Pas poporodowy - jaki wybrać, kiedy mogę zacząć używać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-05, 13:51   #1
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi

Pas poporodowy - jaki wybrać, kiedy mogę zacząć używać?


Po przeszukaniu calego wizazowego forum, znalazlam zaledwie 2 posty na ten temat. Czy zadna mamusia nie uzywala po porodzie pasa poporodowego? Zastanawiam sie nad tym zakupem- mamusie pomozcie!
A jezeli nie, to jakie macie metody, zeby brzuszek po porodzie tak nie zwisał?

Dzieki
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 14:15   #2
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Witam,
ja nosiłam pas, później majtki ściągające, ale to mi bardzo mało dało, pozostał mi zwisający brzuch. Teraz staram się ćwiczyć, to troszkę pomaga
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 15:52   #3
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

dzieki za odp joannap ;*

czy ktoras mamusia jeszcze jest chetna odpowiedziec?
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:04   #4
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

ja jestem chetna a jakze aczkolwiek wiele Ci nie pomogę- przez całą ciążę męczyłam małża, żeby mi zakupil takiż pas bo " na pewno będę miała zwisajacy brzuch a tego nie zdzierże" no i po porodzie okazało się, że brzuszek pozostal niewelki, a karmienie piersią jeszcze przyspieszyło obkurczanie macicy i trzy tygodnie, może miesiąc i bo brzuszku nie było śladu,
w Twoim przypadku też rtak może być więc nie martw się na zapas,
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:04   #5
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Ja jestem w młodej ciąży, w związku z czym byłam ostatnio zmuszona podziwiać w zbliżeniach idealnie płaski (i wiekowy - 76 lat - bleee) brzuch mojej kierowniczki, i rozważać - geny to, czy pas poporodowy, i ciążowy zresztą też, szyty na miarę u gorseciarki.
Myślę, że to jednak były geny, "dobrze wyszkolona służba" oraz dbanie w życiu głównie o siebie .

A tak na zdrowy rozum, to czy pas podtrzymujący nie rozleniwia mięśni? Wydaje mi się że podstawa to pilnowanie sylwetki, wciągnięty brzuch, proste plecy i broda do góry
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:08   #6
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

hej JUPI witam na innym wątku. Rozmawiałam na temat pasa ze znajomymi rehabilitantami i z szczerze mówiąc po porodzie naturalnym odradzili mi go. Jest to sztuczne- bierne przytrzymanie mięśni które w żaden sposób nie pracują, wręcz rozleniwiają się. Lepsze efekty dają ćwiczenia na początku zwykłe wciąganie brzucha, najpierw w pozycji leżącej potem wraz z wzrastającą formą podczas normalnych czynności. A jeżeli forma pozwoli to po prostu należy ćwiczyć. Po pierwszym porodzie u mnie to się sprawdziło po 4 miesiącach miałam brzuch taki jak przed ciążą. Oczywiście jeżeli zależy nam na krótkotrwałej poprawie sylwetki do jakiejś super kiecki (np impreza) to na pewno pas nam pomoże, ale nie liczyłabym na to że pas poprawi nam na stałe wygląd brzucha. Niestety wszystko co trwałe wymaga pracy
Trochę inaczej jest w po cesarce koleżanki mi mówiły że pas używany w krótkim czasie po zabiegu poprawia komfort w życiu codziennym. Podobno po operacji w trakcie poruszanie się ma się uczucie rozchodzenia rany, i pas sprawia że ma się uczucie że wszystko trzyma się kupy. Ale i w tym przypadku nie liczyłabym na wzmocnienie mięśni czyli w rezultacie na poprawienie wyglądu brzuszka.
Niestety brzuch mogą wzmocnić tylko ćwiczenia czynne a wszystkie pasy gorsety rozlewają mięśnie poprawiają naszą sylwetkę ale tylko w okresie noszenia.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:09   #7
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Cytat:
Napisane przez watka
A tak na zdrowy rozum, to czy pas podtrzymujący nie rozleniwia mięśni? Wydaje mi się że podstawa to pilnowanie sylwetki, wciągnięty brzuch, proste plecy i broda do góry
trafilaś w sedno ja myślę, że jesli ktoś dba o siebie przed ciążą i w ciąży to potem szybko wroci do formy. geny też robią swoje
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 16:16   #8
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Boz ma świetną myśl - można kupić pas i nosić dla lepszego własnego samopoczucia - na jakieś wyjścia "do ludzi", które wiadomo że w tym okresie są krótkie - zwłaszcza pod ciuszki uwidaczniające brzuszek, jeśli to jest lato. Nie zaszkodzi, a dla kobitki to bywa duża ulga - przynajmniej jeden problem z gowy
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:44   #9
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Acha podobno na stan brzucha po porodzie ma również wpływ kondycja mięsni przed porodem. Dlatego zwykle młode dziewczyny po pierwszym dziecku szybciej wracają do formy niż starsze wieloródki. Po prostu ich mięśnie brzucha z natury są lepiej wyćwiczone.
Ja z racji że to moja druga ciąża i że mam już 30 lat, pół roku przed planowaną ciążą bardzo intensywnie ćwiczyłam szczególnie mięśnie brzucha, pupę i uda (bo w tych dwóch ostatnich mam tendencje do tycia). Ale o tym czy te przygotowania były skuteczne dowiem się po 19.06.06 czyli po porodzie.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 17:29   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Nie wiem czy taki pas ma wpływ na stan brzucha po porodzie.Ja mam płaski brzuch,a pasa nie nosiłam i nie ćwiczyłam.To chyba też kwestia genów - moja mama jest po 4 porodach i nic jej nie zwisa
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 18:49   #11
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

