Listopadówki 2020 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-02, 07:00   #571
kicia00707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 111
Dot.: Listopadówki 2020

mnie tez brzuch pobolewa, od prawie 2 tygodni ale sporadycznie.
jestem strasznie zmeczona, naprawde sie ciesze ze przez tego wirusa pracuje z domu, nie bylabym w stanie wysiedziec w biurze.
kicia00707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 07:47   #572
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Listopadówki 2020

Ja ciągle robię sobie przerwy aby poleżeć. Głowa mi pęka. :/
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:13   #573
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Listopadówki 2020

A ja z kolei dużo lepiej czuje się w pracy niż w domu. Skupiam się na tym co robię, a dolegliwości są dużo mniejsze. Wczoraj mnie trochę mdliło, ale dziś prawie w ogóle. Dziwne to.

Ale, nie bede ukrywać, że też chciałabym w końcu pójść na zwolnienie.

Teraz jest luźno, a w pracy jest tylko połowa osób. Jeśli ta sytuacja z koronawirusem się kończy, to będziemy zawaleni.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:30   #574
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Ja w sumie też tak mam, że jak pracuję to jest wszystko ok, a jak wieczorem siądę na kanapie i jeszcze nie ma niczego ciekawego do oglądania to się zaczyna: trochę mi może niedobrze, sikac mi się ciągle chce, albo mnie zgaga łapie albo cycki bolą... jednak nie ma to jak znaleźć sobie zajęcie.
A macie może coś ciekawego do polecenia do poczytania albo podglądania na temat ciąży? Albo debacie już o siebie szczególnie? Bo ja mam wrażenie że jak już w końcu zaszłam w tą wyczekiwaną ciążę to teraz nie wiem co mam z nią zrobić ani jak się zachowywać, przygotowywać itp, na wszystko mi się wydaje za wcześnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:30   #575
kicia00707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 111
Dot.: Listopadówki 2020

a wy dziewczyny juz po pierwszych wizytach?
ile czekalyscie na wyniki badan z krwi moczu itd?
kicia00707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:37   #576
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Dziś 7tc+6, na usg słyszałam już serduszko <3 Termin na 11.11.

Pierwsza ciąża, starania ponad 2 lata, po becie na początku marca, ktora wyniosła 858 emocjonalny rollercoaster. Z jednej strony szok, niedowierzanie i radość, z drugiej lęk i strach. Ale bardzo się staram być dobrej myśli, bo co innego mi pozostaje

Mnie męczą mdłości, czasem zgaga, nie mam apetytu, WSZYSTKO mi śmierdzi i lodówkę omijam szerokim łukiem

U mnie firma przez wirusa przymusowo zamknięta, dlatego poszłam na L4. Planowałam pracować dłużej, ale w tej sytuacji nie chce się narażać i siedzę w domu.

Ja na razie miałam tylko tsh, na kolejnej wizycie mam zrobić mocz i morfologie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:44   #577
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez kicia00707 Pokaż wiadomość
a wy dziewczyny juz po pierwszych wizytach?
ile czekalyscie na wyniki badan z krwi moczu itd?
Hej zależy na które wyniki taka typowa morfologia magnez potas to tego samego dnia ale na pozostałe to tak do tygodnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-02, 08:45   #578
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez kicia00707 Pokaż wiadomość
a wy dziewczyny juz po pierwszych wizytach?
ile czekalyscie na wyniki badan z krwi moczu itd?
Ja już mam skierowania ale jeszcze nie byłam zrobić, pewnie pójdę jakoś na początku przyszłego tygodnia. Na szczęście mam Medicover więc tam to wszystko szybko idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:46   #579
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Ja w sumie też tak mam, że jak pracuję to jest wszystko ok, a jak wieczorem siądę na kanapie i jeszcze nie ma niczego ciekawego do oglądania to się zaczyna: trochę mi może niedobrze, sikac mi się ciągle chce, albo mnie zgaga łapie albo cycki bolą... jednak nie ma to jak znaleźć sobie zajęcie.
A macie może coś ciekawego do polecenia do poczytania albo podglądania na temat ciąży? Albo debacie już o siebie szczególnie? Bo ja mam wrażenie że jak już w końcu zaszłam w tą wyczekiwaną ciążę to teraz nie wiem co mam z nią zrobić ani jak się zachowywać, przygotowywać itp, na wszystko mi się wydaje za wcześnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dokładnie tak samo! Prawie nic nie czytam, nic nie wiem, myślałam, że jak zajdę w ciążę, to ciągle będę coś sprawdzać, bo lubię być jak najbardziej doinformowana, ale jakoś... takie wciąż wydaje mi się to "obok mnie" Kupiłam sobie 5 książek, ale żadna nie związana z ciążą

