3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-08, 16:17   #1
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146

3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje


witam mam pytanie dla mam co wiedza wiecej. Moja Precylia ma 3 tyg jest bardzo lakoma , czesto pije tak szybko ze sie zaksztusi.. prawie za kazdym razem jak ssie piers. Ale martwi mnie jej czeste wymiotowanie. Obojetnie czy po nakarmieniu odrazu ja poloze, czy potrzymam az sie odbije, czy ponosze pol godziny po najedzieniu , po jakms czasie i tak jej sie ulewa. Dzis nawet obudzila sie odrazu zaczela plakac i wypluja chyba caly zoladek. Czy to normalne? i poprostu czas zrobi swoje? jak bedzie starsza np 2 miesiace to jej przejdzie? ktos moze mnie uspokoic
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 16:41   #2
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

mój synek też non stop ulewał, do tego stopnia, że mleko ulewało mu się nawet przez nos i robił się cały czerwony. musiałam go układać na brzuszku, głową w dół i klepać. Ale zawsze lepiej zapytać lekarza albo położnej
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 17:13   #3
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

ojoj to musialo byc ciezko patrzec jak sie maly meczy. Chcialam poszukac cos w internecie ale jak zaczelam czytc to zrezygnowalam. Pisza ze moze nawet dziecko umrzec..... nie ma co czytac takich glupot.
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 18:01   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Cytat:
Napisane przez blondyna165 Pokaż wiadomość
witam mam pytanie dla mam co wiedza wiecej. Moja Precylia ma 3 tyg jest bardzo lakoma , czesto pije tak szybko ze sie zaksztusi.. prawie za kazdym razem jak ssie piers. Ale martwi mnie jej czeste wymiotowanie. Obojetnie czy po nakarmieniu odrazu ja poloze, czy potrzymam az sie odbije, czy ponosze pol godziny po najedzieniu , po jakms czasie i tak jej sie ulewa. Dzis nawet obudzila sie odrazu zaczela plakac i wypluja chyba caly zoladek. Czy to normalne? i poprostu czas zrobi swoje? jak bedzie starsza np 2 miesiace to jej przejdzie? ktos moze mnie uspokoic
Częściowo jej przejdzie jak przestanie tak łakomo jeść - nałyka się w ten sposób mnóstwo powietrza i niestety takie są skutki. Może przerwij jej karmienie ze dwa razy, niech jej się odbije i dopiero niech je dalej.

A całkiem przejdzie jej za miesiąc może dwa
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 18:22   #5
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Wazne jest jeszcze tylko twoja coreczka tylko lakomie je czy tez dodatkowo mleko tryka ci z piersi?
Jesli faktycznie mleko tryska to mala sie nim dlawi i lyka wiecej powietrza. W tym wypadku odciagnij pierwsza faze mleczka i potem podaj malej piers - bedzie jej sie lepiej jadlo.
Poza tym przerywaj karmienie, odbij i potem z powrotem do cycusia.

Maluszki tak maja na poczatku, nie martw sie - niedlugo na pewno bedzie jej szlo lepiej.

I imie ma sliczne twoja coreczka
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 20:02   #6
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

U takich maluszków ulewanie jest bardzo częstą przypadłością, moja córcia ma 8 miesięcy i dopiero od niedawna mamy spokój w tym temacie Jeżeli malutka ulewa spore ilości to kontroluj wagę - prawidłowe przybieranie jest w takich przypadkach wyznacznikiem, że nic złego się nie dzieje Radziłabym też podniesienie nieco materaca pod główką - zapobiega to ewentualnemu zakrztuszeniu się maleństwa, dodatkowych przerw na odbijanie też można spróbować chociaż u nas akurat nie pomogło.

Nie martw się, to minie, pojawią się nowe atrakcje ;-)
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 20:04   #7
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Potwierdzam Karenina... w szpitalu nam radzili odciągac najpierw troszkę mleka jak piersi były pełne. Mój akurat mimo, że leciało jak z fontanny nie dławił się ale różnie to bywa...
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 20:05   #8
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

u nas robienie przerw i kilkukrotne (2 lub 3) odbijanie podczas jedzenia trochę pomogło
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 20:29   #9
kasssssia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

u nas bylo to samo ( z tym ze Julka jest na butli) krztusila sie a jak nie to koszmarnie ulewala ma teraz 2 m-ce i jej przeszlo zdazy sie ze uleje nawet ale juz nie tak bardzo jak na poczatku