o, nie spodziewalam sie tylu odpowiedzi, dziekuje mamusie

kurcze, lepiej, zeby "to" nie bylo tak do konca w genach, bo moja mamuska przed ciaza byla o wiele szuplejsza niz ja i nie wrocila juz do tej wagi...
no nic, to czeka mnie praca nad soba
Boz- witaj i dzieki za odp
no to w takim razie licze na moje mlode miesnie
a stosowalyscie jakies kremy ujedrniajace? dobre opinie ma mustela ale czy warto tyle placic??

buziakuje
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 21:30   #12
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Ja Musteli nie używałam.Stosowałam krem chyba Tanita(dawno to było).Małe rozstępy(kilka na brzuchu) pojawiły się w ostatnim miesiącu.Ale powstawanie rozstępów ,to chyba też kwestia genów.Jak już pisałam,moja mama przeszła 4 ciąże - rozstępów nie ma,a nie smarowała się niczym
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 22:22   #13
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Ja miałam cesarkę i po porodzie nosiłam pas. Tak mi zaleciły położne, a ginekolog jak się o tym dowiedział, to śmiał się. Trochę ten pas pomógł mi. Po porodzie ćwiczyłam, dużo karmiłam piersią i figurę miałam lepszą niż przed ciążą.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 03:04   #14
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Nie uzywalam pasa, ale przez jakis czas zakladalam takie obcisle majtki, ktore zaklada sie np pod sukienke aby szczuplo wygladac; niski koszt zakupu w porownaniu do pasa. Mysle, za warto cos nosic, ale trzeba potem tez pocwiczyc
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 09:05   #15
jastin83
Zakorzenienie
 
Avatar jastin83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 774
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Witam!
A ja używałam pasa,nie nosiłam go przez cały czas ale sporadycznie,głownie na wyjścia,nie wiem czy pomógł mi zniwelować brzuszek ale napewno pewniej sie czułam wychodząc w dopasowanych dżinsach,nic przynajmniej sie nie było widać i estetycznie to wyglądało bo żadne wałki mi nie wystawały.
Ja swój pas kupiłam na allegro wyniósł mnie jeśli dobrze pamiętam 59zł,mimo ze jest juz ponad 4 miesiące po porodzie i że brzuszek wrócił juz prawie do stanu przed ciążą(oczywiście oprócz przekletych rozstępów)to ja jeszcze czasami nakładam ale głownie ze względów estetycznych
Pozdrawiam!
__________________
Moje kochane niunie
Wiktoria & Weronika!!!






