chlamydia trachomatis - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-13, 11:07   #61
johndunbar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: chlamydia trachomatis

po chlamydii - nie piszesz nic o dawkach antybiotyków. Sprecyzuj proszę.
johndunbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 14:59   #62
malablondi
Raczkowanie
 
Avatar malablondi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdzies w przestrzeni
Wiadomości: 37
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez womantje Pokaż wiadomość
Ostatnio czesto mialam jakies male stany zapalne narzadu rodnego wiec dostalam skierowanie na badania i po odbiorze wynikow lekarz stwierdzil, ze "mialam" chlamydie t. Jak mam rozumiec stwierdzenie, ze mialam????? !!!!!! ????? Dodam, ze z jakies 2 lata temu bralam sumamed, ktory stosuje sie przy zakzeniach chlamydiowych. Zna sie ktos na tym?????
Dzieki za pomoc w zrozumieniu tematu.
Organizm zainfekowany chlamydia wytwarza przeciwciała.Najpierw zwieksza sie miano przeciwcial IgM,po kilku tygodniach maleje i wzrasta poziom IgG.Przy nieleczonej infekcjii poziom IgG z czasem maleje,i pozostaje na mniej wiecej jednakowym poziomie,ale bez zastosowania antybiotykow,wyniki testow na IgG beda pozytywne.
Raz wytworzone przeciwciała będą obecne przez dlugie lata,i nie uodparniają,więc przy kolejnych infekcjach będzie konieczne leczenie antybiotykiem.
Mialam chlamydie i bylam u ginekologa,ktory wyjasnil mi pare rzeczy.Niestety przepisal mi niewlasciwy antybiotyk,i musialam isc do innej kliniki zagranica po wlasciwy.Lekarz w Irlandii smial sie jak powiedzialam mu o Metronidazolu,i powiedzial ze tym sie chlamydii nie leczy.Dal mi recepte na Azitromax.Dawka 4x250 mg jednorazowo wyleczyla infekcje.

Edytowane przez malablondi
Czas edycji: 2014-07-23 o 12:59
malablondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 02:20   #63
agnieszka2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez yyork Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem...Od jakiegoś czasu pobolewa mnie brzuch, jajniki, czasami czuję też bol podczas współżycia. Bylam u ginekologa, który podczas badania nic nie zauważył, na usg też nic nie wyszlo. Przepisal mi 2 tabl. sumamedu który niestety zwymiotowałam po godzinie oraz jakies kropelki na zapalenia narzadów płciowych. Powiedział, że jezeli to nie pomoze zaleca mi zrobienie kolposkopii oraz testu na chlamydie. Troche poczytalam i jestem przerażona, gdyż moim jedynym partnerem seksulanym jest moj TZ i ja tez bylam pierwsza dziewczyna z która się przespał. Czy to znaczy, że mnie zdradził i zaraził?? Róznie bywało z naszym związkiem i teraz juz sama nie wiem(
U mnie wykryli tę bakterię i miałam podobne objawy, oprócz tego miałam torbiel i cystę, czasami bakterią jest zarażona cała rodzina a zarazić możesz się w wielu miejscach np. basenie. Koniecznie zrób sobie na nią test, w sieci widziałam chyba kosz. ok. 70zł
Ja przez nia sie wiele wycierpialam i nie moglam zajsc w ciaze a mam 35 lat, zobaczymy co bedzie dalej

Edytowane przez agnieszka2012
Czas edycji: 2013-04-14 o 02:32
agnieszka2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 10:29   #64
Ola2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: chlamydia trachomatis

Czy kotś zna dobrego ginekologa w Toruniu albo Grudziądzu, który wykonuje testy na chlamydię i ją skutecznie leczy? ja mieszkam w małym mieście i byłam u kilku lekarzy i żaden z nich testów nie robi
Ola2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:00   #65
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez agnieszka2012 Pokaż wiadomość
U mnie wykryli tę bakterię i miałam podobne objawy, oprócz tego miałam torbiel i cystę, czasami bakterią jest zarażona cała rodzina a zarazić możesz się w wielu miejscach np. basenie. Koniecznie zrób sobie na nią test, w sieci widziałam chyba kosz. ok. 70zł
Ja przez nia sie wiele wycierpialam i nie moglam zajsc w ciaze a mam 35 lat, zobaczymy co bedzie dalej
właśnie czytam ulotkę od lekarza w której jest napisane że nie można się zarazić na basenie, jedynie przez kontakty seksualne(analne,oralne) lub matka przy porodzie może zarazić dziecko.
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:29   #66
Bottega
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 171
Dot.: chlamydia trachomatis

