Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 20:41   #121
Pilar_Ternera
Raczkowanie
 
Avatar Pilar_Ternera
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 190
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że moja młodość była w daaaawnych czasach i że teraz są takie normy Nie uważam też, aby seks przestał być takim tematem tabu....
Norma w dzisiejszych czasach to to , że chłopak nocuje u dziewczyny , dziewczyna u chłopaka , jeżdżą razem na wakacje i tak dalej , chyba każdy rozumie Której facet wraca do domu przed 22 jak było 10 lat temu ? ja pamiętam takie czasy z dzieciństwa : chłopak przyjeżdżał w niedzielę czy weekend do dziewczyny , gadu gadu i do domu wieczorem wracał .

Seks tematem tabu ? Może między rodzicami a dzieckiem ...

MAM 19 lat , moje przyjaciółki które również mają chłopaka , bez skrępowania sypiają w rodzinnym domu , w jednym łóżku z swoimi facetami . Nie wiem czy rodzice od razu się zgodzili ale są razem od np.2 lat i dziecka nie ma . Natomiast znam inną sytuację , jak Ci co nie spali w domu razem i tak wpadli .

Pod kloszem się nikogo nie uchowa , niestety . Jak ktoś bardzo chce nawywijać to czy w domu , czy gdziekolwiek indziej może mieć tego dzieciaka .

Jeśli dom to WSPÓLNOTA, każdy powinien czuć się swobodnie i dobrze , autorka czuje się ograniczona i tyle . nawet po 30 jej chłopak będzie spał osobno
Pilar_Ternera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 20:51   #122
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
nawet po 30 jej chłopak będzie spał osobno
- cóż, chyba jednak problem ma "dziecko"lat 30, które uporczywie trzyma się rodzinnego domu i nie chce stać się samodzielne
Nie, dla mnie pojęcie "normy" wcale nie jest oczywiste.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 20:57   #123
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- cóż, chyba jednak problem ma "dziecko"lat 30, które uporczywie trzyma się rodzinnego domu i nie chce stać się samodzielne
Nie, dla mnie pojęcie "normy" wcale nie jest oczywiste.
No...dziecko, które w wieku lat 30 nadal kurczowo trzyma się rodziców to stanowczo nie jest normą.

Jeśli chodzi o czasy...."Czasy zawsze są inne ale jakby te same", jak napisał filozof. Bo tu chyba nie o czasy chodzi. I nie o 'chowanie pod kloszem'. Tylko o wzajemny szacunek. Rodzice szanują Autorkę i jej wybory: chłopak nocuje w ich domu, nikt go nie wyrzuca. Może w zamian Autorka też powinna nie przekraczać pewnych granic?
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:36   #124
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Dobrze, więc dalej będę mnożyć przykłady: jak mama poprosi, żebym nie puszczała muzyki na cały regulator, to nie puszczam, jak poprosi o zmycie naczyń to zmywam itd itd itd. To są najnormalniejsze w świecie reguły, których się przestrzega, żeby wszystkim we 'wspólnocie' było miło. Przykład sikania do zlewu jest według mnie idealny - mama uważa, że sikać do zlewu nie wypada, syn uważa, że to wygodne, a i przecież nie czyni tego przy kimś, tylko gdy jest sam. Czy to daje mu prawo do sikania, a rodzicom odbiera prawo do brzydzenia się tego procederu? Czy prośba o zaprzestanie jest czymś złym? Nie, mają do tego prawo. A on mając na względzie komfort domowników tego nie robi. Nie umiem bardziej łopatologicznie, nie da się.
No właśnie ja nie rozumiem co ma piernik do wiatraka Ja podaję realne przykłady, nic skrajnego, coś co się zdarza (bo nie sądzę, żeby jakiś idiota na siłę chciał sikać do zlewu, chyba, że w domu patologicznym) a Ty nawet nie raczysz się do tego odnieść. Kto w ogóle tutaj napisał, że jak się płaci to można za przeproszeniem ROBIĆ POD SIEBIE. Czekam na cytat, kto to napisał, że ciągle o tym mówisz Mówię tylko o zapraszaniu swoich gości do swojej przestrzeni - swojego pokoju - i prawie do intymności (również w swoim pokoju). Do tego chyba powinno się mieć prawo? W takim razie rodzice też powinni wynajmować pokój w hotelu żeby móc uprawiać seks. Bo dorosłe dziecko może usłyszeć jakieś dźwięki zza ściany i się zgorszyć.
Rany

EDIT

Kurcze, zły cytat wstawiłam. Już poprawiłam.
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!

