Peeling - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-30, 18:06   #31
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
peeling

hej,
od kilku dni używam do twarzy Aknefug w żelu przepisany mi przez dermatologa, ma on dość silne działaniu złuszczające, przynajmniej w moim przypadku, mam dość mocno wysuszoną i łuszczącą się skórę, zastanawiałam się czy moge używać peelingu żeby usuwać ten złuszczony naskórek, czy to mi za bardzo nie podrażni skóry, jak myślicie, i czy wtedy zwykły czy enzymatyczny, poradźcie coś,
dzięki
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 18:43   #32
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: peeling

Też się nad tym zastanawiam. Aknefugu akurat nie używam, ale inne leki złuszczające owszem. Mi wprawdzie skóra nie odpada płatami więc jak na razie stosuję peeling ziarnisty. Ale za kilka dni spytam się lekarza, czy w ogóle jest sens robić peelingi kiedy stosuje się silnie złuszczające preparaty apteczne.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 20:02   #33
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: peeling

mnie też płatami nie odpada raczej mam na twarzy mnóstwo takich małych skórek (inaczej tego nie umie zobrazować ) używasz peelingu więc powiedz mi jak powiedzmy zrobisz peeling na wieczór i "zerwiesz te złuszczone skórki" to masz całkiem gładką buzię ?? i czy jak użyjesz znowu antybiotyku na wieczór to rano masz jaką????

jak tak czytam to strasznie zawiłe zrobiły się te moje pytania, mam nadzieje ze mnie zrozumiesz
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 20:02   #34
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: peeling

jeszcze coś
bardzo masz wysuszoną skórę?? stosujesz jakieś silnie nawilżające kremy??
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 21:16   #35
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: peeling

wiesz co? To jest tak: stosuję te leki złuszczające, ale jakoś nie widzę, żeby ta skóra mi się łuszczyła. Te małe skórki które opisujesz miałam kiedyś po Brevoxylu, kiedy nakładałam go grubszą warstwą, jednak nie był to dla mnie jakiś dyskomfort. Kiedyś tylko w miejscu gdzie miałam uporczywe ropne pryszcze i co noc kładłam na nie ichtiol, to te miejsca mi się strasznie przesuszyły. Potraktowałam je peelingiem, a odrywające się skórki po prostu zdarłam. Buzia była gładka. Po nocnym antybiotyku skóra jest podsuszona (tak ma być), ale nie schodzi płatami pewnie dlatego, że używam na dzień kremu matująco-nawilżającego Garniera.



Magda napisał(a):
> jeszcze coś
> bardzo masz wysuszoną skórę?? stosujesz jakieś silnie nawilżające kremy??

Chodzi Ci o to, jaką mam naturalny typ cery czy jaką mam po tych lekach?
Ogólnie to mam cerę tłustą, teraz przez używanie leków wysuszających i Garniera marującego łoju wydziela się mniej. A co do kremów nawilżających, to mój lekarz na razie zabronił mi używać kremów nawilżających. Pod podkład mogę stosować kremy matujące (najlepiej antybakteryjne).
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 21:46   #36
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: peeling

jeśli stosujesz Aknefug-Oxid to normalne jest, że skóra jest wysuszona. poczytaj wątki o wyszuszeni przez brevoxyl czy benzacne (to ten sam skład).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 14:28   #37
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: peeling

chodziło mi raczej o wysuszeniu w wyniku stosowania antybiotyków
bo dla mnie to jest dyskomfort tak wysuszona skóra, ale trudno, takie dzialanie, musze przyzwyczaić się
Ja na co dzień mam raczej mieszaną cerę, nie przetłuszcza się nadmiernie, problemem są tylko pryszcze i to bardziej na policzkach;/ chociaż i tak już jest niezła poprawa

a dlaczego nie możesz stosować kremów nawilżających?? jeśli mogę wiedzieć
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-31, 18:01   #38
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: peeling

Magda napisał(a):

> a dlaczego nie możesz stosować kremów nawilżających?? jeśli mogę wiedzieć


Bo mogą spowodować nadmierną produkcję łojotoku.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 11:44   #39
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: peeling

