kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 12:00   #1
xSerceBijeDlax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Unhappy

kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy


Witam zakupiłam sobie kwas glikolowy 50 i 70% -po 10ml na Allegro.Oraz Algi Depigmentujące przebarwienia i blizny.Mam starszną twrz po wyciskaniu krost,duże czerwone i sine blizny na policzkach i brodzie,nie potrafie patrzeć się na siebie w lusterku. Może ktoś z was używał tych specyfików na takie same problemy jak ja mam?pomogło...i jak tego używać w domu zrobić jakiś tonik z tych kwasów?czy nakładać bez rozcieńczania?proszę o radę..
Pomóżcie i dziękuję z góry za wasze rady i odpowiedzi...:pros i:
xSerceBijeDlax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 16:32   #2
xSerceBijeDlax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Unhappy Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

HEEELP.Czy naprawde nikt tego nie używał....?
xSerceBijeDlax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 17:21   #3
misterybusiness
Raczkowanie
 
Avatar misterybusiness
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 280
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

Ja nie. Nie ufam jakoś produktom z allegro. Ponadto to są bardzo duże stężenia, więc bałabym się sama w coś takiego bawić. Radziłabym Ci raczej iść do dermatologa oraz skonsultować się z kosmetyczką, tylko w ten sposób można coś wskórać. No i do psychologa też można wpaść na wizytę, jeśli wyciskasz krostki ze stresu.

I nie stosuj kwasów na niedoleczone rany, bo będzie dramat.
__________________
"Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam"...
misterybusiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:01   #4
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

A jakie ma on ph? Podobno to mowi jak naprawde mocny jest kwas. Tak wgl to jak na poczatek to przesadzilas, 50-70%?? Jesli nigdy nie uzywalas kwasow lepiej zmniejsz stezenie do ok 20...I oczywiscie konieczny jest fotostabilny filtr min. SPF50! Mysle, ze na wizazu takie tematy byly juz poruszane, skorzystaj z wyszukiwarki po wiecej informacji.
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:31   #5
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

Ja też chciałam zamówić sobie kwasy, ale po dokładnym przeczytaniu całego opisu aukcji zrezygnowałam. Fakt u kosmetyczki za taki zabieg zapłacisz dużo drożej, ale przynajmniej będzie to dobrze zrobione.
W opisie aukcji, którą ja czytałam jest napisane m.in: uwaga kwasy o tak dużym stężeniu są dla osób, które przeszły już kurację kwasami o słabszym stężeniu, nie należy używać na skórę twarzy, kwasy o taim stężeniu są przeznaczone do usuwania np tatuaży, nie biorę odpowiedzialności za efekty po użyciy kwasu. Sprzedawca do trądziku i blizn na twarzy zaleca użyć kwasu 10%.
Na twoim miejscu poszłabym z tym do kosmetyczki i zapytała dokładnie jak tego używać, bo możesz zrobić sobie tylko krzywdę.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:33   #6
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

Nigdy się nie nakłada nierozcieńczonych z wodą kwasów, bo mogłabyś sobie krzywdę zrobić. Znajdź jakąś koleżankę kosmetyczkę, co mogłaby Ci pomóc w domowej kuracji kwasowej.

PS. Produkty z Allegro nigdy nie są pewne, a zwłaszcza kwasy nieznanej marki ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:10   #7
xSerceBijeDlax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

zamówiłam kwasy od tej osoby
http://allegro.pl/show_item.php?item=1436401585
i na początku myśle by zrobić sobie tonik taki jak tam jest napisane...
poprostu nie mam pieniędzy na zabiegi kosmetyczne., a mojej twarzy chyba już nic nie pogorszy,mozę znacie jakieś inne sposoby na pozbycie sie tych blizn,jakieś domowe albo tanie kremy?
xSerceBijeDlax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 17:58   #8
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

