zrosty po cc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-19, 12:47   #1
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346

zrosty po cc


witam

od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedno pytanie a niestety nie mogę sie doszukać odpowiedzi.

Ponad rok temu miałam cc. Po pół roku zaszłam w ciążę(od razu sprostuję, żeby uniknąć zbiorowe linczu-po badaniach i zgodzie lekarza) ale niestety poroniłam. Moje pytanie brzmi tak-w jakim czasie po cc mogą powstać zrosty?Zakładając, że zachodząc w drugą ciążę ich nie miałam czy to możliwe że powstały później?(czyli po poronieniu). Nie znam się na tym, nie mam pojęcia jaka jest zasada powstawania tego typu schorzeń.

Wiem, że rozstrzyga to HSG, które biorę pod uwagę, aczkolwiek mi do tego nie spieszno
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 15:31   #2
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: zrosty po cc

Hej!

Ja po Sn, ale mam koleżanke, ktora miałą CC 2,5 roku temu. Bedąc na kontroli lekarz mówił jej,że wszystko pięknie ładnie (chyba dlatego,że dostał łapowke przy CC). Po roku poszła do innego lekarza, bo nie czuła miesni brzucha, okazało się,że są zrosty i tworzą się mięsniaki.
Zakaz ciązy do końća życia, miesniaki pod obserwacją.

Nie wytłumacze cI dokłądnie jak to jest u niej, bo utrzymujemy kontak telefoniczny. W każdym razie dowiedziała sie, ze albo wina lekarza albo wina tego,ze w ogole byłą cesarka.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:23   #3
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: zrosty po cc

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Hej!

Ja po Sn, ale mam koleżanke, ktora miałą CC 2,5 roku temu. Bedąc na kontroli lekarz mówił jej,że wszystko pięknie ładnie (chyba dlatego,że dostał łapowke przy CC). Po roku poszła do innego lekarza, bo nie czuła miesni brzucha, okazało się,że są zrosty i tworzą się mięsniaki.
Zakaz ciązy do końća życia, miesniaki pod obserwacją.

Nie wytłumacze cI dokłądnie jak to jest u niej, bo utrzymujemy kontak telefoniczny. W każdym razie dowiedziała sie, ze albo wina lekarza albo wina tego,ze w ogole byłą cesarka.
brzmi strasznie, niektórzy lekarze niestety nie mają nie tylko powołania ale często też wiedzy
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:00   #4
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: zrosty po cc

Bardzo współczuję straty maleństwa Pojęcia nie mam w jakim czasie mogą tworzyć się zrosty ale tak na chłopski rozum to obstawiałabym że chyba szybko po porodzie Ja mam za sobą dwie cc, w drugą ciążę zaszłam czternaście miesięcy po pierwszej, zrostów nie miałam a przynajmniej nic mi o tym nie mówiono. Mam wadę macicy i duuużo mięśniaczków a mimo to donosiłam bez problemów obydwoje dzieci. Bardzo szybko zaszłaś w drugą ciążę, mnie zawsze mówili żeby czekać przynajmniej rok. Może to było jednak trochę za wcześnie?
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 16:47   #5
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: zrosty po cc

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję straty maleństwa Pojęcia nie mam w jakim czasie mogą tworzyć się zrosty ale tak na chłopski rozum to obstawiałabym że chyba szybko po porodzie Ja mam za sobą dwie cc, w drugą ciążę zaszłam czternaście miesięcy po pierwszej, zrostów nie miałam a przynajmniej nic mi o tym nie mówiono. Mam wadę macicy i duuużo mięśniaczków a mimo to donosiłam bez problemów obydwoje dzieci. Bardzo szybko zaszłaś w drugą ciążę, mnie zawsze mówili żeby czekać przynajmniej rok. Może to było jednak trochę za wcześnie?
dziękuję za zainteresowanie
nie mam pojęcia, być może...
U mnie dochodzą jeszcze problemy hormonalne, także z drugą ciążą miałam się pośpieszyć. Miałam USG przez powłoki, dopochwowe, morfo,hormony i że było ok to miałam próbowac. I udało się w sumie zanim dobrze o tym pomyślałam. Badania po poronieniu niczego nie wykazały, może to było to. Nie mam zielonego pojęcia. Teraz blizna zaczyna mi dokuczać, boli tam gdzie były węzełki i do tego strasznie dokuczają jajniki. No i ciąży brak. Więc zaczynam się zastanawiać. Nic chyba wybiorę się do ogólnego i poproszę o skierowanie do chirurga bo to chyba właściwy adres
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 19:25   #6
Basia84
Rozeznanie
 
