Specjalista ds. kar i płac - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-08, 21:34   #1
dariaaa88
Zadomowienie
 
Avatar dariaaa88
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 045

kadry i płace


Chciałabym zrobić kurs kadrowo- płacowy tylko.. nie mam pojęcia, która firma jest dobra... Możecie coś polecić?
Zastanawiałam się nad GoWork, ale znalazłam dużo negatywnych komentarzy na ich temat.. Myślałam też o kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, był ktoś może na tym?
A tak w ogóle, myślicie, że taki kurs da mi szansę na znalezienie lepszej pracy?
Obecnie pracuję jako sekretarka w biurze, skończyłam beznadziejne studia (socjologię).. No.. i nie bardzo wiem, co zrobić dalej...
dariaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 11:30   #2
pykpyk87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: kadry i płace

hej,ja ukonczylam szkolenie kadrowo-płacowe z Urzędu Pracy..jest ono darmowe ,i nawet dostajesz stypendium za uczestnictwo,,,proponuje zapisac sie na takowy kurs ,tylko hmm musisz byc zarejestrowana w PUPie,,,
pykpyk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 12:43   #3
dariaaa88
Zadomowienie
 
Avatar dariaaa88
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 045
Dot.: kadry i płace

Niestety kursy z PUP odpadają, bo mam stałą pracę...
dariaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 21:49   #4
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: kadry i płace

Niestety, z pracą teraz jest w tym fachu baaaaaardzo trudno...
Teraz nie ważne są studia, ani kursy, a praktyka w tym konkretnym zawodzie, a i to co najmniej 2 letnia

Sam kurs zwiększy Twoje szanse, ale niestety minimalnie. Jednak jakby jakimś cudem udało ci się dostać pracę w kadrach, to po kursie będziesz mogła spokojnie się nimi zająć, a samej to właściwie się tego nie nauczysz. Nie jest to bardzo trudne (ja się szybko nauczyłam) ale gdyby mi ktoś nie pokazał co się skąd bierze, to w życiu bym na to nie wpadła...

Obecnie nie mam kursu, na kadrach się znam, wiem gdzie zajrzeć w razie czego, ale pracy jak nie było tak nie ma... Konkurencja niestety jest duuuużo silniejsza ode mnie i mi akurat kurs kadrowca raczej nic nie da...
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 07:29   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: kadry i płace

Cytat:
Napisane przez dariaaa88 Pokaż wiadomość
Niestety kursy z PUP odpadają, bo mam stałą pracę...
więc może coś z unii dla pracujących?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 09:28   #6
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: kadry i płace

Z tym też ciężko. Jak tylko się pojawiają jakieś dofinansowane kursy dla kadrowców, to wymogi są czasem nie do przeskoczenia, np. 45 + lub wykształcenie max. średnie...
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 23:16   #7
elincia
Przyczajenie
 
Avatar elincia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: kadry i płace

witajcie
tez prosze o odpowiedź na to pytanie. zastanawiam sie nad takim kursem bo chcialabym zmienic prace. chce isc do stowarzyszenia kseigowych w polsce ale boje sie ze wydam pieniadze a pracy nie bedzie dla mnie. zdaje sobie sprawe ze nikt mi nie da 100% pewnosci ale moze ktos ma doswiadczenie w tej dziedzinie, moze zatrudnia ludzi i odpowie czy przyjall by kogos po samym kursie? wiem ze doswiadczenie jest wazne, ale jak je zdobyc??
elincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 12:49   #8
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: kadry i płace

Żeby móc pracować w kadrach to najlepiej ukończyć studia w temacie chociażby podyplomówkę (np. zarządzanie zasobami ludzkimi). Po drugie doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Najłatwiej (teoretycznie) zacząć od stażu. Jeśli dobrze się trafi to można naprawdę sporo się nauczyć.

A co do samych kursów to jedynie taki miły dodatek to powyższego. Najważniejsze jest nastawienie na naukę programów komputerowych, czyli część praktyczną, bo teoria sama w sobie trudna nie jest. Kursy takie czasem organizują PUPy (dla pracujących tez). Polecam też stronę ,,iwestycjawkadry" - są tam kursy dla pracujących i bezrobotnych. Kursy takie organizowane są czasem przy szkołach policealnych, można się też udać do najbliższego stowarzyszenia rozwoju przedsiębiorczości lub czegoś podobnego i zapytać.