Rozumiem cię doskonale, sama już nie wiem jak doprowadzić swoją twarz do ładu, ale mimo to z kwasów zrezygnowałam. Ten tonik wydaje się wporządku, ale mimo wszystko radziłąbym skonsultować się z kosmetyczką, bo możesz się nieźle poparzyć i uwierzysz, że twoja twarz może wyglądać jeszcze gorzej. Tam też jest mowa o neutralizatorze do kwasów, też chyba powinnaś go dokupić, najlepiej zapytać osobę od której to kupiłaś. Noi pamiętaj żeby buźki nie wystawiać na promieniowanie słoneczne, solarium też odpada.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 14:13   #9
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

mam ten sam problem narazie uzywam Roc renewex bo mowila babeczka ze jest na male zmarszczki,przebarwienia i blizny wiec jego uzywa sie od 2 do 3 razy w tygodniu a w te dni co nie uzywam nakladam N0-Scar i zobaczymy co bedzie :/
kolezanka polecila mi jeszcze sudocrem jes swietny ma ma wiele wlasciwosci i jest takze na pryszcze a kolezance przepisano to jak miala zdarta twarz po upatku z motoru ale dopiero po 3 miesiacach wszystko jej zeszlo bez sladu...przepisal jej to lekarz kupisz takie cos w aptece bez recepty w Polsce niby drogi jest ja tutaj za 250 gr zaplacilam 8 euro wiec mi sie oplacalo jest bardzo wydajny a co do moich blizn mam takie jak ty to nie wiem bo kazda blizna powinna sie rozjasniac a moje calkiem innaczej robia przyciemniaja sie z rozowych na bordo-czerwone ale zobaczymy jak skoncze te moje specyfiki a i ja jeszcze chodze do dermatologa i mam skierowanie na badania :/ Pozdrawiam
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 20:06   #10
SylwUu$ka
Raczkowanie
 
Avatar SylwUu$ka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 75
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

A czy któraś z Was słyszała lub miała styczność z Revitol Spot Gel? Producent obiecuje, że z dnia na dzień blizny znikają, ale w internecie jest bardzo mało informacji o tym żelu.
SylwUu$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 20:56   #11
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

Cytat:
Napisane przez SylwUu$ka Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was słyszała lub miała styczność z Revitol Spot Gel? Producent obiecuje, że z dnia na dzień blizny znikają, ale w internecie jest bardzo mało informacji o tym żelu.

A nie lepiej byłoby się udać do porządnego dermatologa, nawet prywatnego niżeli wydawać pieniądze na coś, co może wcale nie być takie rewelacyjne w działaniu?


PS. Jeśli narzekasz na trądzik, to zastanów się nad swoim życiem - dietą, trybem dnia!
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 01:47   #12
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

A ja używałam kwasu glikolowego o stężeniu 30% z mazideł i bardzo to sobie chwalę. Buzia wówczas mi się poprawiła, nie była tak czerwona, a nowe pryszcze rzadziej się pojawiały.
Myślę, że warto zmniejszyć stężenie tego kwasu albo zajrzyj na stronę mazidla.com i tam znajdziesz przepisy na różne kosmetyki z kwasami. Ja ostatnio dodałam glikolu do swojego kremu na noc. Bardzo fajnie działa.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 14:35   #13
SylwUu$ka
Raczkowanie
 
Avatar SylwUu$ka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 75
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
A nie lepiej byłoby się udać do porządnego dermatologa, nawet prywatnego niżeli wydawać pieniądze na coś, co może wcale nie być takie rewelacyjne w działaniu?


PS. Jeśli narzekasz na trądzik, to zastanów się nad swoim życiem - dietą, trybem dnia!
Nie prosiłam o porady dotyczące tego, co mam robić. Jeśli nie orientujesz się w pytaniu, które postawiłam to daruj sobie rady.
SylwUu$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 16:15   #14
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: kwas glikolowy 50% i 70% na Blizny Pomocy

Jesteś bardzo nieodpowiedzialna, jeśli sama na twarz chcesz nakładać kwas o tak wysokim stężeniu za tak małe pieniądze. Trzeba zacząć od tego, ze kwas 50-60% nakłada się w obecności lekarza. Kosmetyczki mogą nakładać do 35% stężenia kwasu w salonach. Czy jesteś przygotowana z kosmetykami przed i po nałożeniu kwasu na cerę. Nie wystarczy sam kwas, potrzebny jest lotion, tonik przed i co najważniejsze neutralizator po całym zabiegu. Czy wiesz ile wykonasz takich''zabiegów'' ? W jakim odstępie czasowym i ile czasu będziesz trzymała go na buzi?
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.