Cytat:
Napisane przez kicia00707 Pokaż wiadomość
a wy dziewczyny juz po pierwszych wizytach?
ile czekalyscie na wyniki badan z krwi moczu itd?

Ja na badania czekałam 1 lub 2 dni, na cytologię najdłużej - tydzień.
Już miałam 2 wizyty u ginekologa - na pierwszą poszłam w dniu zrobienia testu ciążowego, bo byłam w turbo szoku. Widząc róznicę między wyliczeniami mojego tygodnia ciąży na podstawie cyklu i USG już chyba zawsze będę w szoku (3.5 tygodnia różnicy)


zmotywowanaja - hej! witamy na pokładzie zdecydowanie lepiej siedzieć na L4 niż pracować wśród ludzi

Edytowane przez Aliczee
Czas edycji: 2020-04-02 o 08:50
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:51   #580
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Ja w sumie też tak mam, że jak pracuję to jest wszystko ok, a jak wieczorem siądę na kanapie i jeszcze nie ma niczego ciekawego do oglądania to się zaczyna: trochę mi może niedobrze, sikac mi się ciągle chce, albo mnie zgaga łapie albo cycki bolą... jednak nie ma to jak znaleźć sobie zajęcie.
A macie może coś ciekawego do polecenia do poczytania albo podglądania na temat ciąży? Albo debacie już o siebie szczególnie? Bo ja mam wrażenie że jak już w końcu zaszłam w tą wyczekiwaną ciążę to teraz nie wiem co mam z nią zrobić ani jak się zachowywać, przygotowywać itp, na wszystko mi się wydaje za wcześnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja narazie podczytuje to co na internecie chociaż najbardziej na początku teraz sporadycznie wyskakują mi już strony z wyprawkami do szpitala może zamowie sobie jakieś książki ale to tak może za miesiąc dwa.Jesli chodzi o dbanie o siebie to po kąpieli smaruje się zwykła oliwka HiPP ale już za niedługo będę chciała sobie kupić coś specjalnego na rozstępy .Co do jedzenia to jem wszystko narazie mnie od niczego nie odpycha raczej zaczynam mieć zachcianki na rzeczy których dawno nie jadłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:51   #581
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Dziś 7tc+6, na usg słyszałam już serduszko <3 Termin na 11.11.
Też mam termin na 11.11 <3 Ale dziś 8+1 . Dobija mnie, że podejrzę młode dopiero pod koniec kwietnia

Jeśli chodzi o badania to miałam wyniki tego samego dnia lub następnego.
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-02, 08:52   #582
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Listopadówki 2020

Zazdroszę wam. Ja najgorzej czuję się od rana. Niedobrze mi, brzuch mnie boli, głowa mi pęka, spać mi się chce, mam ciężkie myślenie... Tak naprawdę to przechodzi dopiero koło 20. Idę się wtedy myć i zaraz idę spać. Najlepiej się czuję w pozycji leżącej, ale ciężko mi tak pracować więc co jakiś czas mam przerwę, żeby się położyć. Ciągle sobie powtarzam, że tylko jeszcze do końca miesiąca muszę wytrzymać, ale o tak chyba jeszcze wezmę jakiś urlop w środku miesiąca bo ja naprawdę nie daję rady.
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:52   #583
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Dziś 7tc+6, na usg słyszałam już serduszko <3 Termin na 11.11.