Edytowane przez patrzacwniebo
Czas edycji: 2013-08-20 o 21:45
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:00   #125
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

A ja myślałam,że jak przychodzi do mnie gość [koleżanka/chłopak/kuzyn/ciotka ] to moim/mojej rodziny/wspólnoty obowiązkiem jest go ugościć a jak przyjeżdza z daleka to mu łóżko przgotować,a nie z łaski pozwalać mu spać
może jeszcze powinna rodzicom podziękować,że nie każą mu płacić za nocleg w końcu chodzą tylko 2 lata, więc obcy człek to i płacić powinien powinna też być wdzięczna że nie wyjmują drzwi z zawiasów co by za bardzo intymnie sie nie zrobiło bo fakt,że kawalera za nią nie wybrali to oczywista oczywistość że wdzięczna być powinna


też nie łapie przykładów emy - sikanie do zlewu jest niehigieniczne i choćby z tego względu to nie jest akceptowane że może doprowadzić do jakiś chorób... natomiast co ma do tego spanie w jednym łóżku z chłopakiem? poza problemem z własną wyobraźnią rzecz jasna..
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”



Edytowane przez magd102
Czas edycji: 2013-08-20 o 22:03
magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:09   #126
Morgana25
Raczkowanie
 
Avatar Morgana25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 128
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

To dom rodziców, nie autorki. Jak się przyjeżdża w gości, to wypada uszanować poglądy gospodarzy i okazać im szacunek.

Rodzice są z innego pokolenia, mają prawo mieć konserwatywne poglądy, ale to ich dom, a chłopak dziewczyny jest tam tylko gościem. Korona mu z głowy nie spadnie, jeśli będąc u rodziców dziewczyny prześpi się na kanapie w innym pokoju.

Nie ma sensu przekonywać na siłę rodziców, wynajmij sobie mieszkanie z chłopakiem i tam sobie możecie spać razem.

Cytat:
Napisane przez patrzacwniebo Pokaż wiadomość
Mówię tylko o zapraszaniu swoich gości do swojej przestrzeni - swojego pokoju - i prawie do intymności (również w swoim pokoju). Do tego chyba powinno się mieć prawo? W takim razie rodzice też powinni wynajmować pokój w hotelu żeby móc uprawiać seks. Bo dorosłe dziecko może usłyszeć jakieś dźwięki zza ściany i się zgorszyć.
Nie rozśmieszaj mnie, najwyraźniej sama nie wiesz, co piszesz. To dom rodziców, rodzice są małżeństwem. I założę się, że jak rodzice nocują u kogoś w gościach, np. u siostry czy babci, to tez nie uprawiają głośno seksu za ścianą. Sorry, ale na tę jedna czy dwie noce można się powstrzymać.
Morgana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:14   #127
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
A ja myślałam,że jak przychodzi do mnie gość [koleżanka/chłopak/kuzyn/ciotka ] to moim/mojej rodziny/wspólnoty obowiązkiem jest go ugościć a jak przyjeżdza z daleka to mu łóżko przgotować,a nie z łaski pozwalać mu spać
może jeszcze powinna rodzicom podziękować,że nie każą mu płacić za nocleg w końcu chodzą tylko 2 lata, więc obcy człek to i płacić powinien powinna też być wdzięczna że nie wyjmują drzwi z zawiasów co by za bardzo intymnie sie nie zrobiło bo fakt,że kawalera za nią nie wybrali to oczywista oczywistość że wdzięczna być powinna


