Jak żyć z pedantem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 14:07   #1
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17

Jak żyć z pedantem?


Kocham swojego chłopaka ale chwilami nie mogę wytrzymać...Gdy zrobie mu jedzenie grzebie w nim czy aby nie ma jakiegos włosa albo robaka,patrzy na sztućce czy aby nie są mokre..Chodzi po kuchni i sprawdza czy aby nigdzie nie jest brudne ..Wszystko musi być czyściutko i idealnie. Wiem że to moze nie jest powazny problem ,ale mnie naprawde irytuje. Czy wasi TŻ tez tak mają?
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:47   #2
Tabasco_girl
Przyczajenie
 
Avatar Tabasco_girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Mój mężczyzna też jest pedantem i perfekcjonistą. Mnie to zaskakuje, bawi, ale także budzi we mnie podziw (bo tęsknota za perfekcją zasługuje na podziw). Tak naprawdę, to lubię go za te cechy - lubię obserwować jego reakcje, gdy coś nie jest doskonałe; lubię przywracać mu dystans do rzeczywistości; lubię podśmiechiwać się z jego "świętego oburzenia", że coś nie jest idealne...
Był taki fajny film z Jackiem Nicholsonem "Lepiej być nie może"..., gdzie bohater nie nadeptywał na krawędzie płytek chodnikowych i brał do restauracji swoje sztućce
Inny taki przypadek to Adaś Miauczyński z "Dnia Świra" - to wyrzucanie mydła po jednorazowym użytku , albo poranna toaleta .
Mój Miły nie jest aż tak skrajnym przypadkiem, ale odnajduję w nim pewną skłonność do tego typu zachowań...
Tabasco_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 17:03   #3
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Sama jestem troszke pedantką Zwłaszcza jesli chodzi o sztućce,talerze i jedzenie.Lekka smuga na talerzu i już na nim nie zjem.Moja mama ma ze mna przechlapane....I wszystko musze miec równiótko poukladaneAle bywam bałaganiarą
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 17:15   #4
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Jak żyć z pedantem?

to jakby wszedł do mojego pokoju to biedaczek by nie wiedział co robić , bo jestem niesamowitą bałaganiarą....każde sprzątanie starcza na ok 2 godz
....z penadtem nie wytrzymalabym , tak jak on nie wytrzymalby ze mna .
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:19   #5
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Moj TŻ pedantem nie jest, a nawet troszkę można rzec bałaganiarzem:P Ja mam pewne skłonności do pedantyzmu, po tatusiu. I o tym chciałam napisać. Mój tato jest pedantem. Oj cięzko z taką osobą żyć, ale da się - moja mama jest już z Nim 20 lat Często jest tak, że np. wraca z pracy, wszystko posprzątane pięknie a On mówi że zobaczył gdzieś na podłodze włosa. I zastanawia się czyj ten włos jest [mój?siostry czy też mamy] Wszystko Mu przeszkadza, wszystko musi być idealnie czyściutkie. Jeśli nie jest tak, t jest bardzoooo zły
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:33   #6
iuvenilis
Raczkowanie
 
Avatar iuvenilis
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 366
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Cytat:
Napisane przez Mysia_
Moj TŻ pedantem nie jest, a nawet troszkę można rzec bałaganiarzem:P Ja mam pewne skłonności do pedantyzmu, po tatusiu. I o tym chciałam napisać. Mój tato jest pedantem. Oj cięzko z taką osobą żyć, ale da się - moja mama jest już z Nim 20 lat Często jest tak, że np. wraca z pracy, wszystko posprzątane pięknie a On mówi że zobaczył gdzieś na podłodze włosa. I zastanawia się czyj ten włos jest [mój?siostry czy też mamy] Wszystko Mu przeszkadza, wszystko musi być idealnie czyściutkie. Jeśli nie jest tak, t jest bardzoooo zły
z moim tatą było podobnie
ale na szczęście, razem z mamą za każdym razem powtarzałyśmy mu do znudzenia, że 'dom to nie muzeum' i że jak coś mu tak przeszkadza to niech sam poprząta. W końcu dał za wygraną bo co jak co, ale sprzątać to on nie cierpi

