DIeta na płaski brzuch - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-26, 17:57   #151
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez hell_girl Pokaż wiadomość

Nie lubi:
-wielogodzinnego postu a później jedzenia wielkich ilości w jednym posiłku
-gazowanych napojów
-słodyczy (sic!)
-niezdrowych przekąsek.
Dodałabym też:
- zbyt dużej ilości węglowodanów, zwłaszcza z mąki
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 18:18   #152
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez hell_girl Pokaż wiadomość
Brzuch lubi:

-ruch
-duzo wody niegazowanej (oooojjj pijam dużo, dużo)
-małe ale czeste posiłki
-duuuzo warzyw-najlepiej w kazdym posiłku
-troche owoców.

Nie lubi:
-wielogodzinnego postu a później jedzenia wielkich ilości w jednym posiłku
-gazowanych napojów
-słodyczy (sic!)
-niezdrowych przekąsek.

Ja sie tego nauczyłam i brzuch maleje
Powodzenia
Po warzywach mam największy brzuch.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 23:03   #153
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: DIeta na płaski brzuch

A ja trochę z innej beczki. Mam całkiem niewiele tłuszczyku, tylko trochę w okolicach nad pępkiem, a mimo to mam wiecznie wydęty brzuch (jedynie rano jest ok). Chodzi mi o to, że nic by mi nie dało zrzucenie tego sadełka, bo tam pod spodem jest.. po prostu brzuch (jestem zielona z anatomii, ale wydaje mi się że żołądek jest troche wyżej, a mój brzuch jest wystający poniżej pępk)a. Jest po prostu taki pękaty jak balon, i to przez cały dzień niezależnie od tego co zjem. Staram się nie pić napojów gazowanych itd., ale nie ma żadnej różnicy.

Mam nadzieje, że nikogo nie zgorszyłam moim brakiem wiedzy anatomicznej i proszę o jakieś wskazówki
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 06:47   #154
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
A ja trochę z innej beczki. Mam całkiem niewiele tłuszczyku, tylko trochę w okolicach nad pępkiem, a mimo to mam wiecznie wydęty brzuch (jedynie rano jest ok). Chodzi mi o to, że nic by mi nie dało zrzucenie tego sadełka, bo tam pod spodem jest.. po prostu brzuch (jestem zielona z anatomii, ale wydaje mi się że żołądek jest troche wyżej, a mój brzuch jest wystający poniżej pępk)a. Jest po prostu taki pękaty jak balon, i to przez cały dzień niezależnie od tego co zjem. Staram się nie pić napojów gazowanych itd., ale nie ma żadnej różnicy.

Mam nadzieje, że nikogo nie zgorszyłam moim brakiem wiedzy anatomicznej i proszę o jakieś wskazówki
Mam dokładnie taki sam problem . Mam sporą niedowagę, idealnie płaski brzuch rankiem, a z biegiem dnia 'wysadza' mi partię pod pępkiem . Nawet myślałam o tym, że to jelita tak mają z powodu dużej ilosci błonnika Ale nie mam pojęcia, co na prawdę to powoduje . A przez to brzuszek nie jest wyjściowy
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 13:12   #155
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Mam dokładnie taki sam problem . Mam sporą niedowagę, idealnie płaski brzuch rankiem, a z biegiem dnia 'wysadza' mi partię pod pępkiem . Nawet myślałam o tym, że to jelita tak mają z powodu dużej ilosci błonnika Ale nie mam pojęcia, co na prawdę to powoduje . A przez to brzuszek nie jest wyjściowy
za słabe mięśnie brzucha
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 14:40   #156
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Mam dokładnie taki sam problem . Mam sporą niedowagę, idealnie płaski brzuch rankiem, a z biegiem dnia 'wysadza' mi partię pod pępkiem . Nawet myślałam o tym, że to jelita tak mają z powodu dużej ilosci błonnika Ale nie mam pojęcia, co na prawdę to powoduje . A przez to brzuszek nie jest wyjściowy
też myśle że to coś z jelitami. czasem mi tak śmiesznie bulgocze w brzuchu, gdzieś wyczytałam, że może to być objaw zespołu jelita drażliwego i że trzeba pić dużo wody. Ale nie wiem
gdyby był cały dzien taki jak rano to byłoby pięknie