Pierwsza ciąża, starania ponad 2 lata, po becie na początku marca, ktora wyniosła 858 emocjonalny rollercoaster. Z jednej strony szok, niedowierzanie i radość, z drugiej lęk i strach. Ale bardzo się staram być dobrej myśli, bo co innego mi pozostaje

Mnie męczą mdłości, czasem zgaga, nie mam apetytu, WSZYSTKO mi śmierdzi i lodówkę omijam szerokim łukiem

U mnie firma przez wirusa przymusowo zamknięta, dlatego poszłam na L4. Planowałam pracować dłużej, ale w tej sytuacji nie chce się narażać i siedzę w domu.

Ja na razie miałam tylko tsh, na kolejnej wizycie mam zrobić mocz i morfologie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super gratuluję serduszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:55   #584
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
Zazdroszę wam. Ja najgorzej czuję się od rana. Niedobrze mi, brzuch mnie boli, głowa mi pęka, spać mi się chce, mam ciężkie myślenie... Tak naprawdę to przechodzi dopiero koło 20. Idę się wtedy myć i zaraz idę spać. Najlepiej się czuję w pozycji leżącej, ale ciężko mi tak pracować więc co jakiś czas mam przerwę, żeby się położyć. Ciągle sobie powtarzam, że tylko jeszcze do końca miesiąca muszę wytrzymać, ale o tak chyba jeszcze wezmę jakiś urlop w środku miesiąca bo ja naprawdę nie daję rady.
No pewnie, nie ma sensu się męczyć. Pracować na leżąco da się chwilkę tylko, ja też nie byłabym w stanie, to strasznie niewygodne. Trzymam jednak kciuki, że te dolegliwości Ci miną!
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:56   #585
kicia00707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 111
Dot.: Listopadówki 2020

ja tez nic na razie nie czytam, chociaz oczywiscie juz chcialam zamawiac ksiazki i ogladac ubranka w internecie, ale nie chce zapeszac.
zanim zaczne cokolwiek czytac dam sobie jeszcze czas az sie upewnie ze wszystko ok
kicia00707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:58   #586
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
Zazdroszę wam. Ja najgorzej czuję się od rana. Niedobrze mi, brzuch mnie boli, głowa mi pęka, spać mi się chce, mam ciężkie myślenie... Tak naprawdę to przechodzi dopiero koło 20. Idę się wtedy myć i zaraz idę spać. Najlepiej się czuję w pozycji leżącej, ale ciężko mi tak pracować więc co jakiś czas mam przerwę, żeby się położyć. Ciągle sobie powtarzam, że tylko jeszcze do końca miesiąca muszę wytrzymać, ale o tak chyba jeszcze wezmę jakiś urlop w środku miesiąca bo ja naprawdę nie daję rady.
Może rozważ L4 wcześniejsze? Skoro tak się męczysz to pewnie i tak wydajność dużo słabsza, a też łatwiej popełnić błędy które mogą mieć konsekwencje... co do urlopu to ja w tym roku nie wykorzystałam jeszcze ani jednego dnia i nie zamierzam, potem wykorzystam go sobie na opiekę nad maluchem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 08:59   #587
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Ja w sumie też tak mam, że jak pracuję to jest wszystko ok, a jak wieczorem siądę na kanapie i jeszcze nie ma niczego ciekawego do oglądania to się zaczyna: trochę mi może niedobrze, sikac mi się ciągle chce, albo mnie zgaga łapie albo cycki bolą... jednak nie ma to jak znaleźć sobie zajęcie.
A macie może coś ciekawego do polecenia do poczytania albo podglądania na temat ciąży? Albo debacie już o siebie szczególnie? Bo ja mam wrażenie że jak już w końcu zaszłam w tą wyczekiwaną ciążę to teraz nie wiem co mam z nią zrobić ani jak się zachowywać, przygotowywać itp, na wszystko mi się wydaje za wcześnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na razie kupiłam tylko segregator Jestem w ciąży MG, na resztę na razie nie mam odwagi, będzie na to czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 09:02   #588
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
Zazdroszę wam. Ja najgorzej czuję się od rana. Niedobrze mi, brzuch mnie boli, głowa mi pęka, spać mi się chce, mam ciężkie myślenie... Tak naprawdę to przechodzi dopiero koło 20. Idę się wtedy myć i zaraz idę spać. Najlepiej się czuję w pozycji leżącej, ale ciężko mi tak pracować więc co jakiś czas mam przerwę, żeby się położyć. Ciągle sobie powtarzam, że tylko jeszcze do końca miesiąca muszę wytrzymać, ale o tak chyba jeszcze wezmę jakiś urlop w środku miesiąca bo ja naprawdę nie daję rady.
Mnie też najbardziej męczy rano, lekarka podpowiedziała mi, że dobrze jest zjeść małe śniadanie jeszcze w łóżku na leżąco i dopiero wstać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 09:46   #589
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Mnie też najbardziej męczy rano, lekarka podpowiedziała mi, że dobrze jest zjeść małe śniadanie jeszcze w łóżku na leżąco i dopiero wstać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak. Chociażby jakiegoś biszkopta przegryźć zanim się wstanie. Mi to dużo daje. I u mnie np nie dopuścić do uczucia głodu, bo jak jestem głodna to z jednej strony straszne ssanie, a z drugiej strasznie mdli

