ominięcie tabletek..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-09, 15:53   #1
Saszaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15

ominięcie tabletek.....


Witam serdecznie,jestem pierwszy raz na tym forum ale z tego co czytałam na innych tematach to widać ludzie sa tu wyrozumiali i bardzo miliwięc dlatego miałabym do was prośbę.....a więc:
Zazywam od 4 miesięcy tabletki antykoncepcyjne Microgynol21(czy jakoś tak).Nowe opakowanie zaczełam w miesiącu Grudniu dokładnie 17 brałam je tak jak zawsze czyli wieczorem,zdażało mi sie kilka tabletek ominąć więc brałam je natychmiast na drugi dzień rano,i nastepnie wieczorem normalnie....od ok. 2,5 tygodnia co jakiś czas miałam mdłości ale żadko konczyły sie wymiotywaniem zazwyczaj dopadały mnie w nocy...nie jestem pewna z kąd nagle u mnie zaczeły wystepować mdłości i jestem pewna ze to nie z powodu tabletek bo juz duzo wczesniej też je brałam tylko miałam dłuzszą przerwe....ostatnia dawka tabletek miała wypasc we wtorek a nstp miało byc 7 dni przerwy lecz ja juz niezazywałąm tabletek od niedzieli(czyli niebrałam tabletek w niedziele,poniedziałek,wt orek)(dodam ze miałam stosunek w sobote lecz ok 6h po wziełam tabletke)zaczełam miec coraz częstrze bóle głowy,i maiałam oraz mam ogromny apetyt,a także dostałąm o 3 dni wcześniej okres powinnam go dostać w sobote(10.01.09r)a dostałam w środe(7.01).Zadziwia mnie to że bóle miałam normalne przed okresem i wczasie okresu(trwały one tylko 2 dni)ale mam bardzo słabe krwawienie...zazwyczaj jak dostawałam okres to trwał on 5-6 dni i w pierwsze 3 dni miałam obfite krwawienie a teraz mam tylko lekkie(w nocy prawie wogóle nie krwawię.Jeżeli chodzi o temperature ciała to mam od 37,1 stopni do 37,3.Miałabym pytania:
1)czy jest możliwość zebym była w ciąży??
2)kiedy mogłabym zrobić test ciążowy?

Prosze jak możecie to odpowiedźcie i doradźcie co powinnam zrobić...
Saszaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 16:35   #2
Paraboliczna
Raczkowanie
 
Avatar Paraboliczna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 373
Dot.: ominięcie tabletek.....

Jeśli odstawiłas 3 dni wcześniej to prawidłowo dostałaś okres również 3 dni wcześniej.
Zadziwia mnie, że kilka tabletek pominęłaś. Ok, zdarza się raz, dwa, ale kilka?
Teoretycznie skoro je brałaś to wszystko powinno być w porządku, ja jednakze na Twoim miejscu skontaktowałabym się z ginekologiem.
Test ciążowy najwcześniej za 2 tygodnie, ciąża mało prawdopodobna zwłaszcza,że dostałaś okres.
__________________
Round here we talk just like lions
But we sacrifice like lambs
Paraboliczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 16:48   #3
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ominięcie tabletek.....

Nastepnym razem poszukaj takiego tematu na Ginekologii bo juz istenieje a po2 staraj się byc bardziej odpowiedzialna.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:44   #4
Saszaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: ominięcie tabletek.....

Cytat:
Napisane przez Paraboliczna Pokaż wiadomość
Jeśli odstawiłas 3 dni wcześniej to prawidłowo dostałaś okres również 3 dni wcześniej.
Zadziwia mnie, że kilka tabletek pominęłaś. Ok, zdarza się raz, dwa, ale kilka?
Teoretycznie skoro je brałaś to wszystko powinno być w porządku, ja jednakze na Twoim miejscu skontaktowałabym się z ginekologiem.
Test ciążowy najwcześniej za 2 tygodnie, ciąża mało prawdopodobna zwłaszcza,że dostałaś okres.
Nio tez włąsnie przyszło mi do głowy że dlatego dostałam wczesniej ten okres...a nie brałam tych tabletek ponieważ wyjechałam i na wyjeździe nieumyślnie je zostawiłam i dopiero po powrocie sie zorientowałam i dlatego ominełam te 3 dni...MArtwiło mnie tylko to że te krawienie mam tak bardzo słabe....a Wizyte u ginekologa mam na drugi tydzien w piątek....Zastanawia mnie czy przez ominiecie tych tabletek jest mozliwśc zebym zaszła w ciąze??
Saszaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:51   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ominięcie tabletek.....

