Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-29, 18:16   #1
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50

Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...


Witam serdeczenie, jestem tu nowy i szukam wciaz pomocy.Moje problemy zaczely sie okolo 3 lata temu kiedy w wieku 19 lat zaczolem sie bardzo rygorystycznie odchudzac.☠Odchudzanietrw alo rok czasu z 94kg na 70kg.Od tamtego czasu zaczely sie moje problemy ze zdrowiem. Na poczatku bóle☠brzucha☠niewiadomeg o pochodzenia.Wykonalem wszelkie mozliwe badania usg,krew,mocz,kal na pasozyty,halikobakter itd itp.Wszystkie badania w normie poza USG-wodonercze nerki prawej. Lecz urolog powiedzial ze jezeli wyniki sa dobre w kierunku nerek to nie nalezy jej usuwac lecz kontrolowac. Lewa nerka pracuje za dwie.Wkoncu udalem sie do gastrologa prywatnie i po paru wizytach zdecydowalem sie na badanie gastroskopii z biopsja i kolonoskopii. W wyniku badania wyszlo: Zespol jelita nadrwazliwego (IBS) olbzymia spastycznosc esicy.Dostalem leki ale bole sie utrzymywaly...Raz po prostu byly gorsze dni a raz lepsze.Jakos do tego przywyklem i musialem dalej zyc.Nagle doslownie poltora miesiaca temu z dnia na dzien bez zadnej przyczyny dostalem dziwne objawy:-zawroty glowy-bol glowy-ciagle zmeczenie-sen nie dajacy wypoczynku-brak koncentracji ( gdy proboje sie na czyms skupic bola mnie oczy i czuje sie zaklopotany)-sennoscUdalem sie natychmiast w poszukiwaniu przyczyny prywatnie do neurologa ktory stwierdzil ze wszystko ze strony neurologicznej jest jak najbardziej wporzadku i powiedzial ze moze to byc zwyczajna nerwica. I przepisal lek Asertin 25mg na dobe. Lecz nie chcialem sie sugerowac jednym☠lekarzem☠wiec udalem sie dalej. Tym razem okulista i tam rowniez wszystko jak najbardziej wporzadku i zlecil badania na borelioze ktore wyszly ujemne.W miedzy czasie porobilem badania: krew, mocz, tsh, i rowniez wszystko wyszlo w jak najlepszym porzadku.Udalem sie dalej. Tym razem do psychiatry opowiedzialem wszystko pokolei i narazie nie postawil diagnozy lecz skierowal na badania psychologiczne ktore mam 30.11.13r. pani doktor przepisala Asertin 100mg na dobe i Sulpiryd 50mg na dobe.Asertin biore juz miesiac a Sulpiryd 2 tygodnie i miedzy czasie wspomagam sie magnezem i wapniem.Nastepnie udalem sie do laryngologa ktory stwierdzil tylko powiekszone migdaly ktore mam takie od urodzenia i skrzywienie przegrody nosowej lecz te objawy nie pasuja mu do moich odchylen zdrowotnych.Wiec podsumujac....zaden z lekarzy nie stawil narazie zadnej konkretnej diagnozy...wiec szukam dalej co moze mi byc....i tu odnosze sie do Was drodzy forumowicze abyscie nakierowali moze mnie po moich objawach jakie jeszcze badania powinienem zrobic lub gdzie sie udac.Tydzien temu poszedlem raz jeszcze do laboratorium ( po wyczytaniu troche po forum ) i zrobilem sobie badania:antyHCV, trojglicerydy, jonogram, magnez, zelazo, wapn,CRP.wyniki tych badan ok....jedynie troche zelazo podwyzszone (208).Co mi jest.... ;( prosze o porady....pozdrawiam
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:22   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Może twoje problemy wynikają z przewlekłego stresu, czy jakis inych problemów psychologicznych. Poczekaj do tej konsultacji psychologicznej cierpliwie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:31   #3
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Ale czy tak uciazliwe objawy i one utrzymuja sie ciagle bez przerwy...nie sa to np. Chwilowe zawroty tylko ciagle...i zmeczenie tak samo...spie np. 8 godzin a budze se blady, czerwone podkrazone oczy i jestem bardziej zmeczony zanim poszedlem spac...czy moga byc takie objawy na tle payxhicznum ....? ;/
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:35   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Ale czy tak uciazliwe objawy i one utrzymuja sie ciagle bez przerwy...nie sa to np. Chwilowe zawroty tylko ciagle...i zmeczenie tak samo...spie np. 8 godzin a budze se blady, czerwone podkrazone oczy i jestem bardziej zmeczony zanim poszedlem spac...czy moga byc takie objawy na tle payxhicznum ....? ;/
Przewlekły stres, trudne wspomnienia, traumy, lek, jakies niedokonczone sprawy mogą "dawac znac" o sobie dajac objawy podobne do wielu chorób Przewlekłe zmeczenie równiez.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:39   #5
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