I można jeszcze zajrzeć na stronę PARP.
__________________


Edytowane przez Prisha
Czas edycji: 2011-01-12 o 12:52
Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 13:08   #9
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: kadry i płace

Szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałam o kursach organizowanych przez PUP dla pracujących. Orientujesz się może na jakiej zasadzie można dostać czy zgłosić się na taki kurs? Jeżeli chodzi o woj. mazowieckie to nie spotkałam się jeszcze z kursem kadry-płace finansowanym z UE dla osób pracujących, które maja np. wyższe wykształcenie i mniej niż 45 lat... Z reguły sa dla bezrobotnych, z co najwyżej średnim wykształceniem i w wieku + 45.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:51   #10
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: kadry i płace

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałam o kursach organizowanych przez PUP dla pracujących. Orientujesz się może na jakiej zasadzie można dostać czy zgłosić się na taki kurs? Jeżeli chodzi o woj. mazowieckie to nie spotkałam się jeszcze z kursem kadry-płace finansowanym z UE dla osób pracujących, które maja np. wyższe wykształcenie i mniej niż 45 lat... Z reguły sa dla bezrobotnych, z co najwyżej średnim wykształceniem i w wieku + 45.
W moim PUPie były kursy językowe dla pracowników administracji publicznej. Zaś dla pracowników MŚP są regularnie realizowane programy unijne w ramach których są m.in. rożne szkolenia. W temacie tychże szkoleń nie orientuję się za bardzo gdyż mnie interesowały przeważnie te dla bezrobotnych, ale wiem, że były dla pracujących też językowe, prawo jazdy (kat. B, C, D i jeszcze jakaś), kursy na uzyskanie uprawnień związane z konkretną branżą (u mnie była budowlana i energetyczna)...
Musisz się dowiadywać w PUPie czy będą programy dla pracujących, także pracodawca może zgłosić zapotrzebowanie na zorganizowanie szkolenia dla jego pracowników.
Jeżeli chodzi konkretnie o kadry płace to już wyżej pisałam polecam stronę inwestycja w kadry tam są kursy z UE dla pracujących, kadry i płace też się pojawiają, aktualnie nie wiem jakie są, trzeba by zobaczyć. No i wszelkie organizacje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w danym regionie też mają kursy z UE dla pracujących. No i Akademia PARP miała kiedyś coś z kadrami. Teraz widziałam, że jest chyba prawo pracy - trzeba by zajrzeć .

Szukać szukać szukać Dziewuszki!
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 19:11   #11
dariaaa88
Zadomowienie
 
Avatar dariaaa88
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 045
Dot.: kadry i płace

W moim PUP-ie jeszcze nie udało mi się trafić na szkolenie, w którym mogłabym wziąć udział, tak jak pisała anetka_m +45lat i wykształcenie max średnie, a i najlepiej bezrobotny.
Nie uważam, żeby studia: zarządzanie zasobami ludzkimi dawały szanse zatrudnienia w kadrach- mam taką specjalizację i uważam, że nic nie wiem o kadrach, dlatego szukam kursu, może połączenie studiów i kursu da mi większe możliwości?
Myślałam też o studiach podyplomowych, aby rozszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, jednakże jakoś nie trafiłam na żadną sensowną ofertę- jeśli już coś jest to od października, nie ma naboru w styczniu a niby Poznań to duże miasto ;/
dariaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 13:00   #12
Jelonek_Bambi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: kadry i płace

Polecam ☠☠☠☠☠☠☠☠ Bylam na jednym z ich kursów, niby komputerowy wiec teoretycznie inna dziedzina ale bylam naprawde zadowolona jak i cala grupa. Mysle ze reszta kursow jest prowadzona rownie profesjonalnie
Jelonek_Bambi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 09:30   #13
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: kadry i płace

Cytat:
Napisane przez dariaaa88 Pokaż wiadomość
Chciałabym zrobić kurs kadrowo- płacowy tylko.. nie mam pojęcia, która firma jest dobra... Możecie coś polecić?
Zastanawiałam się nad GoWork, ale znalazłam dużo negatywnych komentarzy na ich temat.. Myślałam też o kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, był ktoś może na tym?
A tak w ogóle, myślicie, że taki kurs da mi szansę na znalezienie lepszej pracy?
Obecnie pracuję jako sekretarka w biurze, skończyłam beznadziejne studia (socjologię).. No.. i nie bardzo wiem, co zrobić dalej...
Ja się załapałam do takiego projektu EFS o podnoszeniu kwalifikacji dla osób zagrożonych utratą pracy. Sam kurs robiłam w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. To było ładnych klika lat temu, przez które z kadrami i płacami nie miałam nic wspólnego,bo pracowałam w zupełnie innym sektorze. Dopiero w obecnej pracy (zajmuję się częściowo sprawami kadrowo-płacowymi) przydały mi się wiadomości nabyte na kursie. Ale myślę o tym, żeby go odnowić, bo przepisy dotyczące np. Kodeksu Pracy cały czas się zmieniają.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:44   #14
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: kadry i płace

A ja z kolei proponowałabym zastanowić się czy akurat ta branża się opłaca.

