Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-17, 18:18   #91
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez lexie
Maturę (zdaną) można poprawiać chyba 5 czy 6 razy, więc spokojnie, kto będzie chciał, to poprawi
5

Dla mnie takie postępowanie Giertycha to jest kpina,bo przede wszystkim należy się zastnowić o powód tego,że tyle osób nie zdało. Żywo się interesowałam tymi maturami i wiem,że w szkołach w całym kraju również na maturze mieliśmy doczynienia ze ściąganiem. Psikusem CKE było to,że odpowiedzi w arkuszach były innaczej poukładane-jedna osoba miała prawidłową A,druga B, trzecia C,a czwarta D. Wiele dobrych osób-widząc,że mają przed sobą jeszcze lepsze osoby ściągało-mimo że odpowiedzi były idiotyczne i nie pasowały im zaznaczali je jako prawidłowe. I tym samym wielu uczniów, mogło mieć o wiele lepsze wyniki niż miało. Drugą sprawą są szkoły, w których nagle w grudniu sobie przypomnieli,że chyba trzeba klasie sportowej dać jakieś fakultety inne niż w-f,bo przecież coś muszą na maturze zdawać. Tym samym osoby te mają na świadectawch napisane,że chodzili do klasy biochem,a te dwa przedmioty mieli niecałe pół roku. W technikach fakultety były tylko w 4 klasie,a pozostałe 3 klasy była wiedza ogólna i wiedza ściśle związana z zawodem. To wszystko nałożyło się na to,że wiele osób nie zdało i to jest wielka kpina ta amnestia Tak jak już ktoś powiedział-trzeba zmieniać szkolnictwo, a nie dawać amnestię.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 18:26   #92
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Dalej uwazasz, ze na studiach zaocznych sa sami, jak to bezpardonowo okreslasz, debile?
A powiedz mi proszę gdzie ja napisałam , ze na zaocznych są sami debile????? Sama studiuję zaocznie, więc chyba nie byłabym normalna, gdybym tak siebie nazwala Napisałam,że wkurza mnie, że przez to, że na studia zaoczne może dostać się każdy, jest tam wielu również niemądrych (za debili przeprosiłam). Jest to krzywdzące dla osób, które na zaoczne studia poszły nie dlatego, że nie dostały się na dzienne, tylko np. nie było ich na nie stać, albo tak jak ja np. mają dzieci. I kiedy człowiek naprawdę chciałby robić coś na tych studiach, to obniżają nam poziom,ze względu na coraz większą ilośc osób, które są na studiach z przypadku i najzupełniej w świecie ledwo sobie radzą.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 18:51   #93
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez lexie
wprowadzimy matematykę (no bo przecież to ważny przedmiot, bla bla bla...) ALE zrobimy takie zasady, żeby każdy mógł matmę oblać i maturę i tak zdał.
Lexie, śmiesznie to brzmi tak jak Ty to napisałaś
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 19:08   #94
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez Joey
Lexie, śmiesznie to brzmi tak jak Ty to napisałaś

Cóż, śmiech pomaga żyć w tym dziwnym kraju, więc dobrze, że możemy się z tego wszystkiego pośmiać, mimo wszystko
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 19:34   #95
iuvenilis
Raczkowanie
 
Avatar iuvenilis
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 366
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

chyba najlepszym wyjściem dla tych maturzystów, którzy oblali byłaby POPRAWKA np.w sierpniu/wrześniu ( podobnie jak mają studenci), a nie podawanie świadectwa dojrzałości na tacy...
Wtedy ci, którzy faktycznie się uczyli mogliby spokojnie sobie wynik POPRAWIĆ, no a ci którzy sobie wcześniej odpuścili zapewne ponownie nie uzyskaliby 30%. To byłoby sprawiedliwe!
Już nawet rozsądniejsze byłbyby przywrócenie sesji zimowej, a nie pójście na łatwiznę.

A Gietych i LPR dzięki tej całej 'amnestii' wyborów samorządowych ( jeśli dobrze się orientuję) i tak nie wygra.
__________________
...
iuvenilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 20:30   #96
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

czyli z calej akcji "nici" ??
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 21:58   #97
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