zgadzam sie z podniesieniem materacyka my tak zrobilismy i pomoglo
kasssssia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 08:39   #10
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Z tym materacykiem chodzi o to zeby nie lezala poziomo tylko troche w pion???? Wogole dzieki wszytkim za odpowiedzi, duzo jej si eodbija, moja mama nawet ja nosi po jedzeniu i potrafi jej sie 3 razy odbic. Chyba zbieraja jej sie gazy za duzo bo sporo pierdzi no i gazy w brzuszku od polykania mleka.
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 10:04   #11
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Cytat:
Napisane przez blondyna165 Pokaż wiadomość
Z tym materacykiem chodzi o to zeby nie lezala poziomo tylko troche w pion???? Wogole dzieki wszytkim za odpowiedzi, duzo jej si eodbija, moja mama nawet ja nosi po jedzeniu i potrafi jej sie 3 razy odbic. Chyba zbieraja jej sie gazy za duzo bo sporo pierdzi no i gazy w brzuszku od polykania mleka.
tak, główka powinna być wyżej niż reszta ciałka, ja włożyłam pod materac poskładany koc, na "odgazowanie" pomaga częste kładzenie na brzuszku,oczywiście nie zaraz po jedzeniu
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 10:17   #12
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

moj też ulewa często bo tak łapczywie je. a pozatym właśnie bardzo mi leci z piersi. to sie czesto zdarza u bobasów
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 11:56   #13
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Dziewczyny napisały wszystko co najważniejsze. Przerwy w jedzeniu, odciąganie melka z piersi, ulożenie dziecka z główką wyżej niż reszta ciałka.
Jesli jednak zorientujesz się, że waga spada w dół, trzeba będzie udać się do lekarza.
U nas była ideantyczna sytuacja, tylko młody był na mieszance. Zaczęliśmy stosowac nutriton - zagęszczacz do pokarmu i wszystko ładnie sie unormowało. Nie mam jednak pojęcia czy mleko matki można łączyć z takimi specyfikami.
Trzymam kciuki, żeby dzidzi uspokoiło się wszystko.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 13:32   #14
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Taaa, spoko, nie pocieszę Cię ale u nas trwało to 1,5 roku. Pomyśl sobie jak będzie potem - te ulane marchewki i inne bananki

No i najważniejsze - czy dzidzia ulewa - co jest normalne, czy wymiotuje - co normalne nie jest. Musisz się zapytać lekarza w tym temacie
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:56   #15
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Zależy czy czy to ulewanie czy hlustające wymioty. Ulewania są normalne u niemowląt i moga trwac nawet do pierwszego roku życia.
Moj synek jak miał ok 5-7 tyg. kilka razy zwymiotował od razu po jedzeniu (karmiony był butelką) i to były wymioty hlustające. Ogropnie to wyglądało. Bylismy z tym u lekarza. Lekarka na poczatku nie kazała sie martwic, tłumaczyła to tym, ze takie dziecko ma jeszcze niewykształcony układ pokarmowy, jego osrodek sytosci jeszcze nie działa i zbyt duza ilosc pokarmu moze spowodowac wymioty. Lub tez moze byc wada ukł. pokarmowego (zrosniety przełyk) i to moze powodowac wymioty. Odczekalismy kilkanascie dni, wymioty były coraz rzadsze az w koncu ustały.
Jesli te wymioty beda sie czesto powtarzac proponowałabym zgłosic sie do lekarza
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 16:42   #16
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

No oki dzieki dziewczyny za odpowiedzi w poniedzialek ide do PEDIATRY zobaczymy co powie. A co sadzicie o dawaniu mauchowi przegotowanej wody z cukrem?? T<esciowa mi cgada ze ona dawala i ja tez mam dawac :/ no nie wiem Co wy mamuski o tym wiecie? Ja karmie tylko piersia jak by sie ktos pytal.
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 18:40   #17
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Cytat:
Napisane przez Asika Pokaż wiadomość
Taaa, spoko, nie pocieszę Cię ale u nas trwało to 1,5 roku. Pomyśl sobie jak będzie potem - te ulane marchewki i inne bananki