Co do pracy, powiem Wam Dziewczyny, że nie ma co się zażynać i pracować do oporu, aby pracodawcy zrobić dobrze. Ja tak zrobiłam w pierwszej ciąży, pracowałam do 6/7 msc, a potem jeszcze czasami przychodziłam coś dokończyć lub w domu coś robiłam. I teraz, po skończonym urlopie macierzyńskim, wykorzystuje zaległy wypoczynkowy, miałam w czerwcu wracac do pracy, a niedawno szefowa zadzowniła, żebym sobie szukała od czerwca innej pracy. Jak to określiła biznes to biznes, zlikwidowała ten "dział" którym się zajmowałam. Jak to mój Tz mówi, nie ma ludzi niezastąpionych. A on własnie mi kazał w 1. ciąży iść wcześniej na zwolnienie, a ja oczywiście nie, kiepszko sie czułam, ale chodziłam do pracy. Także ten. Szanujmy swoje zdrowie i nic a wszelką cenę . (To się wyżaliłam )
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-02, 09:51   #590
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
O tak. Chociażby jakiegoś biszkopta przegryźć zanim się wstanie. Mi to dużo daje. I u mnie np nie dopuścić do uczucia głodu, bo jak jestem głodna to z jednej strony straszne ssanie, a z drugiej strasznie mdli

Co do pracy, powiem Wam Dziewczyny, że nie ma co się zażynać i pracować do oporu, aby pracodawcy zrobić dobrze. Ja tak zrobiłam w pierwszej ciąży, pracowałam do 6/7 msc, a potem jeszcze czasami przychodziłam coś dokończyć lub w domu coś robiłam. I teraz, po skończonym urlopie macierzyńskim, wykorzystuje zaległy wypoczynkowy, miałam w czerwcu wracac do pracy, a niedawno szefowa zadzowniła, żebym sobie szukała od czerwca innej pracy. Jak to określiła biznes to biznes, zlikwidowała ten "dział" którym się zajmowałam. Jak to mój Tz mówi, nie ma ludzi niezastąpionych. A on własnie mi kazał w 1. ciąży iść wcześniej na zwolnienie, a ja oczywiście nie, kiepszko sie czułam, ale chodziłam do pracy. Także ten. Szanujmy swoje zdrowie i nic a wszelką cenę . (To się wyżaliłam )
To prawda. I koniec końców jak widać nikt Ci nie był wdzięczny za to, że tak długo pracowałaś w ciąży.. eh, właśnie tak jest. Wdzięczności za to raczej nie ma się co spodziewać wnioskując po takich przykładach, jak Twój