I co teraz dalej....wyjde z tego jakos... ? Od 2 lat jestem wrakiem czlowieka....bez pasji i coraz bardziej mysle i sie boje ze juz tak cale zycie bedzie... ;(( jutro mam badania psychologiczne ale niewiem jaki jest cel tych badan....
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:43   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
I co teraz dalej....wyjde z tego jakos... ? Od 2 lat jestem wrakiem czlowieka....bez pasji i coraz bardziej mysle i sie boje ze juz tak cale zycie bedzie... ;(( jutro mam badania psychologiczne ale niewiem jaki jest cel tych badan....
Oczywiscie, że z takich problemów można wyjść Psycholodzy będą starali Ci pomóc, poszukać przyczyn Twoich problemów. Musisz być szczery, bo terapia to ciężka praca przede wszystkim pacjenta, ale wspolnymi siłami przy dobrej terapii na pewno przyniesie dobre efekty
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:46   #7
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Chcialbym zeby te moje.objawy ustapily.bo.przez to zapadam w.coraz.gorsza.depresje.. .tzn tak mi sie wydaje...coraz.slabszy jestem i wogole masakra...biore.od.miesia ca te antydwpresanty ale nie ma poprawy....wogolw mam.problemy zeby pracowac i normnie zyc... ;((
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 18:49   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Chcialbym zeby te moje.objawy ustapily.bo.przez to zapadam w.coraz.gorsza.depresje.. .tzn tak mi sie wydaje...coraz.slabszy jestem i wogole masakra...biore.od.miesia ca te antydwpresanty ale nie ma poprawy....wogolw mam.problemy zeby pracowac i normnie zyc... ;((
Wiec bardzo dobrze, że idziesz do specjalisty Same leki rzadko kiedy są wystarczajace, przy włączeniu terapii mozna osiagnać świetne efekty i pozbyc się wszelkich problemów. Trzymam kciuki za Ciebie, bo z kazdego problemu jest wyjscie wiec na pewno Ci się uda
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:55   #9
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Ale to wizyta jednorqzowa u psychologa bo pani psychiatra mnie skierowala na badania.psycjologiczne do pani.psycholog a nastepnie 7.11.13r. Mam.wizyte u psyxhiatry...czy pani psychiatra tez moze.prowqdzic psyxhoterapie ?...

Sorki za.bledy ort. Itd. Pisze.z.telefonu...
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:59   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Ale to wizyta jednorqzowa u psychologa bo pani psychiatra mnie skierowala na badania.psycjologiczne do pani.psycholog a nastepnie 7.11.13r. Mam.wizyte u psyxhiatry...czy pani psychiatra tez moze.prowqdzic psyxhoterapie ?...

Sorki za.bledy ort. Itd. Pisze.z.telefonu...
Psycholog na pierwszej wizycie powinien ogólnie stwierdzic z jakimi problemami ma do czynienia, czy jest sens chodzenia do niego- myślę, że u Ciebie jak najbardziej. Czy psychoterapię poprowadzi ten dany psycholog czy psychitara to nie wiem- raczej psycholog, choć psychiatrzy też mogą jesli maja takie uprawnienia (często jest: psycholog/psychiatra w jedne osobie). Różni psycholodzy zajmują się w gabinetach różnymi problemami, więc na pewno indywidualnie cos CI doradzi.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:00   #11
Suvienka
Raczkowanie
 
Avatar Suvienka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 107
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Układ pokarmowy (w wielkim uogólnieniu) jest odpowiedzialny za wiele hormonów, m.in. serotoninę (hormon stabilizujący nastrój), dlatego mając zespół jelita drażliwego 80% ludzi cierpi również na niepokój i depresję, możliwe, że Ty także - poczekaj więc na wizytę u psychologa.
Z drugiej strony każdy zespół jelita drażliwego ma swoją przyczynę, jeśli lekarz nie badał Cię w tym kierunku, może trzeba zmienić lekarza? Nie wiem jak się odżywiasz, ale powinieneś zacząć od przeanalizowania diety; w ZJD odżywianie gra naprawdę dużą rolę. (To samo z żelazem, podwyższony poziom też może wynikać ze sposobu odżywiania.)
__________________
Memory is deceptive because it is colored by today's events.

