Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-02, 21:10   #3271
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Takie praktyki jak opisujesz w TkMaxie są częste. Produkty upaćkane, pootwierane. Ludzie muszą wszystko zobaczyć, poczuć, podotykać. Często produkt jest uszkodzony (brak nakrętki, atomizera) albo użyty a Ty masz płacić za niego pełną cenę. Ludzie sobie też testują czy krem dobry, czy dezodorant pryska.[/COLOR]
Upaćkane i spróbowane kosmetyki to spotkałam ale prawie puste to pierwszy raz.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87295861]
Koniecznie muszę tez kupić te hydrolaty z lale [/QUOTE]

Jak dla mnie nie warto. Drogie są a ja nie widzę różnicy w używaniu z innymi dużo tańszymi.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O całokształt jak i o detale. To odzwierciedla, jakimi wartościami się ludzie kierują i jak myślą.

Choćby tylko w Polsce mam rodzinę na 2 cmentarzach: jednym w Sosnowcu i jednym na głębokiej prowincji w łódzkim.
Ten sosnowiecki to beton na betonie przystrojony kupą tandetnego syfu, z wąziutkimi przejściami między chaotycznie upchanymi nagrobkami oraz pojedynczymi grobami, które są rzadko odwiedzane i obrośnięte chwastami, które oczywiście nikogo nie obchodzą, ważne że 5 cm dalej stoi czyjś wychuchany pomnik. Przestrzeń prywatna się liczy, a nie publiczna. Zupełnie jak osiedla w Sosnowcu Pomniki od sasa do lasa, widać wyścig o uczynienie własnego jak najbardziej indywidualnym w bardzo kiczowatym stylu. Widać jednak przez to, że ludzie dbają, jak potrafią o swoje kwatery, więc kwestie więzi rodzinnych i tradycje nie są im obojętne, a że efekt estetyczny woła o pomstę do nieba to już inna sprawa.
A byłaś na cmentarzu komunalnym w Sosnowcu? Bo stanowi całkowite przeciwieństwo tego o którym piszesz (jeśli chodzi o przestrzeń, ułożenie grobów czy wygląd zieleni). Więc oglądając te dwa w jednym mieście ciężko sobie wyrobić opinie o mieszkańcach akurat tego regionu. To już raczej o pazerności księży do których należą cmentarze parafialne i gdzie wciskane są groby gdzie się da.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella

Edytowane przez Koshatka
Czas edycji: 2019-11-02 o 21:13
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-02, 21:13   #3272
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Upaćkane i spróbowane kosmetyki to spotkałam ale prawie puste to pierwszy raz.



Jak dla mnie nie warto. Drogie są a ja nie widzę różnicy w używaniu z innymi dużo tańszymi.



A byłaś na cmentarzu komunalnym w Sosnowcu? Bo stanowi całkowite przeciwieństwo tego o którym piszesz (jeśli chodzi o przestrzeń). Więc oglądając te dwa w jednym mieście ciężko sobie wyrobić opinie o mieszkańcach akurat tego regionu. To już raczej o pazerności księży do których należą cmentarze parafialne i gdzie wciskane są groby gdzie się da.
Chcę chociaż jeden
tak szczerze to u nas hydrolaty wychodzą wlasnie gdzies tyle samo z róznych firm. Nie spotkałam się z hydrolatem takim tanim jak w Pl, że nawet za 13 zł już możesz kupić.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-02, 22:15   #3273
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To prawda niestety Wydałam ok. 600 złotych w ciągu kilku dni, a nie kupowałam przecież żadnych luksusów, tylko ten olejek do demakijażu Origins z Sephory kosztował 100 zł, a reszta to w przedziale 20-60 złotych. Mieszkając w Polsce nie mogłabym sobie pozwolić na zakupy kosmetyczne za 1/4 mojej pensji

No i 25 złotych za 100 ml hydrolatu to jest jednak spora kwota, u mnie mało kto by kupił taką butelczynę za 25 euro, to już by był kosmetyk z wyższej półki, a w Polsce normalna cena.
Dlatego mnie nie dziwi to parcie większości na promocje, sama staram się kupować tylko w promocyjnych cenach, zawsze to trochę taniej, ale wiele produktów i tak jest za drogich względem jakości i działania.
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja przestałam chodzić 1 listopada na groby, ze względu na opary unoszące się w powietrzu. Dostaję bąbli na całym ciele, zwłaszcza na odkrytych partiach: twarzy i dłoniach. Dla mnie to jest tragedia ten dzień, nie mogę patrzeć na stosy plastikowych zniczy i sztucznych kwiatów. Pamiętam jak wyglądał ten dzień kiedy byłam mała. Znicze były w glinianych miseczkach z woskiem. Zdaję sobie sprawę, że wosk to produkt deficytowy i drogi, ale moim zdaniem nie ma potrzeby zapalania dziesiątków zniczy na jednym grobie. Wg mnie tradycja tradycją, ale bardzo źle świadczy o nas jako o społeczeństwie takie bezmyślne kupowanie a potem wywalanie takiej ilości plastiku.