też nie łapie przykładów emy - sikanie do zlewu jest niehigieniczne i choćby z tego względu to nie jest akceptowane że może doprowadzić do jakiś chorób... natomiast co ma do tego spanie w jednym łóżku z chłopakiem? poza problemem z własną wyobraźnią rzecz jasna..
No dokładnie Nie wiem skąd w ogóle to sikanie do zlewu się wzięło Kto niby tak robi i czemu to w ogóle ma być porównywane do zapraszania chłopaka do swojego pokoju.
Co do skrajności... Są też ludzie, którzy nie pozwolą córce, żeby była ze swoim chłopakiem nawet na chwilę sama w pokoju w biały dzień, bo wywołuje to u nich zgorszenie Zapraszanie chłopaka do siebie, gdy ona jest sama w domu w ogóle nie wchodzi w grę ("Bo nie wypada!"). Znałam takie osoby i byłam w szoku Niektórzy to mają doprawdy chorą wyobraźnię
No ale przecież dzieci (nawet dorosłe i płacące za rachunki, jedzenie i swoje wydatki) są tylko gośćmi w domu rodziców, więc jakie by te zasady nie były, trzeba ich przestrzegać. Jak to się mówi: Pan każe, sługa musi

Cytat:
Napisane przez Morgana25
Nie rozśmieszaj mnie, najwyraźniej sama nie wiesz, co piszesz. To dom rodziców, rodzice są małżeństwem. I założę się, że jak rodzice nocują u kogoś w gościach, np. u siostry czy babci, to tez nie uprawiają głośno seksu za ścianą. Sorry, ale na tę jedna czy dwie noce można się powstrzymać.
Ema podaje skrajne przykłady, to postanowiłam też sobie powyolbrzymać, żeby pokazać jak absurdalne to jest myślenie. Zresztą Autorka nie pisała w sumie wcale o uprawianiu seksu. Położyć się i zasnąć w ramionach chłopaka, do którego na ogół ma się 500km też jest miłe i jak sądzę to żadna zbrodnia. Mogą też np chcieć po prostu sobie pogadać do późna, nadrobić, spędzić razem czas. Jaki to problem, skoro siedzieliby w jej pokoju i nikomu krzywda by się nie działa.
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!

Edytowane przez patrzacwniebo
Czas edycji: 2013-08-20 o 22:21
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 22:20   #128
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez Morgana25 Pokaż wiadomość
To dom rodziców, nie autorki. Jak się przyjeżdża w gości, to wypada uszanować poglądy gospodarzy i okazać im szacunek.

Rodzice są z innego pokolenia, mają prawo mieć konserwatywne poglądy, ale to ich dom, a chłopak dziewczyny jest tam tylko gościem. Korona mu z głowy nie spadnie, jeśli będąc u rodziców dziewczyny prześpi się na kanapie w innym pokoju.

Nie ma sensu przekonywać na siłę rodziców, wynajmij sobie mieszkanie z chłopakiem i tam sobie możecie spać razem.

To jest tez JEJ dom,nie tylko rodziców. Ona jest takim samym gospodarzem dla chłopaka co jej rodzice.

Rodzice mają prawo mieć konserwatywne poglądy a ich córka ma prawo próbować ich przekonać do ich zmian - w czym problem?

Tak ciężko zrozumieć,że dziewczyna ma chłopaka 500km dalej i nie spotyka się z nim codziennie by te jedna-dwie nocki nie miały żadnego znaczenia?

Czytaj wątek uważnie
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:35   #129
Morgana25
Raczkowanie
 
Avatar Morgana25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 128
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
To jest tez JEJ dom,nie tylko rodziców. Ona jest takim samym gospodarzem dla chłopaka co jej rodzice.
Doprawdy? To ona kupiła ten dom i spłacała kredyt?

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
Rodzice mają prawo mieć konserwatywne poglądy a ich córka ma prawo próbować ich przekonać do ich zmian - w czym problem?
Rodzice przede wszystkim mają prawo do tego, żeby ich poglądy były szanowane - szczególnie w ich własnym domu, "na ich własnym terytorium."