Ja jeszcze nie wiem, jak długo chcę pracować, bo póki co to siedzenie w domu mi sprzyja i czuję się dobrze - więc nawet nie wiem, co innego mogłabym robić z dniem myślałam, że może do końca maja lub końca czerwca. Wtedy miałabym jeszcze 5 miesięcy przed sobą (termin mam na końcówkę listopada).
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 10:20   #591
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Ja na razie kupiłam tylko segregator Jestem w ciąży MG, na resztę na razie nie mam odwagi, będzie na to czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też go mam z 1 ciąży, bardzo przydatna sprawa i też nie kupowałam na początku nic dla dziecka, chyba koło 16tc kupiłam pierwsze ciuszki jeszcze zdążysz wydać hajsy na niepotrzebne kocyki i inne otulacze

Witam się z samopoczuciem 🥴 te zawroty głowy i uderzenia gorąca dają mi w kość.

I witam nowe mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 10:22   #592
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Listopadówki 2020

Dzięki dziewczyny. Postaram się pracować do końca kwietnia. Mam nadzieję, że szybko to zleci. Pracę mam bardzo terminową, a niestety nie idzie mi zbyt dobrze. Mam nadzieję, że na dniach kogoś już wyznaczą na moje zastępstwo.
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 11:08   #593
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
O tak. Chociażby jakiegoś biszkopta przegryźć zanim się wstanie. Mi to dużo daje. I u mnie np nie dopuścić do uczucia głodu, bo jak jestem głodna to z jednej strony straszne ssanie, a z drugiej strasznie mdli

Co do pracy, powiem Wam Dziewczyny, że nie ma co się zażynać i pracować do oporu, aby pracodawcy zrobić dobrze. Ja tak zrobiłam w pierwszej ciąży, pracowałam do 6/7 msc, a potem jeszcze czasami przychodziłam coś dokończyć lub w domu coś robiłam. I teraz, po skończonym urlopie macierzyńskim, wykorzystuje zaległy wypoczynkowy, miałam w czerwcu wracac do pracy, a niedawno szefowa zadzowniła, żebym sobie szukała od czerwca innej pracy. Jak to określiła biznes to biznes, zlikwidowała ten "dział" którym się zajmowałam. Jak to mój Tz mówi, nie ma ludzi niezastąpionych. A on własnie mi kazał w 1. ciąży iść wcześniej na zwolnienie, a ja oczywiście nie, kiepszko sie czułam, ale chodziłam do pracy. Także ten. Szanujmy swoje zdrowie i nic a wszelką cenę . (To się wyżaliłam )
Ja tam nie zamierza się zażynać, ale nie będę szła na zwolnienie jak nie mam nawet jeszcze zdjęcia z USG z biciem serca. Jak będę wiedziała, że ciąża jest potwierdzona to nie będę się zastanawiać. Myślę, z max do końca pierwszego trymestru, jeśli wszystko będzie ok.

Zresztą taki moment plan, żeby w miarę szybko pójść na zwolnienie i jeśli mi samopoczucie pozwoli to wykorzystać czas na rozwój/naukę. Chciałabym już nie wracać do obecnego miejsca pracy i w ogóle zmienić branże.

A o książkach ciążowych i ubrankach jeszcze nie zaczęłam myśleć, bo to póki co dla mnie science fiction




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 11:12   #594
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Ja tam nie zamierza się zażynać, ale nie będę szła na zwolnienie jak nie mam nawet jeszcze zdjęcia z USG z biciem serca. Jak będę wiedziała, że ciąża jest potwierdzona to nie będę się zastanawiać. Myślę, z max do końca pierwszego trymestru, jeśli wszystko będzie ok.

Zresztą taki moment plan, żeby w miarę szybko pójść na zwolnienie i jeśli mi samopoczucie pozwoli to wykorzystać czas na rozwój/naukę. Chciałabym już nie wracać do obecnego miejsca pracy i w ogóle zmienić branże.