Korah, ode mnie masz esencję ślimakową Bentona. Akurat teraz mam serum w użyciu, ono jest gęstsze od esencji, potrafi się lekko spienić jak nakładam na tonik. Ogólnie chyba esencja bardziej mi odpowiada. Czułam naprawdę, że skóra jest ukojona i nawilżona. Na pewno jeszcze do niej wrócę. Do serum chyba niekoniecznie.

O rany, dziewczyno dobrze, że nic wam się nie stało!
współczuję takich przejść ze skórą, rzeczywiście lepiej zostać w domu, wybrać się innego dnia. Ja jeżdżę na groby co roku, mam sporo grobów i cmentarzy do odwiedzenia, kupuję po jednym zniczu na każdą odwiedzoną osobę, nie więcej, bo wiem, że ktoś z rodziny też odwiedzi, kwiatów i zniczy nie zabraknie, ale wiem też, że kiedyś wszystko, obowiązki z tym związane spadną na następne pokolenie, czyli moje. W tym dniu najbardziej nie lubię tego, że marznę, zazwyczaj jest już mega zimno o tej porze i wracam z trasy zmęczona, zmarznięta i głodna. Jeśli chodzi o ludzi, nastroje, sąsiednie nagrobki, nie zwracam na to w ogóle uwagi, skupiam się na spotkaniu z bliskimi, chyba, że zobaczę jakiś zaniedbany grób, to zawsze ten znicz postawię. Na pewno nie będę uczestniczyła w cmentarnym wyścigu szczurów, kupowała Bóg wie jakich ozdób, bo po pierwsze, to kosztuje, po drugie kradną wszystko, co ładniejsze, lepsze i deficytowe, tacy Bogobojni, a po trzecie, tym spoczywającym raczej nie robi różnicy, co kto przyniesie, grunt, żeby było schludnie, raczej jestem za opcją skromniej przystrojonych grobów, tym bardziej, że teraz jest dużo ładnych pomników, które same w sobie są ozdobą i nie trzeba ich zakrywać badylami i zniczami.

Sprawdziłam jeszcze raz i rzeczywiście podpisana próbka to esencja, nie serum. Także dzięki za wykrycie błędu. Fajna ta esencja, mam jeszcze na jedno użycie, więc jak zużyję, to przemyślę czy nie kupić.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A właśnie, czy czasem nie zmienili jej składu??? Bo opakowanie jest inne:
https://www.rossmann.pl/Produkt/Bals...-g,158871,8731

Ja ciągle pozostaję wierna Sylveco brzozowej. Na razie nie kusi mnie nic innego. A w użyciu mam jeszcze Alterrę rumiankową i balsam SOS Lavery. Lubię wszystkie.

Ja za to cierpię na bóle głowy ostatnio. Nigdy nie miałam takiego problemu, więc męczy mnie to. Nie wiem czy to kwestia zmęczenia, stresu, pogody czy wszystko na raz.
Niestety, nie mam starego składu, ale jeśli się zmienił, to nieznacznie, bo kojarzę, że skład był właśnie w tym stylu.
Dla mnie Sylveco są ok, ale nie są to najlepsze pomadki, jakie miałam.

Jeśli często boli głowa, to polecam więcej wody pić i ze szczyptą soli nieoczyszczonej, codziennie, mnie pomogło bardzo na ciężkie i częste migreny i zwykłe bóle głowy, tylko dopiero po kilku miesiącach pojawiły się rezultaty, ale do dziś piję dużo wody i wodę z solą 2 razy w tygodniu.
Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Niestety ta Isana jest już wycofana, tak jak Persefona pisze, zastąpiła ją wersja w czerwonym opakowaniu, która niestety nie już taka dobra. Przede wszystkim jest miękka, słabiej regeneruje. Mam jeszcze w zapasie dwa opakowania i bardzo ubolewam na wycofaniem starej wersji intensiv.

