Beta karoten - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-08, 21:11   #31
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: beta karoten

a) jeśli nie palisz- beta-karoten działa korzystnie (ten syntetyczny też)
b) jeśli palisz- "nic cię nie uratuje" (tzn kiedys myślano, ze suplementacja antyoksydantów, w tym beta-karotenu, bedzie działać ochronnie i zmniejszać ryzyko nowotworów- nie działa)

pytałaś o preparaty: np."Naturalny Beta Karoten - Prowitamina A" firmy Vitamex (1 tabl. zawiera 0,02 g b-karotenu z marchwi i alg Duraliella; 40kaps); Beta-Kartoen firmy Puritan's Pride też jest naturalnego pochodzenia o ile mnie pamięć nie zawodzi (6mg, 100 kaps, ok.20zł)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 05:11   #32
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: beta karoten

dodam tylko, że lepiej jest przyjmować naturlane preparaty multikarotenoidowe (jak ja to napisalem ??)

całe zagrożenie z syntetycznego beta-karotenu polega na tym, że jest to związek wyizolowany i może wypierać lub ograniczać wchłanianie pozostałych karotenoidów... w rezultacie skutek może być odwrotny od zamierzonego - zamiast chronić może szkodzić...

pozdrawiam i proponuję naturalne - z warzyw i owoców: marchewka, ciemnozielone (np.: szpinak), czerwone i pomarańczowe (np pomidory) itp.
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 08:12   #33
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: beta karoten - rakotwórczy??

TomekG : to właśnie zrozumiałam z tego artykułu
tylko tak się zastanawiam..skoro beta karoten jest zamieniany w witaminę A to jakie znaczenie mają te inne karotenoidy? przecież to właśnie wit. A zwalcza wolne rodniki?

justy: ja się za bardzo na tym nie znam..ale z informacji na tamtej stronie wynika że osoby które przyjmowały beta karoten miały częściej problemy zdrowotne(zwłaszcza raka brrr) niż te które jadły w tym czasie placebo..i to właśnie mnie zaniepokoiło..(rozumiem że to była grupa baardzo podwyższonego ryzyka..ale może na niej tylko wyraźniej widać wyniki)
ja akurat nie palę..ale nie chcialabym żeby to co biorę jako antyutleniacz zamiast pomagać szkodziło mi

a za te preparaty dziękuję baardzo
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 08:53   #34
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: beta karoten - rakotwórczy??

tez nie wiem o co za bardzo Tomkowi chodzilo np w tych wspomnianych pomidorach jest likopen, czyli inny karotenoid , ale w kosekwencji i tak do beta karotenu jest zamieniany.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 09:09   #35
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: beta karoten - rakotwórczy??

obca napisał(a):
> > justy: ja się za bardzo na tym nie znam..ale z informacji na tamtej stronie wynika że osoby które przyjmowały beta karoten miały częściej problemy zdrowotne(zwłaszcza raka brrr) niż te które jadły w tym czasie placebo

informacje na tej stronie www były trochę zmodyfikowane (stronnicze)- nie uwypuklono, że w badaniach chodziło o p a l a c z y , a nie o nienałogowców. wiadomo- chcą sprzedawać swoje naturalne witaminy każdemu. jeśli miałabyś więcej czasu, to proponuję poszukac opisu tych badań w bardziej niezaleznych źródłach- np. na stronach Pubmed lub Lancet.
(stronnicze- tzn. mam na myśli, ze przedstawiają wyniki badań wskazujace, ze łykanie beta karotenu nie przynosi korzyści, a sami proponują swoje tabletki; w badaniach nie było mowy o syntetycznym/naturalnym beta karotenie; sugerują, ze ich tabletki są równie dobre jak urozmaicona dieta- przynajmniej ja to tak rozumiem)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 09:57   #36
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: beta karoten - rakotwórczy??

ponieważ temat mnie interesuje wrzuciłam do wyszukiwarki i znalazłam ten artykuł..myślę że trudno go nazwać stronniczym..podam linka a tu wkleję kilka ważniejszych fragmentów..

i..tak sobie myślę że nawet jeśli beta karoten tylko przyspiesza wzrost nowotworów (u palaczy ale przecież są jeszcze inne czynniki które zwiększają to ryzyko -choćby środowisko w którym żyjemy) - to jest to już bardzo niebezpieczne..w końcu powinien przed nimi chronić :0

http://newsweek.redakcja.pl/archiwum...p?Artykul=7216
"Przez osiem lat, dzień w dzień, ponad 13 tysięcy Francuzów łykało tajemniczą tabletkę (...)Uczeni chcieli dowiedzieć się, czy niektóre witaminy i sole mineralne - nazywane przeciwutleniaczami - rzeczywiście chronią przed chorobami serca i nowotworami, czyli tymi schorzeniami, które sieją wśród nas największe spustoszenie. W tabletce zamknięto po raz pierwszy związki uważane za najsilniejsze przeciwutleniacze: beta-karoten (z niego powstaje witamina A), witaminy C i E oraz cynk i selen."