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
za słabe mięśnie brzucha
hm... dałaś mi do myślenia. Robie brzuszki ok. 2x w tygodniu, ale może powinnam częściej?
__________________

Edytowane przez coccinelle7
Czas edycji: 2012-07-28 o 16:28
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 15:26   #157
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Hej Fajny wątek, od zawsze mam problem z brzuchem, nawet ruch i zdrowsze nawyki żywieniowe go nie zlikwidowały, całe ciało schudło i tylko ten brzuch nadal wystaje... nie chcę już zbytnio chudnąć, ale MUSZĘ pozbyć się tego brzuszyska nadal będę ćwiczyć, hula hop, bieganie i jakieś treningi na całe ciało do tego zero słodyczy piwa i niezdrowych przekąsek, owoce też lekko ograniczę, i nabiał... Jeszcze trochę i nie będę już nic jadła z rzeczy, które je większość ludzi ale co tam Ktoś jeszcze chce walczyć z tym problemem?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-28, 16:34   #158
majka166
Raczkowanie
 
Avatar majka166
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 173
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
też myśle że to coś z jelitami. czasem mi tak śmiesznie bulgocze w brzuchu, gdzieś wyczytałam, że może to być objaw zespołu jelita drażliwego i że trzeba pić dużo wody. Ale nie wiem
gdyby był cały dzien taki jak rano to byłoby pięknie


hm... dałaś mi do myślenia. Robie brzuszki ok. 2x w tygodniu, ale może powinnam częściej?

Mam chyba ten sam problem. Rano brzuch w miarę płaski, potem coraz gorzej, czasem to wyglądam jakbym w ciązy była... Odstaje tylko pod pępkiem. Na pewno nie jest to kwestia słabych mięsni brzucha- mam brzuch twardy jak kamień, całe życie lubiłam sport, 2 lata chodzę na siłownię[ teraz przerwa wakacyjna], obecnie co drugi dzień biegam zamiast tego i skacze na skakancę, rozciągam się, tak z raz w tyg jeżdżę tez konno i na rowerze, niedawno jeszcze mój tydzień wyglądał tak, że 2 x w tyg siłownia, raz basen, 2 x bieganie i nic mi nie pomogło. Ograniczyłam słodycze, jem mniej, ale to powoduje, że chudnę- 167 cm wzrostu i obecnie 50,5 kg wagi, jak jem mniej- każdego dnia spadają kg... I już nie wiem co robić, żeby nie chudnąć w kg tylko na tym brzuchu... I od ponad pół roku słysze jak mi pracuje żołądek jelita czy coś tam, takie bulgoranie, burczenie, co bym nie zjadła, to on tak burczy, czasem to mi wstyd, boję się, żeby w towarzystwie nie zacżął się odzywać. Pomocy
majka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 16:47   #159
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez majka166 Pokaż wiadomość
Mam chyba ten sam problem. Rano brzuch w miarę płaski, potem coraz gorzej, czasem to wyglądam jakbym w ciązy była... Odstaje tylko pod pępkiem. Na pewno nie jest to kwestia słabych mięsni brzucha- mam brzuch twardy jak kamień, całe życie lubiłam sport, 2 lata chodzę na siłownię[ teraz przerwa wakacyjna], obecnie co drugi dzień biegam zamiast tego i skacze na skakancę, rozciągam się, tak z raz w tyg jeżdżę tez konno i na rowerze, niedawno jeszcze mój tydzień wyglądał tak, że 2 x w tyg siłownia, raz basen, 2 x bieganie i nic mi nie pomogło. Ograniczyłam słodycze, jem mniej, ale to powoduje, że chudnę- 167 cm wzrostu i obecnie 50,5 kg wagi, jak jem mniej- każdego dnia spadają kg... I już nie wiem co robić, żeby nie chudnąć w kg tylko na tym brzuchu... I od ponad pół roku słysze jak mi pracuje żołądek jelita czy coś tam, takie bulgoranie, burczenie, co bym nie zjadła, to on tak burczy, czasem to mi wstyd, boję się, żeby w towarzystwie nie zacżął się odzywać. Pomocy
Jeju, jakbym czytała o swoim brzusiu ! Ja codziennie ćwiczę z Ewą Chodakowską- od niedawna Ćwiczę na boczki z Tiffany Rothe i uczęszczam na zajęcia fitness brzuch-biodra-streching dwa razy w tygodniu. Czekam póki co, czy ćwiczenia przyniosą efekty .. Również często słyszę bulgotanie, często nawet jak dotknę brzucha to czuł takie...bulgotki Ja nie jem nawet odrobinkę ani słodyczy, ani cukru, białego pieczywa, makaronu, ryżu, ziemniaków, masła, nie smażę na tłuszczu, etc, nic, a problem nie znika . Jem chleb żytni bądź orkiszowy, płatki owsiane, otręby owsiane i pszenne, musli bez dodatku cukru, owoce, warzywa, brązowy ryż, makaron, kasze, oliwę, orzechy, pestki dyni i słonecznika, migdały, więc wszystkie produkty, które są polecane na płaski brzusio . Piję dużo wody, rumianku i mięty, ponad to regularne 5-6 pełnowartościowych posiłków równo co 2-3 godziny, niestety na nic Ważę 55 kg\ 180 .. A brzuch jest .