Nie wyobrażam sobie jak można głosować, żeby kogoś cokolwiek skrzywdzić w życiu!! Ja zdałam całkie nieźle, ale nie mam nic przeciw żeby inni zdali za pomocą podciągnięcia. Jak wy tak możecie? Przecież nie będą mieli zaliczonej matury na 100% tylko zaliczoną. Jest to sprawiedliwe dla zdolnych, ponieważ z dbardzo dobrze zdaną maturą dostaną się bez problemu do renomowanych uczelni, natomiast ci podciągnięci tyle, że będą mieli zaliczoną maturę. Więcej miłości, wyrozumiałości, a mniej egoizmu i bezczelności. Czy, że ja zdałam i poszłam na dobre studia zaszkodzi mi że ktoś ledwo zaliczył maturę? Gdybym mogła napisałabym jeszcze za nich. I jak na tym świecie ma być dobrze jeśli żyją tacy ludzie... Przeraża mnie to. Bardzo się cieszę jeśli inni pomagają innym i sama ciągle pomagam i jestem z tego powodu szczęśliwa i dowartościowana.
Wg. mnie jest to nagonka na Giertycha, bo nie chce mi się wierzyć że można pod takim czymś się podpisać. Mnie napewno sumienie nie pozwoliłoby, aby komukolwiek zaszkodzić.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 22:12   #98
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez justyna_dt
Szanowny Panie Premierze,

Opowiadamy się po stronie sprawiedliwości społecznej i stronie państwa zarządzanego zgodnie z literą prawa.
Decyzję ministra edukacji narodowej, Romana Giertycha, w sprawie amnestii dla maturzystów uważamy za wielce krzywdzącą i niesprawiedliwą. Decyzja ta utrudni proces rekrutacji na wielu uczelniach oraz odbierze szansę na studia osobom, które ciężko pracowały na pozytywny wynik matury. Dodatkowo użyte przez pana ministra Giertycha określenie "amnestia" sugeruje komisjom rekrutacyjnym uczelni wyższych, że mają do czynienia z bliżej nieokreślonymi przestępcami, którzy zostali dopuszczeni aktem łaski do egzaminów na uczelnie.

Mamy nadzieję, iż nasz apel da do zrozumienia panu Giertychowi oraz panu, Panie Premierze, iż decyzja ta jest w ogromniej mierze niedojrzała i nieprzemyślana. Jedną z podstawowych zasad państwa prawa jest lex retro non agit - prawo nie działa wstecz. Naszym zdaniem w tym przypadku zasada ta została naruszona.

Apelujemy o unieważnienie decyzji ministra Giertycha.

Licząc na Pańskie poparcie pozostajemy z poważaniem.


(lista podpisów)

________
Będzie? No to startujemy
Dzięki za poprawkę

Widzę, że rektorzy uczelni wyższych podjęli już odpowiednie działania - co w związku z tym, mam nadal napisać programik do zbierania podpisów?

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 22:41   #99
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez smirky
Nie wyobrażam sobie jak można głosować, żeby kogoś cokolwiek skrzywdzić w życiu!! Ja zdałam całkie nieźle, ale nie mam nic przeciw żeby inni zdali za pomocą podciągnięcia. Jak wy tak możecie? Przecież nie będą mieli zaliczonej matury na 100% tylko zaliczoną. Jest to sprawiedliwe dla zdolnych, ponieważ z dbardzo dobrze zdaną maturą dostaną się bez problemu do renomowanych uczelni, natomiast ci podciągnięci tyle, że będą mieli zaliczoną maturę. Więcej miłości, wyrozumiałości, a mniej egoizmu i bezczelności. Czy, że ja zdałam i poszłam na dobre studia zaszkodzi mi że ktoś ledwo zaliczył maturę? Gdybym mogła napisałabym jeszcze za nich. I jak na tym świecie ma być dobrze jeśli żyją tacy ludzie... Przeraża mnie to. Bardzo się cieszę jeśli inni pomagają innym i sama ciągle pomagam i jestem z tego powodu szczęśliwa i dowartościowana.
Wg. mnie jest to nagonka na Giertycha, bo nie chce mi się wierzyć że można pod takim czymś się podpisać. Mnie napewno sumienie nie pozwoliłoby, aby komukolwiek zaszkodzić.
Tak, jesteśmy złymi ludźmi

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=200 - to też byłoby w porządku? A gdyby to Ciebie taki Romuś wyprzedził w wyścigu do indeksów?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 22:55   #100
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Złosiu, jeżeli nie sprawi Ci to dużego kłopotu - myślę, że zawsze warto
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 23:01   #101
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

Cytat:
Napisane przez smirky
Nie wyobrażam sobie jak można głosować, żeby kogoś cokolwiek skrzywdzić w życiu!! Ja zdałam całkie nieźle, ale nie mam nic przeciw żeby inni zdali za pomocą podciągnięcia. Jak wy tak możecie? Przecież nie będą mieli zaliczonej matury na 100% tylko zaliczoną. Jest to sprawiedliwe dla zdolnych, ponieważ z dbardzo dobrze zdaną maturą dostaną się bez problemu do renomowanych uczelni, natomiast ci podciągnięci tyle, że będą mieli zaliczoną maturę. Więcej miłości, wyrozumiałości, a mniej egoizmu i bezczelności. Czy, że ja zdałam i poszłam na dobre studia zaszkodzi mi że ktoś ledwo zaliczył maturę? Gdybym mogła napisałabym jeszcze za nich. I jak na tym świecie ma być dobrze jeśli żyją tacy ludzie... Przeraża mnie to. Bardzo się cieszę jeśli inni pomagają innym i sama ciągle pomagam i jestem z tego powodu szczęśliwa i dowartościowana.
Wg. mnie jest to nagonka na Giertycha, bo nie chce mi się wierzyć że można pod takim czymś się podpisać. Mnie napewno sumienie nie pozwoliłoby, aby komukolwiek zaszkodzić.
Dzizas, Dziewczyno, z całym szacunkiem ale jak dla mnie - bredzisz.

