Farbowanie henną - część IV - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-20, 13:56   #4141
sylviapl2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 85
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Wiecie co, z tym rozjaśnianiem, to ja kiedyś farbowałam włosy brązami Khadi i po ok. roku wróciłam do farb chemicznych. Potem rozjaśniłam do Ombre u fryzjerki i nie było ani trochę efektu glona. Bardzo ciężko schodził kolor wprawdzie, po 2 sesjach wyszło dopiero ombre, ale bardzo ładnie było i włosy nie były zniszczone.
Więc myślę, że może jak farbujemy z indygo i chcemy zdjąć kolor, to może trzeba najpierw do tradycyjnych farb zejść przez kilka miesięcy? Może wtedy chemia wypiera hennę i indygo i nie ma glona przy rozjaśnianiu? Ja mam właśnie takie doświadczenia.
sylviapl2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-20, 21:58   #4142
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A ja poszukuje Teraz cassi . Zupełnie nie pamiętam jak mieszać ..co mieszać....z czym mieszać...nie mogę się dogrzebac do starych postów.
Czy cassija khadi się nada ?
Mam karmelowy blond...chciałbym zastosować to jako odżywkę.
A może znacie jakieś blogi gdzie mogę sobie o tym poczytać..tu wątek chyba umiera piwoli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-20, 22:35   #4143
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
A ja poszukuje Teraz cassi . Zupełnie nie pamiętam jak mieszać ..co mieszać....z czym mieszać...nie mogę się dogrzebac do starych postów.
Czy cassija khadi się nada ?
Mam karmelowy blond...chciałbym zastosować to jako odżywkę.
A może znacie jakieś blogi gdzie mogę sobie o tym poczytać..tu wątek chyba umiera piwoli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic tu nie umiera! Aczkolwiek nic nie rozumiem z twojego posta.
Cassia Khadi się nada (tylko nie wiem jeszcze do czego, ale nada się jak każda inna).
Jeśli chcesz to zastosować jako odżywkę, śmiało. Jeśli ma być bezbarwna - parzysz gorącą wodą, czekasz chwilkę żeby nie poparzyć głowy i nakładasz. Jeśli chcesz mieć złote refleksy - zalewasz i odstawiasz na kilka godzin, żeby cassia puściła żółty barwnik. Jeśli zależy ci na jak najmocniejszych refleksach, zamiast wody zalewasz naparem z rumianku, dodajesz miodu i też odstawiasz.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-20, 23:01   #4144
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Nic tu nie umiera! Aczkolwiek nic nie rozumiem z twojego posta.
Cassia Khadi się nada (tylko nie wiem jeszcze do czego, ale nada się jak każda inna).
Jeśli chcesz to zastosować jako odżywkę, śmiało. Jeśli ma być bezbarwna - parzysz gorącą wodą, czekasz chwilkę żeby nie poparzyć głowy i nakładasz. Jeśli chcesz mieć złote refleksy - zalewasz i odstawiasz na kilka godzin, żeby cassia puściła żółty barwnik. Jeśli zależy ci na jak najmocniejszych refleksach, zamiast wody zalewasz naparem z rumianku, dodajesz miodu i też odstawiasz.
Chaotyczny post ?? możliwe
Właściwie odpowiedziałas na moje pytanie
Zapytałam czy Khadi to dobry wybór jeśli chodzi o firmę. Kiedyś zamawialam od PoleHenny , jednak teraz jestem zdana tylko na ebay.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 06:19   #4145
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny, jak farbujecie same odrosty? Nie umiem sobie tego wyobrazić Macie jakieś dobre rady?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 07:52   #4146
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak farbujecie same odrosty? Nie umiem sobie tego wyobrazić Macie jakieś dobre rady?
Ja po prostu przesuwam grzebieniem przedziałek i paciam po odroście - z zapasem. Henna nie jest na tyle precyzyjna, żeby było widać linię nowej warstwy farby, przynajmniej nie widać je u mnie.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 08:06   #4147
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Ja po prostu przesuwam grzebieniem przedziałek i paciam po odroście - z zapasem. Henna nie jest na tyle precyzyjna, żeby było widać linię nowej warstwy farby, przynajmniej nie widać je u mnie.
robię tak samo, nakładam na jakieś 3 cm pewnie
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 10:37   #4148
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

