyklu 4.7-21.5 f.lutealna 1.7-7.7

PRL 9.98 ng/ml norma: 6-29.9

LH 11.52
norma: f. folikularna 2.4-12.6
śodek cyklu 14.0-95.6
f.lutealna 1.0-11.4

Czy wyniki są dobre? Bardzo proszę od odp.
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-13, 15:30   #12
beata220
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

ja również mam pytanie do pana doktora i podobny problem w telegraficznym skrócie przedstawia się on tak:
nie mam okresu od 6 miesięcy nie zażywałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych moja ginekolog przepisała mi lek duphaston po którym nie dostałam okresu zrobiłam różne badania i moje wyniki to:
TSH 3-generacja 2,815 ulU/m

folikulotropina 4,6 mlU/ml
faza folikularna 4,5-11,0 mlU/ml
owulacja 3,6-20,6 mlU/ml
faza lutealna 1,5-10,8 mlU/ml
menopauza 36,6-168,8 mlU/ml
mężczyźni 2,0-18,6 mlU/ml

estradiol wynik z surowicy 34,5 pg/ml
faza folikularna 40,7-220,4 pg/ml
owulacja 209,0-4242,1 pg/ml
faza lutealna 50,7-242,1 pg/ml
menopauza <75,0 pg/ml
mężczyźni <75,0 pg/ml

prolaktyna 5,01ng/ml

zrobiłam również USG TV
ginekolog stwierdził, iż na macicy jest bardzo mało błony śluzowej
trzon macicy w przodozgięciu grubość w dnie 23mm, jednorodny echogenicznie
endometrium grubości 2,3mm, linijne, jednorodne
jajnik prawy 33*21mm, z drobnymi pęcherzykami
jajnik lewy 25*19mm , z drobnymi pęcherzykami
wolny płyn (-)
badania hormonów były robione nie wiem w jakim dniu cyklu ponieważ nie można tego oszacować lekarz kazał mi zrobić te badania

proszę mi powiedzieć coś na temat tych wyników czy one coś mówią bo już nie wiem co mi jest a na wizytę u swojego lekarza muszę jeszcze czekać około tygodnia
beata220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 18:54   #13
CarissimaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Witam! Proszę o zdiagnozowanie moich wyników badań hormonów. Nadmieniam, że mam 47 lat i badania były robione 4 dni przed miesiączką. Jednocześnie chcę powiedzieć, że biorę leki antydepresyjne.

PROLAKTYNA 20,17 ng/ml
LH 5,47 mlU/ml
FSH 2,32 mlU/ml
TSH 1,27 μlU/ml

Liczę na szybką odpowiedź. Dziękuję.
CarissimaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 17:49   #14
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Również mam pytanie,do wszystkich w sumie - ginekolog zalecił mi zbadanie poziomu prolaktyny w 3 dniu cyklu lub dwudziestymktórymś i właśnie tu mam problem - nie wiem który to był dzień?kojarzę,że 27,ale nie jestem pewna.Czy ktoś jest mi w stanie pomóc w tej sprawie?
Z góry bardzo dziękuję
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 21:24   #15
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Proszę o odpowiedź
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 13:47   #16
Promesa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 51
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Prawdopodobnie chodzi o 21 dzien cyklu, ja przynajmniej tak kiedys robilam, teraz tez mam zlecone badanie prl + 1 godzina po ( strasznie sie boje co wyjdzie ) i tez kazal mi zrobic to w 21 dniu cyklu...
__________________
Promesa
Promesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 17:06   #17
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Dzięki za odpowiedźU mnie jednachodziło o 27 dzień,widocznie nie jest to jakaś stała,tylko zależne od osoby
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:28   #18
Olimpiaperfect
Raczkowanie
 
Avatar Olimpiaperfect
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 64
GG do Olimpiaperfect
Unhappy Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Witam! Czy mial ktos moze wynik FSH do LH jak 1:1?? Zaznaczam ze prawidlowy wynik, to FSH do LH jak 2:1. Reszta badan (dhea-s, testosteron, prolaktyna, tsh) sa wporzqadku. Moj problem sie zaczal po tabletkach microgynon, trwa juz 3 lata. Dodam ze zaczelo sie od bolu sutkow, tak jakby byly poparzone, nie moge sie dotknac i trwa to do dzis... Stwierdzono ze to wina Microgynonu bo ma duzo adrogenow ktore narobily balaganu... Od roku biore tabletki, najpierw Diane35, teraz Jeanine.... Zero poprawy jesli chodzi o sutki, bo badan jeszcze nie robilam... Sytuacja z sutkami jest bardzo przykra, dodam ze mam stalego partnera Zastanawiam sie czy to mi kiedykolwiek wroci do normy.. Czy mial ktos moze podobny problem?????
Olimpiaperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:37   #19
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Mój wynik w 27 dniu cyklu to 28,3gdy norma wynosi 23.Mam 20 lat,sostunków,więc żadnego leczenia bezplodności nie ma
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 16:19   #20
bersienek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: do pana doktora FSH,LH, Prolaktyna

Jestem strasznie zaniepokojona moim wynikiem. Mialam badanie krwi w 17 dniu cyklu, w zwiazku z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych (3.5 roku Yasmin) i zlym samopoczuciem (wypadanie włosów, tycie, klucie w sercu, oslabienie). Wynik FSH to 7,56, LH 26,80???? Stosunek obu tych hormonow to 1:3!!!! Czy moze to byc spowodowane odstawieniem tabletek, czy powinnam spodziewac sie czegos gorszego??? dzieki za odpowiedz
bersienek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.