Mylisz życzliwość z jakąś życzliwością bezwarunkową, to nie jest jakiś napiwek: ''proszę zatrzymać resztę'', ale egzamin podsumowywujący nie jedynie 4 ale 12 lat edukacji; pierwszy taki ważny.

W imię tego co napisałaś, powinny zostać zatem w ogóle zniesione - w tej konkretnej sytuacji już o innych nie wspomnę - matury; przecież kochajmy się, pomagajmy sobie i bądźmy dla siebie dobrze i po co te nerwy.

Gdybyś mogła sama zoperowałabyś sobie wyrostek robaczkowy i wyręczyła zmęczonego chirurga, a także wymieniła w kranie uszczelkę za hydraulika, po co on ma to robić, skoro sama możesz.
Nie zapominając, o stosownych zapłatach i podziękowaniach im obu naturalnie.

To jest matura, i Giertych, choć minister i prawnik - nie miał prawa zrobić sobie ''tych bez punkta czy dwóch'' ''równiejszymi''.

Albo dostajesz wykształcenie średnie (''pełne'') albo nie.

Niedowartościowana i zła Aete pozdrawia
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 23:09   #102
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez lexie
Tak, jesteśmy złymi ludźmi

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=200 - to też byłoby w porządku? A gdyby to Ciebie taki Romuś wyprzedził w wyścigu do indeksów?
Lexie, dokładnie to mnie przeraża w tej amnestii. Ale wierzę, że rektorzy zrobią z tym porządek, tak czy siak.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 23:10   #103
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

I przepraszam Cię Smirky za surowe określenie, niemniej - podane zostały progi i nie mam mowy o ich zmianie, a już na pewno nie teraz.

Kiedy jest tylko kropla a kiedy zacznie się napełnianie czary..?

Czy nie będzie miało znaczenia dla Ciebie także i to, kiedy jakaś grupa Twoich kolegów nie będzie mogła zdać egzaminu i dostaną wpisy do indeksu dla zachęty np?

To wypacza sens studiowania jako takiego i pomaganie nie ma tu nic do rzeczy.




edit, a ''ten problem'' już jest ''rozwiązany'' bo rekrutacje są do piątku i nie dostaną papierów do tego dnia.
Ale, matko, śmiech na sali i tak i tak.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 00:08   #104
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

Mnie skolei smieszy to, ze wprowadzaja obowiazkowa matme i jednoczesnie martiwa sie straszliwie, ze wiele osob z tego uwali. No ja przepraszam, ale na te 30% mozna sie nauczyc.

Jestem rocznikiem testowym, slynne 86 Bylam w klasie mat-inf. Co Ciekawe w takich klasach nie wszyscy sa umyslami scislymi. W mojej polowa sie nie nadawala do takiej klasy. Ale dawali sobie rade przy 5, potem 6h matmy tygodniowo. Pani K. potem odpuszczala troche tym co nie deklarowali mamy na maturze, ale ponizej pewnych progow nie schodzila. Podstawy taki delikfent znac musial, kobieta nie wyobrazala sobie wypuscic kogos w swiat bez wiedzy ogolnej. Po pierwszym roku z nasza klasa zrezygnowano z profilu mat-inf dla nastepnego rocznika, bo sobie mlodziez nie radzi (slabe stopnie). Nast. rocznik mial tylko 3h matmy w tygodniu, material tak okrojony, ze mi oczy z orbit wyszly I co sie okazuje, nauczycielka i z tego musiala spuscic zeby przepuscic polowe klasy chociaz. Zaczal sie placz i zgrzytanie zebami bo - O BOZE - ona dodawania ulamkow wymaga...

I ja mam pytanie... Jakim cudem moj rocznik przebrnal przez 5-6h/tydz material(lepiej, gorzej, ale wzyscy bez wiekszych problemow zaliczali), a nastepne nie wytrzymuja 3? Pani K uczyla tak samo nas jak i nastepnych.

smirky -> aterna ma racje. To jest matura. Jakos zawsze dotad nikt nikomu nie robil dobrze i nie zaliczal matury przy jednym nie zdanym przedmiocie, nawet jak pozostale byly na 4-5 i nikt nie mial do nikogo o to pretensji. No przykro, shit happens. Ja sie na studia nie dostalam w zeszlym roku, i jedyne kogo za to winie to siebie. Przezimowalam rok w policealniej, dorzucilam do matury fizyke i startuje jeszcze raz. Jeden rok to nie taki noz w plecy, uwiezcie mi.