hej
mam włosy brązowe, niefarbowane. chciałabym je przyciemnić, myślę nawet o czarnym kolorze.
nie wiem, czy zrobić henowanie 2-etapowe, czy po prostu nałożyć tylko indygo na włosy (czytałam, że tak niektórzy robią, którzy też mieli ciemne włosy, a unikali rudości)

czytałam, że indygo może się szybciej wypłukiwać, po czym uwidacznia się rudość.

z drugiej strony nie wiem, jaki kolor dałaby u mnie sama henna (na brązowych ponoć nie jest rudy, ale raczej refleksy)
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 10:44   #4149
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
hej
mam włosy brązowe, niefarbowane. chciałabym je przyciemnić, myślę nawet o czarnym kolorze.
nie wiem, czy zrobić henowanie 2-etapowe, czy po prostu nałożyć tylko indygo na włosy (czytałam, że tak niektórzy robią, którzy też mieli ciemne włosy, a unikali rudości)

czytałam, że indygo może się szybciej wypłukiwać, po czym uwidacznia się rudość.

z drugiej strony nie wiem, jaki kolor dałaby u mnie sama henna (na brązowych ponoć nie jest rudy, ale raczej refleksy)
Po hennie będziesz miała rudo-czerwone refleksy, przy wielokrotnym hennowaniu powinna przyciemnić ten kolor. Jeśli indygo będzie się spłukiwać, to te refleksy będą wychodzić.
Spłukiwanie się indygo to jest temat bardzo indywidualny, zależy głównie od porowatości włosa i liczby farbowań, u mnie pierwsze indygo było jak szamponetka, ale każde kolejne trzymało się lepiej i potem czekałam aż ten czarny odrośnie, więc było trwałe. Ale też ja mam bazowo włosy zahennowane cały czas.

Jeśli na ciepłych refleksach ci nie zależy, to spróbuj indygo albo ciemne henndigo jednoetapowo na swoich włosach. Jeśli by się miało spłukiwać, zawsze możesz przejść na dwuetapowe. Za to jeśli najpierw zrobisz hennę to trochę po ptokach

No i pamiętaj, że indygo wyklucza cię z rozjaśniania włosów w przyszłości, albo w każdym razie znacząco to utrudnia.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 11:00   #4150
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziękuję za odpowiedź

napisałaś, że masz włosy zahennowane bazowo cały czas, czyli że jak często kładziesz/kładłaś czystą hennę?

rozjaśniać na pewno nie będę
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 11:03   #4151
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź

napisałaś, że masz włosy zahennowane bazowo cały czas, czyli że jak często kładziesz/kładłaś czystą hennę?

rozjaśniać na pewno nie będę
Od 4 lat co 3 tygodnie (wtedy pojawiają mi się odrosty). To jest henna-beton
Ale jeśli tym spłukiwaniem się martwisz, to na razie nie myśl o tym, tylko spróbuj. Ja mam koleżankę, której henna wypłukuje się do zera, ewenement chyba, a z kolei obstawiam, że na moich wysokoporowatych włosach indygo mogłoby trzymać się i bez henny. Nigdy nie wiadomo tak naprawdę.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 11:11   #4152
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

właśnie, zapomniałam napisać o porowatości. Myślę, że są średnioporowate- przy dużej wilgotności się puszą, schną około 2 godzin, ale wyglądają na zdrowe, błyszczą, ich kondycja na pewno poprawiła odkąd o nie dbam od kilku lat

to chyba kupię czystą henne i indygo, najwyżej jak mi się będzie indygo wypłukiwało, to go 'dołożę'.