W listopadzie odchodziłam ze stanowiska młodszego specjalisty ds. kadr i płac w biurze rachunkowym, mając w sumie 4-ro letnie doświadczenie, specjalistyczne kursy i skończone studia zarządzania zasobami ludzkimi. Pierwszą pracę bez doświadczenia dostałam fuksem ale też zarabiałam marne grosze.
W ostatnim miejscu pracy przez dwa lata pracowałam bez ani jednej podwyżki, kasa była może nie najniższa ale jak na mój stopień zaangażowania, poziom stresu i koszty utrzymania w Warszawie - nie do zaakceptowania. Przez pół roku szukałam innej pracy, kilka koleżanek również, zmienić pracę udało się tylko jednej. Ja w końcu zrezygnowałam z dalszych poszukiwań i otwieram swoją firmę.
Wiem natomiast jak kwestia wygląda od strony pracodawcy - na moim stanowisku pracuje obecnie trzecia już osoba, która chętnie została przyjęta ponieważ nie miała za dużego doświadczenia oraz wymagań finansowych. Okazało się jednak, że pracodawca wolałby kogoś bardziej doświadczonego więc ona, nie spełniając określonych wymagań, jest do odstrzału.

Konkluzja jest taka, że o pracę bez dużego doświadczenia może i nie jest trudno ale nie można spodziewać się z tego porządnych pieniędzy ani stabilności zatrudnienia. Natomiast jeśli masz doświadczenie i chcesz zarabiać przyzwoicie - konkurencja jest przeogromna. Mnie zraziło to do tego stopnia, że jak wspomniałam wcześniej, przestałam szukać.
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 12:48   #15
Kania81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: kadry i płace

.

Edytowane przez Kania81
Czas edycji: 2011-03-15 o 13:17
Kania81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 15:14   #16
majeczka76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: kadry i płace

Jeśli chodzi o kurs kadrowo-płacowy to ja polecam organizowany przez Centrum Szkoleń Gloker! Jest to kurs prowadzony od podstaw, więc dla kogoś kto nie miał styczności jest w sam raz. Prowadzą go bardzo sympatyczni wykładowcy i widać, że są obyci w temacie i w sposób przystępny przekazują wiedzę. Zakończyłam ten kurs nie tak dawno, bo akurat potrzebowałam pokazać papierek w pracy No i Centrum Szkoleń Gloker ma swoje oddziały w Krakowie (tutaj byłam na kursie) ale z tego co widziałam to także w Poznaniu i Szczecinie. Poleciła mi go znajoma i ja też szczerze polecam go Wam
majeczka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 15:49   #17
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Kadry i płace - praca, kursy

W ramach przekwalifikowania się chciałabym zrobić kurs kadrowo-płacowy w Warszawie. Firm szkoleniowych jest mnóstwo, ze zróżnicowanymi cenami i ilością godzin. Może któraś z Was brała udział w takim kursie i mogłaby polecić konkretna firmę? Kurs będę opłacać z własnych środków i chciałabym dobrze zainwestować.

Wiem, że taki kurs nie otworzy mi od razu wszystkich drzwi do działów kadr. Jak ogólnie jest z pracą w takich działach, gdzie najlepiej zacząć zdobywać doświadczenie (dla osób, które nie są początkujące na rynku pracy, ale bez praktyki w tej dziedzinie)? Czy Waszym zdaniem jest to rozwojowy kierunek?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:59   #18
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Kadry i płace - praca, kursy

chętnie i ja się czegoś dowiem. Właśnie kończę kurs z prawa pracy i w przyszłości być może chciałabym skierować się ku kadrom (zrobiłabym jeszcze kurs kadr i płac)

Przyłaczcam się do pytania o to jak najlepiej zacząć zdobywać dośw. w tej dziedzinie.

Co do rozwojowości kierunku... moja koleżanka była kadrowa uważa że kierunek bardzo nie rozwojowy - bo zbyt wąski. W większości średnich i nieco większych firm kadrowa jest jedna lub dwie - a wiec szansa na to, ze zwolni się stołek jest dużo mniejsza niż w innych działach. W małych formach kadrowych najczęściej w ogóle nie ma. Kadrami wtedy zazwyczaj zajmuje się księgowa, sam właściciel, a czasem sekretariat.

