Oczyszczanie cery - to nie to co myslicie ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-07, 12:57   #1
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154

oczyszczanie bez wyciskania


Słyszałam o zabiegu oczyszczania twarzy bez wyciskania,tylko przy pomocy maski w gobinecie kosmetycznym oczywiście.Bardzo bym prosiła Beatkę o komentarz.Czy taka metoda oczyszczania jest skuteczna?Czy przy wypryskach też ją się stosuje i czy jest godna polecenia. [img]icons/icon21.gif[/img]
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-07, 22:44   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: oczyszczanie bez wyciskania

Czy możesz podać nazwę firmy lub zabiegu? Jest kilka masek , które mają takie intensywniejsze działanie , ale jak do tej pory żadna nie spełniła swojego zadania tak jak tradycyjne oczyszczanie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-08, 13:54   #3
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: oczyszczanie bez wyciskania

Niestety nie znam nazwy,ale zapytam kosmetyczkę,która to robi.Wybieram sie tam i nie wiem co wybrać jeśli zaproponuje mi takie oczyszczanie,znajoma poleciła mi ten gabinet,ona jest zadowolona z takiego oczyszczania,tyle tylko,że bużkę ma bezproblemową,to moze u niej to sie sprawdza. [img]icons/icon40.gif[/img]
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-16, 13:34   #4
aaggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 57
oczyszczanie a spolaryzowane swiatlo

Podobno naswietlanie sie (2x dziennie przez miesiac) lampa ( ze swiatlem spolaryzowanym- wiecie o co mi chodzi? [img]icons/icon7.gif[/img] o wiele lepiej leczy wypryski i wagry niz kosmetyczka- i podobno skutecznie.

Wiecie cos na ten temat ?
aaggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-17, 15:07   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: oczyszczanie a spolaryzowane swiatlo

Małe sprostowanie - kosmetyczka NIE LECZY wyprysków. Oczyszczanie cery kosmetyczka może przeprowadzić jeśli skóra jest zanieczyszczona zaskórnikami (to tzw.wągry) , jeśli są wypryski to jest to sygnał do wizyty u dermatologa.Światło spolaryzowane może wspomagać wszelkie kosmetyczne i dermatologiczne kuracje ale też NIE LECZY.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-30, 10:45   #6
MagdaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 16
Oczyszczanie cery trądzokowej.

Witam,
od paru lat mam trądzik (CHOĆ JUŻ SAMA NIE WIEM JAKI BO DIAGNOZY SĄ RÓŻNE) przeprowadziłam serię kuracji przy czym najskuteczniejsza była 3- miesięczna kuracja UNIDOXEM ale niestety w dwa lata po kuracji widzę ewidentny nawrót. Krosty pojawiąją się jedynie na prawej linii żuchwy. Nie jest ich dużo (średnio okolo trzech ale łącznie z sinymi bliznami jest to bardzo nakropiona strefa i nieestetycznie wygląda).
Od czasu przeprowadzania kuracji antytrądzikowych nie byłm u kosmetyczki na czyszczceniu, bo kiedyś jedna mądra Pani raczyła mi powyciskać dopiero tworzące się ropienie tradzikowe (ból przeokropny) nie wspomnę o ponad miesięcznej walce zestanami zapalnymi, które w wyniku tej ingerencji przybrały monstrualne rozmiary (no a później Pani doktor odradziła mi wizyty u kosmetyczki w myśl zasady wpierw wyleczyć później upiększać).

Mimo, zmian trądzikowych nie mam cery tłustej a raczej mieszaną (w obszarze T skóra się zbytnio nie przetłuszcza ale widać rozszerzone pory i wągierki), po 2 latach nie ingerowania w skórę twarzy widzę iż jest ona BARDZO ZANIECZYSZCONA widzę nabrzmiałe pory, z których po lekkim wyciśnieciu wychodzą twarde grudki.
Przymierzam się do wisyty u kometyczki. I w związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy powinnam się poddać zabiegowi czyszczenia twarzy (tj . parówka + wyciskanie )
2. Czy dobra kosmetyczka powinna umieć rozróżnić zapalne stany trądzikowe od zwykłych zaskórników?
3 Czy w mojej sytuacji lepiej się poddać jakimś innym zabiegom (proszę powiedzić jakimnp peeligi).
Bardzo prosze o pomoc i radę gdyż bardzo cierpię z powodu obecnego wyglądu mojej twarzy.
MagdaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 21:48   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Oczyszczanie cery trądzokowej.