Edit: mature mam zdana, zabraklo mi kilku pkt na uczelnie
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 07:30   #105
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez czarny kot
...
I ja mam pytanie... Jakim cudem moj rocznik przebrnal przez 5-6h/tydz material(lepiej, gorzej, ale wzyscy bez wiekszych problemow zaliczali), a nastepne nie wytrzymuja 3? Pani K uczyla tak samo nas jak i nastepnych.
...
Bo w 5 godzin matymy można nauczć każdego i jeszcze zdążyć przećwiczyć każdy materiał, a 3 godziny już nie koniecznie?
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 08:20   #106
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

Chyba jestem bardzo tempa, bo nie wiem co wy na tym tracicie. Przecież macie maturę zdaną na bardzo dobrze, a do renomowanych uczelni są duże wymagania %, a więc jaka to dla was konkurencja jeśli taki ktoś tyle, że będzie miał zaliczoną, albo pójdzie zaocznie. Jeśli jest słaby odpadnie na studiach i po waszym problemie. Dla mnie co prawda jestem starsza, ale nawet deka nie mam nic przeciw.
Zastanawia mnie tylko jak może działać prawo wstecz, ale jeśli ma to kogoś uszczęśliwić to czemu nie.
Kilka osób podało na niby przykłady na niesprawiedliwość - ja nie pojmuję. One nie mają się do życia.
Jeśli ktoś nie chce być równym magistrem z amnestowanymi, to przecież są jeszcze tytuły naukowe.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 08:32   #107
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

Smirky, hmm... Co do pierwszego zdania Twojej wypowiedzi - Ty to napisałaś a ja nadal mam wrażenie, że nie patrzyłaś tu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=200. Mnie to bardzo przeszkadza, bo to NIE JEST fair. Chociaż... nie! Masz rację! Zróbmy amnestię studentom, którzy nie zaliczyli sesji! Zróbmy amnestię niedoszłym kierowcom, którzy podczas egzaminu wjechali polonezowi w bagażnik - ale tylko tym, którzy wjechali nie więcej niż jeden raz! Zróbmy amnestię gimnazjalistom - każdy dostanie gratis 50 punktów na dobry życiowy start, poza tym to z pewnością pomoże im w przygotowaniu się do matury! Smirky, czy Ty nie pojmujesz, że na studia bierze się pod uwagę jeden lub dwa ze zdawanych przedmiotów? Czy Ty nie pojmujesz, że taki Jaś, który nie zdał np. j. polskiego, a z angielskiego miał 92% już by mnie pobił w drodze po indeks mimo, że ja zakuwałam cały czas i potrafię poprawnie sklecić zdanie po polsku? NIE PO TO się zarzynałam dniami i nocami, żeby potem patrzeć jak idzie korytarzem uczelni taki 'niedozdałek' i śmieje mi się w twarz! Bo nie zdał matury - dostał się, a ja nie.
A wyjaśnij mi: co mi z tego, że 'Jeśli jest słaby odpadnie na studiach' skoro to mi wcale nie pomaga? Przecież nie wskoczę na miejsce takiego Jasia.

Pozwól, że wyjaśnię Ci, dlaczego Twoja wielkoduszność jest tak bezinteresowna: Tobie to tita, bo na tym nie ucierpisz i może nie masz styczności z tymi, którzy zdali maturę na zasadach fair play bądź ogólnie z obecnymi maturzystami. Ja mam. Widzę ich codziennie, rozmawiamy na ten temat i jest nam przykro, że ktoś nas tak zrobił w bambuko. Jakbym wiedziała o amnestii, to w d... bym miała polski, wos... no bo po co mi? Hm? Wystarczy 100% z anglika i już
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 08:51   #108
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Miałam się nie udzielać ale co tam

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Wy (chcący zbierać te podpisy) jesteś w tej komfortowej sytuacji że macie papierek w ręku. I tak naprawdę Wam wszystko już "wisi".
A co by było gdybyście to Wy nie zdali tej matury???? (Wy-czyli Ci co teraz tak gorąco apelują).
Dla mnie też to absurd. Giertych to absurd, cały nasz rząd to absurd.
Ale... niektórym dobrym uczniom podwinęła się noga- zabrakło powiedzmy 2 punktów. A ilu obiboków ją zdało? Ilu ściągnęło? I teraz szczerzy zęby "noooo znwou się udało, chodźmy na piwo".
Przecież nie wszyscy Ci co zdali- są tak świetni tak było zawsze i myślę, że bedzie nadal. Dopóki coś takiego jak fuks będzie istniało.
Nie popieram tej amnestii w ogóle całe to zamieszanie z nową maturą to jakaś paranoja. Najlepiej było zostawić wszystko w spokoju. I nie byłoby takich "wspaniałych" pomysłów jak amnestia.
Z jednej strony rozumiem Smirky a z drugiej doskonale rozumiem Was- tych którzy nie chcą dopuścić do amnestii.
Maturę daaawno mam za sobą ale na niej pomagałm tyle ile umiałam innym.
Gdybym teraz nie zdała tej matury to chyba bym się załamała. Naprawdę. Na pewno są wśród tych ludzi co oblali dobre osoby. Pisząc dobre- mam na myśli dobre z jakiegoś przedmiotu, inteligentne .
I teraz zawalił im się świat. No ale cóż. To szkoła życia. Całe życie przed nimi, i jeszcze tyle kłód pod nogi im rzucą że nie ma co się przejmować. Niech zdają za rok...

