Listopadówki 2020 - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-11, 19:42   #1471
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Ja mam rzeczy typu wózek, fotelik, łóżeczko po synu. Z większych wydatków to chyba tylko komoda nas czeka.
Ubrania posegreguje co mamy jak juz poznam płeć. Ubrań zapewne sporo dziadkowie znów kupią.

Ja ostatnio odkupilam od koleżanki ubrania ciazowe. Dziś torbo-plecak do wozka tez od koleżanki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-11, 19:45   #1472
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Listopadówki 2020

Wiadomo, każdy robi jak uważa .

Ja bym chciała znać płeć, zanim cokolwiek kupię. Tak samo z imieniem. Jeszcze nie myślę o tym. Nie lubię magazynować rzeczy, które nie są mi w tym momencie potrzebne (najpierw potrzebuję większej szafy).

Poza tym, zakładam, że jak się rodzina rozszaleje to pewnie sporo rzeczy dostaniemy.

No i ogólnie, koniec pierwszego trymestru to dla mnie taki czas, że jeszcze wszystko się może zdarzyć (nie nastawiam się źle, ale raczej jestem ostrożna).

Myślę że przez pół roku jest wystarczająco dużo czasu, żeby nakupowac wszystkiego. Jak będę znać płeć, a babcie nie zasypia mnie tonami ciuszkow, to wtedy przemyśle, czego jeszcze potrzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-11, 19:57   #1473
hey_You
Raczkowanie
 
Avatar hey_You
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 210
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Aggny Pokaż wiadomość
Czy wy juz jestescie na L4? Jak tak to od ktorego tygodnia? Jak nie to do kiedy planujecie pracowac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na tę chwilę, planuje pracować do lipca/sierpnia. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, jak się będę czuć.


Cytat:
Napisane przez dododo_ Pokaż wiadomość
Ja na zwolnieniu jestem dopiero od tygodnia, chociaż moja lekarka na l4 chciała mnie wysłać już dawno.

U mnie termin om w porównaniu z ostatnim usg to 10 dni różnicy także sugeruje się terminem z usg, zresztą tak też mi mówił lekarz

Wyprawkę planuję już niedługo powoli gromadzić, bo chcemy to z Tż rozłożyć finansowo, a nie żeby później wszystko w jeden-dwa miesiące kupić.
Ja też wychodzę z tego samego założenia


Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
A ja w zeszłym tygodniu kupiłam sporo rzeczy używanych w necie. Od jednej osoby kupiłam sporo rzeczy (większość ubrań z wyprawki). Ubrania jakie kupowałam to 56-74. Ceny średnio 3-5 zł za sztukę, stan ubrań bardzo dobry. Jestem bardzo zadowolona ja lubię być przygotowana, nie lubię zostawiania na ostatnią chwilę. W tym miesiącu ogarnę ubrania, w czerwcu pewnie te akcesoria dla malucha i pielęgnacji. Na ostatnią chwilę czyli wrzesień zostawię sobie łóżko i listę kosmetyków, a kosmetyki kupię w październiku. Nigdy nic nie zostawiam na ostatnią chwilę bo to mnie stresuje. Muszę jakoś porobić miejsce w tym około 40 m2 mieszkaniu na te wszystkie rzeczy, rozplanować :p niestety jeśli chodzi o takie sprawy to uwielbiam być dobrze zorganizowana to mnie uspokaja ;p

W styczniu odbieramy mieszkanie i będziemy wykańczać to też nie będę mieć tak głowy aby szukać większych ubrań dla dziecka itp. Staram się jak najwięcej załatwić na zaś
My jesteśmy w trakcie budowy, dlatego też wolę mieć wcześniej wszystko poszykowane. Na tę chwilę kupiłam tylko pieluchy tetrowe, flanelowe, aspirator do nosa. Mamy łóżeczko i wózek od znajomych, trochę kartonów z ubrankami od nich też. Trzeba to wszystko przejrzeć, tylko chęci brak
hey_You jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-11, 20:38   #1474
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
Dot.: Listopadówki 2020

Ja też już za niedługo zacznę zakupy nie chce zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę i rozłożyć koszta.Narazie dużo czytam i oglądam na necie . Musimy jeszcze rozplanować jak to wszystko zorganizować bo póki co jesteśmy w trakcie budowy i mieszkamy u moich rodziców i nie mamy zbyt wiele miejsca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-11, 20:49   #1475
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez kasi19 Pokaż wiadomość
Ja też już za niedługo zacznę zakupy nie chce zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę i rozłożyć koszta.Narazie dużo czytam i oglądam na necie . Musimy jeszcze rozplanować jak to wszystko zorganizować bo póki co jesteśmy w trakcie budowy i mieszkamy u moich rodziców i nie mamy zbyt wiele miejsca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My niedługo zabierzemy się za porządki w meblach. Musimy zorganizować trochę miejsca. Dzisiaj zrobiłam porządek w papierach, sporo wywaliłam. Ściągnęłam dwie listy wyprawkowe przykładowe i będę teraz na ich podstawie układać listę według potrzeb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 04:02   #1476
kicia00707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 111
Dot.: Listopadówki 2020