Oczywiście ,że kosmetyczka MUSI umieć odróżnić zmiany zapalne od zaskórników (tego nie można nie odróżnić), nie wolno wyciskać ropnych zmian, ani dopiero się tworzących.
Jeśli Twoja cera jest podleczona to możesz poddać się zabiegowi oczyszczania - ale niech to nie będzie oczyszcznie do ostatniego zaskórniczka - nie można zmęczyć cery.Tylko po dokładniej diagnozie można ocenić jakie zabiegi będą dla Ciebie wskazane. Zabieg ,który mogę polecić bez obejrzenia cery to peeling kawitacyjny - bardzo ładnie oczyszcza skórę (ale nie spodziewaj się ,że w ten sposób usunięte będą wszystkie zaskórniki), może być stosowany dla każdego rodzaju cery.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-10, 10:29   #8
maja21
Raczkowanie
 
Avatar maja21
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 39
Oczyszczanie cery mieszanej

Mam problemy z doborem odpowiedniego zelu do oczyszczania buzi.Mam cere mieszana z licznymi zaskornikami na nosie i rozszerzonymi porami na policzkach,a do tego sklonna do przesuszania.Bede wdzieczna za kazda rade.
maja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-11, 09:34   #9
bambooska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 13
GG do bambooska
Re: Oczyszczanie cery mieszanej

Cee może wypróbuj Clear Pore Wash Neutrogeny.Fajnie oczyszcza i zmniejsza pory, tylko nieiwem jak bedzie z tym wysuszaniem... Ja zużyłam juz całe opakowanie i jest , a moja cera też lubi się przesuszać i naciągać pod wpływem zbyt mocnych żeli.
Na opakoaniu napisali: bez olejków, bez alkoholu, zawiera delikatne składniki myjące, dzięki którym myje skórę niewysuszając i nie podrażniając. Pomaga zmniejszyć nadmiar sebum i martwych komórek, które blokują pory . W rezultacie skóra jest perfekcyjnie czysta, zdrowa, nie świeci się . No i prawdę napisali Cena bardzo przyzwoita, ja kupilam za ok 24 zl
bambooska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-11, 16:11   #10
maja21
Raczkowanie
 
Avatar maja21
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 39
Re: Oczyszczanie cery mieszanej

Dzieki za porade,moze i mnie bedzie on sluzyl.Pozdrawiam
maja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-11, 17:41   #11
bambooska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 13
GG do bambooska
Re: Oczyszczanie cery mieszanej

prosze mam nadzieję, że pomoże
bambooska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-13, 19:43   #12
izku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2
oczyszczanie

Mam 25 lat i wielki problem z cerą - pory są bardzo duże (największe na policzkach, po bokach nosa) i zanieczyszczone. Jestem bardzo wrażliwa na ból, dlatego do tej pory unikałam oczyszczania manualnego. Wiem, że jest teraz kilka nowych, mniej bolesnych zabiegów (nie tylko oczyszczających, ale i leczniczych). Proszę mi doradzić, która metoda byłaby dla mnie odpowiednia.
Dodam, że mam cerę tłustą i wrażliwą oraz skłonność do pękania naczynek.
Bardzo dziękuję za radę!
izku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 20:24   #13
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: oczyszczanie

ja proponuję łagodne maseczki oczyszczające - np z glinką
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 16:38   #14
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Oczyszczanie cery - to nie to co myslicie ;)

Hejka mam pytanko odnosnie oczyszczania cery. Chodze do szkoly kosmetycznej i mamy miec niedlugo na pracowni oczyszczanie cery. Niedawno ledwo udalo mi sie zaleczyc tradzik hormonalny ( przyjmuje jeannine ) ale kilka grudek i zaskornikow mi zostalo. I teraz mam pytanie - czy takie niefachowe oczyszczanie cery ( przez osoby uczace sie ) nie zaszkodzi cerze? Juz tyle sie z nia namordowalam ze nie chcialabym zaprzepascic wysilku Pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos mi doradzi co powinnam zrobic. Buzka.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 12:43   #15
Atka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 48
GG do Atka
Dot.: Oczyszczanie cery - to nie to co myslicie ;)

Czesc patrze tak samo podchodzisz do sprawy jak i ja równiez ucze sie w szkole kosmetologicznej i mam na pracowni juz od jakiegos czasu oczyszcanie ale raczej nie chce podawac sie osobom szczegolnie mniej wprawionym i mniej sprytnym na oczyszcanie.
Atka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:25   #16
Ewcia1111
Raczkowanie
 