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
Tak ciężko zrozumieć,że dziewczyna ma chłopaka 500km dalej i nie spotyka się z nim codziennie by te jedna-dwie nocki nie miały żadnego znaczenia?
Niesamowite... to niech się wyprowadzi. Wtedy ona będzie gospodarzem i będzie ustalać zasady panujące w domu. Tymczasem, dopóki mieszka u rodziców, to ona musi się dostosować.
Morgana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:41   #130
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez Morgana25 Pokaż wiadomość
Doprawdy? To ona kupiła ten dom i spłacała kredyt?



Rodzice przede wszystkim mają prawo do tego, żeby ich poglądy były szanowane - szczególnie w ich własnym domu, "na ich własnym terytorium."



Niesamowite... to niech się wyprowadzi. Wtedy ona będzie gospodarzem i będzie ustalać zasady panujące w domu. Tymczasem, dopóki mieszka u rodziców, to ona musi się dostosować.
A dziecko nie ma żadnych praw, tak? I ma się dostosowywać do wszystkiego jak leci? Bez nawet próby rozmowy z rodzicami? A rodzic ma prawo powiedzieć do dorosłej osoby, która też płaci za rachunki: "koniec dyskusji, nie bo nie, bez gadania"?

Chyba pora na mnie, bo mi się to już w głowie nie mieści
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:49   #131
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez patrzacwniebo Pokaż wiadomość
A dziecko nie ma żadnych praw, tak? I ma się dostosowywać do wszystkiego jak leci? Bez nawet próby rozmowy z rodzicami? A rodzic ma prawo powiedzieć do dorosłej osoby, która też płaci za rachunki: "koniec dyskusji, nie bo nie, bez gadania"?

Chyba pora na mnie, bo mi się to już w głowie nie mieści
Również uważam, że dziecko - mimo, że jest dzieckiem - powinno w domu mieć swoje prawa. Nie wyobrażam sobie życia w domu, w którym ostatnie słowo mają rodzice i jest nim "to nasz dom" albo "bo ja tak mówię". Do cholery, z dorosłym dzieckiem powinno się umieć rzeczowo porozmawiać. Poza tym co to za dom, w którym dziecko ma się czuć jak gość, bo nie spłacał kredytu na niego? Ja u mnie w domu jestem u siebie, mimo że nie płacę rachunków. Mam równe prawo do decyzji odnośnie większości spraw i prawo do wyrażenia swojego zdania i wystosowania argumentów, bo to jest, do cholery, również mój dom.

No ale ja mieszkam z rodzicami, a nie u rodziców. Myślę, że to kluczowa kwestia.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 22:57   #132
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

To co się wyłania z tego wątku to przykry obraz że jeszcze przez wiele lat ludzie w podejściu do rodziny będą zacofani... a dziecko będzie traktowane jak dziecko nawet gdy będzie już dorosłe... przykre.
Rewolucja w modelu rodzinnym jest - kobiety idą do pracy,mężczyźni w wychowaniu dziecka częściej uczestniczą i się nim opiekują ale powiedzenie że "dzieci i ryby głosu nie mają " wciąż u wielu aktualne...
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:01   #133
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Również uważam, że dziecko - mimo, że jest dzieckiem - powinno w domu mieć swoje prawa. Nie wyobrażam sobie życia w domu, w którym ostatnie słowo mają rodzice i jest nim "to nasz dom" albo "bo ja tak mówię". Do cholery, z dorosłym dzieckiem powinno się umieć rzeczowo porozmawiać. Poza tym co to za dom, w którym dziecko ma się czuć jak gość, bo nie spłacał kredytu na niego? Ja u mnie w domu jestem u siebie, mimo że nie płacę rachunków. Mam równe prawo do decyzji odnośnie większości spraw i prawo do wyrażenia swojego zdania i wystosowania argumentów, bo to jest, do cholery, również mój dom.

No ale ja mieszkam z rodzicami, a nie u rodziców. Myślę, że to kluczowa kwestia.
Właśnie, myślę, że taki dom to idealne rozwiązanie Dzięki temu w razie wątpliwości, problemów, wszyscy starają się to rozwiązać rozmową, a dzieci od razu się uczą jak się powinno też rozwiązywać problemy z przyszłym mężem/żoną Są bardzo zdrowe relacje.