Edytowane przez delightful_
Czas edycji: 2012-07-28 o 18:33
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 23:24   #160
majka166
Raczkowanie
 
Avatar majka166
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 173
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Jeju, jakbym czytała o swoim brzusiu ! Ja codziennie ćwiczę z Ewą Chodakowską- od niedawna Ćwiczę na boczki z Tiffany Rothe i uczęszczam na zajęcia fitness brzuch-biodra-streching dwa razy w tygodniu. Czekam póki co, czy ćwiczenia przyniosą efekty .. Również często słyszę bulgotanie, często nawet jak dotknę brzucha to czuł takie...bulgotki Ja nie jem nawet odrobinkę ani słodyczy, ani cukru, białego pieczywa, makaronu, ryżu, ziemniaków, masła, nie smażę na tłuszczu, etc, nic, a problem nie znika . Jem chleb żytni bądź orkiszowy, płatki owsiane, otręby owsiane i pszenne, musli bez dodatku cukru, owoce, warzywa, brązowy ryż, makaron, kasze, oliwę, orzechy, pestki dyni i słonecznika, migdały, więc wszystkie produkty, które są polecane na płaski brzusio . Piję dużo wody, rumianku i mięty, ponad to regularne 5-6 pełnowartościowych posiłków równo co 2-3 godziny, niestety na nic Ważę 55 kg\ 180 .. A brzuch jest .
No to mamy podobny problem Ja niestety nie mogę odrzucić tylu produktów, bo rodzice i tak się martwią, że ostatnio mniej jem a chuda jestem i że wariuję chyba na punkcie tego odżywiania. Wszyscy mnie pytają po co ja tak ćwiczę. jak nie potrzebuję, bo jestem szczupła. Tylko oni nie widzą tego brzucha pod pępkiem a pokazywąć i udowadniać jakoś mi się nie chce.. . Miałam zamiar przerzucić się na w pełni zdrową i zalecaną dietę jak twoja od października jak wrócę na studia, ale odebrałaś mi nadzieję, że coś się zmieni. W sumie tez sama zauważyłam, że co bym nie zjadła, to nie pomaga, dalej odstaje i bulgocze, czy zjem pizzę czy marchewkę... ;D
majka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 23:40   #161
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez majka166 Pokaż wiadomość
No to mamy podobny problem Ja niestety nie mogę odrzucić tylu produktów, bo rodzice i tak się martwią, że ostatnio mniej jem a chuda jestem i że wariuję chyba na punkcie tego odżywiania. Wszyscy mnie pytają po co ja tak ćwiczę. jak nie potrzebuję, bo jestem szczupła. Tylko oni nie widzą tego brzucha pod pępkiem a pokazywąć i udowadniać jakoś mi się nie chce.. . Miałam zamiar przerzucić się na w pełni zdrową i zalecaną dietę jak twoja od października jak wrócę na studia, ale odebrałaś mi nadzieję, że coś się zmieni. W sumie tez sama zauważyłam, że co bym nie zjadła, to nie pomaga, dalej odstaje i bulgocze, czy zjem pizzę czy marchewkę... ;D
Niestety od mąki ( czytaj gluten ) brzuszek wywala jak diabli. Nie wystarczy też mniej jeść, ale jeść zdrowo.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 07:05   #162
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Niestety od mąki ( czytaj gluten ) brzuszek wywala jak diabli. Nie wystarczy też mniej jeść, ale jeść zdrowo.
Potwierdzam. Przetestowałam na sobie.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 10:54   #163