Ale ominelas te 3 zrobilas tylko 7 dni przerwy?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:52   #6
Paraboliczna
Raczkowanie
 
Avatar Paraboliczna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 373
Dot.: ominięcie tabletek.....

Jest. Co prawda miesciłaś się w 12 godzinnym opóźnieniu ale zdarzyło się to kilka razy, więc działanie tabletek może być trochę osłabione.
Co do okresu - różne nasilenie krwawienia jest spowodowane przez różne czynniki, więc niekoniecznie musi to niepokoic.
Czmu masz podwyższoną temperaturę? Jakieś przeziębienie?

Ewentualna ciąża jest możliwa, ale mało pradopodobna. Powinnaś bardziej pilnować regularności ich brania.
__________________
Round here we talk just like lions
But we sacrifice like lambs
Paraboliczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:19   #7
Saszaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: ominięcie tabletek.....

No własnie niejestem przeziębiona i niewiem dlaczego mam podwyższoną temperature żadnych gorączek,kaszlu kataru niemam.....Ja ominełąm te tabletki teraz w tym tygodniu i odrazu w środe dostałam okres i jak narazie niebiore tych tabletek bo muszę iśc po receptę...Teraz już napewno będe pilnować tych tabletek
Saszaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-09, 18:38   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ominięcie tabletek.....

Cytat:
Napisane przez Saszaa88 Pokaż wiadomość
No własnie niejestem przeziębiona i niewiem dlaczego mam podwyższoną temperature żadnych gorączek,kaszlu kataru niemam.....Ja ominełąm te tabletki teraz w tym tygodniu i odrazu w środe dostałam okres i jak narazie niebiore tych tabletek bo muszę iśc po receptę...Teraz już napewno będe pilnować tych tabletek
to w takim razie po pierwsze mozesz byc w ciazy, a po drugie zdajesz sobie sprawe z tego co swojemu organizmowi zrobilas?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:48   #9
Saszaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: ominięcie tabletek.....

ehhh czyli co masz namyśli z tym "zdajesz sobie sprawe z tego co swojemu organizmowi zrobilas?"bo niebardzo wiem a sie obawiam..
Saszaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:53   #10
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ominięcie tabletek.....

Cytat:
Napisane przez Saszaa88 Pokaż wiadomość
ehhh czyli co masz namyśli z tym "zdajesz sobie sprawe z tego co swojemu organizmowi zrobilas?"bo niebardzo wiem a sie obawiam..
to było Twoje 4 opakowanie...
Twój organizm ledwo się zdążył do tabletek przyzwyczaić, a Ty swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zrobiłaś sobie teraz burzę hormonalną...
jezeli chcesz brac znowu bedziesz musiala poczekac do kolejnego okresu, a takie miesięczne przerwy są najgorsze... o ile w ogóle za miesiąc dostaniesz okres...
i o ile nie jesteś w ciąży...
HORMONY TO NIE SĄ CUKIERKI KTÓRE MOŻNA RAZ ŁYKAĆ A RAZ NIE!

ehh... zbulwersowałam się normalnie...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:58   #11
Saszaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: ominięcie tabletek.....

czyli mam rozumiec ze po tej 7 dniach przerwy niemoge zacząć nowego opakowania??i dlaczego miałabym niedostać za miesiąc okresu???
Saszaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-09, 19:04   #12
Paraboliczna
Raczkowanie
 
Avatar Paraboliczna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 373
Dot.: ominięcie tabletek.....

Moim zdaniem powinnas zacząć kolejne opakowanie.
po 7 dniowej przerwie od momentu odstawienia tabletek. tak jest na ulotce.
tylko ustaw sobie przypomnienie i bierz regularnie.
__________________
Round here we talk just like lions
But we sacrifice like lambs
Paraboliczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:09   #13
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ominięcie tabletek.....