Ale myślę, że to zależy od regionu w jakim się mieszka. Kadry w dużym mieście to może nie być zły pomysł - bo firm i korpo jest sporo. Natomiast bycie kadrową w małym miasteczku (gdzie są np. aż 4 firmy) jest głupim pomysłem - no chyba, że bierze się pod uwagę przeprowadzkę.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:01   #19
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Kadry i płace - praca, kursy

Podbijam, może znajdzie się na kadrowa, która co nieco nam podpowie
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 13:11   #20
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Kadry i płace - praca, kursy

o kadry to moje niespełnione marzenie, rok temu jak szukałam pracy planowałam iść na kurs, no ale gdzieś się w końcu załapałam. Zrobiłam tylko kurs online. Może pójdę za parę miesięcy, ale właśnie nie wiem czy jest sens, skoro wszędzie chcą doświadczenia, dlatego myślę też o kursie księgowości, sama nie wiem

Edytowane przez olina_
Czas edycji: 2012-08-23 o 13:12
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 20:28   #21
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Kadry i płace - praca, kursy

Taki kurs prowadzi np. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, wejdź na skwp.waw.pl (strona oddziału warszawskiego) i tam znajdziesz wszystkie informacje. Koleżanka zrobiła taki kurs i jest zadowolona, ja też chcę go zrobic, ale najpierw muszę ukończyc inny (też w Stowarzyszeniu).
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 09:10   #22
rzaQQ
Przyczajenie
 
Avatar rzaQQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Kadry i płace - praca, kursy

I ja polecam kurs w Stowarzyszeniu Księgowych. Pewna firma, rozsądnie cenowo (raty) i rzetelna wiedza. Co więcej otrzymane od ich dokumenty są szanowane i cenione. Kończyłam kurs w zeszłym roku. Organizują rozbudowane kursy rachunkowości, tax advisor oraz inne szkolenia z zakresu z rozliczania fundacji, leasingu, gospodarki magazynowej itd.
__________________
Hmm...

Edytowane przez rzaQQ
Czas edycji: 2013-03-04 o 10:04
rzaQQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 22:49   #23
weraweronika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 20
Studia podyplomowe kadry i płace kraków !

Hej dziewczyny Chciałam zapytać, czy jest tu może jakas absolwentka która wybiera się w tym roku na takie studia i czy w ogóle takie studia są oprócz w szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa ? A może jest ktoś kto skończył coś podobnego Pozdrawiam
weraweronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 08:40   #24
rudenbrush
Przyczajenie
 
Avatar rudenbrush
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
GG do rudenbrush
Exclamation Specjalista ds. kar i płac

Wszędzie w ogłoszeniach piszą deklaracje ZUS, PIT, PFRON, GUS, ZUS i PIP.

O jakie chodzi deklaracje, raporty? Mógłby ktoś mi napisać do poszczególnych instytucji jakie deklaracje?

Pozdrawiam
__________________
ALL Day ALL Night What the FUCK .!! 

_________________________ ________
Spiż
rudenbrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 08:01   #25
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Specjalista ds. kar i płac

W październiku wybieram się na kurs kadrowo-płacowy właśnie do Stowarzyszenia Księgowych. U mnie w poprzedniej pracy główna księgowa bardzo polecała. Poza tym mam doświadczenie w pracy tylko w kadrach a bardzo często pracodawcy wymagają też znajomości płac (a przynajmniej podstaw) i obsługi Płatnika - stowarzyszenie ma w pakiecie zajęcia z płatnika.

Co do samej pracy w kadrach - pracowałam 1,5 roku na samodzielnym stanowisku kadrowej i muszę przyznać, że dla była to bardzo ciężka praca. Pewnie dlatego, że wcześniej nie miałam doświadczenia na stanowisku kadrowej i zaczynałam od podstaw. Jeśli ktoś chce pracować na takim stanowisku musi być nastawiony na ciągłą naukę, bo przepisy KP zmieniają się baaaardzo często, podobnie jak przepisy dot RODO...
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 13:59   #26
matyldamieczkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 2
Dot.: Specjalista ds. kar i płac

Zgadzam się z Tobą izan1222. Jest to dość ciężka praca ale osobiście ją uwielbiam i nie zmieniłabym z żadną inną Ostatnio postanowiłam doszkolić się w zakresie kadr i płac i ukończyłam studia podyplomowe na wskz. Nie żałuję tak jak napisałaś przepisy zmieniają się dynamicznie więc warto inwestować w aktualizację swojej wiedzy.
matyldamieczkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 16:58   #27
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Specjalista ds. kar i płac