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Ja mąki nie jem wcale a wcale, raz na ruski rok wsypię łyżeczkę od herbaty jak robię omlet, żeby się nie rozlatywał i rzadko zjem ze dwie kromki chleba razowego na śniadanie. Poza tym zero mąki, mnóstwo owoców, trochę mniej warzyw. Niestety brzuch cały czas jak balon. Owszem, mam tam trochę tłuszczyku, ale nie tyle, żeby coś wystawało jakbym była w ciąży. Już piłam herbatę z kopru włoskiego- efekt tymczasowy, zero gazowanego bo nie lubię, zero gum do żucia, odstawiłam mleko na jakiś czas całkowicie i niestety, wystarczy zjeść cokolwiek i zaraz bęben jak piłka.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:07   #164
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja mąki nie jem wcale a wcale, raz na ruski rok wsypię łyżeczkę od herbaty jak robię omlet, żeby się nie rozlatywał i rzadko zjem ze dwie kromki chleba razowego na śniadanie. Poza tym zero mąki, mnóstwo owoców, trochę mniej warzyw. Niestety brzuch cały czas jak balon. Owszem, mam tam trochę tłuszczyku, ale nie tyle, żeby coś wystawało jakbym była w ciąży. Już piłam herbatę z kopru włoskiego- efekt tymczasowy, zero gazowanego bo nie lubię, zero gum do żucia, odstawiłam mleko na jakiś czas całkowicie i niestety, wystarczy zjeść cokolwiek i zaraz bęben jak piłka.
Znam ten ból . Ja tłuszczu nie mam wcale ( bo gdzie przy niedowadze tłuszcz(?)) a mimo to brzuszek jak piłeczka, niezależnie od zjedzonego pożywienia. Koper też piłam- efekty mierne. Mięta, rumianek podobnie . Ale dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam taki problem..
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:17   #165
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Mi wywala brzuch jak jasny gwint od stresu. Nie wiem, jak to możliwe. Czasem budzę się z płaskim, zdenerwuję się z jakiegoś powodu i ... balon. Oprócz tego od złego samopoczucia, zmęczenia, ćwiczeń, gorąca, PMS-u, okresu, a przede wszystkim po posiłku lub piciu. Beznadziejny przypadek ze mnie.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 10:53   #166
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Ja czasami naprawdę zachodzę w głowę o co tu chodzi. Sama też jestem chuda, nawet chyba mam lekką niedowagę, ale moja budowa ciała jest taka, że minimalny tłuszcz zbiera się zawsze na brzuchu. Jednak tak jak mówiłam nie jest to taka ilość żeby nadmiernie wystawała, czy się wylewała. Mimo to czasem po południu jak gdzieś wychodzę to idę dosłownie jak w ciąży, z wielką piłą pod bluzką. Przed wakacjami regularnie ćwiczyłam i mięśnie trochę brzuch trzymały, ale głównie z rana. Teraz trochę zawaliłam sprawę z ćwiczeniami bo w pokoju parownia i nie mam warunków na takie ćwiczenia za bardzo. W każdym razie brzuch wygląda okropnie i nic nie mogę z tym zrobić.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 11:10   #167
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Aredhel125, może spróbuj ograniczyć owoce. Poza tym, jak je spożywasz? Po posiłku od razu? Jeśli tak, to może tak być, że one fermentują w żołądku i dlatego wywala Ci brzuch.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:55   #168
VitaTabs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Trzy krótkie rady z mojej strony:

- nie pij alkoholu,
-ćwicz (oczywiście z akcentem na brzuch),
- zmień godziny i częstość spożywania posiłków (nie jedz po 18, więcej mniejszych posiłków).