U mnie tak idealnie niestety nie było Z moją mamą zawsze mogłam pogadać o wszystkim, czuję jej wsparcie i mamy ze sobą relacje jak dobre przyjaciółki
Za to z moim tatą nie było rozmowy, czułam się ograniczana. Gdy podejmowałam próby rozmowy to wychodziła awantura Nie było argumentów tylko właśnie "nie bo nie".

Dlatego wiem, jak bardzo takie podejście jest krzywdzące i do czego to prowadzi. Udało mi się na szczęście uzyskać harmonię w domu teraz, jedna strona (mamy) mniej więcej zrównoważyła drugą (taty), aczkolwiek lada moment i tak się wyprowadzam

Wg mnie ślepe zakazy i nakazy zawsze będą gorszym rozwiązaniem niż rozmowa i wzajemny szacunek. Zakazywać i wychowywać to można małe dziecko, którym jeszcze trzeba pokierować.
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!

Edytowane przez patrzacwniebo
Czas edycji: 2013-08-20 o 23:04
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:16   #134
pewnaKa
Zadomowienie
 
Avatar pewnaKa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 117
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Dobrze, więc dalej będę mnożyć przykłady: jak mama poprosi, żebym nie puszczała muzyki na cały regulator, to nie puszczam, jak poprosi o zmycie naczyń to zmywam itd itd itd. To są najnormalniejsze w świecie reguły, których się przestrzega, żeby wszystkim we 'wspólnocie' było miło. Przykład sikania do zlewu jest według mnie idealny - mama uważa, że sikać do zlewu nie wypada, syn uważa, że to wygodne, a i przecież nie czyni tego przy kimś, tylko gdy jest sam. Czy to daje mu prawo do sikania, a rodzicom odbiera prawo do brzydzenia się tego procederu? Czy prośba o zaprzestanie jest czymś złym? Nie, mają do tego prawo. A on mając na względzie komfort domowników tego nie robi. Nie umiem bardziej łopatologicznie, nie da się.
hmm.. tylko czasem jednak słuchasz muzyki głośno i czasem się dogadujesz z rodzicami typu "ty dziś pozmywaj,bo ja śpieszę się gdzieśtam" wszystko jest do ustalenia.Zupełnie inna sytuacja byłaby gdybyś włąćzała codziennie jakąś dziwną muszykę na cały regulator i codziennie mówiła,ze dziś nie pozmywasz,ale autorka ma stałego partnera i chodzi o jedną noc.
__________________
cel: rzucić fajki!!!!

"Have you heard the news that you're dead?
No one ever had much nice to say"

Edytowane przez pewnaKa
Czas edycji: 2013-08-20 o 23:24
pewnaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 00:25   #135
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Również uważam, że dziecko - mimo, że jest dzieckiem - powinno w domu mieć swoje prawa. Nie wyobrażam sobie życia w domu, w którym ostatnie słowo mają rodzice i jest nim "to nasz dom" albo "bo ja tak mówię". Do cholery, z dorosłym dzieckiem powinno się umieć rzeczowo porozmawiać. Poza tym co to za dom, w którym dziecko ma się czuć jak gość, bo nie spłacał kredytu na niego? Ja u mnie w domu jestem u siebie, mimo że nie płacę rachunków. Mam równe prawo do decyzji odnośnie większości spraw i prawo do wyrażenia swojego zdania i wystosowania argumentów, bo to jest, do cholery, również mój dom.