A tę cechę przejął po nim mój brat. Do pewnego czasu był strasznym pedantem. A od kiedy poszedł na studia całkowicie mu się odmieniło-jak przyjeżdża to w jego pokoju nie ma skrawka wolnej przestrzeni jak to studia zmieniają ludzi....
__________________
...
iuvenilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:42   #7
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Troche nie rozumiem. Jest pedantem ale sprzatac nie lubi? Znaczy, ze ogranicza sie do marudzenia i wymagan, zeby bylo zrobione super, i juz? Oj, taki to mialby ze mna ciezko... urzadzilabym swoj wlasny eksperyment pt "Co zwyciezy": lenistwo, i skisnie w brudzie, czy pedantyzm, i zacznie szorowac szczoteczka do zebow kafelki
pozdrawiam
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-22, 21:58   #8
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Cytat:
Napisane przez agatus84
Troche nie rozumiem. Jest pedantem ale sprzatac nie lubi? Znaczy, ze ogranicza sie do marudzenia i wymagan, zeby bylo zrobione super, i juz? Oj, taki to mialby ze mna ciezko... urzadzilabym swoj wlasny eksperyment pt "Co zwyciezy": lenistwo, i skisnie w brudzie, czy pedantyzm, i zacznie szorowac szczoteczka do zebow kafelki
pozdrawiam


No mój tata też nie sprząta. Uważa, że od tego są kobiety. A gdybym z mama mu poweidziała, że ma sobie sam posprzątać to awantura na maksa by była. z moim tata lepiej nie zaczynać
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 22:04   #9
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Cytat:
Napisane przez Mysia_
No mój tata też nie sprząta. Uważa, że od tego są kobiety. A gdybym z mama mu poweidziała, że ma sobie sam posprzątać to awantura na maksa by była. z moim tata lepiej nie zaczynać
No nie wiem. Wg mnie jednak warto zaczynac... nie mozna przyzwyczaic kogos, ze jest lepszy niz inni. Fakt posiadania lub nie penisa nie wplywa na efektywnosc w poslugiwaniu sie mopem

No, chyba ze uklad polega na tym, ze jedna osoba pracuje i utrzymuje dom, a druga dobrowolnie zajmuje sie domem. Wtedy to po prostu praca tego kogos i tyle.
pozdrawiam
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:12   #10
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Jak żyć z pedantem?

A swoją drogą lepiej żyć z pedantem czy bałaganiarzem
Każdy ma plusy i minusy....Najgorsze jest,gdy dwóch bałaganiarzy się dobierze to syf na kółkach A dwaj pedanci...hmmm
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:13   #11
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Cytat:
Napisane przez Medżi_86
A swoją drogą lepiej żyć z pedantem czy bałaganiarzem
Każdy ma plusy i minusy....Najgorsze jest,gdy dwóch bałaganiarzy się dobierze to syf na kółkach A dwaj pedanci...hmmm
JA już chyba wole z bałaganiarzem.Ja jestem bałaganiarą(chociaż mam czasem zrywy do sprzątania) mój tż jest bałaganiarzem i dobrze nam razem
Za to miałam dwóch pedantów-poprzedni tż i mój ojciec.Ja już podziękuje.
Dla mnie jest to nie do wytrzymania.
I nie chodzi o to, że ja brudze na maksa ale ustawianie rzeczy na półce pod linijke albo sprawdzanie czy ubranie w czasie miłosnych uniesien się nie gniecie zakrawa dla mnie mnie na lekka paranoje.
Myśle, że każda przesada jest po prostu zła-i ludzie którzy trzymają brudne skarpety w lodówce i ci którzy non-stop latają ze ściereczką.Trzeba być po prostu normalnym
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 13:50   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Cytat:
Napisane przez prowokacja17
Kocham swojego chłopaka ale chwilami nie mogę wytrzymać...Gdy zrobie mu jedzenie grzebie w nim czy aby nie ma jakiegos włosa albo robaka,patrzy na sztućce czy aby nie są mokre..Chodzi po kuchni i sprawdza czy aby nigdzie nie jest brudne ..Wszystko musi być czyściutko i idealnie. Wiem że to moze nie jest powazny problem ,ale mnie naprawde irytuje. Czy wasi TŻ tez tak mają?
przepraszam ale to ma byc jakis żart?

nie wyobrazam sobie zycia z kims takim ,a co robi gdy nie jest czysto?sam sprzata?

brzmi to jak z jakiegos kiepskiego horroru ,nigdy !!!

gdyby moj Tż tak robil dostalby brudna sciera po glowie i sam by gotowal ,sprzatal i wszytsko robil .

na szczescie nie jest pedantem ,bardziej w strone balaganiarza i sprzata tylko wtedy kiedy go wyraznie o to poprosze ,wtedy robiw szytsko ale zeby sam z siebie to rzadko.