mogłabyś napisać jakie są teraz Twoje włosy po wieloletnim hennowaniu?
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 11:24   #4153
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
właśnie, zapomniałam napisać o porowatości. Myślę, że są średnioporowate- przy dużej wilgotności się puszą, schną około 2 godzin, ale wyglądają na zdrowe, błyszczą, ich kondycja na pewno poprawiła odkąd o nie dbam od kilku lat

to chyba kupię czystą henne i indygo, najwyżej jak mi się będzie indygo wypłukiwało, to go 'dołożę'.

mogłabyś napisać jakie są teraz Twoje włosy po wieloletnim hennowaniu?
Przede wszystkim są ciemne i rude Jeśli chodzi o ich stan, to nie jestem włosomaniaczką i nie porównywałam jakoś mocno ich właściwości przed i po farbowaniu. Włosy mam cienkie, wypadające i kręcone - cienkie są jak były, wypadają jak wypadały i kręcą się trochę inaczej niż kiedyś, choć trudno stwierdzić, czy to henna, czy to zmiany hormonalne.
Na pewno henna nie zrobiła moim włosom żadnej krzywdy. Żadnych rozdwajających się końcówek. Żadnych zniszczeń. I żadnego przesuszenia - to znaczy coś a'la przesusz mam tuż po farbowaniu, ale to raczej niewypłukana henna daje odczucie szorstkości i szalony efekt wizualny (późny Wodecki). Od fryzjerki słyszę pochwały, a nie dbam o włosy maniacko, czyli farba zniszczeń nie powoduje.

Na pewno ładniej się błyszczą, tuż po farbowaniu to jest efekt na maksa. I tak samo po farbowaniu mam cudny, podbity skręt (ale połączony z późnym Wodeckim, żeby nie było za pięknie).

Generalnie, jako odżywkę, co kto lubi, ale jako farbę, polecam bardzo. U mnie się nie spłukuje, nie blaknie, nie ma problemów że jak za długo przetrzymasz, to kolor będzie za jasny, za ciemny, jakikolwiek. Nie ma problemów żeby kolejny raz namieszać ten sam kolor. A włosy mają się świetnie.
Minusy to ograniczona paleta kolorów i babranie się w tym kilka godzin przy każdym farbowaniu. Ale wolę się babrać kiedy farbowanie kosztuje mnie 5 zł.

Przepraszam, że długo, ale kocham moją hennę
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 11:32   #4154
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

masz rude, a nakładasz hennę+indygo?

z kolei ja przepraszam, że tak dopytuje
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 11:37   #4155
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
masz rude, a nakładasz hennę+indygo?

z kolei ja przepraszam, że tak dopytuje
Ano bo ja różne rzeczy w życiu robiłam tym włosom, i głównie są rude, ale był taki czas, że jedną partię włosów miałam czarną - regularnie kładłam tam indygo.
Kto pyta, nie błądzi
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 06:51   #4156
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Przede wszystkim są ciemne i rude Jeśli chodzi o ich stan, to nie jestem włosomaniaczką i nie porównywałam jakoś mocno ich właściwości przed i po farbowaniu. Włosy mam cienkie, wypadające i kręcone - cienkie są jak były, wypadają jak wypadały i kręcą się trochę inaczej niż kiedyś, choć trudno stwierdzić, czy to henna, czy to zmiany hormonalne.
Na pewno henna nie zrobiła moim włosom żadnej krzywdy. Żadnych rozdwajających się końcówek. Żadnych zniszczeń. I żadnego przesuszenia - to znaczy coś a'la przesusz mam tuż po farbowaniu, ale to raczej niewypłukana henna daje odczucie szorstkości i szalony efekt wizualny (późny Wodecki). Od fryzjerki słyszę pochwały, a nie dbam o włosy maniacko, czyli farba zniszczeń nie powoduje.