ja poki co czekam na wszystkie wyniki prenatalnych i plec, a po tym bede myslec i czytac o wyprawce
u nas tez wszystkie trzeba kupic od zera, troche tego jest ;-)
zaczynam sie mocno stresowac tym usg, i jeszcze pozniej czekanie na nifty...to beda teraz najdluzsze dni mojej ciazy jak dotychczas.
kicia00707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 05:43   #1477
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Listopadówki 2020

Ja wybieram rzeczy unisex. Mam nadzieję, że starczą dla kolejnego dziecka. Ja mam nadzieję, że rodzina nie kupi nic bez konsultacji ze mną. Już teraz wiedzą, że mam ubrania. Dziadkowie obiecali kupić wózek.

Niestety sprawy wykańczania mieszkania nas pochłoną, aby jak najszybciej się przeprowadzić. Teraz pomieszczenie się w tym wynajmowanym to będzie wyczyn. Zrobię kolejne porządki. W końcu znajdzie się miejsce.
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-12, 06:41   #1478
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Listopadówki 2020

Asia,
Nas w sumie też czeka kupno komody właśnie sobie myślę że nie będę miała gdzie jej wcisnąć w sypialni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 06:46   #1479
Kusia9
Raczkowanie
 
Avatar Kusia9
 
Zarejestrowany: 2020-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 151
Dot.: Listopadówki 2020

Jeja dziewczyny, dzis mam genetyczne i tak sie stresuję dobrze ze ide dziś też do ginekolog mojej, bo mam jakies dziwne uplawy eh. Zimno mi wyskoczyło, to pewnie od noszenia maseczek, powinnam iść do dentysty, a prywatnie na razie nie przyjmują, a do szpitala to nie chcę ;ccc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kusia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 07:26   #1480
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Asia,
Nas w sumie też czeka kupno komody właśnie sobie myślę że nie będę miała gdzie jej wcisnąć w sypialni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nas też czeka zakup komody do sypialni myślę, że wyprawkę zaczniemy organizować w sierpniu/wrześniu. Też jestem jeszcze ostrożna. Dopiero w ten weekend powiedzieliśmy najbliższym, że w listopadzie powiększy się nam Rodzinka



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusia9 Pokaż wiadomość
Jeja dziewczyny, dzis mam genetyczne i tak sie stresuję dobrze ze ide dziś też do ginekolog mojej, bo mam jakies dziwne uplawy eh. Zimno mi wyskoczyło, to pewnie od noszenia maseczek, powinnam iść do dentysty, a prywatnie na razie nie przyjmują, a do szpitala to nie chcę ;ccc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem stres, ale bądź dobrej myśli!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 07:40   #1481
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Listopadówki 2020

Dzień dobry ja dziś mam prenatalne, trochę zaczynam się już stresować!

Co do wyprawki, to najpierw czekam na płeć, bo wiadomo, po córce mam multum rzeczy. No i w zeszłym roku urodziło się w bliskiej rodzinie sporo chłopców, więc o ubranka też nie mam co się martwić, bo już mi odkładają wózek mam po starszej, fotelik też. Łóżeczko dostawne planuję kupić. I wynieść się z sypialni na rzecz urządzenia pokoiku dla córki. A my się z młodszym wyniesiemy do salonu, żeby nie budziło siostry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-12, 07:57   #1482
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja dziś mam prenatalne, trochę zaczynam się już stresować!

Co do wyprawki, to najpierw czekam na płeć, bo wiadomo, po córce mam multum rzeczy. No i w zeszłym roku urodziło się w bliskiej rodzinie sporo chłopców, więc o ubranka też nie mam co się martwić, bo już mi odkładają wózek mam po starszej, fotelik też. Łóżeczko dostawne planuję kupić. I wynieść się z sypialni na rzecz urządzenia pokoiku dla córki. A my się z młodszym wyniesiemy do salonu, żeby nie budziło siostry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:02   #1483
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Powodzenia na prenatalnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:05   #1484
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

My też musimy przemyśleć i wygospodarować miejsce dla nowego członka rodziny. Będzie problem, bo mamy 3-pokojowe mieszkanie 65 m2 - małe dla 4-osobowej rodziny Najgorzej, że kupiliśmy je zaledwie 2 lata temu, wykańczaliśmy i urządzaliśmy od początku, a już by się przydało coś większego. Jakbym wiedziała, że tak się życie potoczy, od razu kupilibyśmy szeregówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:09   #1485
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Listopadówki 2020