Namotałam troszkę, ale sama mam mętlik w głowie jak już pisałam jestem pół na pół- nooo może bardziej skłaniam się ku tej pierwszej opcji (Amnestji STOP ).
Piszcie pismo, trzymam za Was kciuki żeby Wam się udało. I również życzę żebyście Wy kiedyś przed takim murem nie stanęli

Jasz
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 09:35   #109
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

jaszmurko rozumiem nie namieszałaś nie potępiam osób, które nie zdały tej matury. Potępiam sam pomysł amnestii. Uważam, że jeżeli ktoś jest dobry, a 'powinęła mu się noga' (ostatnio za często używam tego sformułowania) to powinien dostać szansę na poprawę tego (np. w sesji zimowej, którą - nie wiedzieć czemu - odwołano ) czy już nawet za rok - ale nie dostawać papierek na tacy. Jakaś kobieta w artykule napisała, że na początku będą się cieszyć - ale co potem? Na studiach będą go nazywać 'potomkiem Giertycha', bo podszedł pod amnestię? Mnie na pewno byłoby ogromnie przykro gdybym nie zdała. Nie przeczę i rozumiem sytuację osób, które nie zdały. Ale na samym początku tej farsy z amnestią zaczęłam się zastanawiać, czy chciałabym dostać taki 'dar'. Nie, nie chciałabym. Dla mnie wstydem byłoby przyjąć taki papier, naprawdę wolałabym to poprawić. Ale co z tego? Bo chyba nie można odmówić jak ktoś daje maturkę ot tak, od ręki.
U mnie w szkole zauważyłam taką prawidłowość. Mianowicie, jest jedna klasa, w której nie zdało 6 osób. Znam może 4 z nich. Jedna osoba z tych czterech to naprawdę dobra uczennica, ale zawaliła matmę. Pozostali to typowi olewacze. I zauważyłam, że oni oczywiście - jak najbardziej - czekają aż ktoś im wsunie do rękawa świadectwo dojrzałości. Ale dziewczyna powiedziała, że prędzej przebiegnie nago przez rynek niż przyjmie taki 'prezent', bo dla niej to jest bardziej poniżające niż ta niezdana matematyka. Zapowiedziała, że będzie poprawiać. A tamci? A skąd jak nie dostaną papierka to wyjeżdżają - a co im tam.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 10:11   #110
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Jasz - z jednej strony masz racje. ale z drugiej - egzamin dojrzalosci odbywa sie co rok od kilkudziesieciu lat.
i od tylu lat komus powija se noga, nie zdaje tego egzaminu, mimo ze jest dobrym uczniem.
od zeszlego roku mature mozna powtarzac - tym mniejszy klopot.
widzisz, jak Ty pisalas mature - pomagalas komu sie dalo. wszyscy sobie pomagali. moj brat, rocznik 82 poszedl ze specjalnie wszyta kieszenie w ktorej mial ze 100 sciag na polski.
mature zdal
ja jestem rocznik 86. na naszej maturze nie wolnoby sciagac - byly restrykcje, moze nie takie jak powinny byc.ale byly. poza tym forma niejako eliminuje mozliwosc sciagania.
ja nie sciagalam, mature zdalam. dostalam sie na studia. do collegu, z typowym systemem amerykanskim. zero sciagania. jesli wyhkladowaca zobaczy ze sciagasz na tescie, poziom zaliczenia rosnie o 10%. czyli niekiedy do 80%.
bo o to chodzi, by nie oszukiwac. wszyscy maja w nosie, czy tobie braklo 1 pkt, czy tez 2.
ta metoda zabrakla mi niewiele na poprawie kolosa. nie dostalam zaliczenia z przedmiotu, przez co pol sesji mam we wrzesniu. to jest sprawiedliwe?
nie. ale nigdy nic nie bylo sprawiedliwe.
Nie mozna przymykac oczu na jawne bezprawie. nie zdana matura to nie zdana matura. nie ma ale. to ale ujmuje tez maturze wszystko. obdziera egzamin dojrzałosci - z dojrzałosci własnie.
zostaje egzamin, ktorego praktycznie nie da sie nie zdac.
bo co to jest 30% z poziom podstawowego? 30 pkt na 100?( z niektorych przedmiotów)
to granda, i załość.
ja generalnie mam w dupie, mnie to nie dotyczy, studiuje itp.
ale tak być nie moze po prostu. nie dociera do mnie, ze komus powinela sie noga.
powinela sie. i?
no wlasnie. i co? i TYLKO dlatego I egzamin w zyciu mlodego czlowieka ma byc totalnie bezwartosciowy?
dlatego mlody człowiek, Polak, ma nie umiec polskiego, historii, matematyki, geografi?bo mu roman umorzył? bo nie robil nic przez całe zycie?
tu nawet płaczu i zgrzytania zebów nie bedzie. bo przeciez zdal.
zadnej motywacji dla mlodszych rocznikow - bo moga nie zdac jednego przedmiotu.a reszte byle jak
tu nie chodzi o to, by odebrac dzieciom niezasluzona nagrode.
tu chodzi o to, by krzyknac NIE!!! komus, kto burzy caly system wartosci mlodego czlowieka, odbiera znaczenie najwazniejszemu egzaminowi z życia, promuje tomiwisizm i ząstepu półinteligentów. a moze raczej, półdebili.