"Zanim jeszcze nadeszły wyniki francuskich testów, w 1996 roku zakończono dwa inne badania. Naukowcy z Finlandii i USA przyglądali się witaminom mogącym chronić nasz organizm przed działaniem nikotyny - Finowie badali skuteczność witaminy E i beta-karotenu (Alpha Tocopherol, Beta Caroten Cancer Prevention Study), a Amerykanie sprawdzali wpływ tych związków, z których w organizmie powstaje witamina A (Beta Caroten and Retinol Efficacy Trial). Testy przeprowadzone wśród prawie 40 tysięcy palaczy wykazały, że zwiększone dawki beta-karotenu, witaminy A czy tokoferolu (związku, z którego w organizmie powstaje witamina E) wcale nie chronią osób wdychających dym papierosowy ani przed zawałem serca, ani chorobą wieńcową. Co gorsza, przyspieszają rozwój nowotworów, przed którymi miały chronić."

"W kolejnym badaniu, HPS (Heart Protection Study), którego wyniki ogłoszono w ubiegłym roku w Oksfordzie (Wielka Brytania), wzięło udział 10 tysięcy osób. Wszyscy zażywali koktajl z przeciwutleniaczy. HPS wykazało, że wbrew powszechnej opinii łykanie witaminy E i C oraz beta-karotenu również nie chroni przed chorobą niedokrwienną serca, zawałem czy udarem mózgu. Liczba zgonów i interwencji medycznych w obu grupach - zarówno tej zażywającej witaminy, jak i tej przyjmującej placebo - była identyczna."

"Badanie SU. VI. MAX wykazało jednoznacznie, że dodatkowe ilości witamin i soli mineralnych w postaci tabletki nie zmniejszą u pań ryzyka zachorowania na schorzenia serca i nowotwory. Naukowcy francuscy dowiedli, że liczba chorób serca i nowotworów wykrytych u kobiet przyjmujących zarówno witaminowy koktajl, jak i placebo była taka sama. Panie po prostu chętniej i częściej niż panowie jadają warzywa i owoce, w ten sposób dostarczając organizmowi wystarczających ilości witamin."

"Prawdziwym zaskoczeniem były natomiast wyniki SU. VI. MAX dotyczące mężczyzn. Okazało się, że ci, którzy unikają warzyw i owoców - a takich nie brakuje, powinni natychmiast zmienić dietę. W ekstremalnych przypadkach mogą sięgać po witaminy, ale w ściśle wyliczonych i niezbyt wysokich dawkach, bo ich nadmiar może okazać się szkodliwy. Uczeni z SU. VI. MAX wyliczyli, że dzięki witaminom - w pigułkach lub zdrowej diecie - co trzeci mężczyzna ma szansę uniknąć raka, przede wszystkim układu pokarmowego. Podczas badań wykryto bowiem nowotwór u 124 mężczyzn z grupy zażywającej placebo i tylko u 88 spośród tych, którzy łykali witaminy. Dr Serge Hercberg, główny koordynator badania SU. VI. MAX, podkreśla jednak, że nawet jeśli dziś udowodniono, że określony zestaw witamin i soli mineralnych korzystnie wpływa na zdrowie mężczyzn, to nie można uznać go za magiczny eliksir."

trudno z tego wyciągnąc jakieś zdecydowane wnioski
z jednej strony witaminki są niezbędne i mogą pomóc..z drugiej mogą przyspieszyć rozwój choroby..
ech..niewiele więcej wiem
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 11:36   #37
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: beta karoten - rakotwórczy??

dla mnie w pewnym uproszczeniu wyglada to tak: beta-karoten w tabletkach (bez podziału na syntetyczny i "naturalny") szkodzi palaczom, a nie ma (ani pozytywnego, ani negatywnego) wpływu ma zdrowie niepalących.
dla mnie wniosek jest taki, że tabletka nie zastąpi prawidłowej diety (Amerykę odkryłam, nie ma co...)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-09, 19:21   #38
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: beta karoten - rakotwórczy??

