Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-14, 17:49   #1
crossfade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9

Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy


hej od jakiegoś czasu bardzo źle sie czuje. zrobiłam morfologie, mocz i tsh. morfologia prawie w normie, podwyższone monocyty, zmniejszone bazocyty, leukocyty i płytki krwi. mocz w normie, natomiast tsh wyszło 5,600, czyli niedoczynność tarczycy. u endokrynologa jeszcze nie byłam, musze troche poczekać na wizyte. Ale mam parę pytań. słyszałam, że przy niedoczynności się tyje, ale podobno są wyjątki, które chudną. Ja nigdy nie miałam problemów z wagą. Aktualnie ważę 51/52 kg przy wzroście 164 cm. W tamtym roku ważyłam 55 kg, ale w moim przypadku wystarczy troche ograniczyć jedzenie i waga leci. Więc mam pytanie, czy mogę przytyć? Boje się tego strasznie, nie chce utyć. Przez ostatni miesiąc strasznie wypadają mi włosy. Wyraźnie zmniejszyła się ich ilość na głowie. Ale niestety zaobserwowałam wzrostu niepożądanych włosów na innych częściach ciała, np. rękach, nad górną wargą, piersiach. Nie mam sił ani ochoty na nic, cały czas coś mnie boli. Czy po braniu leków to wszystko się unormuje? Czy ten wzrost włosów jest przez tarczycę i czy przestaną rosnąć? z góry dziękuje za odpowiedź
crossfade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 18:05   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy

Cytat:
Napisane przez crossfade Pokaż wiadomość
hej od jakiegoś czasu bardzo źle sie czuje. zrobiłam morfologie, mocz i tsh. morfologia prawie w normie, podwyższone monocyty, zmniejszone bazocyty, leukocyty i płytki krwi. mocz w normie, natomiast tsh wyszło 5,600, czyli niedoczynność tarczycy. u endokrynologa jeszcze nie byłam, musze troche poczekać na wizyte. Ale mam parę pytań. słyszałam, że przy niedoczynności się tyje, ale podobno są wyjątki, które chudną. Ja nigdy nie miałam problemów z wagą. Aktualnie ważę 51/52 kg przy wzroście 164 cm. W tamtym roku ważyłam 55 kg, ale w moim przypadku wystarczy troche ograniczyć jedzenie i waga leci. Więc mam pytanie, czy mogę przytyć? Boje się tego strasznie, nie chce utyć. Przez ostatni miesiąc strasznie wypadają mi włosy. Wyraźnie zmniejszyła się ich ilość na głowie. Ale niestety zaobserwowałam wzrostu niepożądanych włosów na innych częściach ciała, np. rękach, nad górną wargą, piersiach. Nie mam sił ani ochoty na nic, cały czas coś mnie boli. Czy po braniu leków to wszystko się unormuje? Czy ten wzrost włosów jest przez tarczycę i czy przestaną rosnąć? z góry dziękuje za odpowiedź
włosy, stan cry mogą ulec pogorszeniu.
A jezeli chodzi o tycie, nie wszyscy maja te delegliwość, jednak jest najbardziej popularna, bo wszystcy to nagłaśniają, skoro teraz nie tyjesz, to nie powinno być problemu, chyba ze sama nakręcisz sobie tak psychikę, ze zaczniesz tyć od wkręcania sobie dodatkowych kg,
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 19:06   #3
emmmwuuu
Raczkowanie
 
Avatar emmmwuuu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 201
Dot.: Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy

Też mam niedoczynność tarczycy. Zaczęłam ją leczyć dość późno. TSH u mnie wynosiło 24,3 Włosy wypadają mi w tempie zastraszającym wręcz - dziennie grubo ponad 100, do tego są wiecznie suche i łamliwe. Tak jak i u Ciebie pojawiaja mi się pojedyncze włosy w różnych dziwnych miejsach - najczęściej na szyi i wokół sutków. Pogorszyła mi się cera - ale tutaj nie mam pewności, czy to akurat ze względu na tarczycę. Przytyłam i owszem. Tyle, że nie "tłuszczem", a przez zatrzymanie wody. Jakieś 5-6kg.