Mam pytanie. Czy badanie posiewu nasienia (chlamydia, rzeżączka) może zlecić lekarz rodzinny czy trzeba iść samemu i zapłacić? I ta sama sprawa u kobiet - czy takie badanie może zlecić rodzinny?
__________________
Keep calm and stay legendary


Bottega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 13:59   #67
malablondi
Raczkowanie
 
Avatar malablondi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdzies w przestrzeni
Wiadomości: 37
Dot.: chlamydia trachomatis

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Chlamydią nie zarażasz się jedynie przez stosunki seksualne, z ta bakterią mozna się nawet urodzic (tak mi mowila przynajmniej moja ginekolog).
Jesli kobieta ciezarna z niewyleczona chlamydia urodzi dziecko,to oczywiste ,za bedzie ono zarazone.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez silvana255 Pokaż wiadomość
Prosiłabym o pomoc w związku z moim chlamydiowym problemem. Od ponad roku dokucza mi cewka moczowa jednak nie jej ujście ( nie jest ona zaczerwieniona ani opuchnięta, o ile właściwie mój mózg lokalizuje ból i niekomfortowe uczucie to problem dotyczy bardziej odcinka wyższego jakieś 2 cm od ujścia w kierunku pęcherza, sam pęcherz nie boli jednak odczuwam czasem pieczenie w podbrzuszu i nieustanny ból w pachwinach ( ginekolog wyklucza jajniki, przydatki, torbiele itd. usg nie wykazuje zmian).
Dokuczają mi również niezidentyfikowane bóle w pośladku oraz w odcinku lędźwiowym. Wcześniej chorowałam na zapalenie pęcherza jednak schorzenie pojawiało się i ustępowało samoistnie lub po podaniu już pierwszej dawki antybiotyku. Jednak od roku ten problem odczuwam bez remisji, po tak długim czasie to już nie wiem jak to jest kiedy nie boli cewka, pragnę chociaż na chwilkę ją przestać czuć :-(

Posiewy moczu, morfologie nie wykazują nic a było ich mnóstwo. Posiewy z szyjki macicy i cewki moczowej na grzyby, bakterie i rzęsistka wyszły ujemne. A stan zapalny nie wiadomo skąd!
Rzeżączke wykluczyłam (test z krwii), żółtaczkę typu B i C też (te ostatnie niewiele mają wspólnego z moimi dolegliwościami ale warto wykluczyć). USG jamy brzusznej zarejestrowało nerki o nieco wzmożonej echogeniczności i ich zmiany pozapalne, jednak lekarz stwierdził że przy przewlekłych infekcjach dróg moczowych stan zapalny nerek nie zwiastuje żadnej poważnej choroby więc żeby nie panikować. Jednak u mnie schorzenie nie jest już przewlekłe tylko nieustępujące, więc zaczynam się bardzo martwić procesem jego postępowania. Więc pytanie co może powodować u mnie stan zapalny nerek jeśli nie zakażenie bakteryjne, którego ja przecież nie mam.
W celu wykluczenia nowotworów i zmian w odcinku lędźwiowym oraz jakichkolwiek innych, wykonałam rezonans magnetyczny miednicy. Wynik rezonansu wyklucza zmiany patologiczne w narządach miednicy mniejszej, narządach jamy brzusznej, układzie kostno-szkieletowym oraz strukturach mięśni grzbietu i pośladków.
Potraktowałam to badanie bardzo poważnie, ponieważ bardzo bałam się tych najgorszych przyczyn moich dolegliwości. Nie wiem czy cystoskopia u mnie jest wskazana i co ona może jeszcze zobrazować lub ewentualnie wykluczyć. Jak na razie nikt mnie na nią nie skierował.