dodam tylko jeszcze celem uzupełnienia, dlaczego lepiej witaminki spożywać w naturalnych dawkach - owocach i warzywach

otóż zawierają one fitoskładniki, których znaczenia tak naprawdę jeszcze nie poznano, ale już wiadomo, że poprawiają one wchłanianie witamin i ich korzystne działanie

więc tak naprawdę najlepsza jest tylko dobrze skonstruowana dieta o co niestety nie jest dziś łatwo

do mskladaczka
karotenoid z pomidorów jest bardzo polecany dla Panów właściwie w każdej postaci- pomidory, przeciery, soki, zupki, keczupy itd... ma dobry wpływ na prostatę

Adio pomidore, adio ulubione...
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 21:13   #39
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: beta karoten - rakotwórczy??

na drodze sprostowania zeby nie bylo ze mam prostate nie jestem mezczyzna, wiec gruczolu krokowego nie posiadam
pozdrawiam
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 19:17   #40
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: beta karoten - rakotwórczy??

mskladaczek napisał(a):
> na drodze sprostowania zeby nie bylo ze mam prostate nie jestem mezczyzna, wiec gruczolu krokowego nie posiadam
> pozdrawiam

wiem,wiem

ale zawsze możesz swojego chłopaka podkarmiać pomidorkami
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 14:50   #41
mangosiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
GG do mangosiaczek
Tabletki z beta-karotenem

Mam pytanko, czy tabletki, które zawierają beta-karoten, (nie chodzi mi np. o Centrum i inne zestawy witamin, ale o sam karoten) faktycznie działają? Czy po dłuższym czasie stosowania ich cera rzeczywiście staje się ciemniejsza? Jeżeli tak, to które z nich są najlepsze? Ostatnio tyle pojawiło się ich w aptekach, że sama nie wiem które wybrać, a przede wszystkim nie wiem, czy w ogóle warto... Pomóżcie... Pozdrawiam!
mangosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-12, 15:32   #42
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Tabletki z beta-karotenem

Hmmm... Jak masz pieniążki i chcesz poeksperymentować to chyba można Uważaj jedynie jeśli bierzesz jeszcze inne witaminy - za dużo prowitaminy A chyba nie jest zbyt korzystne.
Kiedyś siostra (szatynka o ciemnych oczach) i ja (jasna blondyna o szarych oczach) kupiłyśmy sobie beta-karoten żeby sobie przyciemnić cerę zimą. Że niby tak zdrowo będziemy wyglądać.
Obie zżółkłyśmy. Ona bardziej Nie wiem zatem czy to działa, może na inncyh tak. Nam beta-karoten szybko przeszedł bo miałyśmy dziwny odcień cery, a dłonie były wręcz śmiesznie żółte, jakbyśmy bez rękawic obierały i tarkowały marchewkę
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-13, 12:19   #43
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: Tabletki z beta-karotenem

Najlepszy betakaroten jest z witaminą E, bo wtedy jego działanie jest wzmorzone. Oczywiście nie będziesz bardzo opalona po tym, ale na pewno skóra staje sie bardziej jednolita. Poproś w aptece o betakaroten z witaminą E, kosztuje około 15 zł.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 16:27   #44
zwariowana-dziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar zwariowana-dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 281
Solarium & Beta-Karoten?

Hej! Mam do was kochane pytanie, i mam nadzieje,że mi pomożecie. Przeczytałam w jednym wpisie,że od tych tabletek w połączeniu z solarium można ładnie się opalić. Z drugiej strony ktoś inny powiedział mi,że tych dwóch rzeczy nie można ze sobą łączyć. Więc jak to jest? Nie zaszkodzi mi to,i nie dostane żadnych plamek? Z góry dziękuje za odpowiedź

Ps. Jestem nowa na forum, więc przepraszam,jeżeli był już wcześniej taki wpis
zwariowana-dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 22:06   #45
zwariowana-dziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar zwariowana-dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 281
Re: Solarium & Beta-Karoten?

Up
zwariowana-dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 22:21   #46
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Re: Solarium & Beta-Karoten?

czesc! od tych tabletek i solarium napewno nie dostaniesz zadnych plamek/wysypki. Korzystajac z solarium opalasz skore, a tabletkami poglebiasz i utrzymujesz opalenizne Takie polaczenie jest jak najbardziej wskazane! Pozdrawiam serdecznie
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 14:05   #47
zwariowana-dziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar zwariowana-dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 281
Re: Solarium & Beta-Karoten?