Mam teraz w użyciu welede i Sylveco z olejkiem z moreli. Może skuszę się na tą brzozową, skoro polecacie.
Z rossmana miałam też te bee natural, ale one są mało nawilżające, są w stylu eosa.

Kusum chciałabym o taką:

https://mieta.eu/pl/p/Torebka-Double...a-benzynka/970
Tylko jeszcze myślę która dokładnie benzynkę, co się zdecyduje to zdjęcia na fanpageâ��u mieszają mi w głowie

A z zakupów to tylko kupiłam szampon Petal Fresh aloes i cytrusy, to już drugie opakowanie, bardzo go lubię.
Niestety, nie miałam tej nowości, jeśli pogorszyli, to wielka szkoda, skiepścili super pomadkę, może ją wypróbuję z czystej ciekawości, ale skład wydaje mi się podobny, o ile nie identyczny.

Ten Petal Fresh właśnie mam na wykończeniu, całkiem spoko był.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2019-11-02 o 22:19
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 08:02   #3274
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Faktycznie w tym roku jest strasznie zimno. Groby odwiedzaliśmy w ekspresowym tempie. A i tak czuje sie przeziebiona.
Ja kupuje tylko wklady. Mam postawione lampiony szklane z Ikea na grobach. Minimum plastiku. Do tego zywa chryzantema w donicy. Od dziecka nienawidzę sztucznych kwiatow. Taka fobia
Jesli chodzi o cmentarze to moje rodzinne groby sa w starej czesci. Cmentarz ma 500 lat, wiec jest chaotyczny. Zrobili alejki cementowe. Nie chodzi sie juz po błocie, ale zeby dojsc do grobu musze przejsc po kilku innych
Nowa czesc jest juz ladnie uporządkowana, ale tez bez klimatu.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 09:32   #3275
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Mon Cherry, zapasy idą mi tak średnio. Mam dużo teraz pielęgnacji twarzowej. Z moich obliczeń zakupy powinnam zrobić dopiero wiosną
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 09:45   #3276
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Mon Cherry, zapasy idą mi tak średnio. Mam dużo teraz pielęgnacji twarzowej. Z moich obliczeń zakupy powinnam zrobić dopiero wiosną
Ale odwyk masz do końca grudnia

Ja wlasnie otworzyłam nowy kremik na dzień. Bo ileż można alaffia używać. Zdecydowanie 88ml to sporo i jest męczące w uzywaniu. do lata musze zużyć więc dam radę.

Padło na krem Dr organic Rose Otto
I juz pierwsze zaskoczenie - krem pachnie bardzo delikatnie. Prawie nie czuć zapachu rózy. Gęsty i tłuscioch - bedzie wydajny

Ja już miałam jeden kremik z granatem i byłam zadowolona chociaz konsystencja była lżejsza
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 09:48   #3277
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87299234]Ale odwyk masz do końca grudnia

Ja wlasnie otworzyłam nowy kremik na dzień. Bo ileż można alaffia używać. Zdecydowanie 88ml to sporo i jest męczące w uzywaniu. do lata musze zużyć więc dam radę.

Padło na krem Dr organic Rose Otto
I juz pierwsze zaskoczenie - krem pachnie bardzo delikatnie. Prawie nie czuć zapachu rózy. Gęsty i tłuscioch - bedzie wydajny

Ja już miałam jeden kremik z granatem i byłam zadowolona chociaz konsystencja była lżejsza [/QUOTE]

to przedłużę odwyk

Kremy Dr Organic ma fajne
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-03, 09:57   #3278
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
to przedłużę odwyk

Kremy Dr Organic ma fajne
Dasz radę? Jak coś to ja Ci kibicuje!


To jest mój drugi ich kremik dopiero Ale idzie zima i chciałam na dzień cos mocniejszego.
Zauważyłam, że w dzień moja skóra potrzebuje wiekszego nawilżenia.
Zimno już się zrobiło...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 10:04   #3279
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87299258]Dasz radę? Jak coś to ja Ci kibicuje!