No i najważniejsze - czy dzidzia ulewa - co jest normalne, czy wymiotuje - co normalne nie jest. Musisz się zapytać lekarza w tym temacie
1,5 roku???? Byłaś z małym u lekarza? Bo sorry ale to nie jest normalne żeby takiemu dziecku się ulewało! No chyba, ze karmiłaś go aż się za przeproszeniem "porzygał" (niestety ale mam znajomych którzy tak robili, przestawali karmić dziecko dopiero jak zwracało )
Cytat:
Napisane przez blondyna165 Pokaż wiadomość
No oki dzieki dziewczyny za odpowiedzi w poniedzialek ide do PEDIATRY zobaczymy co powie. A co sadzicie o dawaniu mauchowi przegotowanej wody z cukrem?? T<esciowa mi cgada ze ona dawala i ja tez mam dawac :/ no nie wiem Co wy mamuski o tym wiecie? Ja karmie tylko piersia jak by sie ktos pytal.
Jezuuuuuu !!! Jakbym swoją teściową słyszała
W żadnym wypadku nie dawaj dziecku wody z cukrem!!! Dziecka karmionego piersią nie trzeba dopajać!!! A już na pewno nie wodą z cukrem, jak coś to jest duży wybór herbatek dla dzieci. Ale to dopiero jak maluszek zacznie jeść pokarmy stałe - teraz naprawdę nie ma takiej potrzeby

Edytowane przez kotek81
Czas edycji: 2010-04-09 o 18:47
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 20:20   #18
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

to jeszcze troche ode mnie....
moja corcia tez dlugo i duzo ulewala, przyczyna byl refluks. niestety trzeba bylo leczyc. ogolnie ulewanie powinno sie unormowac gdy dziecko przechodzi na pokarmy stale, materacyk z glowa wyzej tez pomaga.
mysle ze wizyta u pediatry jak najbardziej nie zaszkodzi.
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 20:54   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Idz natychmiast do lekarza.!
chcesz zrobci krzywde wlasnemu dziecku ?


precylia ??co to za imie ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-04-09 o 20:57
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 08:37   #20
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

paula78 nie podoba mi sie Twoj ton
bylabym bardzo wdzieczna gdybys go zmienila w zalozonym przeze mnie watku. Jestem matka wiec chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego tez prubuje wszystkich porad. Obrazasz mnie zadajac glupie pytanie czy chce zrobic krzywde swojemu dziecku. Staram sie jak moge choc za duzo nie potrafie.
A co do imienia to moj najkochanszy maz wybral to piekne imie, nie meiszkamy w Polsce. I ja uwazam ze moja corka jest piekna i ma piekne imie. A jezeli sie Pani paula78 nie podoba to przykro mi bardzo.

Mam nadzieje ze nei bedziemy sie klocic na tym forum i w tym watku. Chce jedynie pomoc mojemu dziecku aby jej sie nie ulewalo za bardzo. POzdrawiam
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 10:05   #21
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Postu pauli nie skomentuję bo słów brak...

Blondyna165 kontrolowałaś już wagę małej po wyjściu ze szpitala? Przybiera prawidłowo?
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 13:35   #22
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Blondyna165, mój synek bardzo ulewał po każdym jedzeniu, był trochę na piersi ale głównie na butli, po każdym jedzenu było przebieranie, ciągle był dookoła obłożony pieluchami tetrowymi, zawsze musieliśmy mieć ze sobą kilka kompletów ubrań do przebrania, 10 pieluch tetrowych jak gdzieś wychodziliśmy. To ulewanie było po od razu po każdym posiłku, było silne, ale nie były to wymioty (lekarka mi wtedy powiedziała, że jak od razu po jedzeniu to ulewanie a jak po pewnym czasie chlustanie i już o zmienionym zapachu to wymioty), skończyło się dopiero jak synek zaczął siadać i zaczął głównie jeść kaszki, zupki, deserki. Ale przybierał na wadze prawidłowo.
Natomiast rzeczywiście tak jak dziewczyny pisały wcześniej to może być refluks, alergia. Nam lekarka powiedziała, że to częstu zdarza się u dzieci (coś tam się nie domyka przy żołądku i przechodzi jak dziecko zaczyna siadać) i że pewnie mu minie (nie skierowała nas na dodatkowe badania) no i minęło .
P.S. Imię bardzo ładne .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 13:53   #23
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Red face Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

OJOJOJ to sie nacierpirliscie. No moja mala tyje bo poliki to ma pultasne. Prubowalismy ja zwazyc, nie mam specjalnej wagi taki malej ale wazylismy sie z moim mezem razem z nia i sami bez niej. I niby okolo 800 gram przytyla zrez 3 tygodnie okolo. Wiec jest dobrze. Zreszta w poniedzialek mam Pediatre i zobaczymy. Piszesz o chlustaniu czyli to takie gwaltowne ulanie tak jakby pol zoladka odrazu poszlo, no Precylia kilka razy tak miala. Np wczoraj w dzien cala bylam obzygana pzrez nia a w nocy nic. No kazde dziecko cos ma nikt nie jest idealny. ALe trzeba zbadac isc do lekarza, bo roznie bywa.