Życzę sukcesów!
VitaTabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:51   #169
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DIeta na płaski brzuch

akurat ruch jako tako stosuję, nie objadam się wieczorami. Spróbuję metody akot i nie będę jeść owoców po posiłkach.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 16:50   #170
queerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1
GG do queerka
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Dziewczyny,

przede wszystkim trzeba pamiętać, że tylko systematyczne kroki dadzą trwałe efekty. Narzucając sobie ciężką w realizacji dietę, a do tego będąc nieprzyzwyczajonym do ruchu - ciężko wytrzymać dłuższy czas. Proponuję zatem:

1. Nie używać w ogóle słowa "dieta". Nasz mózg odczyta to jako coś, w czym się męczymy, jesteśmy głodne. Określmy to jakoś inaczej - np. dbanie o siebie? Nowy styl życia?

2. Nie objadajmy się na noc. Kolację jedzmy o 18, 19 i po tej godzinie pijmy tylko wodę. A co na kolację? Warto unikać pieczywa, ryżu, kaszy, ziemniaków i owoców.

3. Zrezygnujmy ze słodyczy, a jeśli musimy je jeść - zjedzmy do godziny 12, 13. Tego samego dnia wykonajmy parę ćwiczeń, pobiegajmy lub pójdźmy na szybki spacer. W ten sposób organizm będzie miał czas i okazję spalić nadprogramowe kalorie.
I nie częściej niż raz w tygodniu.

4. Używajmy kremów wyszczuplających, masujmy rękawicami i bierzmy prysznic, zamiast wchodzić do wanny

5. Nawilżajmy skórę

6. Pijmy dużo niegazowanej wody mineralnej, zrezygnujmy z napojów gazowanych.

7. Hula hop w ruch! To jedna z przyjemniejszych form ruchu, dla początkujących o wiele lepsza niż bieganie. Jeśli Was nudzi - kręćcie się podczas oglądania filmu lub słuchania muzyki

8. Odstawmy sól. Zatrzymuje ona wodę w organizmie, co sprawia, że wyglądamy "jak napuchnięte".

9. Prostujmy plecy!
__________________
Lecz dobrze przeżyte dziś uczyni każde wczoraj snem szczęśliwym, a każde jutro wizją nadziei.
queerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:33   #171
Kasiulek1679
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: DIeta na płaski brzuch

ja się zastanawiam nad takim gorsetem na brzuch,
intensywnie ćwiczę jestem na diecie od 7 miesięcy ( -24kg) ale jest nadal ten brzuch.
Fakt że mi spadł z 113cm do 87 ale nie jestem jeszcze zadowolona.
Zastanawiam się czy noszenie codzienie gorsetu sciskającego cos da,
wiecie moze coś na ten temat?

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez queerka Pokaż wiadomość
2. Nie objadajmy się na noc. Kolację jedzmy o 18, 19 i po tej godzinie pijmy tylko wodę. A co na kolację? Warto unikać pieczywa, ryżu, kaszy, ziemniaków i owoców.
Co do owoców to się nie zgodzę,
Dieta od dietetyka - codziennie wieczorem jabłko lub pół grejpfruta lub troszkę arbuza ( 300gr) lub gruszka(150gr) itp. i trochę orzechów włoskich(10gr) lub laskowych (10gr)
nie dość że pomaga na trawienie to jeszcze zapycha trochę żołądek.
Aha i ostatni posiłek nie później niż na 2 godziny przed
snem a nie o 18 co jest bzdurą totalną!
Kasiulek1679 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 18:22   #172
mysz899
Raczkowanie
 
Avatar mysz899
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: inny swiat
Wiadomości: 264
Dot.: DIeta na płaski brzuch

Gdzie znajde sprawdzony przepis na chleb light?Dzis znalazłam w internecie na vitalia i to klapa nie wyszedł.
mysz899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.