To jest mój drugi ich kremik dopiero Ale idzie zima i chciałam na dzień cos mocniejszego.
Zauważyłam, że w dzień moja skóra potrzebuje wiekszego nawilżenia.
Zimno już się zrobiło...[/QUOTE]

dam radę Dzięki za kibicowanie

Ja byłam bardzo zadowolona z kremu Manuka od Dr Organic.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 10:14   #3280
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Też chciałam go kupić ale u mnie go nie bylo wtedy na stanie A a kupowałam w promocji 2 za 1
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 10:36   #3281
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87297961]Ciekawe obserwacje; ja nie miałam okazji porównać naszych cmentarzy i tych zagranicą (z wyj. Pere-Lachaise, ale to było bardziej "zwiedzanie" nagrobków słynnych ludzi niż odwiedzanie grobów bliskich zmarłych, podobnie jak np. w Zakopanem na Pęksowym Brzyzku [lokalni przewodnicy znają mnóstwo ciekawych historii związanych z pochowanymi tam osobami]), ale wydaje mi się, że te różnice wynikają bardziej z zamiłowania do porządku i poczucia estetyki w miejscach publicznych tam, natomiast u nas ten chaos i zalew kiczu wynika z tak tłumnego odwiedzania cmentarzy w tym dniu (każdy dba inaczej oraz przynosi to, co jemu najbardziej się podoba ), a obecność tych tłumów wynika właśnie z większego szacunku dla ludzkiego życia w bardziej obecnym u nas kontekście religijnym.
Nie rozumiem natomiast aż takiego celebrowania narodzin dziecka w obliczu faktu, że ma być klepnięta (ale to chyba w Belgii ) ustawa o dostępności eutanazji od 12 r.ż. (to już jednak bardziej kontrowersyjny temat i raczej z odwołaniem właśnie do kontekstu religijnego, więc nie dla wyraźnie świeckich społeczeństw).[/QUOTE]

Na Pere Lachaise to ja się już pod dawna wybieram Zdaje się, że Francuzi przynoszą tylko kwiaty na groby, nie stawiają żadnych zniczy ani świeczek.



Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A byłaś na cmentarzu komunalnym w Sosnowcu? Bo stanowi całkowite przeciwieństwo tego o którym piszesz (jeśli chodzi o przestrzeń, ułożenie grobów czy wygląd zieleni). Więc oglądając te dwa w jednym mieście ciężko sobie wyrobić opinie o mieszkańcach akurat tego regionu. To już raczej o pazerności księży do których należą cmentarze parafialne i gdzie wciskane są groby gdzie się da.

Nie, byłam na cmentarzach na Pogoni, a ten zabetonowany, o którym pisałam to Porąbka, naprawdę jeden z brzydszych cmentarzy, jeśli nie najbrzydszy ze wszystkich, jakie widziałam. Niestety to na nim leżą moi rodzice



[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87298621]Chcę chociaż jeden
tak szczerze to u nas hydrolaty wychodzą wlasnie gdzies tyle samo z róznych firm. Nie spotkałam się z hydrolatem takim tanim jak w Pl, że nawet za 13 zł już możesz kupić.[/QUOTE]

U mnie też jak już stacjonarnie są, to są dość drogie i może dlatego taka mała popularność i dostępność w drogeriach. Dość drogie tzn np Primavera 100 ml za 14 euro. Jakby to przeliczać na PLN, to wychodzi drożej niż La-Le, ale ja biorę pod uwagę głównie wartość nabywczą pieniądza i w tym świetle te 14 euro to już jest drogawy produkt, a hydrolatów za 25 euro tak jak w Polsce są za 25 zł to w ogóle nie widziałam nigdzie.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja jeżdżę na groby co roku, mam sporo grobów i cmentarzy do odwiedzenia, kupuję po jednym zniczu na każdą odwiedzoną osobę, nie więcej, bo wiem, że ktoś z rodziny też odwiedzi, kwiatów i zniczy nie zabraknie, ale wiem też, że kiedyś wszystko, obowiązki z tym związane spadną na następne pokolenie, czyli moje.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Robię tak samo niezależnie od stopnia mojego pokrewieństwa czy rzeczywistej bliskości + sprzątam, jeśli jeszcze nikt inny z rodziny tego nie zrobił. A jak stoją już znicze, to kupuję tylko wkład. W tym roku spotkałam się z wyraźnie dezaprobującymi spojrzeniami części mojej rodziny, że kupiłam tylko znicz, a nie plastikowe chabazie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-03, 11:29   #3282
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Chimay ja uwazam, ze dla nas hydrolaty nawet za 30 zł to fajna okazja
U mnie stacjonarnie to tylko tkm.
Najcześciej sa to ceny od 7£
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 11:37   #3283
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Helloł, czy odnotowałyście jakieś ciekawe %% z okazji dlugiego weekendu w sklepach internetowych?
Potrzebuje paru rzeczy....
Wczoraj nawet udalam sie do tkmaxa ale jakas rekordowa kolejka byla, do samego wejscia, jeszcze nigdy takiej tam nie widzialam...
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2019-11-03 o 14:51
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 11:40   #3284
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87299463]Chimay ja uwazam, ze dla nas hydrolaty nawet za 30 zł to fajna okazja
U mnie stacjonarnie to tylko tkm.
Najcześciej sa to ceny od 7£[/QUOTE]

