Jak utrzymać wagę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-08, 08:05   #1
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125

Jak utrzymać wagę?


Schudłam 5 kg i doszłam do wagi jakiej chciałam, byłam na diecie i ruszałam się... w sumie nadal tak jest i waga cały czas mi spada, a ja już nie chcę, bo będę za chuda więc mam pytanie..jak utrzymać wagę? dodam, że przez ten cały czas nie jadłam całkowicie słodyczy, nie piłam napoi gazowanych, alkoholu, nie jadłam fast foodów i czy nadal ma tak być?? czy już na zawsze musze z tego wszystkiego zrezygnować? jakos nie mogę się przelamac, bo mam wrazenie, ze jak zjem jednego batonika lub cukierka, to ze przytyje mimo, ze czasem mam straszną ochotę... tak samo, chciałabym w koncu wyjsc na piwo z kims, a wiadomo ze jest bardzo kaloryczne co zrobić w takiej sytuACJi?
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 13:29   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Schudłam 5 kg i doszłam do wagi jakiej chciałam, byłam na diecie i ruszałam się... w sumie nadal tak jest i waga cały czas mi spada, a ja już nie chcę, bo będę za chuda więc mam pytanie..jak utrzymać wagę? dodam, że przez ten cały czas nie jadłam całkowicie słodyczy, nie piłam napoi gazowanych, alkoholu, nie jadłam fast foodów i czy nadal ma tak być?? czy już na zawsze musze z tego wszystkiego zrezygnować? jakos nie mogę się przelamac, bo mam wrazenie, ze jak zjem jednego batonika lub cukierka, to ze przytyje mimo, ze czasem mam straszną ochotę... tak samo, chciałabym w koncu wyjsc na piwo z kims, a wiadomo ze jest bardzo kaloryczne co zrobić w takiej sytuACJi?
to zjedz i wypij, przecież rozum ci podpowiada, że NIC się nie stanie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 10:12   #3
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Schudłam 5 kg i doszłam do wagi jakiej chciałam, byłam na diecie i ruszałam się... w sumie nadal tak jest i waga cały czas mi spada, a ja już nie chcę, bo będę za chuda więc mam pytanie..jak utrzymać wagę? dodam, że przez ten cały czas nie jadłam całkowicie słodyczy, nie piłam napoi gazowanych, alkoholu, nie jadłam fast foodów i czy nadal ma tak być?? czy już na zawsze musze z tego wszystkiego zrezygnować? jakos nie mogę się przelamac, bo mam wrazenie, ze jak zjem jednego batonika lub cukierka, to ze przytyje mimo, ze czasem mam straszną ochotę... tak samo, chciałabym w koncu wyjsc na piwo z kims, a wiadomo ze jest bardzo kaloryczne co zrobić w takiej sytuACJi?
Kiedy wychodziłam z diety i zwiększałam kaloryczność to miałam identyczne myślenie, bałam się jeść cokolwiek ponad limit (a już tym bardziej słodkie), bo myślałam, że przytyję - a moja dieta i tak była dość wysokokaloryczna (ok 1800 kcal). Po prostu daj sobie czas na przywyknięcie - jeśli nie chcesz jeść słodyczy, to jedz większe porcje, dorzucaj orzechy, idź na piwo!! Naprawdę nie ma co wyrzekać się życia towarzyskiego w imię wagi. I kiedy zobaczysz, że wcale nie przybierasz a wadze uspokoisz się i wrzucisz na luz, i nie będziesz stresowała się batonem mi zajęło to kilka miesięcy, teraz już "grzechy" nie spędzają mi snu z powiek. Powodzenia!!!
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 23:09   #4
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Jak utrzymać wagę?