Cytat:
Napisane przez Saszaa88 Pokaż wiadomość
czyli mam rozumiec ze po tej 7 dniach przerwy niemoge zacząć nowego opakowania??i dlaczego miałabym niedostać za miesiąc okresu???
kolejne opakowanie powinnaś zacząć w niedzielę, a rozumiem, że raczej nie zaczniesz...

a dlaczego miałabyś nie dostać okresu?
przeczytaj to, co napisałam dużymi literami w poprzednim poście i wyciągnij wnioski...
rozregulowujesz cykl czymś takim...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:34   #14
Saszaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: ominięcie tabletek.....

No tak powinnam zacząć je brać w niedziele a to raczej niemozliwe gdyż wizyte u lekarza mam dopiero w piątek....i już rozumiem jaki popełniłam błąd..
Saszaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 23:00   #15
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ominięcie tabletek.....

Marwari zrobiła Ci słusznie mały wykład, bo sama sobie zdajesz sprawę, że trochę nieodpowiedzialnie podeszłaś do tematu. Saszo, skąd jesteś (rejon, miasto, wieś, wijewództwo). Może coś się da zrobić do niedzieli...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 23:04   #16
Saszaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: ominięcie tabletek.....

Nio po tym wykładzanie niepowiem głupio mi sie zrobiło ale zdałam sobie sprawe że już to sie niepowtórzy i bede sie pilnować i to surowo! ja Jestem ze śląska dokłądnie Ruda Śląska...a cio??
Saszaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 23:08   #17
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ominięcie tabletek.....

Cytat:
Napisane przez Saszaa88 Pokaż wiadomość
Nio po tym wykładzanie niepowiem głupio mi sie zrobiło ale zdałam sobie sprawe że już to sie niepowtórzy i bede sie pilnować i to surowo! ja Jestem ze śląska dokłądnie Ruda Śląska...a cio??
Duże miasto. Masz szansę dorwać jutro jakiegoś lekarza i wybłagać receptę awaryjną. Jakbyś była bliżej to bym Ci podrzuciła opakowanie bo mam 3 wykupione listki microgynonu i tak sobie leżą. Ale pokombinuj, może się uda i wydębisz receptę, a może w jakiejś miłej aptece dadzą Ci listek na piękne oczy i receptę doniesiesz. W dużym mieście jeszcze jest szansa.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 23:11   #18
Saszaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: ominięcie tabletek.....

no cieżko moze być dostać...bo juz kiedys byłam w takiej sytuacji i lipaaa;/ niedostałam u nikogo...no cóż niektórzy ludzie nierozumieją tych w potrzebie jutro mam zamiar isć rano i kupic sobie test tylko ja zabardzo niewiem jaki i w jakiej cenie są....
Saszaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 23:18   #19
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ominięcie tabletek.....

Cytat:
Napisane przez Saszaa88 Pokaż wiadomość
no cieżko moze być dostać...bo juz kiedys byłam w takiej sytuacji i lipaaa;/ niedostałam u nikogo...no cóż niektórzy ludzie nierozumieją tych w potrzebie jutro mam zamiar isć rano i kupic sobie test tylko ja zabardzo niewiem jaki i w jakiej cenie są....
A byłaś prywatnie? Bo u mnie prywatnie niemal każdy lekarz wypisze. Za kaskę na pewno. Weź kaskę od TŻta, niech się do diabła ciężkiego też poczuje odpowiedzialny. Test to wydatek kilkunastu zł. Raz kupowałam w życiu i nie pamiętam, ale kokosy to nie są.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 09:23   #20
magaragga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: ominięcie tabletek.....

Mam pytanie. niestety zgubiłam (tzn włąściwie nie zgbiłam a straciłam przez przypadek) 4 tabletke od końca opakowania. Dlatego też zamiaat niej wzięłam następną. czyl;i opakowanie skończe dzień wcześniej. Oznacza to ze dostane okres 1 dzień wczesciej? tak ? i mam zrobić tak jak zwykle 7 dniową przerwe?
magaragga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 10:12   #21
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ominięcie tabletek.....

Cytat:
Napisane przez magaragga Pokaż wiadomość
Mam pytanie. niestety zgubiłam (tzn włąściwie nie zgbiłam a straciłam przez przypadek) 4 tabletke od końca opakowania. Dlatego też zamiaat niej wzięłam następną. czyl;i opakowanie skończe dzień wcześniej. Oznacza to ze dostane okres 1 dzień wczesciej? tak ? i mam zrobić tak jak zwykle 7 dniową przerwe?
Tak, powinnas dostac krwawienie dzien wczesniej. 7 dniową przerwę ale nie dluzsza.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.