jastin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 13:28   #16
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

od czasu do czasu można, żeby dobrze sie czuć na jakieś wyjscie, ale do ciągłego noszenia nie. tak mi tłumaczyły położne w szkole rodzenia - to nie tylko nic nie daje, bo nie wzmacnia mięśni brzucha ani skóry a wręcz przeciwnie. poza tym noszenie pasa jest niebezpieczne w okresie połogu, bo ucisk na brzuch utrudnia wydalanie odchodów i może to sie źle skończyć.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 17:22   #17
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

dziekuje bardzo za kazda odpowiedz
zgodnie z Waszymi radami, zakupie sobie takie "majtasy" naciagane na brzuch i bede nosic pod ciuchami- problem w tym, ze mam rodzic lada dzien i na lato nie chce wiodocznego zwisajacego brzuszka...
jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszystkie Mamy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 22:49   #18
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Ja kupilam sobie takie "spodenki" ktore zaczynaly sie tuz pod biustem a konczyly troche przed kolanem.Nie nosilam tego przez caly czas , ale fakt ze ladnie sciaga, chociaz zakladanie tego to meczarnia bo strasznie ocisly.Brzuch mi w miare szybko zszedl jeszcze troche mi skory zostao i nie moge na to patrzec bo przedtem mialam plaski ladny brzuszek ale i tak ciesze ze w miare szybko doszlam do siebie i praktycznie 2 miesiace po porodzie miescilam sie w swoje ciuchy, ale czaka mnie jeszcze troche pracy.Kupuje sobie rowerek stacjonarny i mam nadzieje ze jakos to bedzie.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 09:03   #19
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Cytat:
Napisane przez pkawecka
od czasu do czasu można, żeby dobrze sie czuć na jakieś wyjscie, ale do ciągłego noszenia nie. tak mi tłumaczyły położne w szkole rodzenia .
identycznie u mnie kupilam na allegro takie spodenko-majtki, nosilam je troche, ale poza poprawa samopoczucia, nic wiecej nie zauwazylam. NO niestety chyba tylko cwiczenia (duzo szybkich spacerow z wozkiem) pomagaja.
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 10:52   #20
tekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 74
GG do tekla
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Czytam czytam wiec i j postanowilam sie wypowiedziec zawsze mialam ladny brzuch, przed ciaza i po, dosc regularnie go cwiczylam wiec po porodzie szybciutko bo az w dwa tyg wrocil do normy. No ale nosilam majtki bardzo sciagajace, co prawda wiedzialam ze na miesnie nie pomoze ale skora mi sie nie rozleniwiala , nie byla zwisajaca tylko szybciutko sie obkurczyla. Jesli drugi raz bede w ciazy to po niej tez na pewno bede je nosic.
__________________
Smak słodkich Jagód........
tekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 13:49   #21
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Cytat:
Napisane przez Boz
Trochę inaczej jest w po cesarce koleżanki mi mówiły że pas używany w krótkim czasie po zabiegu poprawia komfort w życiu codziennym. Podobno po operacji w trakcie poruszanie się ma się uczucie rozchodzenia rany, i pas sprawia że ma się uczucie że wszystko trzyma się kupy. Ale i w tym przypadku nie liczyłabym na wzmocnienie mięśni czyli w rezultacie na poprawienie wyglądu brzuszka.
Przykro mi ale nie mogę się zgodzić z powyższym stwierdzeniem Owszem, po cesarce jest uczucie rozchodzenia się rany, ale jakieś majtaski ściskające czy pas są wręcz zakazane. Aby rana szybko się goiła najważniejsze jest jej wietrzenie. A wiadomo, że bielizna ściskająca nie jest wykonana z bawełny tylko z jakiegoś innego materiału. Niewiem jakiego ale teraz mam takie majtasy na sobie Od mojej cesarki minęło ponad dwa miesiące i niestety brzuszek zwisa Ale ja się tym nie martwię - ginka mówiła, że całkowity powrót do dawnej figury i sprawności może trwać nawet 6 miesięcy.
Pozdrawiam
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 11:05   #22
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Myślę, ze wygląd brzuszka po porodzie zależy od tego jak same o siebie dbamy. Bo czy geny? Na pewno troche też, choć moja mama ma rozstępy, nie wrocila do swojej wagi sprzed ciaży, a ja nie mam ani rozstępow, ani celulitu, ważę mniej niż przed ciążą (choć w ciąży przytylam 17 kg), a brzuszek wylazi tylko jak sobie niezgrabnie usiądę
I wlaściwie nie karmilam piersią (bo tylko 3 tygodnie i to dokarmiając butelką), ale za to od samego początku wzięlam sie za robotę No i spacerki codziennie też robią swoje. Staralam się nie korzystać z pomocy mamy czy teściowej, zasuwalam sama i choć często kladlam się spac poprostu wykończona to bylo to slodkie zmeczenie. Myśle, ze w moim przypadku ekspresowy spadek i powrot do dawnej (ukochanej ) figury to zasluga tego wlaśnie.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 12:14   #23
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Talking Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Cytat:
Napisane przez ch_aga
Przykro mi ale nie mogę się zgodzić z powyższym stwierdzeniem Owszem, po cesarce jest uczucie rozchodzenia się rany, ale jakieś majtaski ściskające czy pas są wręcz zakazane. Aby rana szybko się goiła najważniejsze jest jej wietrzenie. A wiadomo, że bielizna ściskająca nie jest wykonana z bawełny tylko z jakiegoś innego materiału. Niewiem jakiego ale teraz mam takie majtasy na sobie Od mojej cesarki minęło ponad dwa miesiące i niestety brzuszek zwisa Ale ja się tym nie martwię - ginka mówiła, że całkowity powrót do dawnej figury i sprawności może trwać nawet 6 miesięcy.
Pozdrawiam