Na pewno ładniej się błyszczą, tuż po farbowaniu to jest efekt na maksa. I tak samo po farbowaniu mam cudny, podbity skręt (ale połączony z późnym Wodeckim, żeby nie było za pięknie).

Generalnie, jako odżywkę, co kto lubi, ale jako farbę, polecam bardzo. U mnie się nie spłukuje, nie blaknie, nie ma problemów że jak za długo przetrzymasz, to kolor będzie za jasny, za ciemny, jakikolwiek. Nie ma problemów żeby kolejny raz namieszać ten sam kolor. A włosy mają się świetnie.
Minusy to ograniczona paleta kolorów i babranie się w tym kilka godzin przy każdym farbowaniu. Ale wolę się babrać kiedy farbowanie kosztuje mnie 5 zł.

Przepraszam, że długo, ale kocham moją hennę
Podpisuje sie pod tym postem. Hennuje juz bez zadnej przery 7 lat. Uzywam Jamili z mazidel. Kiedys mialam mocno krecone wlosy ale i hormomy i chyba pogrubienie wlosa po hennie spowodowalo ze sa tylko lekko podatne. Po hennowaniu sa najladniejsze- blyszcza, dlugo sie trzyma fryzura. Farbuje srednio co 3 tygodnie nie rzedziej. Spie w hennie bo nie mialabym cierpliwosci zeby w henna na glowie chodzic. Wtedy rzeczywiscie splywa za uszami i klopot Jak do farb chemicznych nigdy bym nie wrocila- kiedys probowalam i to byla tragedia typu ,, piorun w pietruszke " do tego alergia- masakra. Tu zadnych zlych efektow- ja tez kocham swoja henne- mam tylko ochote dodac amli bo to podobno przyciemnia- dodawal ktos? na zdjeciach kolor po jamili
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1-CIMG0896-001.JPG (312,3 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170111_180009-2.jpg (107,7 KB, 46 załadowań)

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2017-02-22 o 06:55
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 07:33   #4157
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi

kupuję hennę i indygo

oby tylko głowa mnie nie swędziała
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 15:12   #4158
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

a jak jest u Was z olejowaniem włosów między hennowaniami? (świetnie to brzmi)

czytałam, że np. olej kokosowy może wypłukiwać hennę i indygo.
Ja lubię oleje indyjskie, aktualnie stosuję bhringraj około 2 razy w tygodniu
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 16:01   #4159
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
a jak jest u Was z olejowaniem włosów między hennowaniami? (świetnie to brzmi)

czytałam, że np. olej kokosowy może wypłukiwać hennę i indygo.
Ja lubię oleje indyjskie, aktualnie stosuję bhringraj około 2 razy w tygodniu
ja olejuję różnymi olejami i nie widzę szybszego wypłukiwania henny
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-25, 14:03   #4160
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Mi nigdy oleje nie wypłukiwały henny ale za to indygo owszem. Ale to nie ma reguły. To co się zwiąże z keratyną włosaq (w uproszczeniu) to jest nie do wypłukania - to co nam złazi to te niezwiązane resztki spod łusek włosa i to nie ma wpływu na efekt.
Za to indygo nie jest już takie fajne bo ono się wiąże z henną i ono ogólnie jest cięższe do uzyskania trwałego efektu i może pod wpływem olejowania schodzić. Ja ogólnie to lubię jak po 2 stopnbiowym farbowaniu indygo się wypłuykuje zostawiając mi po tem taki ładny czekoladowy kolor - natomiast z odrostów, gdzie włos jest mniej porowaty bo nie zniszczony a jeszcze nie daj Boże siwy to już ciężko - bo schodzi szybko niestety.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
hej
mam włosy brązowe, niefarbowane. chciałabym je przyciemnić, myślę nawet o czarnym kolorze.
nie wiem, czy zrobić henowanie 2-etapowe, czy po prostu nałożyć tylko indygo na włosy (czytałam, że tak niektórzy robią, którzy też mieli ciemne włosy, a unikali rudości)

czytałam, że indygo może się szybciej wypłukiwać, po czym uwidacznia się rudość.