No i ta nieszczęsna chlamydia...
Przeciwciała obu chlamydii pneumoni i trachomatis wykryto u mnie w klasie igg z krwi, jednak dowiedziałam się że wynik nie świadczy o zakażeniu i nie ma podstaw aby je leczyć (oprócz tego jest podobno często fałszywy)
Następnie w celu upewnienia się wykonałam wymaz z szyjki macicy i wyszedł ujemny. Następnie rapid test na potwierdzenie - wymaz z szyjki macicy rzekomo wykrywający zakażenie chlamydią trachomatis w przeciągu 20 min pokazał wynik 100% dodatni.
Zgupiałam całkowicie, jeszcze raz dla upewnienia wykonałam wymaz tym razem z cewki moczowej w kierunku chlamydii i czekam na wynik. Zabawa w wymazy i testy kosztowała mnie wiele, straciłam przy tym też wiele nerwów i nic się dzięki nim nie dowiedziałam.
Pytanie co teraz??? Rutynowe leczenie dwukrotnie antybiotykiem wpierw azimycin potem sumamed nie przyniosły poprawy a wręcz nasiliły dolegliwości.
Szczerze mówiąc to jestem załamana bo nie wiem do kogo iść... urolog, nefrolog, ginekolog, wenerolog?
Problem z tą chlamydią nie lada bo teraz po tych testach nie ma stuprocentowej pewności że infekcja jest spowodowana chlamydią.
Jeśli tak to jak ją wykryć?? Jak z nią walczyć kiedy antybiotyki nie skutkują? Proszę o pomoc i przy okazji pozdrawiam całe forum!
Najlepiej zrobic badania krwii na wszystkie trzy miana przeciwcial,IgA,IgG i IgM,nie tylko IgG,bo lekarze nie traktuja takich wynikow powaznie.Wazny jest tez wymaz z szyjki macicy na antygen chlamydii.
Najbardziej dokladny jest test DNA,tylko jest troche drozszy.
Poza tym jest tez cos takiego jak mykoplazma/ureoplazma o ktorej rzadko sie pisze,a moze ona towarzyszyc chlamydii.Wiele osob ma infekcje i nie zdaje sobie z tego sprawy.
Nie jestem pewna czy do wykrycia tych bakterii wystarczy wymaz z szyjki macicy,na pewno test DNA pokaze czy jest infekcja.
Twoj przypadek jest skomplikowany bo jest i pneumonia i chlamydia trachomatis, i pewnie cos innego.Takie zakazenia leczy sie protokolem i kilkoma rodzajami antybiotykow przez pare miesiecy.
Ja mialam robiony test na mykoplazme/ureoplazme we Francji, i mialam wynik pozytywny na ureoplazme.
Niedlugo skoncze antybiotyk i za kilka tygodni zrobie badanie w PL.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Niestety to świństwo lubi nawracać, mnie dokładnie 3 lata powracało po każdym leczeniu i nagle samo przeszło. Stosowałam często jogurt naturalny do wewnątrz.
Powracalo,bo pewnie byla reinfekcja.Trzeba najpierw wyleczyc partnera,i zrobic testy kontrolne kilka tygodni po kuracji antybiotykiem zeby sie upewnic,ze infekcja jest wyleczona.Inaczej bedzie w kolko nawracac.
Jogurt pomoze tylko na flore bakteryjna pochwy,i na nic innego.Osobiscie nie polecam,bo stosowanie go wewnetrznie nie jest higieniczne,brudzi bielizne i lubi wyplywac.
Najlepszy probiotyk jaki probowalam z Polsce to Floragyn.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez womantje Pokaż wiadomość
Jestem po zakonczonej kuracji antybiotykiem doksycyclina.
Ostatnio mialam robiona cytologie. Doktor do mnie nie odzwonil co mialo znaczyc ze wszystko jest ok i nie mam stanu zapalnego.Jednak caly czas nurtuje mnie czy rzeczywiscie pozbylam sie tej bakterii bo podobno cytologia nie wykrywa chlamydii t. Czy świadomosc braku stanu zapalnego i negatywnego wyniku cytologii wystarczy by spac spokojnie i nie myslec o chlamydii ????
Prosze o rade!!!!!!
Wystarczy zrobic badanie krwii na 3 grupy przeciwcial po leczeniu antybiotykiem i to pokaze czy infekcja jest wyleczona.
Cytologia nie jest badaniem,ktore wykaze chlamydie.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez po chlamydi Pokaż wiadomość
w moczu zadko wychodzi najpewniejszy jest test z krwi na przeciwciala chlamydi w 3 klasach razem z partnerem nie koniecznie musicie miec ja razem najlepiej leczyc ja protokolem ale lekarze stosuja ta terapie w ostatecznosci to jest 40 dni unidox 1 tab co 12 godzin dzien przerwy 6 tabletek 1 co 24 godziny sumamedu dzien przerwy 20 dni 1 tab co 12 godzin unidox w pierwszych 20 dniach przyjmuje sie tez metronidazol niszczacy formy przetrwalnikowe zapobiegajac nawrotom po przyjeciu pierwszych dawek unidoxu szansa zarazenia partnera jest nikla ale dla pewnosci mozna poczekac kilka dni .
Uwaga z doswiadczenia wiem ze malo ktory lekarz sie na tej bakteri zna leczylem to rok i spotykalem sie z roznymi teoriami na ten temat ta terapie sam znalazlem na amerykanskich stronach jest zalecana przez pewnego profesora poszlem z wydrukiem artykulu do lekarza specjalisty /wenerologia/po zapoznaniu sie bez problemu zapisal mi stosowne leki efekt byl doskonaly.W tej chorobie problem jest tego typu ze teoretycznie powinno przejsc po 1 gramie sumamedu ale to sie chyba zadko zdarza .Stosuje sie 2 antybiotyki bo bakteria chlamydi szybko sie uodparnia na dany antybiotyk a sumamed dziala zupelnie inaczej niz unidox i dlatego to polaczenie jest smiertelne dla chlamydi trachomatis
powodzenia