Widocznie byle jak wykształconym,otumanionym społeczeństwem łatwiej manipulowac.

dla mnie jest to żenujące
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 10:29   #111
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez awia
Nie mozna przymykac oczu na jawne bezprawie. nie zdana matura to nie zdana matura. nie ma ale. to ale ujmuje tez maturze wszystko. obdziera egzamin dojrzałosci - z dojrzałosci własnie.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 10:45   #112
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez jaszmurka
Miałam się nie udzielać ale co tam

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Wy (chcący zbierać te podpisy) jesteś w tej komfortowej sytuacji że macie papierek w ręku. I tak naprawdę Wam wszystko już "wisi".
A co by było gdybyście to Wy nie zdali tej matury???? (Wy-czyli Ci co teraz tak gorąco apelują).
(...) Jasz
Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia - jeśli nie udało się zdać osobie, która mocno się przykładała... Ale widzisz, z takim podejściem, możemy robić amnestie zawsze i wszędzie i przy każdym możliwym egzaminie. Zawsze będą ci, którzy zdali fuksem i ci, którzy nie zdali nie dlatego, że mają naukę gdzieś. Nie zdali, bo np. mocno się zdenerwowali. Tacy też są. Ale z takim podejściem niczego dobrego się maturzystów nie uczy. I na pierwszej sesji na studiach przy nie zdanym jednym egzaminie będzie zdziwienie... Jak to? Nie chcą mi zaliczyć roku? Przecież to tylko jeden nie zdany egzamin. No to może też jeszcze raz jednorazowa amnestia, co? To absurd. Nie zmienia się reguł gry w jej trakcie. Po to są jakieś zasady, żeby się ich trzymać.

Moim zdaniem najlepszą rzeczą jaką mogą zrobić przy tak dużej ilości oblanych matur - to dać termin poprawki np. sierpień/wrzesień. Ci, którzy nie zdali teraz będą mieli się okazję poprawić przed wrześniową rekrutacją.

Ale z drugiej strony. Kiedy ja zdawałam maturę zdawała ze mną dziewczyna, która zdała wszystkie przedmioty na db i bdb poza jednym. Ona nie dostała szansy zdawania poprawki w wakacje. Czekała rok. Dlatego rozumiem równiez rozgoryczenie maturzystów, nie tych, którzy zdają teraz, ale tych, którzy zdawali kilka lat temu.
I może warto i o nich pomyśleć. To może uznajmy od razu matury zdawane po '89 (wcześniejszych Giertych nie uzna ) z jedną tylko ndst???

Cytat:
Napisane przez awia
Nie mozna przymykac oczu na jawne bezprawie. nie zdana matura to nie zdana matura. nie ma ale. to ale ujmuje tez maturze wszystko. obdziera egzamin dojrzałosci - z dojrzałosci własnie.
Dobrze napisane. W końcu to egzamin dojrzałości. A gdzie ta dojrzałość i ponoszenie konsekwencji własnych czynów po amnestii?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 10:48   #113
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Nie chce mi się klepać wkoło tego samego, to jest dla mnie ostatni raz.
Ja na tym nic nie tracę. Bo i z jakij racji.

To jest matura, egzamin z dłuższą niż kilkadziesiąt lat tradycją, egzamin który już od 'ponad' 2 wieków, choć jego forma się na szczęscie zmieniała (czy ktoś przy zdrowych zmysłach dzisiaj wyobraża sobie maturę, między innymi z takiej kaligrafii..?), spędzał młodym ludziom sen z powiek.