Edytowane przez Suvienka
Czas edycji: 2013-10-29 o 19:02
Suvienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 19:02   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez Suvienka Pokaż wiadomość
Układ pokarmowy (w wielkim uogólnieniu) jest odpowiedzialny za wiele hormonów, m.in. serotoninę (hormon stabilizujący nastrój), dlatego mając zespół jelita drażliwego 80% ludzi cierpi również na niepokój i depresję, możliwe, że Ty także - poczekaj więc na wizytę u psychologa.
Z drugiej strony każdy zespół jelita drażliwego ma swoją przyczynę, jeśli lekarz nie badał Cię w tym kierunku, może trzeba zmienić lekarza? Nie wiem jak się odżywiasz, ale powinieneś zacząć od przeanalizowania diety; w ZJD odżywianie gra naprawdę dużą rolę. (To samo z żelazem, podwyższony poziom też może wynikać z odżywiania.)
Słyszałam właśnie, że zespół jelita drazliwego ma czesto przyczynę w psychice pacjenta
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:09   #13
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Hmmmm....no wlasnie wiec skoro biore asertin i dziala to na seretonine i biore.go ponad miesac a tymczasem brzuch dalej boli a zawroty bole glowy zmeczenie.dalej mam to cos jest nie tak....a ja bym chcial juz normnie.funkcjonowac a nie wiecznie cos...przez to.rowniez moj zwiazek z.moja kobieta cierpi...bo nie mam na nic sily i ochoty....czesto rowniez na sex tez...bo czuje sie gruby brzyxki....mam.niska samoocene... ;((
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:12   #14
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Hmmmm....no wlasnie wiec skoro biore asertin i dziala to na seretonine i biore.go ponad miesac a tymczasem brzuch dalej boli a zawroty bole glowy zmeczenie.dalej mam to cos jest nie tak....a ja bym chcial juz normnie.funkcjonowac a nie wiecznie cos...przez to.rowniez moj zwiazek z.moja kobieta cierpi...bo nie mam na nic sily i ochoty....czesto rowniez na sex tez...bo czuje sie gruby brzyxki....mam.niska samoocene... ;((
Problem niskiej samooceny również można rozwiazać u psychologa.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:29   #15
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Przypuszczam ze nie.jest.to proste i.boje sie ze tworzy sie.bledne kolo... ;(( chce tylko zeby te objawy mi ustapily i to.zmeczenie.bo zwariuje... ;((( nie mam powoli sily...
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:36   #16
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Przypuszczam ze nie.jest.to proste i.boje sie ze tworzy sie.bledne kolo... ;(( chce tylko zeby te objawy mi ustapily i to.zmeczenie.bo zwariuje... ;((( nie mam powoli sily...
Tzn co nie jest proste i kiedy tworzy się błędne koło? Terapia nie jest czymś prostym, jest to ciężka praca nad sobą, dzieki której możesz wyzbyć się swoich problemów i stać się szczesliwym . Objawy ustąpią kiedy odnajdziesz przyczynę, jeśli nie wiesz jaka ona jest i się z nią uporasz. Czasem samemu jest ciężko, więc rozmowa z kimś (czasem lepiej z obcym niz znajomym) jest bardzo pomocna i nieoceniona. Sam piszesz, że nie masz powoli siły... terapia pomoże odnaleźć Ci tę siłę i na nowo poczuc się szczesliwym
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:44   #17
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Dzieki bardzo za cieple slowa...mam nadzieje ze tak.wlasnie sie stanie...chce zalozyc rodzine...miec praceni przedewssystkim zdrowie zeby dzien za dniem byl czyms normalnym.o wspanialym a nie ciagla meka.