A o książkach ciążowych i ubrankach jeszcze nie zaczęłam myśleć, bo to póki co dla mnie science fiction




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też myślę o zmianie branży. Wykorzystują mnie za mocno.
Może zapiszę się na jakiś kurs.
Muszę pomyśleć.
Mój zakres obowiązków to jest kilka zawodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 11:21   #595
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Listopadówki 2020

Hej. Podziwiam was pracujące. Ja o ile w poprzednich ciążach dobrze się czułam, uczyłam się i robiłam wszystko co przed ciążą, w ostatniej to nawet bilam rekordy kilometrów np chodząc po lesie 12km w 7 miesiącu tak teraz tragedia. Ciągle mi niedobrze, słabo, boli mnie głowa i najchętniej cały czas bym spała. A odpoczywać nie ma kiedy, bo zaczęły się lekcje zdalne i większą część dnia bawię się w nauczycielkę wszystkich przedmiotów nadzoruje zadania, pomagam, tłumacze tematy, a w międzyczasie domowe sprawy typu obiad, sprzątanie, pranie i wieczorem się czuje jak po maratonie
W dodatku mój dwulatek ma problemy ze snem, w nocy budzi się milion razy, ciągle na mnie wisi, albo wstaje o 4 rano, albo mając drzemkę w dzień siedzi do późna w nocy i idzie spać nawet i o 2, a raz poszedł dopiero o 5. Szok. Niby kwarantanna i siedzenie w domu, a ja gorzej jestem zmęczona niż wcześniej. Przynajmniej jak była szkoła to pół dnia miałam względny spokój, dzieci tam przerobiły materiał i tylko zadania domowe robiliśmy, a teraz wszystko na mojej głowie.
Trochę się pozalilam, ale mam nadzieję, że jak miną ciążowe dolegliwości to wszystko wróci do normy, będę się dobrze czuć to i będzie więcej energii do życia, a wszystko to co do tej pory robiłam znów będzie dla mnie naturalne i nie wymagające nadmiernego wysiłku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 11:38   #596
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez car00lina Pokaż wiadomość
Hej. Podziwiam was pracujące. Ja o ile w poprzednich ciążach dobrze się czułam, uczyłam się i robiłam wszystko co przed ciążą, w ostatniej to nawet bilam rekordy kilometrów np chodząc po lesie 12km w 7 miesiącu tak teraz tragedia. Ciągle mi niedobrze, słabo, boli mnie głowa i najchętniej cały czas bym spała. A odpoczywać nie ma kiedy, bo zaczęły się lekcje zdalne i większą część dnia bawię się w nauczycielkę wszystkich przedmiotów nadzoruje zadania, pomagam, tłumacze tematy, a w międzyczasie domowe sprawy typu obiad, sprzątanie, pranie i wieczorem się czuje jak po maratonie
W dodatku mój dwulatek ma problemy ze snem, w nocy budzi się milion razy, ciągle na mnie wisi, albo wstaje o 4 rano, albo mając drzemkę w dzień siedzi do późna w nocy i idzie spać nawet i o 2, a raz poszedł dopiero o 5. Szok. Niby kwarantanna i siedzenie w domu, a ja gorzej jestem zmęczona niż wcześniej. Przynajmniej jak była szkoła to pół dnia miałam względny spokój, dzieci tam przerobiły materiał i tylko zadania domowe robiliśmy, a teraz wszystko na mojej głowie.
Trochę się pozalilam, ale mam nadzieję, że jak miną ciążowe dolegliwości to wszystko wróci do normy, będę się dobrze czuć to i będzie więcej energii do życia, a wszystko to co do tej pory robiłam znów będzie dla mnie naturalne i nie wymagające nadmiernego wysiłku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ahh, wiesz - to wszystko jak widać zależy U Ciebie jest złe samopoczucie (które, mam nadzieję, szybko minie) i musisz oczywiście zajmować się dzieckiem. W takich okolicznościach też nie wyobrażam sobie efektywnie pracować.. ale gdy np. ja jestem tylko z mężem, póki co czuję się dobrze, to jeszcze z tego korzystam do czasu
Ja w ogóle myślę, że to siedzenie w domu jest mega męczące i wbrew pozorom czas szybko leci. Nie jestem domatorem i dla mnie to już za dużo no ale nie buntuję się w żaden sposób.

Myślę, że to super czas, jeśli myślicie o przebranżowieniu się Warto wykorzystać!