Nikogo nie obchodziło, że nawet najzdolniejszy człowiek miał tego dnia zwykłą grypę i 39 st gorączki i zbawiłyby go głupie ''3 dni później'' - aut, wylatywał, ''wracał za rok''.
''Że jak nie sraczka to przemarsz wojska''.
Nie ma.

Sprawiedliwość dziejowa..? Że nie każdy co ma maturę na nią zasługuje..?
Nic nowego. Może maturzyści i inni (studenci np) powinni pisać matury: każdy w osobnej sali, nago i przy 3 osobowej komisji - i będziemy mieć gwarant, że obibok czy zwykły szczęściarz nie wślizguje się w posiadanie dyplomu.

Ale - bez przesady, tak rozumując (na tym się koncentrując) rzeczywiście, powinniśmy się opowiedzieć za zwykłą anarchią. Problemu ze ściągającymi uczniami i studentami nie należy rozwiązywać w ''nieskończonośc'' obniżając progi, no jasna sprawa, że tak.
Bo łaska dla tych dwóch punktów jest takim w nieskończoność obniżanym progiem.
Więc dla mnie przykład, który podaje Jasz nijak się ma do tego problemu i takie tam.

Giertych swoimi mądrymi pomysłami zwyczajnie zdeprecjonował wartość matury jako takiej, ośmieszył jej rangę (już pomijam, że sami uczniowie od jakiegoś czasu skutecznie ją ośmieszają sami).

30 %..? 28 %..?

Wstyd. A Giertych dla swojej decyzji nie ma żadnego, najmniejszego nawet dla mnie - uzasadnienia prawnego, poza tym, ze: ''jestem ministrem, zrobię co zechcę''.
I na tym powinna koncentrować się ta dyskusja, a nie o tym, kto ile ma szczęscia tym samym, czy komus ta szansa się przyda czy też nie i kto na nią zasługuje.

Normalnie, życie. Włoscy piłkarze wyślizgnęli się meczykiem od problemów konsekwencji za przestępstwa korupcji i oszustwa i szkoda tylko, że moja sąsiadka zapłaci 5 tysięcy kary ZUS-owi za to, że chorowała i nie dopilnowała spraw świadczeń emerytalnych. A tej kobiety nie stać zwyczajnie i po ludzku na zapłacenie tej kary. Gdzie jest amnestia dla niej..? Ale różne Zyty martwią się finansami Polski, bo nie Polaków.
Shit happens....(..?) - jak napisała Kot.

Życzliwośc..? Uprzejmość..? Pomoc..? Napisałabym za kogoś..? Jak świat ma wyglądać..?

I - jesteśmy tacy zawistni..? Psy ogrodnika - sami nie wezmą, drugiemu nie dają..? (a to już ''moje'').
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2006-07-18 o 11:12
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 11:11   #114
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

A dobrzy uczniowie mogą być dumni z siebie bo napisali różną biologię na 90 i historię na 90 a jakąs tam inną geografię na 28 - noga im się powinęła.

Ha ha ha. Gorzkie: ''ha ha ha''.

To nie są dobrzy uczniowie, to są dla mnie słabi uczniowie.
Mnie nie obchodzą piątki. Co warta piątka z fizyki, skoro potem mało kto potrafi naprawić ''kontakt elektryczny''..? Nic.

edit: a co się tyczy matematyki i dylematu 3 godziny czy 5 godzin, komu się dzieje krzywda.
Bez komentarza, tydzień to jest 168 godzin. Można oderwać się od komputera i samemu spędzić choć i 10 godzin rozwiązując matematykę. I wtedy się ją umie, a na pewno umie się z niej dużo więcej, niż bez tego ''zadziałania''.

Jak dla mnie to jest koniec tematu.
eot.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 11:56   #115
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

i z ciekawostek:

"Wotum nieufności dla ministra Giertycha
PAP/IAR
Platforma Obywatelska chce odwołania ministra edukacji Romana Giertycha. Gotowy jest już wniosek o wotum nieufności wobec ministra.

Jak powiedziała rzecznik PO ds.edukacji Krystyna Szumilas, Platforma zarzuca Giertychowi niekompetencję. Decyzją w sprawie amnestii dla maturzystów minister przebrał miarkę - podkreśliła posłanka.

Giertych zapowiedział, że każdy, kto zda co najmniej cztery z pięciu części matury (egzaminy pisemne: z języka polskiego, języka obcego i wybranego przedmiotu oraz egzaminy ustne: z języka polskiego i języka obcego), a łączny wynik z egzaminu wyniesie co najmniej 30%, zaliczy maturę i otrzyma świadectwo dojrzałości.