P.S. no ja chcialam Wiktoria ale jak tatus sie uparl to neich ma. Wkoncu coreczka tatusia hehe
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 16:06   #24
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

To wyglądało jakby mu się odbijało i przy tym odbiciu ulewała mu się spora ilość mleka, ale nie męczyło go to, nie wysilał się przy tym, nie płakał, takie mimowolne ulanie .
W nocy też niestety ulewał, jak go brałam do karmienia piersią w nocy to kładłam go koło siebie na 2 plażowych ręcznikach a pod buźkę jeszcze pieluche tetrową, po jedzeniu jak ulał to zmieniałam tylko ręcznik i pieluchę a nie naszą pościel . Potem jak przestałam karmić persią to po jedzeniu trzymałam go do odbicia, jemu się odbijało, ulewało, ja go przebierałam i kładłam do łóżeczka spać .
Ale mi lekarka wtedy powiedziała, że jak dobrze przybiera na wdze to nie należy się martwić, u nas minęło ale rzeczywiście to mogą być inne przyczyny. Teraz się okazało, że jest alergikiem, cholerka wie, może to były pierwsze objawy ...
Oczywiście lepiej porozmawiaj o tym z lekarzem .

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2010-04-10 o 16:07
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 10:52   #25
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

No weisz co moja mala ma identyczne objawy dokaldnie jak bym czytala o swojej malej. No zobaczymy w poneidzielek co powie lekarz
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 12:26   #26
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Imię śliczne
a co do ulewania, tak jak ktoś tu już pisał - może być refluks, albo nie wykształcony dobrze taki uchyłek w żołądku (takie miejsce żołądka które otwiera się w jedną stronę - tylko do wewnatrz ) - może wypuszczać mleko z powotem do przełyku. Na pewno dziecku nic się nie stanie, bo ulewanie jest zaraz po zjedzeniu więc mleko jeszcze nie jest mocno zakwaszone przez kwasy żołądkowe. Pomaga nutrition i mozna go mieszać z mlekiem mamy ale wtedy szybko mozna się pozbyć mleka (bo zamiast pić z cycusia dziecko dostaje mleko z butelki i pokarm może zanikać). Mój najstarszy syn tak ulewał do 8 mca życia (potem juz ulewał wszystko - soki i zupy - śmialiśmy się że ma krawaty pomarańczowe) i lekarz stwierdził, że samo przejdzie i przeszło.
Pomaga:
1) odciągnięcie około pól szklanki mleka z piersi (jesli naprawdę bardzo obficie leci) - żeby dziecko się nie zachłystywało przy piciu
2) trzymanie dziecka na rękach przez jakiś czas po karmieniu - w pozycji półpionowej lub pionowej (trzymalismy nawet i pół godziny - bo położony zaraz ulewał)
3) włożenie pod materac łóżeczka zwinietego koca (ręcznika) - tak aby maluch leżał pod kątem (całe dziecko leży pod kątem - nie tylko głowa)
układanie dziecka na boku (w beciku lub rożku) - wtedy ulane mleko wycieka po prostu z kącika ust i spływa swobodnie
4) podawanie przed karmieniem (dopiero jak dziecko ma min.3tyg) 5-10 kropli Sab Simplexu (rozbija pęcherzyki gazu na drobne i dziecko gwałtownie nie "beka" tylko lekko mu się odbija) - zapobiega to też kolkom

niektóre dzieci tak mają niestety. ale z tego wyrastają.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:23   #27
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