pozdrawiam bardzo serdecznie Andrzej 22 lata
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:48   #18
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Dzieki bardzo za cieple slowa...mam nadzieje ze tak.wlasnie sie stanie...chce zalozyc rodzine...miec praceni przedewssystkim zdrowie zeby dzien za dniem byl czyms normalnym.o wspanialym a nie ciagla meka.


pozdrawiam bardzo serdecznie Andrzej 22 lata
Na pewno jeśli tego chcesz i nie będziesz sam ze swoimi problemami tylko je zaczniesz rozwiazywać Trzymam kciuki za Ciebie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:56   #19
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Baardzo dziekuje za wsparcie i zrozumienie
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 19:57   #20
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Baardzo dziekuje za wsparcie i zrozumienie
Nie ma sprawy
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 08:41   #21
rybeczka46
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Witam serdeczenie, jestem tu nowy i szukam wciaz pomocy.Moje problemy zaczely sie okolo 3 lata temu kiedy w wieku 19 lat zaczolem sie bardzo rygorystycznie odchudzac.☠Odchudzanietrw alo rok czasu z 94kg na 70kg.Od tamtego czasu zaczely sie moje problemy ze zdrowiem. Na poczatku bóle☠brzucha☠niewiadomeg o pochodzenia.Wykonalem wszelkie mozliwe badania usg,krew,mocz,kal na pasozyty,halikobakter itd itp.Wszystkie badania w normie poza USG-wodonercze nerki prawej. Lecz urolog powiedzial ze jezeli wyniki sa dobre w kierunku nerek to nie nalezy jej usuwac lecz kontrolowac. Lewa nerka pracuje za dwie.Wkoncu udalem sie do gastrologa prywatnie i po paru wizytach zdecydowalem sie na badanie gastroskopii z biopsja i kolonoskopii. W wyniku badania wyszlo: Zespol jelita nadrwazliwego (IBS) olbzymia spastycznosc esicy.Dostalem leki ale bole sie utrzymywaly...Raz po prostu byly gorsze dni a raz lepsze.Jakos do tego przywyklem i musialem dalej zyc.Nagle doslownie poltora miesiaca temu z dnia na dzien bez zadnej przyczyny dostalem dziwne objawy:-zawroty glowy-bol glowy-ciagle zmeczenie-sen nie dajacy wypoczynku-brak koncentracji ( gdy proboje sie na czyms skupic bola mnie oczy i czuje sie zaklopotany)-sennoscUdalem sie natychmiast w poszukiwaniu przyczyny prywatnie do neurologa ktory stwierdzil ze wszystko ze strony neurologicznej jest jak najbardziej wporzadku i powiedzial ze moze to byc zwyczajna nerwica. I przepisal lek Asertin 25mg na dobe. Lecz nie chcialem sie sugerowac jednym☠lekarzem☠wiec udalem sie dalej. Tym razem okulista i tam rowniez wszystko jak najbardziej wporzadku i zlecil badania na borelioze ktore wyszly ujemne.W miedzy czasie porobilem badania: krew, mocz, tsh, i rowniez wszystko wyszlo w jak najlepszym porzadku.Udalem sie dalej. Tym razem do psychiatry opowiedzialem wszystko pokolei i narazie nie postawil diagnozy lecz skierowal na badania psychologiczne ktore mam 30.11.13r. pani doktor przepisala Asertin 100mg na dobe i Sulpiryd 50mg na dobe.Asertin biore juz miesiac a Sulpiryd 2 tygodnie i miedzy czasie wspomagam sie magnezem i wapniem.Nastepnie udalem sie do laryngologa ktory stwierdzil tylko powiekszone migdaly ktore mam takie od urodzenia i skrzywienie przegrody nosowej lecz te objawy nie pasuja mu do moich odchylen zdrowotnych.Wiec podsumujac....zaden z lekarzy nie stawil narazie zadnej konkretnej diagnozy...wiec szukam dalej co moze mi byc....i tu odnosze sie do Was drodzy forumowicze abyscie nakierowali moze mnie po moich objawach jakie jeszcze badania powinienem zrobic lub gdzie sie udac.Tydzien temu poszedlem raz jeszcze do laboratorium ( po wyczytaniu troche po forum ) i zrobilem sobie badania:antyHCV, trojglicerydy, jonogram, magnez, zelazo, wapn,CRP.wyniki tych badan ok....jedynie troche zelazo podwyzszone (208).Co mi jest.... ;( prosze o porady....pozdrawiam
Koniecznie musisz się uspokoić. Przechodziłam to samo. Też zaczeło się od odchudzania. Wraca kiedy jestem w głębokiej depresji. Myślę, że dopiero teraz daję radę z tą chorobą. Myślę o jelita drazliwego. tak jak to potwierdzam jest ona w psychice człowieka. Ja skończyłam u psychiatry i dopiero to mi pomogło. Od dwóch lat nie biorę leków. Tabletki typu debridat trzeba brać kilka miesięcy, aby była poprawa. Choruję od 12 lat. To jest w głowie uwierz i walcz. Poczytaj pozytywne ksiażki. Mnie pomogło. Powiedziałam sobie, że chemia nie będzie mną rządzić i wycofałam sie od antydepresantów. Znalazłam sobie zajecie. Poszukaj i Ty. Odganiaj złe myśli!!!
rybeczka46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 14:22   #22
2assa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 13
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Dieta potrafi być wykańczająca dla człowieka. Tkanka tłuszczowa oprócz magazynowania energii działa jak gąbka na wszelkie toksyny (które spożywamy wraz z pokarmem - konserwanty pestycydy i te które wdychamy i z którymi mamy kontakt w życiu codziennym). Dlatego gdy się szybko chudnie..albo zrzuca się kilkadziesiąt kilo nasz organizm musi poradzić sobie ze wszytskimi toksynami które uwalniają się przy metabolizmie tłuszczy z tkanki tłuszczowej. Jeśli nie oczyszcza się na bieżąco organizmy podczas odchudzania - mi.n. nie pijemy duzo wody mozemy uszkodzic sobie niektóe organy lub je obciążyć, szczególnie wątrobe, trzustke i nerki (nerki dodatkowo przy spożywaniu dużej ilości białka). Skupiłabym się na Twoim miejscu na oczyszczeniu organizmu i faktycznie jesli masz stresy to na odstresowaniu się.. w jaki kolwiek mozwliy sposób... np. bieganie, czytanie kiążek, hobby. Skupianie się tylko na szukaniu dolegliwosci nie jest najlepsze. Musisz trochę odpocząć i pomysleco pozytywach. Ja stosuje obecnie diete mocno oczyszczającą :xx gdyż miałam również problemy z przewodem pokarmowym. Wszytsko wskazywało na jelito drażliwe.Teraz stosuje się do tej diety, jest silnie prozdrowotna, wiec moje wszytskie dolegliwości, przewlkeły pęcherz, zatoki i przewlkełe spojówki też sie naprawiły.pozdrawiam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-10-02 o 10:21 Powód: link
2assa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 20:09   #23
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Czyli mowicie ze dieta candida moze byc mi pomocna ? Przeprowadzic jakies badania w kierunku candidy ?
pozdrawiam
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 10:24   #24
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