Zapowiedź amnestii wywołała krytykę polityków, nauczycieli i rektorów uczelni wyższych. Roman Giertych został nawet wezwany do premiera, ale po spotkaniu dawał do zrozumienia, że zmiany decyzji nie będzie. Minister odpierał krytykę opozycji. Prawo jest ważne, ale ważniejszy od prawa jest człowiek - mówił. "

Szczególnie ciekawa jest pogrubiona część tekstu...

To ja poproszę od razu tytuł magistra, albo, co mi tam - doktora. No i prawo jazdy proszę wysłać na adres zameldowania. Po pozwolenie na prowadzenie szybowców zgłoszę się w terminie poźniejszym...
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:17   #116
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

ludzie!! skoncze z tymi slownymi przepychankami! zalużcie sobie nowy watek na takie klotnie. wszycy tak sie zacietrzewili ze nawet nie zauwazyli zapytania Zlos czy cos dalej z tym robimy. zastaowcie sie czy jalowe gadanie wokol tematu to wszystko co chcecie zrobic? powtarzam zaluzcie nowy watek na dyskusje, a na tym watku - zgodnie z tytulem - wezmy sie za stworzenie tego listu.

Jesli kogos z dyskutujacy obrazilam to przepraszam, ale w tych dyskusjach coaz dalej odchodzicie od tematu ...
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:32   #117
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

No ok, może racja. W końcu wątek nie dotyczy pytania czy w ogóle warto taki list robić, ale prośby o pomoc w jego zrobieniu.
Ja pomysł popieram. I służę pomocą w jego rozpowszechnieniu.

Może można założyć osobny wątek/stronę www z protestem. Im więcej osób się wpisze, tym lepiej. Link do strony można wysłać mailem znajomym. On wyślą go dalej itp.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:33   #118
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

Obiektywnie podchodząc do sprawy jestem zdecydowanie za osobami, którym "podwinęła się noga" nie po stronie "olewaczy" Jeśli chonor i sytuacja życiowa pozwoli im na skorzystanie z amnestii, to dlaczego nie. Może wśród tych osób są też tacy kończą swoją edukację na maturze? I mają rok się uczyć, żeby zdobyć ten 1 pkt. Może napiszmy list z protestem przeciw osobom, które zdały fuksem? Ja zdałam uczciwie na ile mnie było stać, ale ile osób zdało za ściąganie na dobrą ocenę lepszą odemnie? Czy ja też mam pisać głupie listy? Dla mnie taka akcja jest śmieszna. Sprawiedliwości nigdy nie było i nie będzie!Listów z podpisami można pisać i pisać. Trudno każdemu dogodzić. A wy jesteście tacy idealni? Czy w innych tematach nie ma powodu do listu protestacyjnego? Kto jes niewinny niech pierwszy żuci kamieniem. Jeśli ktoś ma szczęście i jeszcze idzie na łatwiznę nie mam nic przeciw. Fajnie, że im się udało.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:36   #119
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNESTII

Cytat:
Napisane przez kate_rossi
ludzie!! skoncze z tymi slownymi przepychankami! zalużcie sobie nowy watek na takie klotnie. wszycy tak sie zacietrzewili ze nawet nie zauwazyli zapytania Zlos czy cos dalej z tym robimy.

Czy ktoś tu się słownie przepycha? Kłóci? Zacietrzewia?
Kulturalnie się dyskutuje (przynajmniej w mojej opinii).

A od podobnych napomnień (że niekulturalnie i nie na temat) jest, jak mi się zdawało, moderator.
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:49   #120
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Do ZŁOŚLIWCA-prośba o pomoc ws listu otawartego będącego protestem przeciw AMNE

Cytat:
Napisane przez smirky
Obiektywnie podchodząc do sprawy jestem zdecydowanie za osobami, którym "podwinęła się noga" nie po stronie "olewaczy" Jeśli chonor i sytuacja życiowa pozwoli im na skorzystanie z amnestii, to dlaczego nie. Może wśród tych osób są też tacy kończą swoją edukację na maturze? I mają rok się uczyć, żeby zdobyć ten 1 pkt. Może napiszmy list z protestem przeciw osobom, które zdały fuksem? Ja zdałam uczciwie na ile mnie było stać, ale ile osób zdało za ściąganie na dobrą ocenę lepszą odemnie? Czy ja też mam pisać głupie listy? Dla mnie taka akcja jest śmieszna. Sprawiedliwości nigdy nie było i nie będzie!Listów z podpisami można pisać i pisać. Trudno każdemu dogodzić. A wy jesteście tacy idealni? Czy w innych tematach nie ma powodu do listu protestacyjnego? Kto jes niewinny niech pierwszy żuci kamieniem. Jeśli ktoś ma szczęście i jeszcze idzie na łatwiznę nie mam nic przeciw. Fajnie, że im się udało.
Polski mówisz zdałas?
ps. wiem, ze nie wytyka sie błedów.
ale jesli mówimy o maturze, jezyku polskim i........ a zreszta.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.