No ale ja mieszkam z rodzicami, a nie u rodziców. Myślę, że to kluczowa kwestia.
Zdecydowanie. Ale zauważcie, rodzice religijni bądź nie, wyedukowani bądź nie, raczej wszyscy mają z tym tematem problem..tzn ze spaniem swoich dzieci z partnerami za ścianą. Ja będę miała, a ani religijna wybitnie ani nieuświadomiona nie jestem. I w sumie nawet trudno racjonalnie mi powiedzieć dlaczego. Chyba tylko dlatego, że chciałabym daleko w przyszłość odwlec fakt tego, że dziecko przestaje być dzieckiem. To chyba jedyne wytłumaczenie. No może jeszcze to, że nie chciałabym aby ktoś dziecko zranił, a wiadomo, że gdy dochodzi już do tego etapu to rany są głębokie, a wiek (dla rodzica) wciąż za młody..
A co do czyjejś uwagi, że idąc tym tokiem myślenia, to rodzice także nie mają prawa kochać się w obecności dziecka w domu, to szczerze mówiąc coś w tym jest..bo ,mając za ścianą dorastające dziecko to rodzic czuje się także mniej komfortowo w tej sytuacji niż gdy dziecko było małe i można było wcisnąć jakiś kit w przypadku gdyby się obudziło.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-08-21 o 00:27
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 00:41   #136
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ale zauważcie, rodzice religijni bądź nie, wyedukowani bądź nie, raczej wszyscy mają z tym tematem problem..tzn ze spaniem swoich dzieci z partnerami za ścianą.
Moi nie mają. Nie wiem czemu, może dlatego że jestem dorosła? Podobnie jak moja babcia nie ma problemu z tym, że moja mama śpi z partnerem, ja też nie mam z tym problemu choć rzecz dzieje się za ścianą. Istnieje moment, w którym poza "jesteś moim dzieckiem" powinno się pojawić również "jesteś człowiekiem". Ja mojej mamie nie bronię pod naszym dachem spać z facetem, więc ona mi też nie broni. Jak rodzic ma problem z tym, że dziecko jest istotą seksualną, do tego pełnoletnią, to powinien się udać na terapię.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 00:46   #137
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Odp: Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez Morgana25 Pokaż wiadomość
Doprawdy? To ona kupiła ten dom i spłacała kredyt?
A córka sama się zrobiła? Dziecko to z ekonomicznego punktu widzenia pasożyt, dziura w kieszeni, roszczeniowe stworzenie, które w mieszkaniu spłacanym przez rodziców czuje się zbyt pewnie i do tego jeszcze do 26 roku życia może bezkarnie, a nawet zgodnie z prawem przejmować część z trudem uciułanych przez rodziców pieniędzy bo się studiów gówniarzowi zachciało. Deal with it. Tak jest, było i będzie. Ale wiesz co? Nie trzeba sobie dzieci robić, wtedy całe swoje kupione na kredyt mieszkanie masz dla siebie i nikt nie będzie Ci się w nim panoszył i jeszcze uważał, że może się w nim czuć swobodnie, bo to jego dom!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 00:52   #138
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Moi nie mają. Nie wiem czemu, może dlatego że jestem dorosła? Podobnie jak moja babcia nie ma problemu z tym, że moja mama śpi z partnerem, ja też nie mam z tym problemu choć rzecz dzieje się za ścianą. Istnieje moment, w którym poza "jesteś moim dzieckiem" powinno się pojawić również "jesteś człowiekiem". Ja mojej mamie nie bronię pod naszym dachem spać z facetem, więc ona mi też nie broni. Jak rodzic ma problem z tym, że dziecko jest istotą seksualną, do tego pełnoletnią, to powinien się udać na terapię.
Moje dziecko jeszcze dorosłe nie jest więc może mi kiedyś przejdzie

Ale spędzając noc z facetem dawno temu, gdy za ścianą była mama komfort był bliski zeru, zresztą i teraz komfort maleje gdy za ścianą dorastające dziecko. Najlepiej jednak oddawać się bliskości bez świadków za ścianą, nawet tych śpiących. No ale to trudne w realizacji bywa.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:00   #139
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Odp: Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Moje dziecko jeszcze dorosłe nie jest więc może mi kiedyś przejdzie

Ale spędzając noc z facetem dawno temu, gdy za ścianą była mama komfort był bliski zeru, zresztą i teraz komfort maleje gdy za ścianą dorastające dziecko. Najlepiej jednak oddawać się bliskości bez świadków za ścianą, nawet tych śpiących. No ale to trudne w realizacji bywa.
Z tego co zrozumiałam autorka chciałaby się do faceta przytulić czy pogadać, a nie uprawiać seks, więc co jest takiego niekomfortowego w tej sytuacji?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 01:01   #140
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