a miales robione wycinki przy kolonoskopii?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 18:14   #25
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Hmmm o wycinkach z kolonoskopii nic niewiem....wiem ze byl robiony tylko wycinek w kierunku celiaki z gastroskopii...
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:45   #26
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez antekjames Pokaż wiadomość
Hmmm o wycinkach z kolonoskopii nic niewiem....wiem ze byl robiony tylko wycinek w kierunku celiaki z gastroskopii...
kolonka bez wycinka jest niekompletnym badaniem. Moga byc zmiany w jelicie niewidoczne golym okiem, np mikroskopije zapalenie jelita.
Na wycinki _trzeba naciskac_, no chyba, ze sie robi prywatnie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 08:59   #27
antekjames
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 50
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Bylem prywatnie ale nic niewiem na temat wycinkow z jelita .... ;/
antekjames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:33   #28
Strongmenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: austria
Wiadomości: 87
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Kolonoskopia nie jest taka straszna jaki sie wydaje, ja mialam i gastro i kolonskopie, obie pod narkozą..
Strongmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 19:29   #29
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Co za choroba we mnie siedzi....POMOCY...

Cytat:
Napisane przez Strongmenka Pokaż wiadomość
Kolonoskopia nie jest taka straszna jaki sie wydaje, ja mialam i gastro i kolonskopie, obie pod narkozą..
dlatego nie byla straszna
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.