dziekuje bardzo za wszystkie odpoweidzi. Mojemu dziecku przerywam picie klade na barku az jej sie odbije, no nei zawsze sie jej odbija. Po odbiciu wypluje mleko co wypila, nie wiem czy wszytko ale jaks czesc napewno. CZasami sie zdaza ze nic po odbiciu nie uleje az do nastepnego karmienia. A czasem bywa tez tak ze po przebudzeniu wyleci jej juz czeciowo pzrerobiony pokarm bo jest caly bialy taka biala kaszka, taki twarog. Roznie bywa raz tak raz tak. czasem chlusta odrazu i chyba wszytko wyleci, wtedy odrazu zasypia hcyba ja zmeczylo to tak bardzo ze odrazu spi.
podlozylam pod materac poduszke i caly jest przechylony, przerywam jedzeni zeby jej si eodbilo. No narazie poprawy nie ma. Oby samo przeszlo i nie miala tego rufluksu.
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 07:14   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Cytat:
Napisane przez blondyna165 Pokaż wiadomość
paula78 nie podoba mi sie Twoj ton
bylabym bardzo wdzieczna gdybys go zmienila w zalozonym przeze mnie watku. Jestem matka wiec chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego tez prubuje wszystkich porad. Obrazasz mnie zadajac glupie pytanie czy chce zrobic krzywde swojemu dziecku. Staram sie jak moge choc za duzo nie potrafie.
A co do imienia to moj najkochanszy maz wybral to piekne imie, nie meiszkamy w Polsce. I ja uwazam ze moja corka jest piekna i ma piekne imie. A jezeli sie Pani paula78 nie podoba to przykro mi bardzo.

Mam nadzieje ze nei bedziemy sie klocic na tym forum i w tym watku. Chce jedynie pomoc mojemu dziecku aby jej sie nie ulewalo za bardzo. POzdrawiam

Nie chciałam cię urazić tylko zastanawiam sie dlaczego nie bylas u lekarza ?chyba nie mieszkasz w buszu żeby ot tak bagatelizowac problem dziecka i miec nadzieje ze samo przejdzie.
dla mnie to nie pojete ,wiesz jak moze sie skonczyc odwodnienie u takiego malca ?
wiesz jak chlustanie wpływa na przybieranie na wadze na scianki żołądka ,przełyku ?


(to ,że nie mieszkasz w pl nie jest obowiazkowa wiedzą i nie musialam o tym wiedzieć.
Chociaz imie i tak mi sie nie podoba i mam do tego prawo,trudno.)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-04-12 o 07:15
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 08:17   #29
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

Może ci dziś lekarz poradzi coś konkretnego.

Ode mnie - po jedzeniu podawać dziecku trochę mleka AR w butelce. Ono gęstnieje w żołądku i tworzy taki korek na powierzchni. Dzięki temu to co dziecko wcześniej zjadło nie ulewa się. Albo chociaż nie tyle co wcześniej.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 13:45   #30
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Dot.: 3 tygodniowa dzidzia ciagle wymiotuje

A wiec bylam u lekarza. Mala jest calkowicie zdrowa, co do ulewaia mowi ze wszytko jest normalne. Przytyla sporo wiec nie ma sie co przejmowac ani troszeczke. Jezeli ulewania czy wymioty cokolwiek co wydobywa sie z buzi bedzie innegoi koloru niz biale, np czarne albo zielone wtedy tzreba sie martwic.
WIec ja jestem spokojna, wiem ile ptzytyla 850 g wiec jest dobrze, kupka dobra. Juz sie uspokoilam. Teraz moze na mnie ulewac zygac co je si epodoba hehe Dziekuje wszytkim za rady.
Materacyk jak jak podwyzylam tak zostanie, i przerwy w karmieniu tez bede kontynuowac. Dziekuje wszytkim

Paula78 odp bylam u lekarza, wizyte mialam juz zaplanowana prawie 2 tygodnie temu. nie wiem jak w polsce sie czeka na wizyty u lekarzy (zapomnialam jak to dziala w PL) ale tu bez REjestracji ani rusz i trzba czekac okolo tygodia , zreszta roznie to bywa.
PO drugie nie bagatelizuje problemy dziecka, gdyz moje dizecko jest zdrowe, jedyna rzecz jaka mnie niepokoila bylo ulewanie. choc kazda matka z ktora rozmawialam, takze te na forum, mowila ze to normalne u dzieci.
Nie mam pojecia skad wzielas problem odwodnienia u Precyli. Nic nie wspominalam o tym...... fakt ze tyje o czym wspominalam wczesniej eliminuje podejrzenie odwodnienia. Tak bynajmiej mi sie wydaje.

Dziekuje za te 2 komentarze choc nie byly mile. Jak polepszy Ci sie humor zapraszam ponownie Ania
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-29 08:35:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.