co do wyjścia na piwo: ja rozumuję tak że faktycznie jest to kaloryczny napój ale skoro "wychodzę" to już jest jakaś aktywność fizyczna i część z wypitych kalorii na bieżąco spalam a tak już całkiem na serio to jedno piwo jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziło, ważne by po diecie nie wpaść w stare złe zwyczaje i wszystkiego używać z umiarem
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 14:23   #5
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Stopniowo sobie pozwalaj na coraz więcej 'grzeszków' i nie rezygnuj z ruchu albo też bardzo stopniowo - co prawda mam niedoczynność tarczycy więc tyję prawie z powietrza ale przerobiłam schudnięcie 10kg i przytycie 5 właśnie przez to, że za szybko zrezygnowałam z aktywności (zima...) i jadłam też trochę więcej. Teraz ruszam się dużo, grzeszę jedzonkiem i piwem więcej niż wtedy a trzymam wagę a nawet lekko chudnę więc sposób działa Wydaje mi się, że ewentualne jedzenie pustych kalorii rano a najlepiej po wysiłku też pomaga, wcześniej nie zwracałam na to uwagi a teraz całkiem się odzwyczaiłam od sięgania po słodkie wieczorem, do wieczornego piwa też nie jem żadnych niezdrowych przekąsek.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 22:40   #6
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Wszystko jest dla ludzi, jeśli będziesz odżywiała się z głową to nie przytyjesz od wyjścia na piwo czy zjedzenia batona. Ja chciałam zrzucić kilka kilogramów i zaczęłam jeść po prostu zdrowiej, ograniczyłam smażone, słodycze, fast foody itd. Na początku też myślałam, że gdy pozwolę sobie na coś 'zakazanego' to zrujnuję swoją dietę, ale byłam w dużym błędzie. U mnie trzymanie się ściśle jadłospisu nie sprawdziło się, natomiast dobrym rozwiązaniem dla mnie jest pozwolenie sobie od czasu do czasu na coś bardziej kalorycznego. Nie czuję się uwięziona przez dietę, robię to dla własnej przyjemności, ale z głową, nie przesadzam i wszystko jest w porządku.
kiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 11:19   #7
Leotha
Przyczajenie
 
Avatar Leotha
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 17
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Idz na piwko!!!!1 w końcu po to się odchudzamy żeby potem ładnie wyglądać i przyciągać spojrzenia staraj się przez jeszcze 2-3 mc uważac na to co jesz, niech waga się ustabilizuje. Nie rób jednak tak że nagle pozwalasz sobie na wszystko po trochu. Bo potem nie bedziesz wiedziała co szkodzi i w jakim stopniu
__________________
spokój, przez duże Ó, tego właśnie potrzebuję!
Leotha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-16, 18:11   #8
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Wszystko dla ludzi Idź na piwo, tylko wiadomo nie szalej z ilością i przekąskami
__________________
<ciach_reklama>
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 10:37   #9
vacholek
Raczkowanie
 
Avatar vacholek
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak utrzymać wagę?

...

Edytowane przez vacholek
Czas edycji: 2014-02-04 o 15:13
vacholek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:38   #10
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Może spróbuj podbić kaloryczność orzechami, masłem orzechowym, zdrowymi tłuszczami w awokado, rybach itp?
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 09:46   #11
Leotha
Przyczajenie
 
Avatar Leotha
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 17
Dot.: Jak utrzymać wagę?

spróbuj w takim razie dodać do jadłospisu trochę makaronów i ziemniaków ale uważaj bo już nie długo może Ci nagle skoczyć waga jeśli za bardzo stracisz kontrolę. Na pewno nie staraj się teraz na szybko odbudować straconej wagi bo będzie tak jak napisałam.
__________________
spokój, przez duże Ó, tego właśnie potrzebuję!
Leotha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 12:30   #12
piniusia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Jeśli chciałaś ważyć 57-58kg to spokojnie wracaj do ulubionych potraw, przecież nie ma problemu, jak co to wrócisz do diety, nic na szybko zacznij od 2 produktów na początku. Jeśli chodzi o wypowiedzi idź na piwo do dziewczyny powyżej to jak najbardziej idź na 1 piwko z czasem zobaczysz czy Ci szkodzi czy nie.
piniusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 08:51   #13
monika889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Jak utrzymać wagę?

Dodawaj do diety powoli makarony, ziemniaki, pieczywo, ale w małych ilościach. Unikaj słodkich napoi, słodyczy, fast foodów i będzie dobrze
monika889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.