tabletki novinette s ciąza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-20, 21:59   #1
paula219
Raczkowanie
 
Avatar paula219
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 77
GG do paula219

tabletki novinette s ciąza


mam kolezankę która bierze novinette.....zaszła w ciąze niby biorąc te tabletki regularnie....dzidzius słodki,zdrowy.lekarze stwierdzili ze jest tym 0,001% przypadkiem ciązy przy braniu tabletek.po okresie połogowym zaczęła brac tabletki na nowo,minęło pół roku....aż tu nagle brak okresu.....hihi i następna ciązanie wiem co o tym mysleć,bo ja tez biore te tabletki i nie chciała bym miec takiego "zonka"jak ona.czy to w ogóle mozliwe ze przy braniu tabletek mozna zajsc w ciąze????przy regularnym braniu i przestrzeganiu zasad zabezpieczenia w wypadku wymiotów i biegunki.kurcze az mi sie w to nie chce wierzyc ze 30 zł wydawane co miesąc,brane z nadzieją nie zajscia w ciąze jednak w nią zajść
paula219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 08:53   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki novinette s ciąza

no sorrki ale jakos mi sie wierzyc nie chc eze laska miala takiego pecha.
orzy regularnym zazywaniu ,dodatkowym zabezpieczeniu przy braniu np.antybiotyków,biegunek, wymiotów itp to szanse sa małe.

moz epo prostu zapominala o pigulkach a teraz ma pretensje do pigulek.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 10:48   #3
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: tabletki novinette s ciąza

Ja brałam novynette 4 lata i jakoś nie zaszłam w niepoządaną ciążę. w miedzy czasie nie raz przyjmowałam antybiotyki, mialam 2 zabiegi operacyjne co powinno osłabic dzialanie tabletek. Dopiero po pol roku od odstawienia dowiedzialam sie ze zostane mama.
historia Twojej kolezanki wydaje mi sie troche naciągnieta bo rozumien zeby zdazylo sie to raz ale zeby dwa razy
może chciała poprostu zasiać w Tobie niepokoj
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 10:57   #4
Neni1984
Zakorzenienie
 
Avatar Neni1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 698
Dot.: tabletki novinette s ciąza

A ja mam pytanie z innej beczki Ile czasu trzeba żeby tabletka się wchłonęła?? Też biorę Novinette ale niestety w poniedziałek jakiś wirus żołądkowy mnie dopadł i pare godzin spędziłam w toalecie I w związku z tym mam pytanie: czy jeśli tabletkę wzięłam 4 godziny przed zatruciem to muszę dodatkowo się zabezpieczać? To była dopiero 2-ga tabletka z opakowania, więc jeśli obecnie działanie antykoncepcyjnie spadło to czy będzie ono pełne dopiero od następnego opakowania? Wiem, że powinnam zadzwonić do mojej ginekolog ale jakos się zebrać nie mogę Z góry dziękuje za odpowiedzi
Neni1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 11:02   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki novinette s ciąza

wchłonięcie trwa 3-4 godziny wiec nie powinnno to osłabic działania .
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 21:46   #6
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki novinette s ciąza

A wiesz ze to jest nielegalne?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 21:50   #7
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: tabletki novinette s ciąza

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
A wiesz ze to jest nielegalne?
eee tam

Ja moje nietrafione cerazettki prawniczce sprzedałam i wysłałam.
Poznałam netowo, a widziałam na żywo w TV.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 19:43   #8
Tarjei
Przyczajenie
 
Avatar Tarjei
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: tabletki novinette s ciąza

Hej, mam pytanie,byłam niedawno u ginekologa,po raz pierwszy i przepisał mi tabletki Novinette,wstyd się przyznać,ale byłam tak zdenerwowana,że zapomniałam jak dokładnie powinnam je brać, czy ma ulotce jest wszystko napisane? I jaka jest cena tabletek?
Tarjei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 20:10   #9
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: tabletki novinette s ciąza

Cytat:
Napisane przez Tarjei Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie,byłam niedawno u ginekologa,po raz pierwszy i przepisał mi tabletki Novinette,wstyd się przyznać,ale byłam tak zdenerwowana,że zapomniałam jak dokładnie powinnam je brać, czy ma ulotce jest wszystko napisane? I jaka jest cena tabletek?
W ulotce jest wszystko dokładnie napisane, a o cenę dowiesz się jak pójdziesz do apteki.

Mogę napisać jedynie, że cena waha się od 22 do 27 złotych.
Co do brania pigułek, żeby być zabezpieczoną od razu musisz wziąć pierwszą pigułkę pierwszego dnia miesiączki. Potem bierzesz po jednej pigułce każdego dnia (o tej samej porze) wybierzesz ich 21 i robisz 7 dniową przerwę, w której ma wystąpić krwawienie (może się pojawić nawet 7 czyli ostatniego dnia przerwy, więc nie panikuj jak nie dostaniesz go w 4 ).

Potem 8 dnia rozpoczynasz kolejne opakowanie.

Aha i w trakcie 7 dniowej przerwy zabezpieczenie również działa, ale pod warunkiem, że rozpoczniesz po przerwie kolejne opakowanie.

To tak z grubsza, reszta jest w ulotce, przeczytasz jak kupisz.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 20:15   #10
hexa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: tabletki novinette s ciąza

Biore Novynette od pół roku. Zawsze regularnie, jeśli już był poślizg to góra do trzech godzin, żadnych biegunek, wymiotów, antybiotyków. Nigdy nie pominełam tabletki.

I właśnie... od ponad tygodnia cokolwiek bym nie zjadła mam tak paskudne mdłości i zgage, że wole nic nie zjeść bo czuje się fatalnie. Przy tym z brzucha mi sie robi balon. I pierwsza myśl: ciąża. Logicznie myśląc to nie powinno byc możliwe, ale te psychika robi swoje...

Po święcie lece po test ciążowy, mimo wszytsko dla pewności go zrobie, ale boje się okropnie
hexa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.