tabletka-mogę rano? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-08, 20:39   #1
agggaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 54

tabletka-mogę rano?


Witam!
Mam ogromny problem. Muszę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne(Cilest) z powody zespołu policystycznych jajników i właśnie dostałam okres po 16 dniach brania estrofemu. Wiem, że należy pierwszą tabletkę wziaść w pierwszy dzień krwawienia i teraz się zastanawiam, czy mogę wziąść ją jutro rano?Czy koniecznie muszę wziąść ją już teraz?Chodzi o to, że zdecydowanie wolałabym brać tabletki rano niż o tej porze, bo wieczorami to różnie bywa. A jeśli koniecznie będę musiała połknąć już teraz to czy po 7-dniowej przerwie mogę zacząć brać o innej porze?Proszę nie krzyczcie jeśli powielam wątek, ale naprawdę nie mam czasu poszukać, a to pilne
agggaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:46   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: tabletka-mogę rano?

Powielasz.
Jeśli dostalas okres np. kilka chwil temu to śmialo możesz wziac jutro rano.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 10:24   #3
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: tabletka-mogę rano?

Mogłaś wziąć rano, ale zastanów się czy aby na pewno chcesz je brac rano. Czasami na początku stosowania tabletek ma sie nudności i dziwne niekoniecznie dobre samopoczucie. gdybyś tabletkę zażywała wieczorem to po prostu przespisz to zle samopoczucie, a jak będziesz barala rano bedziesz sie z tym borykala za dnia....

oczywiścienie jest powiedziane ze tak musi byc ale przezorny zawsze ubezpieczony....

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2009-01-09 o 10:36
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 10:41   #4
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: tabletka-mogę rano?

Zgadzam się ze Słodką, poza tym wydaje mi się, że wygodniej brać wieczorem, ale to już pewnie zależy od trybu życia danej dziewczyny
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 11:50   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: tabletka-mogę rano?

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Mogłaś wziąć rano, ale zastanów się czy aby na pewno chcesz je brac rano. Czasami na początku stosowania tabletek ma sie nudności i dziwne niekoniecznie dobre samopoczucie. gdybyś tabletkę zażywała wieczorem to po prostu przespisz to zle samopoczucie, a jak będziesz barala rano bedziesz sie z tym borykala za dnia....

oczywiścienie jest powiedziane ze tak musi byc ale przezorny zawsze ubezpieczony....
Mozesz miec racje ale ja np. jak brałam Diane wieczorem to nie spałam tak mi było niedobrze ;p ale nie wiem co lepsze w sumie;/
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:57   #6
agggaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 54
Dot.: tabletka-mogę rano?

Dziękuję Wam bardzo za pomoc! Jednak wzięłam rano, narazie jest ok(co prawda to dopiero pierwsza tabletka). Już kiedyś brałam przez około 2 lata Logest i też rano, odpowiadało mi to. Zresztą prawda, że dużo zależy od trybu życia, mnie bardziej pasuje rano Jeszcze raz dzięki
agggaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.