Uff dziękuje a więc dzisiaj szybciutko lece do apteki po tabletki !
zwariowana-dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 14:36   #48
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Re: Solarium & Beta-Karoten?

zamiast tabletek możes zpic soczki marchwekowe - jednodniowe. Sa naprawdę super, ja piję codziennie i do solar chodze raz na 1,5-2 tygodnie.
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 15:13   #49
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Re: Solarium & Beta-Karoten?

Oj, a ja nie lubie tych soczkow... Moze dlatego, ze przyzwyczailam sie do Kubusiow - sa slodsze mniami

Ja na solarium chodze 2 razy w miesiacu i w zupelnosci mi starcza, ale mam ciemna karnacje
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-08, 07:04   #50
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Solarium & Beta-Karoten?

beta karoten napewno pomoze w opalaniu, przezciez wszystkie tabletki ktore maja za zadanie przyspieszac proces opalania sa robine an bazie beta karotenu. wiec tutaj jest pelne uzasadnienie tego ze beta karoten wspomaga opalanie
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-03, 11:52   #51
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
łykacie beta-karoten?

ostatnio pracuję nad ładną opalenizną(zaczęłam chodzić do solarium)ale nie chcę tego robić zbyt często,więc zastanawiam się nad zakupem beat-karotenu w tabletkach.Co o tym myślicie? czy opalenizna bedzie ładna i widoczna,moze bedę się szybciej opalać??
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 18:46   #52
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Znowu Beta-Karoten

Hej
Szukalam w archiwum ale nie moglam znalesc odpowiedzi na moje pytanko

Od 2 tygodni biore tabletki beta-karoten, 2 dziennie tak jak na opakowaniu zalecane. Wiem ze lepsze sa soczki i warzywa, ale wybralam tabletki. Na paczce pisze zeby brac 5 tygodni przed urlopem i wczasie urlopu. A moje pytanie jest : Jak dlugo moge beta karoten brac maksymalnie? 6 miesiency, przez caly rok? Jezeli musze zrobic przerwe to na jak dlugo i czy bez problemów znowu moge lykac tabletki?

Dziekuje


__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 11:14   #53
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Znowu Beta-Karoten

up


.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 11:50   #54
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Znowu Beta-Karoten

Dziewczyny, naprawde nikt nie wie


Tinkerbell
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 12:30   #55
Atka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 48
GG do Atka
Dot.: Znowu Beta-Karoten

Witam ja osobiście raz brałam takie tabletki nawet to nie były tabletki tylko ampułki piłam miało to mi pomóc w szybszym opalaniu sie no i pomogło nie powiem . Tabletek nie brałam ale moja koleznaka bierze je caly czas od paru lat nie wiem czy raz dziennie czy 2 razy dzienne .Ale po braniu tych tabletek codziennie spowodowało że jest taka ciemna że zadne solaruim jej nie jest jzu potrzebne.
Atka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 13:01   #56
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Znowu Beta-Karoten

O super, dziekuje Ci bardzo za odpowiedz, ja tez biore takie ampulki. Mam nadzieje, ze moja skóra nie bedzie taka wrazliwa na slonce no i oczywiscie chce byc troszke ciemniejsza, bo jestem biala jak sciana

Dziekuje, Tinkerbell
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 13:16   #57
Atka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 48
GG do Atka
Dot.: Znowu Beta-Karoten

To mozesz dodatkowo pójsc na solke to wtedy szybciej bedziesz ciemnjesza.
Nie mam sprawy
Atka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 21:59   #58
viki123
Raczkowanie
 
Avatar viki123
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 193
Dot.: Znowu Beta-Karoten

Tinkerbell, moglabys napisac nazwe tych tabletek i ich cene ?
__________________
Nie trać czasu na kompletowanie popełnionych błędów. Ucz się na nich i idź dalej.
viki123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 00:33   #59
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Znowu Beta-Karoten

Cytat:
Napisane przez viki123
Tinkerbell, moglabys napisac nazwe tych tabletek i ich cene ?
To sa niemienckie, firmy Abtei, 50 sztuk, 4 euro


__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 09:50   #60
viki123
Raczkowanie
 
Avatar viki123
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 193
Dot.: Znowu Beta-Karoten

buuu to bede musiala u nas w aptece popatrzec
__________________
Nie trać czasu na kompletowanie popełnionych błędów. Ucz się na nich i idź dalej.
viki123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.