A ja nie wiem o co halo. W tej sytuacji najbardziej bawi mnie mówienie że Polska to wiocha i zaścianek bo pewnie na zachodzie to jest wszystko takie wyzwolone. Zapraszam na zachód. Jestem pewna że katolicki synalek nie pcha się swojej muzułmańskiej dziewczynie do łóżka i nie prosi o zgodę rodziców, tylko respektuje ich wiarę. I to jest łał, to jest ten słynny zachód. W Polsce jak rodzice są katolikami i mają inne przekonania, ich zadaniem jest chronić dzieci przed grzechem i się na to nie zgadzają bo to jest wbrew ich religii - to jest wtedy be i to jest wtedy wiocha.
Zależy po pierwsze od religii rodzica, po drugie od zaufania do dziecka, po trzecie od samego dziecka (wiecie, jak ktoś ma jedno dziecko, to nie ma porównania, ale jak ktoś ma 3 dzieci to często widzi któremu nie dałoby chomika pod opiekę takie jest naiwne i nieodpowiedzialne, a które jest już dojrzałe )...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:02   #141
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Odp: Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam autorka chciałaby się do faceta przytulić czy pogadać, a nie uprawiać seks, więc co jest takiego niekomfortowego w tej sytuacji?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No tak, prawda. My już trochę rozszerzyłyśmy to spanie na nie tylko spanie w naszych rozważaniach
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:03   #142
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Ueheheuhehue ja jestem antykatolicka i wyzwolona ale musiałabym się grubo zastanowić czy pozwoliłabym by moje dziecko zapraszało partnerów na noc. Z prostego powodu: nienawidzę spać u kogoś, nie mogę wtedy spać. Z sylwestra potrafiłam o 6 rano się zmyć bo przewracałam się z boku na bok i nici. Nie lubię też przyjmować gości na noc na dłuższą metę, bo jest to dla mnie męczące. No tak jest i tyle
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:05   #143
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

No widzisz, ktoś Ciebie zapyta, gdzie Twoja gościnność..Ja tam rozumiem, mam podobnie.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:07   #144
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Moi rodzice wiedzą że współżyję. Jestem pełnoletnia. Jeszcze przed 18 poszłam z mamą do ginekologa, który znalazł dla mnie odpowiednie zabezpieczenie.
Moi rodzice są ateistami więc nie są za poglądami seks po ślubie.
Nie obchodzi ich gadanie sąsiadów.
ALE nie może sypiać u mnie mój chłopak, a ja u niego.
Mimo że na wakacje razem jeździmy.
Aaah, ci rodzice.....:ro lleyes:
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:08   #145
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

No właśnie, ha, ta gościnność to nie daje mi spać. Ostatnio po urodzinach położyłam gości, poszłam do sypialni. Słyszałam że ktoś wstaje. Wstałam i spytałam czy coś podać. Potem mi się przypomniało że nie wystawiłam ręczników. Potem to, potem sramto. A potem wstałam przed nimi bo pewnie głodni a po co mają mi po kuchni szukać. Urwanie głowy mam, źle śpię, no i świadomość obcych ludzi za ścianą. TAK-MAM trudno
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:10   #146
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Odp: Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ueheheuhehue ja jestem antykatolicka i wyzwolona ale musiałabym się grubo zastanowić czy pozwoliłabym by moje dziecko zapraszało partnerów na noc. Z prostego powodu: nienawidzę spać u kogoś, nie mogę wtedy spać. Z sylwestra potrafiłam o 6 rano się zmyć bo przewracałam się z boku na bok i nici. Nie lubię też przyjmować gości na noc na dłuższą metę, bo jest to dla mnie męczące. No tak jest i tyle
Najważniejsze to z dzieckiem umieć rozmawiać, żeby rozumiało, w czym problem, najgorsze jest ,,nie bo nie''.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:17   #147
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Terytorializm, areał osobniczy, etc taka jestem. A jak mi ktoś wchodzi do pokoju nie daj boże otwiera szufladę - szału dostaję. Wpuszczanie obcych ludzi na noc do domu raczej łatwo by mi nie przyszło. Oczywiście z czasem pewnie by mi przeszło bo to w końcu byłby przyszły mąż/żona mojego dziecka ale nie oznacza to że z pieśnią na ustach bym powiedziała "wow, jesteście razem już tydzień, no to zaproś go na noc"