Pytałam się lekarza i powiedział, że podczas stosowania leków złuszczających lepiej nie robić już peelingów.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 12:19   #40
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: peeling

zgadzam sie z Gosia, nie wolno, tzn lepiej nie zluszczac skory dodatkowo peelingiem. z tego co zrozumialam z monologu mojego dermatologa, to skora zluszczana preparatmi aptecznymi, jest wrazliwa, mozesz ja uszkodzic, albo uczulic. pozatym ten preparat ma zluszczac . mozesz natomiast ponawlizac, a w zime np kremik pol tlusty. ale nie daje za to glowe, lepiej niech sie inne dziewczyny wypowiedza...
pozdrawiam
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 17:54   #41
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: peeling

dzieki za informację, w takim razie nie będę już kupować peelingu, a nawilżam i tak, bo nie mogłabym bez kremiku wytrzymać z ściągnięto skórą
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-08, 14:29   #42
mikaci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 14
peeling

Witam serdecznie
Postaram się zwięźle przedstawić mój problem.Otóż, mam problemową cerę - tłustą z trądzikiem, który nie znika nigdy niezależnie od tego czego bym nie stosowała.Czy są to antybiotyki(Dalacin,tetra cykilna itp.) czy maści zewnętrzene(aknefug,benza cne itp.) czy hormony ( Diane35 ) moja buzia nigdy nie wygląda dobrze. trochę lepiej jest latem, pewnie od słońca. Lekarze obiecali, że po urodzenia dziecka poziom hormonów się wyrówna i wszystko będzie OK.Dziecko urodziłam rok temu i bezskuteczbnnie czekam na poprawę.Dodam, że z poziomem hormonów jest wszytsko w porządku,na podst. ostatnich badań. Teraz, po Diane35,mam wysuszoną skórę imnóstwo stanów zapalnych, zaskórników i rozszerzonych porów. Bardzo proszę o poradę co mam robić? Zastanawiam się nad peelingiem np. z kwasami AHA lub eksfoliacją, ale nie umiem sama podjąć decyzji.W mieście, w którym mieszkam żaden dermatolog nie proponuje mi nic nowego.Proszę o pomoc. Monika
mikaci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-08, 21:53   #43
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl
Re: peeling

z tego co ja wiem to nie mozna robic kwasow na buzke ze stanami ropnymi bo mozna to rozniesc jeszcze bardziej,przynajmniej mi tak powiedziala moja kosmetyczka ze do kwasow trzeba miec super oczyszczoną buzke bo ona leczyla kiedys dziewczyne ktorej o tym nie poinformowano.Jesli nie pomagaja tak silne leki to moze sprobuj urynoterapii,albo terapi wlasną krwią,albo metod ziolowych.Czasem tradzik to wynik stresu.Ja przy diane pije duzo wapna,odkad kosmetyczka mi tak zalecila,biore ziolowe tabletki na uspokojenie i musze przyznac ze nie mam tradziku w ogole.
baby_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-09, 06:39   #44
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: peeling

No jeśli Diane nie pomaga to trądzik musi miećinne podłoże, jakiś czas temu jedna z wizażanek właśnie wybierała sie na taki peeling kwasami , wiem że to nie tania przyjemność ale podobno była zachwycona rezultatami, wrzuć w wyszukiwarkę może coś znajdziesz, jak wiadomo na pewno nie wolno stosować takiej kuracji przy ropnych wykwitach , tylko w chwili gdy cera jest zaleczona.A próbowałaś kwasów w domu??? Jest spory wybór od effaclaru K po glyco-a, właśnie stosuje się je na cerę problemową (no tylko glyco ma właściowości złuszczające a nie lecznicze) ale i effaclar czy lysanel-acticve i leczą i złuszczają.naprawdę polecam, cera staje sie jednolita, pory mniej widoczne, przebarwienia bledną, znikają zaskórniki.Głowa do góry
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 17:03   #45
aneta1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 9
peeling

Mam pytanie dotyczące peelingu. Już od dawna używam tego kosmetyku. Niedawno kupiłam go innej firmy niż zazwyczaj używam. Po uczyciu, w miejscu gdzie nałożyłm peeling miałam czerwoną skóre. Zastanawiam się czy to normalne i czy mi przypadkiem nie zaskodzi, bo pirwszy raz coś takiego mi sie przytrafiło....prosze o szybką odpowiedz, z góry dziękuje
aneta1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:56   #46
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: peeling

Kiedys gdy za mocno "szorowalam" twarz peelingiem tez tak mialam,moze drobinki w Twoim bylu za ostre i za grube?ja przerzucilam sie peeling enzymatyczny i nie mam juz podraznien,czasem uzywam tez z drobinkami ale sa one delikatne(granulki).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 10:52   #47
Edzia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 28
peeling