ja tez nie jestem pedantka ale nie balaganie ,tak posrodku,gdy wuem ze ktos przyjdzie sprzatam a jelsi nie to jest tak srednio ale skarpety sie nie walaja po podlodze w salonie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 17:40   #13
mav
Zakorzenienie
 
Avatar mav
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein Westfallen
Wiadomości: 4 276
GG do mav Wyślij wiadomość przez MSN do mav
Dot.: Jak żyć z pedantem?

mój były był pedantem i na dłuższą mete tego sie nie dało znieść
zanim usiadł na ławce trzy razy sprawdzał czy jest czysta
wogóle jest dziwnym człowiekem na punkcie czystości ma świra
__________________
"Nikt o tobie nie myśli. Wszyscy myślą wyłącznie o sobie, tak samo jak ty"





Mężczyzna jest jak sukienka, trzeba go najpierw przymierzyc.....


mav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 18:04   #14
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Nie no sam też sprząta, nie mieszkamy razem ,czasami tylko przyjezdzam do Niego na jakis czas Troche moze przesadzilam mowiac ze jest pedantem ,jest czysciochem Bylam na niego zla i musialam odreagowac
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 21:35   #15
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Jak żyć z pedantem?

o matko jakby mi tak mój tż powiedział ze ma mokry widelec czy ze jakiś włos na podłodze leży i mu to przeszkadza ,to kiepsko by z nim było.Moja mama jest pedantką, codziennie po szkole sprzątałam dom zeby jak mama wejdzie było ładnie a jak nie zdążyłam bo miałam do późna szkołe a mama wracała o 15.00 to musiałam sie nieżle nasłuchać
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "


Edytowane przez chmurka80
Czas edycji: 2006-06-26 o 07:21
chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 21:42   #16
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Jak żyć z pedantem?

ja mam tylko jedną rade na zycie z pedantem >> nauka cierpliwosci, wytrwalosci, plus leki przeciw nadcisnieniu, bo jak moj mnie wqrzy to mam zaraz cisnienie 200 z nerwów...

A powiedzcie mi..
czy jak ktos uklada artykuly spozywcze w kuchni wg terminow waznosci ( i scisle sie tego trzyma) to przesada ?
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 23:11   #17
blue_eyed_kitty
Rozeznanie
 
Avatar blue_eyed_kitty
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 997
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Ja należe do bałaganiarzy i z pedantem bym chyba nie wytrzymała. Ledwo wytrzymuje z moją kumpelą(żart-ją jedyną znoszę). Ale denerwuje mnie bardzo jak ktoś cokowliek po mnie poprawia szczególnie gdy tak naprawde wszystko jest OK.
__________________
Mrrrrrrrrrrrrrrau!

Licencjat zdany

wakacje

Mrrrrrrrrrrrrrrau!
blue_eyed_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 07:21   #18
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Jak żyć z pedantem?

moja mama jest pedantka wiec wiem co to za ból wiecznie tylko krzyki sa w domu o ''niby'' balagan
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 07:38   #19
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Jak żyć z pedantem?

dziewczyny -jak to czytam to kojarzy mi sie z głównym bohaterem serialu "Detektyw Monk"...

jak któraś ogladała chociaż jeden odcinek na pewno wie co miałam na myśli..

a tak na marginesie -to bardzo lubię oglądać Monka - zawsze uśmieje sie do łez.
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 09:43   #20
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
dziewczyny -jak to czytam to kojarzy mi sie z głównym bohaterem serialu "Detektyw Monk"...

jak któraś ogladała chociaż jeden odcinek na pewno wie co miałam na myśli..

a tak na marginesie -to bardzo lubię oglądać Monka - zawsze uśmieje sie do łez.
Dosłownie!! Monk jest bezbłędny
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 00:08   #21
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Jak żyć z pedantem?

Cytat:
Napisane przez czuczenka
moja mama jest pedantka wiec wiem co to za ból wiecznie tylko krzyki sa w domu o ''niby'' balagan
Mam identycznie to samo. Najgorsze, ze jak sie przejdzie po domu to zawsze sie znajdzie powod do awantury. Tu cos kapnelo, tam lezy lyzeczka, jeszcze gdzie indziej recznik krzywo wisi... echh, najlepiej byc sobie sterem, zeglarzem, okretem...
pozdrawiam
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 06:29   #22
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Jak żyć z pedantem?

jestem bałaganiarą i tego już nie oduczy mnie nikt

więc podpisuję się pod słowami Papryczki - ja bym nie wytrzymała, bo on też


ale wiecie ... miłość jest ślepa ;D (taki banał )
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.