Leczę się krótko, więc o efektach leczenia się nie wypowiem, może hormony wracają do normy, wizualnie różnicy nie ma żadnej. Tzn dość szybko pozbyłam się częściowego nadmiaru wody, to tyle.


Aha, bo zapomniałam napisać - włosy w różnych dziwnych miejsach pojawiały mi się w sumie od dawna, teraz jakiś miesiąc czy 2 łykam różne specyfiki, które mają włosy wzmacniać, więc rosną mocniejsze i są bardziej widoczne, nie wiem jak to odnieść do leczenia tarczycy. W każdym razie sądzę, że w trakcie moich 3 miesięcy łykania Euthyroxu cuda się raczej nie stały

Edytowane przez emmmwuuu
Czas edycji: 2013-12-14 o 19:07
emmmwuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 09:23   #4
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy

Ja się leczę prawie rok i też bez zmian.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 18:59   #5
crossfade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy

Cytat:
Napisane przez emmmwuuu Pokaż wiadomość
Tak jak i u Ciebie pojawiaja mi się pojedyncze włosy w różnych dziwnych miejsach - najczęściej na szyi i wokół sutków.
Dużo ich jest? Co z nimi robisz, golisz/ depilujesz/ zostawiasz?
crossfade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 10:45   #6
emmmwuuu
Raczkowanie
 
Avatar emmmwuuu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 201
Dot.: Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy

Na szyi 3, które wyrastają ciągle w tych samych miejscach. W porównaniu z włosami na głowie, których wypadła mi z połowa, są dosyć grube i czarne ;p Te na piersiach z kolei cienkie i siwe Wszystkie wyrywam pęsetą;p odrastają gdzieś tak po 2 tygodniach.
emmmwuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 18:14   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy

Mam dwie koleżanki, które leczą się na niedoczynność tarczycy Jedna z nich przytyła niesamowicie, myślę, że około 30 kg spokojnie, natomiast druga ani grama. Nie wiem od czego to zależy...
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 10:37   #8
kobietkaaaaa
Rozeznanie
 
Avatar kobietkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 710
Dot.: Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy

Ja zaczynałam leczyć niedoczynność z TSH na poziomie 5,58. Przytyłam najpierw jakieś 6 kg, potem jeszcze 4kg. Na szczęście jestem wysoka i po prostu się zaokrągliłam. Biorę Euthyrox 25 od miesiąca i schudłam już 2kg., chociaż jem normalnie, nawet bym powiedziała dużo. TSH teraz na poziomie 4,27. Mam nadzieję, że waga zacznie spadać bardziej jak zejdę poniżej tego progu 4. Moje włosy są nadal bardzo suche jak miotła, troszkę lepiej jest przy głowie, ale moja siorka z niedoczynnością ma genialne włosy (każdy ze zdrowa tarczycą jej zazdrości, naprawdę są gęste i piękne), więc nie wiem czy to na pewno wina tarczycy . Cerę miałam zawsze niezłą, więc nie ocenię.
__________________
Nasz Ślub
Nasz Synuś


Edytowane przez kobietkaaaaa
Czas edycji: 2013-12-18 o 10:39
kobietkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 18:30   #9
crossfade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynnoć tarczycy - tycie/ chudnięcie, włosy

przytyłaś jeszcze przed braniem leków czy już w trakcie?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez kobietkaaaaa Pokaż wiadomość
Ja zaczynałam leczyć niedoczynność z TSH na poziomie 5,58. Przytyłam najpierw jakieś 6 kg, potem jeszcze 4kg. Na szczęście jestem wysoka i po prostu się zaokrągliłam. Biorę Euthyrox 25 od miesiąca i schudłam już 2kg., chociaż jem normalnie, nawet bym powiedziała dużo. TSH teraz na poziomie 4,27. Mam nadzieję, że waga zacznie spadać bardziej jak zejdę poniżej tego progu 4. Moje włosy są nadal bardzo suche jak miotła, troszkę lepiej jest przy głowie, ale moja siorka z niedoczynnością ma genialne włosy (każdy ze zdrowa tarczycą jej zazdrości, naprawdę są gęste i piękne), więc nie wiem czy to na pewno wina tarczycy . Cerę miałam zawsze niezłą, więc nie ocenię.
przytyłaś jeszcze przed braniem leków czy już w trakcie?
crossfade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.