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość

A o książkach ciążowych i ubrankach jeszcze nie zaczęłam myśleć, bo to póki co dla mnie science fiction


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha dokładnie! Mam podobne odczucia myślę, że prędzej zacznę myśleć nad urządzeniem pokoju (to może być całkiem przyjemne), bo na to pewnie warto poświęcić trochę czasu, ale no.. jeszcze trochę

Edytowane przez Aliczee
Czas edycji: 2020-04-02 o 11:40
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 12:25   #597
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Listopadówki 2020

Wiecie, ja nie mówię, żeby od razu po zobaczeniu dwóch kresek iść na zwolnienie. Nie. Tylko chciałam powiedzieć, że jeżeli nie czujecie się na siłach pracować, to lepiej iść na zwolnienie i odpocząć w domu (chociaż teraz taki kijowy czas, że człowiek z domu nie może wyjść). I tak nikt potem tego nie pamięta, ze Hanka to pracowała 8 msc w ciąży, a Zośka to od razu w trzecim miesiącu poszła na zwolnienie. No i medalu za pracę też nikt nie dostanie (szkoda, że taka mądra wcześniej nie byłam )
Carolina, współczuję Ci. Kijowe samopoczucie i jeszcze dzieci ogarnąć. Ja mam jednego i w dzień tylko czekam, aż on pójdzie ba drzemkę. A potem aż tz wróci z pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez zaczarowana_panna
Czas edycji: 2020-04-02 o 12:26
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 12:32   #598
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Wiecie, ja nie mówię, żeby od razu po zobaczeniu dwóch kresek iść na zwolnienie. Nie. Tylko chciałam powiedzieć, że jeżeli nie czujecie się na siłach pracować, to lepiej iść na zwolnienie i odpocząć w domu (chociaż teraz taki kijowy czas, że człowiek z domu nie może wyjść). I tak nikt potem tego nie pamięta, ze Hanka to pracowała 8 msc w ciąży, a Zośka to od razu w trzecim miesiącu poszła na zwolnienie. No i medalu za pracę też nikt nie dostanie (szkoda, że taka mądra wcześniej nie byłam )
Carolina, współczuję Ci. Kijowe samopoczucie i jeszcze dzieci ogarnąć. Ja mam jednego i w dzień tylko czekam, aż on pójdzie ba drzemkę. A potem aż tz wróci z pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, też mi się wydaje, że nikt tego nie pamięta. Przerwa tak czy siak jest długa, a często rok w pracy to okres na tyle długi, że naprawdę wiele może się zmienić - struktura, manager, zespół.
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 12:50   #599
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Ja na razie kupiłam tylko segregator Jestem w ciąży MG, na resztę na razie nie mam odwagi, będzie na to czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to za segregator ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 13:46   #600
hey_You
Raczkowanie
 
Avatar hey_You
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 210
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Ja na razie kupiłam tylko segregator Jestem w ciąży MG, na resztę na razie nie mam odwagi, będzie na to czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też go kupiłam Rok temu dostała go ode mnie kuzynka w ciąży, była bardzo zadowolona, więc stwierdziłam, że też go nabędę.



Podobnie jak niektóre z Was, chciałabym się przebranżowić. Nie chciałabym wracać do obecnej pracy, tym bardziej, że osoba, która najprawdopodobniej będzie mnie zastępować będzie chciała kopać pode mną i robić wszystko, żeby mnie wygryźć Szefostwu powiedziałam, że nie podoba mi się ich decyzja, ale i tak się nie przejęli moim zdaniem


Byłam dziś na badaniach w laboratorium. Wyniki już mam, teraz zostało tylko czekać na kolejną wizytę.


Mam pytanko do Was odnośnie aktywności fizycznej. Możecie coś lekkiego polecić? Chciałam się zapisać na zajęcia dla ciężarnych, przez obecną sytuację wszystko odwołane. Czuję, że rosnę w oczach (zdecydowanie za szybko ), a zupełnie nie wiem od czego zacząć.
hey_You jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-30 22:08:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.