No to bardzo dobrze odszedł ostatni powód dla którego chciałam kupić ten pas. Niestety nie ma cudów trzeba ćwiczyć i ćwiczyć, ja wróciłam po poprzednim porodzie do swojej sylwetki po 3-4 miesiącach. Ale wtedy to był poród naturalny a teraz cesarka no i jestem starsza. Ale z drugiej strony przed tą ciążą miałam lepiej wyćwiczone mięśnie brzucha.
No nic będę miała okazję niedługo sprawdzić.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 10:43   #24
baby24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15
Dot.: Pas poporodowy- zadna nie uzywala???

Cytat:
Napisane przez WioletaM
Ja miałam cesarkę i po porodzie nosiłam pas. Tak mi zaleciły położne, a ginekolog jak się o tym dowiedział, to śmiał się. Trochę ten pas pomógł mi. Po porodzie ćwiczyłam, dużo karmiłam piersią i figurę miałam lepszą niż przed ciążą.
Mam takie pytanko, jak szybko po cesrce można zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha, słyszałam różne zdania na ten temat i jestem w kropce. 4 miesiące temu miałam cesrakę i chciałabym zacząć ćwiczyć, ale nie wiem czy jest to wskazane. Od jednego z lekrzy usłyszałam że można zacząć po 6 miesiącach ale wiem że dziewczyny nie czekają tak długo. Jak szybko Wy zaczęłyście ćwiczenia (mam na myśli dość forsujące treningi) Z góry dziękuję za odpowiedź.
baby24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 14:22   #25
Laura1108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 14
Exclamation Pas poporodowy - proszę o radę ..

Czy macie jakieś sprawdzone pasy poporodowe ? Czy któraś z Was używała czegoś takiego ? Jakie są efekty ? Na ćwiczenia nie mam za wiele czasu i chęci jak mam chwilę wolnego to wolę książkę poczytać
Laura1108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 19:28   #26
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Pas poporodowy - proszę o radę ..

Używałam, efektów zero. Generalnie pieniądze wyrzucone w błoto.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:56   #27
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Pas poporodowy - proszę o radę ..

mi bardzo pomógł nosiłam 1,5 mies. po porodzie. najpierw kupiłam M, później S i jeszcze zwężałam. zaczęłam nosić tydzień po cesarce. dzięki niemu przez 1szy tydzień wciągnął się aż o 10 cm. miałam 68 w talii, dziś po 6 mies mam 61 jak najbardziej polecam ten pas miałam firmy teresa.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 16:31   #28
Laura1108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 14
Dot.: Pas poporodowy - proszę o radę ..

Dziękuję za odpowiedzi JA zamówiłam już pas w rozmiarze M zobaczymy czy coś pomoże chociaż zdecydowanie za długo czekałam jednak szybko wróciłam do swojej poprzedniej sylwetki . Tylko brzuch mi został ;(
Laura1108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:04   #29
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Pas poporodowy - proszę o radę ..

jeśli minęło więcej niż 2 m-ce od porodu, to nie wiem czy jeszcze pomoże im szybciej, tym większe szanse.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 10:11   #30
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Pas poporodowy - proszę o radę ..

to pieniadze wyrzucone w bloto...
zero efektow!
brzuch sie i tak wchlonie! nie potrzebuje do tego zadnego pasa...
wystarczy ze bedziesz karmic piersia
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-29 21:33:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.