No jasne, nawet chciałam kupić jeszcze kilka, ale jak pisałam nie przemyślałam kwestii bagażu powrotnego i to też mnie ograniczało.
Chociaż ja większośc hydrolatów zamawiam na francuskim aroma-zone i tam są dość korzystne ceny, jedynie minusem z punktu widzenia eko są plastikowe opakowania, no ale jakby były szklane to i wysyłka zagraniczna swoje by kosztowała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 11:49   #3285
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Bede kusic: https://www.douglas.pl/KORA-Organics/index_b0226.html
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 13:00   #3286
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Używam deo so sensitive we love the planet od kilku dni i jest bardzo przyjemny . Dobra, miękka i jedwabista konsystencja, łatwo sie rozsmarowuje . Działanie w porządku na zwykły dzień, u mnie standardowo oleje z deo jełczeją pod pachą i śmierdzi wymiocinami . Muszę jeszcze przestestować to deo w warunkach sportowych .
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 15:09   #3287
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87298459]Tutaj są dwa- ja mam ten jaśniejszy i jest jakby neutralny, lekko w stronę żółtego https://www.elnino-parfum.pl/physicians-formula-super-bb-spf30-korektor-dla-kobiet-4-g-odcien-light/medium/

Myślę, że tak; jest dosyć rzadki, ale ja właśnie zamierzam go tak używać, bo pod oczami mnie podrażnia, chociaż postanowiłam go przetrzymać i dzisiaj, za trzecim podejściem jest nieco lepiej- może z nim jest tak, jak z niektórymi tuszami i musi trochę odparować

Te ceny w Douglasie to chyba z kosmosu
Dzięki[/QUOTE]

Dzięki za odpowiedź , ja pod oczy już nie kładę korektora, za bardzo wszystko podkreśla mi zmarszczki i wysusza.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
, kupiłam coś

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

I ten korektor Physicians Formula, bo w e-glamour jest za 17,51 zł
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 15:09   #3288
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Faktycznie w tym roku jest strasznie zimno. Groby odwiedzaliśmy w ekspresowym tempie. A i tak czuje sie przeziebiona.
Ja kupuje tylko wklady. Mam postawione lampiony szklane z Ikea na grobach. Minimum plastiku. Do tego zywa chryzantema w donicy. Od dziecka nienawidzę sztucznych kwiatow. Taka fobia
Jesli chodzi o cmentarze to moje rodzinne groby sa w starej czesci. Cmentarz ma 500 lat, wiec jest chaotyczny. Zrobili alejki cementowe. Nie chodzi sie juz po błocie, ale zeby dojsc do grobu musze przejsc po kilku innych
Nowa czesc jest juz ladnie uporządkowana, ale tez bez klimatu.
Też nie lubię sztucznego plastiku, a na cmentarzu zawsze w listopadzie jest zimno, nawet jak jest ciepło, cmentarze mają taki klimat po prostu, wieje chłodem, zwłaszcza, jeśli nie ma drzew żadnych, a jak jadę na wieś docelowo na ostatni cmentarz, to tam jeszcze jest w dodatku msza na cmentarzu 1,5 godziny stania, taka tradycja, a spróbuj się nie pojawić, to Cię będą we wsi pamiętać przez 2 kolejne pokolenia do przodu.[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87299234]Ale odwyk masz do końca grudnia

Ja wlasnie otworzyłam nowy kremik na dzień. Bo ileż można alaffia używać. Zdecydowanie 88ml to sporo i jest męczące w uzywaniu. do lata musze zużyć więc dam radę.