Cytat:
Napisane przez matyldamieczkowska Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą izan1222. Jest to dość ciężka praca ale osobiście ją uwielbiam i nie zmieniłabym z żadną inną Ostatnio postanowiłam doszkolić się w zakresie kadr i płac i ukończyłam studia podyplomowe na wskz. Nie żałuję tak jak napisałaś przepisy zmieniają się dynamicznie więc warto inwestować w aktualizację swojej wiedzy.
a jesteś pz wyzszym wykształcenem ?? a podyplomówka ?
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 13:55   #28
matyldamieczkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 2
Dot.: Specjalista ds. kar i płac

W sensie czy posiadam wyższe wykształcenie? Tak mam licencjat z resocjalizacji, troche nie w temacie, ale człowiek jest za młody żeby wybrać ścieżkę zawodową A pracowałam w jednej firmie temat mnie zaciekawił, zaczełam się przyuczać przy kadrowej sama czytałam i później ta podyplomówka, ale dużo mi to dało, także polecam podyplomówki. ))
matyldamieczkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 21:40   #29
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Specjalista ds. kar i płac

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Podbijam, może znajdzie się na kadrowa, która co nieco nam podpowie
Ja zostałam specjalistą ds. kadr i płac z przymusu (zwolnili kadrowa i ktoś usiał przejąć obowiązki), bez doświadczenia, kursów itp. jestem samoukiem. Do dzisiaj nie zrobiłam żadnego kursu w tym kierunku bo wydaje mi się że jest mi to niepotrzebne. Mam już 18 lat doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez rudenbrush Pokaż wiadomość
Wszędzie w ogłoszeniach piszą deklaracje ZUS, PIT, PFRON, GUS, ZUS i PIP.

O jakie chodzi deklaracje, raporty? Mógłby ktoś mi napisać do poszczególnych instytucji jakie deklaracje?

Pozdrawiam
ZUS: chodzi o wypełnianie i wysyłanie comiesięcznych raportów/deklaracji ze składkami pracowników, raportów rozliczeniowych, zgłoszeniowych.
PIT: rozliczenia roczne pracowników, pit roczny o odprowadzonym podatku dochodowym
GUS: wysyłanie/sporządzanie sprawozdań kwartalnych, rocznych dotyczących wielu tematów dotyczących z działalności (zatrudnienia, wynagrodzeń, czasu pracy, ruchu kadrowego wg. zawodów itp.)
PFRON: comiesięczne deklaracje wpłat (lub zwolnień z wpłat), roczna deklaracja/zestawienie dokonanych wpłat lub zwolnień. Wszystko zależy od ilości zatrudnionych pracowników i posiadanych pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności.
PIP: w przypadku kontroli, zazwyczaj udzielanie informacji: podstawy prawne działania, ilość pracowników, przestrzeganie przepisów BHP itp. wszystko zależy od zakresu kontroli. Potem raportowanie do PIP o sposobie realizacji ewentualnych zaleceń pokontrolnych.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
Żeby móc pracować w kadrach to najlepiej ukończyć studia w temacie chociażby podyplomówkę (np. zarządzanie zasobami ludzkimi). Po drugie doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Najłatwiej (teoretycznie) zacząć od stażu. Jeśli dobrze się trafi to można naprawdę sporo się nauczyć.

A co do samych kursów to jedynie taki miły dodatek to powyższego. Najważniejsze jest nastawienie na naukę programów komputerowych, czyli część praktyczną, bo teoria sama w sobie trudna nie jest. Kursy takie czasem organizują PUPy (dla pracujących tez). Polecam też stronę ,,iwestycjawkadry" - są tam kursy dla pracujących i bezrobotnych. Kursy takie organizowane są czasem przy szkołach policealnych, można się też udać do najbliższego stowarzyszenia rozwoju przedsiębiorczości lub czegoś podobnego i zapytać.

I można jeszcze zajrzeć na stronę PARP.
Też uważam, że lepiej pomyśleć o ukończeniu podyplomówki z zakresu np. zarządzanie zasobami ludzkimi, kiedyś chciałam iść ale strasznie drogo mi się na tamten czas wydawało, w stosunku do zarobków jakie wtedy miałam i zrezygnowałam.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:35   #30
Ella1612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2
Dot.: Specjalista ds. kar i płac

Pracuje w zawodzie od 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Przed podjęciem pracy ukończyłam podyplomowo kadry i płace na WSKZ i nie ukrywam, że była to dobra decyzja. Szef właśnie między innymi na podstawie dokumentów mnie zatrudnił mimo, że nie miałam ogromnego doświadczenia w zawodzie.
Ella1612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 08:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.