A autorka wątku ma rodziców religijnych. Trudno. Na kogoś paść musiało.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:18   #148
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Do mnie też chłopak przyjeżdżał 700 km przez 3 lata i nigdy nie prosiłam rodziców, żeby ze mną spał. Wiedziałam, że im się to nie spodoba i się nie zgodzą, więc szkoda mi było czasu na jakieś głupie prośby. Spaliśmy osobno i tyle. Podejrzewam, że moi rodzice dobrze wiedzieli, że uprawiamy seks, albo że jak wyjeżdżamy gdzieś, to śpimy w jednym łóżku. To tak samo jak mojej koleżanki mama dobrze wie, że ona pali, a mimo wszystko kryje się przed matką, żeby "nie kłuć w oczy". Jeszcze się naśpisz z chłopakiem. My też przez 3 lata u mnie spaliśmy osobno, a za tydzień będziemy już razem mieszkać i już nikt nas do osobnych pokoi nie będzie kłaść

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2013-08-21 o 01:19
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:20   #149
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Odp: Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
A córka sama się zrobiła? Dziecko to z ekonomicznego punktu widzenia pasożyt, dziura w kieszeni, roszczeniowe stworzenie, które w mieszkaniu spłacanym przez rodziców czuje się zbyt pewnie i do tego jeszcze do 26 roku życia może bezkarnie, a nawet zgodnie z prawem przejmować część z trudem uciułanych przez rodziców pieniędzy bo się studiów gówniarzowi zachciało. Deal with it. Tak jest, było i będzie. Ale wiesz co? Nie trzeba sobie dzieci robić, wtedy całe swoje kupione na kredyt mieszkanie masz dla siebie i nikt nie będzie Ci się w nim panoszył i jeszcze uważał, że może się w nim czuć swobodnie, bo to jego dom!

Jedyną słuszną odpowiedzią na "to nasz dom" jest "to było sobie dzieci nie robić". Jak ktoś strasznie nie chce naruszania swojej przestrzeni, panoszenia się i oczekiwań, to niech nie zakłada rodziny - po prostu. W momencie, gdy się rodzi dziecko, dom w którym się wychowuje staje się jego domem. Trzeba się z tym pogodzić, albo sobie kupić psa, którego się będzie do woli tresować - pies raczej kolegi do domu nie przyprowadzi. Rodzicielstwo jest niewdzięczne, a dziecko ma więcej praw niż obowiązków - smutne, ale prawdziwe. I z tym dzieckiem trzeba się po ludzku dogadać i je wziąć do rodziny, dać mu jakieś prawa. Jak rodzisz dziecko, to Twoj dom już nie jest tylko Twój, pora się z tym pogodzić. A na "to się wyprowadź jak takiś dorosły" można się przejechać jak dzieciak się wyprowadzi i złoży pozew o alimenty, które mu się - o zgrozo - należą.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 01:26   #150
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak przekoncac ich do spania z chłopakiem?

Mary poppins myślę że za łatwo przychodzą ci takie ostre słowa - mam nadzieję że bierzesz poprawkę, że dom jest wspólny tylko wtedy gdy dziecko jest ułożone, godne zaufania, rozsądne i spokojne, bo moim zdaniem zasada "wszystko nasze znajomi wpadajcie na noc" absolutnie nie działa gdy dziecko kręci się w szemranym towarzystwie, giną pieniążki, opuszcza się w szkole lub wcale do niej nie chodzi, jest agresywne i tak dalej. Ile dzieci tyle metod wychowawczych, ile charakterów tyle sposób radzenia sobie z nimi. Według mnie pozwolić by dziecko spało z partnerem, to przywilej osoby dorosłej. Jeśli dziecko jak dorosły się nie zachowuje, to nie rozumiem czemu by ten przywilej mu dawać - tylko z racji wieku, jest nieco nierozsądne. Bo wiek o niczym nie przesądza.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.