Padło na krem Dr organic Rose Otto
I juz pierwsze zaskoczenie - krem pachnie bardzo delikatnie. Prawie nie czuć zapachu rózy. Gęsty i tłuscioch - bedzie wydajny [/QUOTE]Moja mama go miała, ale nie przypadł jej do gustu, widziałam u niej ostatnio słoiczek, krem już dawno przeterminowany, bo dostała go ode mnie ze 2-3 lata temu, prawie niezużyty, dużo bardziej podobał jej się oliwkowy.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Robię tak samo niezależnie od stopnia mojego pokrewieństwa czy rzeczywistej bliskości + sprzątam, jeśli jeszcze nikt inny z rodziny tego nie zrobił. A jak stoją już znicze, to kupuję tylko wkład. W tym roku spotkałam się z wyraźnie dezaprobującymi spojrzeniami części mojej rodziny, że kupiłam tylko znicz, a nie plastikowe chabazie.
Plastikowe paskudztwo, na początku wygląda to może ładnie, ale jak postoi, deszcz i brud na to opadnie, a kolory wypłowieją od słońca, to przyprawia tylko o chandrę.
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
, kupiłam coś
Pochwal się, co wybrałaś?



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 15:10   #3289
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
czyżby Douglas rezygnował z marki
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-03, 15:59   #3290
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Wzięłam zestaw mini masek . Polecasz coś szczególnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 16:02   #3291
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź , ja pod oczy już nie kładę korektora, za bardzo wszystko podkreśla mi zmarszczki i wysusza.



, kupiłam coś

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

I ten korektor Physicians Formula, bo w e-glamour jest za 17,51 zł
Co kupilas?

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
czyżby Douglas rezygnował z marki
Trudno powiedziec.

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Wzięłam zestaw mini masek . Polecasz coś szczególnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez sie nad nimi zastanawiam. Testowalam tylko mgielke cytrusowa.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 16:04   #3292
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Korah nie strasz z tym kremem mnie przeszkadza brak zapachu :/
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 16:10   #3293
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

To ja też kuszę
https://www.e-glamour.pl/physicians-formula/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 16:14   #3294
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Patrzcie, podają zawartość https://www.natinati.pl/pl/prezent-n...ty-inside.html

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87300115]Korah nie strasz z tym kremem mnie przeszkadza brak zapachu :/[/QUOTE]Słabiej pachnie, niż np. krem do rąk z tej linii, to fakt

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 16:38   #3295
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pochwal się, co wybrałaś?
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Co kupilas?
Zestaw masek https://www.douglas.pl/Sale-Piel%C4%...000090269.html
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 16:52   #3296
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Patrzcie, podają zawartość https://www.natinati.pl/pl/prezent-n...ty-inside.html

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Słabiej pachnie, niż np. krem do rąk z tej linii, to fakt

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Wedlug mnie on pachnie prawie wcale musiałam ręce do nosa wsadzić aby coś poczuć...


Mnie tam niczym nikt nie skusi. Mam 14-16 rzeczy w lost alchemy w koszu plus jade do rezerwat natury jeszcze 1.5 miesiąca
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 17:56   #3297
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja kuszę pudrami PUR https://sklep.purcosmetics.pl/pudry/...der-sypki.html
https://sklep.purcosmetics.pl/pudry/...-matujacy.html
Mam oba i całkowicie zgadzam się z opiniami na stronie ; i ten cudowny, waniliowy zapach

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na Pere Lachaise to ja się już pod dawna wybieram Zdaje się, że Francuzi przynoszą tylko kwiaty na groby, nie stawiają żadnych zniczy ani świeczek.
Z tego, co pamiętam, to faktycznie- jakieś znicze widziałam głównie przy nagrobku Chopina, więc pewnie turyści z Pl zostawili, a tak ogólnie to świeże kwiaty dominowały, również w donicach
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 17:59   #3298
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87300265]Ja kuszę pudrami PUR https://sklep.purcosmetics.pl/pudry/...der-sypki.html
https://sklep.purcosmetics.pl/pudry/...-matujacy.html
Mam oba i całkowicie zgadzam się z opiniami na stronie ; i ten cudowny, waniliowy zapach [/QUOTE]

Ale jaka cena
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 18:22   #3299
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ale jaka cena
Drogie, ale super się używa- ten sypki jest zamykany na taką silikonową jakby zawleczkę z rączką, z gąbką przymocowaną od wewnątrz- bardzo praktyczne rozwiązanie
Ja trafiłam akurat na promo, ale nie wiem, jak często je robią.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2019-11-03 o 18:24
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 18:51   #3300
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87300478]Drogie, ale super się używa- ten sypki jest zamykany na taką silikonową jakby zawleczkę z rączką, z gąbką przymocowaną od wewnątrz- bardzo praktyczne rozwiązanie
Ja trafiłam akurat na promo, ale nie wiem, jak często je robią.[/QUOTE]

Ile wtedy kosztował? Stosujesz na minerały?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-15 15:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.