z drugiej strony nie wiem, jaki kolor dałaby u mnie sama henna (na brązowych ponoć nie jest rudy, ale raczej refleksy)

Angela, najlepiej jak wrócisz się ze 2 strony dalej gdzie masz link do wszystkich pdfów które wyczerpująco odpowiadają na wszystkie pytania co do henny (od od pracy doktorskiej farmaceutki na ten temat, z www.hennaforhair.com.)
W uproszczeniu:
- samo indygo ma niebieski kolor i tylko na niebieski może zafarbować (jeansy np.). Żeby indygo dało efekt inny niż niebieski/ zielonkawy a mianowicie czarny - musi się związać z henną. Żeby się związało z henną to musi być henna na włosach (48h po farbowaniu najpóźniej aby wiązania miały zdolność...wiązania ) albo w paście.
- henna na włosy a potem w drugim etapie indygo dają efekt czerni
- na ciemnych brązów musisz mieszać dwie pasty: hennę i indygo. Mieszać! A nie kupować gotowe mieszanki (nawet dobre jak Khadi czy Orientana) z prostej przyczyny - henna do puszczenia brwnika potrzebuje środowiska kwaśnego, względnie bardzo wysokiej temperatury (ale efekt wtedy jest taki, że jest mniej barwnika). Indygo natomiast puści barwnik tylko w środkowisku zasadowym. Więc gotowe mieszanki skazują Cię od razu na połowiczny efekt ponieważ nie wolno ich zalać kwasem bo indygo natychmiast "zginie" a henna zalewana nie kwasem puści tylko część barwnika co oznacza, że indygo będzie mieć mniej henny do związania się z nią. Indygo ma zdolność farbowania maksymalnie w ciągu 15 minut od rozpuszczenia go z płynem, podczas gdy henna puszcza barwnik po kilku godzinach (zależy od temperatury i ilości kwasu). Więc dla dobrego efektu hendigo i tak hennę należałoby zrobić dzień wczesniej, poczekać na barwnik przez noc a potem dopiero zrobić indygo od razu jak tylko ma całość pójść na głowę
- tak, henna prostuje włosy bo wiążę się z keratyną włosa w sposób który u wielu osób skutkuje rozluźnieniem skrętu. Potrzeba Amli by to zminić. Hemla + Amla podkreśla skręt. Można też Amlę nakładać jak odżywkę niezależnie już potem - przywróci skręt.
- indygo nie jest łatwym barwnikiem, w przeciwieństwie do henny nie jest aż tak trwałe bo wiąże się nie z włosem a z henną. Samo malując na niebiesko też wymaga odpowiednich włókien stąd jedne jeansy spierają się szybko a inne nie - zależy od materiału.
- z doświadczeń z hennaforhair: - jak indygo ma się lepiej trzymać na odrostach, gdzie włos jest zdrowy, nieporowaty i mało podatny to trzeba zrobić dwa etapy - nawet dla brązu: naipierw henna a potem hendigo (np. pół na pół). Generalnie lepiej się wiąże indygo z mieszanką henny i amli niż z henną. Lepiej się wiąże jak dodamy łyżeczkę soli do mieszanki oraz potrzymamy max 2h (dłużej już i tak nie puszcza barwnika). Podobno mniej się wypłukuje kładziona na suche włosy.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 15:29   #4161
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