pelne leczenie wynosi 68 dni
pierwsze 40 dni unidox 1 tabletka co 12 godzin
dzien przerwy
6 dni sumamed 1 tabletka co 24 godziny
dzien przerwy
20 dni unidox 1 tabletka co 12 godzin
przez pierwsze 20 dni zaleca sie zazywac godzine przed antybiotykiem metronidazol niszczacy formy przetrwalnikowe chlamydi
do tego jakis dobry probiotyk

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------



chlamydia zaraza sie przez katakty sexualne wiec probiotyku mozna zjesc wagon i nie pomoze

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

jesli ktos czegos nie zrozumial lu czegos jeszcze nie wie chetnie pomoge mozna pytac
Zdecydowanej wiekszosci osob z infekcja chlamydia trachomatis wystarczy jednorazowa dawka azytromycyny-1g do wyleczenia infekcji.To co zamiesciles to protokol leczenia w skomplikowanych przypadkach,kiedy pacjenci sa zainfekowani jednoczesnie kilkoma typami bakterii,jak np.chlamydia trachomatis i chlamydia pneumonia plus mykoplazma/ureoplazma

Edytowane przez malablondi
Czas edycji: 2014-07-27 o 15:11
malablondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-29, 11:39   #68
AnitaKruszewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: chlamydia trachomatis

Możesz poczytać XXX, istnieje także możliwość umówienia się na wizytę, dzięki czemu będziesz mógł na miejscu przeprowadzić badanie oraz podjąć się leczenia. Nie można lekceważyć tej choroby.

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2018-03-29 o 14:06 Powód: Link
AnitaKruszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 17:18   #69
kvalley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: chlamydia trachomatis

Zapraszam do artykułu LINK

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2019-02-03 o 16:44
kvalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 16:16   #70
kvalley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: chlamydia trachomatis

Witam, może ten arykuł pomoże: LINK

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2019-02-03 o 16:44
kvalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 18:32   #71
ShyShe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 18
Dot.: chlamydia trachomatis

Witam, Wykryto u mnie chlamydie t. Dostalam leki 1 x 1 tabl azibiot. dzis zaczynam kuracje na 7 dni. W jaki sposob mi ją zdjagnozowano? Otóż ciagle mialam nawracajace infekcje - jak wywnioskowalam sama a potem po wynikiach - grzybica. Problem albo byl albo nawracal zazwyczaj przed miesiączką. Czasami te 2 dni przed okresem byly nie do zniesienia pieczenie itp. Ostatnio poszlam do innego lekarza- kobiety. zobaczyla zze mam pogrubioną szyjke macicy czy rozszerzona.. lekarz zalecila specjalistyczne badanie na m.in chlamydie. Wynik wyszedl pozytywny. Prosze o pomoc.. co moge zrobic zeby te chloerstwo nie wrocilo. tzn chodzi mi o wzgledy higieniczne bo o tym lekarz nie mowi. co z bielizną? posciela recznikami? jak z tym postepowac zeby nie bylo nawrotu . czy podczas leczenia antybiotykiem moge brac dopochwowo globulki na grzybice jesli wystapi a jestem prawie na 100% pewna ze tak bedzie ? lekarz powiedziaala ze tak ale chcialam sie jeszcze upewnic. pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.


PS.: czy trądzik na posladkach moze być skutkiem infekcji szyjki macicy chlamydia?

Edytowane przez ShyShe
Czas edycji: 2019-12-08 o 18:33
ShyShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-30, 20:44   #72
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: chlamydia trachomatis

Witam,



Mam pytanie o dawkowanie azytromycyny jeśli chodzi o chlamydię. Ginekolog mi kazał stosować 3x1 tabletce 500 mg dziennie, natomiast w ulotce czytam, ze w przypadku leczenia chlamydii jest to 1x 1000 mg. Jak powinnam to zastosować?
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-30 21:44:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.