Avatar Ewcia1111
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 61
Oczyszczanie

Jak dokładnie oczyścić skórę twarzy?? Może niektóre z was mają w zanadrzu jakieś rady czy domowe sposoby. Słyszałam kiedyś o jakiś specyficznych, ziołowych naparach, ale ja sie na tym nie znam. Pozdrawiam wszystkich!!!!
__________________
Ewcia
Ewcia1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 18:37   #17
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Cool Dot.: Oczyszczanie

Ziołowe napary-pewnie ci chodzi o tzw.parówkę,czyli do miski,w której jest np.rumianek wlewasz gorącą wodę,pochylasz główkę na miską,zakrywasz głowę i miskę ręcznikiem i tak siedzisz z 10-15 min.Potem masz rozszerzone pory i możesz je sobie oczyszcić wyciskając wszystkie zanieczyszczenia
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 18:42   #18
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: Oczyszczanie

ja polecam parówkę z mięty (poprawia koloryt) i czarnego bzu, a potem maseczka z białka i soku z cytryny
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 19:10   #19
Waniliowa_Mgla
Przyczajenie
 
Avatar Waniliowa_Mgla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 16
GG do Waniliowa_Mgla
Dot.: Oczyszczanie

Ziołowa parówka jest super, ale pamiętaj - staraj nie otwierać oczu w trakcie, bo może zaboleć . A najlepiej zarezerwuj sobie wieczór i następny dzień wolnego, bo po wyciskaniu mogą i pewnie pojawią sie zaczerwienienia. Ale to dobry i tani sposób na oczyszczenie skóry. Tyle, że kłopotliwy...
Waniliowa_Mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-25, 09:12   #20
Atka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 48
GG do Atka
Dot.: Oczyszczanie

Cytat:
Napisane przez natii4
Ziołowe napary-pewnie ci chodzi o tzw.parówkę,czyli do miski,w której jest np.rumianek wlewasz gorącą wodę,pochylasz główkę na miską,zakrywasz głowę i miskę ręcznikiem i tak siedzisz z 10-15 min.Potem masz rozszerzone pory i możesz je sobie oczyszcić wyciskając wszystkie zanieczyszczenia
Tak jest
Atka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 11:46   #21
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Oczyszczanie

ja jako kosmetyczka wykorzystuję maseczkę ziołową i taką ciepłą kładę na twarz(gaza i na gazę ziółka)
zioła które zawierają dużo śluzu
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 12:16   #22
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oczyszczanie

Cytat:
Napisane przez Emi1234
zioła które zawierają dużo śluzu
Emilio czyli jakie np?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 21:59   #23
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Oczyszczanie cery tradzikowej...

jakie zabiegi oczyszczania twarzy byscie polecily??? co daje nejlepsze efekty. Chcialam tylko zaznaczyc ze mam cere tlusta z licznymi wagrami i pryszcami.
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 22:09   #24
Vika24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 27
Dot.: Oczyszczanie cery tradzikowej...

ja sie podczepie pod to pytanie:
jesli majac zanieczyszczona cere, sklonna do wypryskow i mieszana, biegam do kosmetyczki np. raz w miesiacu...to tak juz bedzie do konca zycia?? pory beda sie zanieczyszczac ciagle i to takak syzyfowa (syfowa) praca bedzie?
czy po jakims czasie mozna to robic coraz rzadziej?
Vika24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 22:25   #25
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Oczyszczanie cery tradzikowej...

Oczyszczanie mechaniczne to błedne koło, efekt po jest ok, ale w rezultacie pory sie rozszerzaja sa coraz bardziej widoczne i zaskórniki tworzą sie szybciej.
Do oczyszczania cery tłustej z zaskórnikami moim zdaniem najlepsze sa kremy z kwasami, toniki i żele antybakteryjne.
O kwasach bylo już sporo wątków, wiec po prostu wpisz w wyszukiwarkę kwasy i gotowe, jak dla mnie to jedyna skuteczna metoda na zaskórniki, aha i swietne sa maseczki z glinki.
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 15:29   #26
nocnakala7271
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie cery tradzikowej...

Najlepsze jest "czyszczenie'' z uzyciem kwasów.W tym celu nalezy poddac się zabiegowi w okresie jesienno zimowym gdż kwasy nie lubią słońca.Efekt jest cudowny.Polecam.
nocnakala7271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.