Ja tez mam dzisiaj prenatalne o 12:30, myślałam że nie zasnę że stresu ale zasnęłam i spałam jak dziecko trzymam kciuki dziewczyny, obyśmy wszystkie usłyszały dziś same dobre wieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:09   #1486
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Ja mam w piątek prenatalne i w sobotę planujemy zrobić pierwszą rundę po sklepach - niekoniecznie już teraz coś kupimy, ale chce już zrobić rozeznanie i chociażby ustalić budżet na największe elementy typu wózek, fotelik, mebelki. No i remont pokoju, w sumie można by już malować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:10   #1487
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Listopadówki 2020

Ps. Te spanie jak dziecko to wiadomo różnie, ale moje śpi cała noc więc spałam jak moje dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:10   #1488
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja dziś mam prenatalne, trochę zaczynam się już stresować!

Co do wyprawki, to najpierw czekam na płeć, bo wiadomo, po córce mam multum rzeczy. No i w zeszłym roku urodziło się w bliskiej rodzinie sporo chłopców, więc o ubranka też nie mam co się martwić, bo już mi odkładają wózek mam po starszej, fotelik też. Łóżeczko dostawne planuję kupić. I wynieść się z sypialni na rzecz urządzenia pokoiku dla córki. A my się z młodszym wyniesiemy do salonu, żeby nie budziło siostry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za prenatalne

Dla mnie to pierwsze dziecko, więc lepiej dawkować wydatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:14   #1489
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Ja mam w piątek prenatalne i w sobotę planujemy zrobić pierwszą rundę po sklepach - niekoniecznie już teraz coś kupimy, ale chce już zrobić rozeznanie i chociażby ustalić budżet na największe elementy typu wózek, fotelik, mebelki. No i remont pokoju, w sumie można by już malować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też tak zrobiliśmy że najpierw rozeznanie, potem pokój malowaliśmy. Trzeba było gdzieś składować te wszystkie rzeczy więc pokój musiał być w miarę gotowy. W sierpniu skończyliśmy pokoj a córka z grudnia. A pierwsze szaleństwo ciuchowe było po 2 prenatalnych jak już wiedziałam że dziewczynka. A potem już z górki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-12, 08:20   #1490
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Basiorek88 Pokaż wiadomość
Kciuki za prenatalne

Dla mnie to pierwsze dziecko, więc lepiej dawkować wydatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, na wyprawce można popłynąć, szczególnie jak ktoś chce nowe i modne A to w większości są rzeczy na chwilę. 90% wyprawki dla córki miałam używane, po dzieciach z rodziny albo upolowane na olx. Jedyne co chciałam mieć nowe to łóżeczko, laktator i fotelik samochodowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:23   #1491
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Listopadówki 2020

Ja znowu jestem mistrz lumpeksów. Najwięcej ciuchów tych najfajniejszych miałam właśnie tam kupione. Za grosze. Teraz też mam zamiar polować jak się sytuacja trochę polepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:41   #1492
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Oj tak, na wyprawce można popłynąć, szczególnie jak ktoś chce nowe i modne A to w większości są rzeczy na chwilę. 90% wyprawki dla córki miałam używane, po dzieciach z rodziny albo upolowane na olx. Jedyne co chciałam mieć nowe to łóżeczko, laktator i fotelik samochodowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie wiem. Moja siostra już wszystko porozdawała, a w rodzinie tż ani wśród moich znajomych też nie ma maluchów, więc musimy nabyć wszystko.

Lumpeksy to dobry pomysł jednak nie zawsze trafia się coś fajnego, dlatego trzeba się zabrać wcześniej za polowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:51   #1493
dododo_
Raczkowanie
 
Avatar dododo_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 42
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
My też musimy przemyśleć i wygospodarować miejsce dla nowego członka rodziny. Będzie problem, bo mamy 3-pokojowe mieszkanie 65 m2 - małe dla 4-osobowej rodziny Najgorzej, że kupiliśmy je zaledwie 2 lata temu, wykańczaliśmy i urządzaliśmy od początku, a już by się przydało coś większego. Jakbym wiedziała, że tak się życie potoczy, od razu kupilibyśmy szeregówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

właśnie z Tż zastanawiamy się czy lepiej kupić mieszkanie czy budować się. Skłaniamy się ku drugiej opcji, bo jak w przyszłości pojawi się drugi maluch to mieszkanie może okazać się nam za małe i wtedy trudniej będzie się budować.