Witam!
Chcialam zapytac czy znacie jakies fajne domowej roboty sposoby na peeling dla cery mieszanej.Bardzo prosze o odpowiedz ! dziekuje.
Edzia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 13:07   #48
anucha18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 13
Re: peeling

bardzo dobry domowej roboty jest peeling z soli. ale nie wiem czy to jest peeling do cery mieszanej
anucha18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 09:22   #49
mili-szamo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 61
GG do mili-szamo
Lightbulb peeling

czy ktos zna jakiś dobry domowy sposób na peeling przed nałożeniem samoopalacza lub balsamu brą



zujacego??????
mili-szamo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-10, 09:46   #50
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: peeling

Polecam mieloną kawe;-) Swietnie wygładza i daje prześliczny zapach.
Zalej fusy wrzątkiem, odczekaj koło 10 min, a później odcedź (kawe oczywiście możesz wypić);-)
następnie fusy możesz zmieszać z odrobinką oliwki (ja mieszałam z pomarańczową) i gotowe;-).
pozdrawiam
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 09:57   #51
mili-szamo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 61
GG do mili-szamo
Dot.: peeling

dziekuje bardzo!!! wieczorkiem lub jutro na pewno wyprobuje i podziele sie z wami moimi wrazeniami
mili-szamo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 19:58   #52
juti81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 21
Peeling

Hej dziewczyny, czy mozna stosować peeling na plecy i dekolt gdy są na nich krosty. Jeśli tak to jakiem są skuteczne?
juti81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:02   #53
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Peeling

Nie można stosować peelingów mechanicznych (znaczy się takich normalnych śceirających) tam gdzie są ropne wypryski, gdyż mogą się poroznosić na ciele/twarzy
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 02:25   #54
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Peeling

Agusia ma racje. Do problematycznych plecow moze lepiej wyprobowac enzymatyczny?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 17:25   #55
Nabuzowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Peeling

Slyszlem ostatnio ze peeling mozna uzywac tylko ok 2 razy w tygodniu!Czy to prawda!Ja uzywam czasami nawet 2 razy dziennie!!Uzywam Peelingu Clearesil dla mezczyzn ulatwiajacego golenie.A jesli mozna go uzywac tak rzadko to co byscie doradzily 21 letniemu facetowi z przetluszczajaca sie skora na twarzy i sklonnoscia do pryszczy?
Nabuzowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:40   #56
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Peeling

Cytat:
Napisane przez Nabuzowany
Slyszlem ostatnio ze peeling mozna uzywac tylko ok 2 razy w tygodniu!Czy to prawda!Ja uzywam czasami nawet 2 razy dziennie!!Uzywam Peelingu Clearesil dla mezczyzn ulatwiajacego golenie.A jesli mozna go uzywac tak rzadko to co byscie doradzily 21 letniemu facetowi z przetluszczajaca sie skora na twarzy i sklonnoscia do pryszczy?

Wg mnie za często używasz peelingu.Niektóre kosmetyczki zalecają nawet używanie raz na tydzień.Myślę,że jakiś żel do buzi i preparat punktowy na pryszcze byłoby lepszym rozwiązaniem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:54   #57
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Peeling

zgadzam sie natii, peeling moze powodowac rozsiewanie pryszczy po calej twarzy, stąd twoje problemy. a tak w ogóle, to wybierz sie do dermatologa, jak sytuacja sie nie poprawi, po odstawieniu peelingu i zastosowaniu rad natii. pozdrówka
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:24   #58
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
peeling

mozecie mi polecic jakis fajny,niedrogi peeling,ktory wygladzil by moja facjate?Mam skore mieszana,ze sklonnoscia do rozszerzonych naczynek.W kwc nic nie znalazlam ciekawego,vbo starsznie duzo czasu trzeba zeby te wszystkie peelingo przepatrzec.
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 16:57   #59
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: peeling

Cytat:
Napisane przez *Claire*
mozecie mi polecic jakis fajny,niedrogi peeling,ktory wygladzil by moja facjate?Mam skore mieszana,ze sklonnoscia do rozszerzonych naczynek.W kwc nic nie znalazlam ciekawego,vbo starsznie duzo czasu trzeba zeby te wszystkie peelingo przepatrzec.
Od tego właśnie jest KWC. Skoro Tobie nie chce się go przejrzeć to nam ma się chcieć odpisywać na twój post?? Poza tym na forum nie raz był poruszany temat peelingów, więc wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 17:20   #60
Atka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 48
GG do Atka
Dot.: peeling

Polecam firmy St. Ives jest na prawde bardzo dobry sama go uzywam i jestem bardzo zadowolona oraz polecam peelingo enzymatyczme.
Atka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-08 17:44:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.