Problemy emocjonalne związane z przedszkolem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-28, 11:06   #1
dona_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 61

Problemy emocjonalne związane z przedszkolem


Witam. IMam problem z córcią, może ktośby mi cośporadził...mianowicie
Jestem mamą 4 letniej córci, która ma problem z bardzo częstym sikaniem w przedszkolu. Chodziła do niego jiż w zeszłym roku i wydaje mi się, że wówczas lepiej udało kej się zaklimatyzować. W tym roku strasznie od początku była na nie w sprawie chodzenia, płakała, że nie chce chodzić, ostatnio jakby z dnia na dzień jest troszkę lepiej ale nadal rano w szatni się denerwuje i łezki polecą. Jednak jak ją odbieram to chętnie opowiada o tym co robiła, że było fajnie, co było na obiadek. Jednak największym problemem jest sikanie. Pani mówi, że potrafi wołać, że chce iść do łazienki nawet co 5 minut, jak się zajmie malowaniem itp to rzadziej, jak nie było jej ulubionej koleżanki bo była chora to nie chciała się zbytnio z nikim bawić tylko siedziała przy stoliku. Rozmawiałam z córcią, mówiła, że nie bedzie się z nikim bawić i będzie przy stoliku cały dzień siedzieć albo w łazience, że nie chce chodzić, że woli zostać z mamusiąw domku. W domu córka w ogóle nie sika często, chodzi co 1-2 godziny siku, nie skarży się na ból gdy sika, badania moczu i posiew wychodzą dobrze i bez wychodowanych bakterii, ostatnio dostała już skierowanie od pediatry, która rozkłada ręce twierdząc iż to problem w emocjonalny w psychice. W zeszłym roku też miała takie dwa krótkie okresy częstszego sikania, ale raczej nie było to aż tak nasilone. Dodam, że córka jest obecnie jedynaczką, jest raczej dzieckim spokojnym, wstydliwym, lubiącym bawić się samemu w domu. Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim?
dona_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 13:30   #2
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Problemy emocjonalne związane z przedszkolem

Częstomocz może być objawem problemów na tle nerwowym, i u dzieci i u dorosłych. W takim wypadku nie zaszkodzi konsultacja z psychologiem dziecięcym. Jeśli potwierdzi się hipoteza, że to na tle nerwowym, możecie jako rodzice dostać wskazówki do pracy z dzieckiem, żeby wyeliminować przyczynę napięć emocjonalnych.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 19:26   #3
Socjomatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: Problemy emocjonalne związane z przedszkolem

Przyjrzyj się sytuacji w przedszkolu. Być może podejście Pań przedszkolanek bardzo różni się od tego, które oferujesz dziecku w domu? Jeśli rozważałabyś zmianę przedszkola, zerknij na ten tekst: xxx Mam nadzieję, że będzie dla Ciebie pomocny

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-10-13 o 19:49 Powód: Link.
Socjomatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-13 20:26:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.