Cytat:
Napisane przez Basiorek88 Pokaż wiadomość
Kciuki za prenatalne

Dla mnie to pierwsze dziecko, więc lepiej dawkować wydatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dla mnie też pierwsze dziecko i mam dokładnie takie samo zdanie


Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Oj tak, na wyprawce można popłynąć, szczególnie jak ktoś chce nowe i modne A to w większości są rzeczy na chwilę. 90% wyprawki dla córki miałam używane, po dzieciach z rodziny albo upolowane na olx. Jedyne co chciałam mieć nowe to łóżeczko, laktator i fotelik samochodowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

i to jest najgorsze, dlatego zamierzam rozsądnie to tego podejść, a nie ulegać nowościom czy modnym rzeczom Właśnie fotelik też chcę mieć nowy, a za wózkiem będziemy się rozglądać na olx
dododo_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 08:51   #1494
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Listopadówki 2020

My mamy na strychu pełen karton ubranek, czapek. Będziemy przeglądać po połówkowych, wybierać i prać.

Dzisiaj mam wizytę u swojej gin z wynikami, pewnie będzie ciśnienie i ważenie i cytologię miała mi robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Czas edycji: 2020-05-12 o 09:05
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 09:05   #1495
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez dododo_ Pokaż wiadomość
właśnie z Tż zastanawiamy się czy lepiej kupić mieszkanie czy budować się. Skłaniamy się ku drugiej opcji, bo jak w przyszłości pojawi się drugi maluch to mieszkanie może okazać się nam za małe i wtedy trudniej będzie się budować.





dla mnie też pierwsze dziecko i mam dokładnie takie samo zdanie





i to jest najgorsze, dlatego zamierzam rozsądnie to tego podejść, a nie ulegać nowościom czy modnym rzeczom Właśnie fotelik też chcę mieć nowy, a za wózkiem będziemy się rozglądać na olx
Ja bym się na budowę domu nie porwała. Moi rodzice budowali i widziałam, że na tym można zdrowie stracić. Ale zamiast mieszkania kupiłabym domek szeregowy od dewelopera, też już tylko do wykończenia. Miałabym ze 2 sypialnie więcej i kawałek trawy dla dzieciaków. Tutaj mamy wprawdzie duży narożny balkon, ale zjeżdżalni ani trampoliny na balkonie nie postawię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 09:09   #1496
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ja bym się na budowę domu nie porwała. Moi rodzice budowali i widziałam, że na tym można zdrowie stracić. Ale zamiast mieszkania kupiłabym domek szeregowy od dewelopera, też już tylko do wykończenia. Miałabym ze 2 sypialnie więcej i kawałek trawy dla dzieciaków. Tutaj mamy wprawdzie duży narożny balkon, ale zjeżdżalni ani trampoliny na balkonie nie postawię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy ogromne podwórko, ogródek i sad z drzewkami owocowymi, mamy też kury i taki wybieg dla nich. Także można postawić różne atrakcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 09:17   #1497
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

[1=1a9c51b4548d89d11e721d2 36c99b8ab04e98e50_62b39ef 2e88cf;87841427]My mamy ogromne podwórko, ogródek i sad z drzewkami owocowymi, mamy też kury i taki wybieg dla nich. Także można postawić różne atrakcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ale to przy domu, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 09:29   #1498
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Listopadówki 2020

Ja kupiłam rzeczy na olx i Vinted. Wszystko używane w bardzo dobrym stanie, a pewnie 10% ceny sklepowej. Nie widzę sensu w kupowaniu nowych rzeczy na 2-3 miesiące. Niestety dzieci to spory wydatek, ale można trochę ratować budżet używanymi rzeczami. My i tak będziemy mieć sporo wydatków bo musimy wykończyć mieszkanie i je umeblować. Na szczęście kupiliśmy mieszkanie z zamysłem 2 dzieci już 4 pokojowe. Nowe będzie łóżeczko, wanienka, przewijak, laktator i takie rzeczy związane z higieną. Ubrania wszystkie używane rozmiar 56-74. Wózek obiecali kupić nam rodzice.
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 10:22   #1499
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Moj syn do tej pory ma cześć używanych ubrań albo z lumpeksu (moja mama zawsze coś fajnego wyszuka i wysyła mi zdjecia) albo od koleżanki kupuje.

My od samego pczatku planowaliśmy kupić dom. W pierwszej ciąży się do niego wprowadzalismy. Dużo pracy, dużo sprzątania, ale ja sobie chwale. Własny ogród, warzywa, miejsce do wybiegania się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-12, 10:41   #1500
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

Ja na początku nie kupowałam nowych ubranek, bo nie warto na kilka tygodni, później też szkoda, bo rozszerzanie diety blw i wszystko brudne, następnie było raczkowanie, więc też wytarte kolana, teraz młoda już chce zasuwać na dworze, co chwilę się przewraca, siada i nadal wszystko brudne. Nie wiem kiedy nowe ładne ubranka dla niej będą miały sens, chyba jak do szkoły pójdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-30 22:08:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.