dziękuję za odpowiedzi, zamówienie zrobiłam, ale niestety sprzedawca wysłał mi nie to, co chciałam
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 15:37   #4162
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Nie hennowałam już jakiś czas, jednak kupiłam znów hennę i chciałabym ją w najbliższym czasie zrobić Włosów już też kilka miesięcy nie podcinałam i zaczęły mi się rozdwajać, więc zamierzam również podciąć na dniach końcówki. I dziewczyny powiedzcie mi, lepiej najpierw podciąć, a później zrobić hennę, czy odwrotnie?
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 11:43   #4163
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Nie hennowałam już jakiś czas, jednak kupiłam znów hennę i chciałabym ją w najbliższym czasie zrobić Włosów już też kilka miesięcy nie podcinałam i zaczęły mi się rozdwajać, więc zamierzam również podciąć na dniach końcówki. I dziewczyny powiedzcie mi, lepiej najpierw podciąć, a później zrobić hennę, czy odwrotnie?
Lepiej najpierw podciac bo po prostu mniej henny zuzyjesz

wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 16:27   #4164
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny, farbowałam 2 razy henną khadi jasny brąz i teraz się zastanawiam nad orzechowym brązem. Czy ona będzie mniej wytrącała rudości niż ta1 ?
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 15:58   #4165
lauralto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Farbowanie henną - część IV

czesc
lauralto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 19:51   #4166
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Henna dojrzewa w ciepelku.. za chwile dodam do niej Amli i rano zobaczymy co z tego wyjdzie.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 13:30   #4167
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Dziewczyny, farbowałam 2 razy henną khadi jasny brąz i teraz się zastanawiam nad orzechowym brązem. Czy ona będzie mniej wytrącała rudości niż ta1 ?
Kupiłam ostatnio orzechowy brąz, będę robić jakoś w przyszłym tygodniu raczej, więc mogę dać znać jak wyszło Jednak nie mam porównania z jasnym brązem, bo w ogóle jeszcze z Khadi nigdy nie robiłam.
A chcesz żeby było więcej rudości czy właśnie nie chcesz? Ja nie chcę i ostatnio czytałam, że rude refleksy eliminuje błękit metylenowy. Więc jeśli mi coś takiego wyjdzie to raczej nie zawaham się go użyć
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 19:30   #4168
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

zrobiłam hennowanie 2-etapowe

pierwsze zdjęcie jest sprzed chwili, a drugie po wczorajszym nałożeniu, spłukaniu i wysuszeniu henny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 17101283_1258103197607607_865173194_o.jpg (107,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17101220_1257238911027369_726963620_o.jpg (95,8 KB, 52 załadowań)

Edytowane przez angelaak
Czas edycji: 2017-03-04 o 19:31
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-05, 11:00   #4169
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Kupiłam ostatnio orzechowy brąz, będę robić jakoś w przyszłym tygodniu raczej, więc mogę dać znać jak wyszło Jednak nie mam porównania z jasnym brązem, bo w ogóle jeszcze z Khadi nigdy nie robiłam.
A chcesz żeby było więcej rudości czy właśnie nie chcesz? Ja nie chcę i ostatnio czytałam, że rude refleksy eliminuje błękit metylenowy. Więc jeśli mi coś takiego wyjdzie to raczej nie zawaham się go użyć
Daj koniecznie znać, co Ci wyszło A jaki masz wyjściowy kolor włosów?

Ja też będę robiła jakoś w przyszłym tygodniu

Właśnie najbardziej bym chciała brąz bez rudości i taki chłodniejszy. Niby w opisie na helfy Orzechowy Brąz ma być chłodny, ale jak tak patrzę na zdjęcia, raczej są ciepłe odcienie. Jak robiłam 1 raz hennę Jasny Brąz, wyszedł naprawdę fajny brąz, bez rudości, ale szybko się wypłukał. 2 raz postanowiłam być mądra i zostawiłam hennę do utlenienia na całą noc bo wyczytałam, że kolor mocniej się trzyma (mimo że wiedziałam, że brązów się nie utlenia). No i złapało na rudawy brąz Oczywiście, jak na złość, faktycznie dłużej trzyma.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-05, 13:09   #4170
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ten orzechowy brąz nie wychodzi typowo chłodny. Ale na pewno nie jest kasztanowy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.