Zmys³owy ja¶min - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artyku³y i newsy

Notka

Artyku³y i newsy Dyskusje o artyku³ach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzêdzia
Stary 2010-10-22, 14:58   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wiza¿ankowo
Wiadomo¶ci: 25 437

Zmys³owy ja¶min



Olejek ja¶minowy jest znany i wykorzystywany w aromaterapii od wieków. Jego s³odki, egzotyczny zapach dzia³a nie tylko koj±co na zmys³y, ale równie¿ przeciwdepresyjnie.
czytaj wiêcej
redakcja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-22, 21:42   #2
strazaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Zmys³owy ja¶min

rêce opadaj± jak czytam takie artyku³y.... nie istnieje naturalny olejek aromaterapeutyczny ja¶minowy!!!! a temu, ¿e ja¶min to taka ro¶lina z której nie da uzyskaæ siê olejku, z jego ¿adnej czê¶ci. tak± ro¶lin± jest te¿ konwalia. wiêc jak chcecie kupiæ olejek do masa¿u aromaterapeutycznego nie kupujcie ¿adnego z nich. to chemiczne wynalazki!
strazaczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 12:35   #3
Taper jean girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Zmys³owy ja¶min

Cytat:
Napisane przez strazaczka Poka¿ wiadomo¶æ
rêce opadaj± jak czytam takie artyku³y.... nie istnieje naturalny olejek aromaterapeutyczny ja¶minowy!!!! a temu, ¿e ja¶min to taka ro¶lina z której nie da uzyskaæ siê olejku, z jego ¿adnej czê¶ci. tak± ro¶lin± jest te¿ konwalia. wiêc jak chcecie kupiæ olejek do masa¿u aromaterapeutycznego nie kupujcie ¿adnego z nich. to chemiczne wynalazki!

Istnieje olejek ja¶minowy, uzyskuje siê go w do¶æ ¿mudnym procesie ekstracji, z kwiatów Jasminum officinale. Je¶li kto¶ czyta³ b±d¼ ogl±da³ "Pachnid³o" wie, ¿e istnieje metoda enfleurage, polegaj±ca na otrzymywaniu olejków eterycznych, oparta o zasadê poch³aniania przez t³uszcze zapachów. Dlatego zanim zaczniesz krytykowaæ jaki¶ artyku³ najpierw poszukaj informacji na dany temat.

Edytowane przez Taper jean girl
Czas edycji: 2010-10-23 o 12:40
Taper jean girl jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 22:45   #4
strazaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Zmys³owy ja¶min

informacji tych nie wziê³am z sufitu. wiem jak otrzymuje siê olejki, bez ogl±dania pachnid³a. skrytykowa³am artyku³, bo uwa¿am ¿e nie ma tam prawdziwych informacji-nie ma naturalnego olejku ja¶minowego.
strazaczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-24, 07:27   #5
cziku¶
Raczkowanie
 
Avatar cziku¶
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 304
GG do cziku¶
Dot.: Zmys³owy ja¶min

Trzeba by³o wiêc, spokojnym i rzeczowym tonem poinformowaæ, ¿e naturalny olejek ja¶minowy nie istnieje. I dodaæ to, co doda³a kole¿anka na temat innych metod uzyskiwania substancji nasyconych zapachem ja¶minu, które przecie¿ robione starymi metodami nie s± "nienaturalne". Je¶li uwa¿amy, ¿e co¶ jest niezgodne z prawd±, podajmy powody dlaczego tak jest i wyja¶nijmy innym, aby na przysz³o¶æ b³êdów nie pope³niaæ.
cziku¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-24, 07:47   #6
Taper jean girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Zmys³owy ja¶min

Poza tym autorka w artykule nie u¿y³a zwrotu "naturalny olejek ja¶minowy", mo¿esz mieæ pretensje tylko do producenta olejku, który go u¿y³ na etykiecie produktu.

PS: na pewno w sklepach s± dostêpne olejki oparte na naturalnych sk³adnikach, trzeba tylko dobrze poszukaæ i liczyæ siê z wiêkszym wydatkiem. Bo olejek uzyskany w prostym procesie ekstrakcji, to jeszcze nie jest z³a i szkodliwa chemia.
Taper jean girl jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-28, 15:14   #7
powerlemon
Przyczajenie
 
Avatar powerlemon
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nibyladnia
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Zmys³owy ja¶min

Je¶li chodzi o przeró¿ne olejki to bardzo polecam ksi±¿kê Jane Dye "Aromaterapia". Jest tam mnóstwo ciekawych zastosowañ olejków, wszystko w jednej cienkiej ksi±¿eczce
powerlemon jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 09:52   #8
STREGA69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 3
Exclamation Dot.: Zmys³owy ja¶min

Byæ mo¿e siê czepiam, ale ja bym wola³a zobaczyæ tu zdjêcie ja¶minu a nie floksów, bo przecie¿ ja¶min jest bohaterem tego artyku³u.
Pojêcia nie mam kto zrobi³ to zdjêcie,ale co¶ mi siê wydaje,¿e nie wystarczy umie¶ciæ zdjêcie bia³ego kwiatka. Polecam autorce wzi±æ to pod uwagê je¶li chce byæ profesjonalna. A nastêpnym razem sugerujê innego fotografa.
S³usznie,¿e sxc.hu nie firmowa³ w³asnej twórczo¶ci imieniem i nazwiskiem, bo to prawdziwa kompromitacja taka ignorancja, tym bardziej,¿e w internecie mo¿na znale¼æ tysi±ce zdjêæ ja¶minu. Trzeba tylko chcieæ.
Artyku³ generalnie nie jest z³y.Wprawdzie nie wnosi nic nowego w tej dziedzinie,ale dobrze czasem odnowiæ sobie pamiêæ.
STREGA69 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-11-04, 16:13   #9
janicha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: dolnosl±skie
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Zmys³owy ja¶min

A ja tam wole zapach kwiatu lotosu . Pozdrawiam Was wszystkie
janicha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-11-06, 11:08   #10
beya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 1
Post Dot.: Zmys³owy ja¶min

Witam
To nie s± floksy, tylko Jasminum officinale wiecej informacji jest tutaj.
http://www.swiatkwiatow.pl/jasmin--jasminum-id410.html
Floks w przybli¿eniu wygl±da tak:
http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/22770/
Zachêcam do lektury. Pozdrawiam
Beya
beya jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-11-07, 16:50   #11
STREGA69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 3
Arrow Dot.: Zmys³owy ja¶min

Poszuka³am dok³adniej w sieci.No có¿... pozostaje mi tylko odszczekaæ moj± poprzedni± wypowiedz i usprawiedliwiæ siê napiêciem przedmiesi±czkowym.:torba :

Edytowane przez STREGA69
Czas edycji: 2010-11-07 o 16:53
STREGA69 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 13:39   #12
alicja_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Zmys³owy ja¶min

Mo¿e znajdziecie olejek o zapachu ja¶minu, ale nie istnieje co¶ takiego jak naturalny olejek ja¶minowy. Z kwiatu ja¶minu nie da siê wyprodukowaæ olejku, jedynie absolut
alicja_91 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
 

Nowe w±tki na forum Artyku³y i newsy


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.