Avatar Basia84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IL
Wiadomości: 691
Dot.: zrosty po cc

mi sie wydaje ze zrosty powstaja w krotkim czasie po cc. ja po 6 tyg od cc mialam kontrole - lekarka wymacala blizne i powiedziala ze wszystko jest ok wiec wydaje mi sie ze jak sie cos zacznie dziac to do 6tyg. a co mowil Twoj lekarz? ja tez mialam cc i zaszlam w ciaze po 11 miesiach (chociaz lekarka mowila ze po 6 miesiacach juz jest ok - wiec ja wcale Cie nie potepiam), termin mam na za niecaly miesiac i na szczescie obylo sie bez zadnych problemow. pierwsza ciaze poronilam ale nie wiadomo co bylo przyczyna wiec moze to nie do konca wina tego ze mialas wczesniej cc.
Basia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 16:38   #7
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: zrosty po cc

Dziękuję Cię bardzo
na kontroli po 6 tyg oraz tej po 6 m-cach wszystko było dobrze, miałam wtedy też robione dwa razy USG(dopochwowe oraz przez powłoki).
Muszę chyba zmienić nastawienie bo ostatnie poronienie napędziło mi stracha.
Szczęśliwego rozwiązania życzę
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 09:31   #8
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: zrosty po cc

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
witam

od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedno pytanie a niestety nie mogę sie doszukać odpowiedzi.

Ponad rok temu miałam cc. Po pół roku zaszłam w ciążę(od razu sprostuję, żeby uniknąć zbiorowe linczu-po badaniach i zgodzie lekarza) ale niestety poroniłam. Moje pytanie brzmi tak-w jakim czasie po cc mogą powstać zrosty?Zakładając, że zachodząc w drugą ciążę ich nie miałam czy to możliwe że powstały później?(czyli po poronieniu). Nie znam się na tym, nie mam pojęcia jaka jest zasada powstawania tego typu schorzeń.

Wiem, że rozstrzyga to HSG, które biorę pod uwagę, aczkolwiek mi do tego nie spieszno
a masz jakies niepokojace objawy czy tak tylko pytasz?
melabn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 13:56   #9
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: zrosty po cc

Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
a masz jakies niepokojace objawy czy tak tylko pytasz?
Poza brakiem ciąży dość dużą bolesność w okresie po owulacji aż do @ i to właśnie w miejscach gdzie były węzełki, szczególnie po lewej stronie.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 15:22   #10
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: zrosty po cc

Moja kolezanka jakis czas temu poronila tzn bylo stwierdzone ubumarcie plodu wiec poszla na lyzeczkowanie lekarz zle zrobil i ma zrosty teraz nie wiadomo czy tak szybko zajdzie w ciaze

samo cc to naciecie powlok brzusznych i macicy po cc lekarz tez oczyszcza macice w srodku tak podobnie jak przy lyzeczkowaniu wtedy moze zrobic to zle bo to jest mimo wszystko zabieg inwazyjny mechaniczny i moga powstac zrosty
ponoc po sn tez niektorzy lekarze oczyszczaja macice
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 17:18   #11
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: zrosty po cc

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
Poza brakiem ciąży dość dużą bolesność w okresie po owulacji aż do @ i to właśnie w miejscach gdzie były węzełki, szczególnie po lewej stronie.
Edziu a przy @ nie boli Cie mocniej? ja dokladnie w tych miejscach ktore opisalas mialam endometrioze po cc , nie czujesz zgrubień pod palcami ? przy zrostach mialam taki piekacy ból ..
melabn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 08:35   #12
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: zrosty po cc

Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
Edziu a przy @ nie boli Cie mocniej? ja dokladnie w tych miejscach ktore opisalas mialam endometrioze po cc , nie czujesz zgrubień pod palcami ? przy zrostach mialam taki piekacy ból ..
nie nie właśnie @ mam dość niebolesne po porodzie. Zgrubienia troszkę czuję, ale szczerze nie mając porównania nie wiem czy to co czuje po palcem nie mieści się w granicach normy. Nie piecze raczej kłuje i ciągniewiem co mi powie lekarz-że normalne i proszę czekaćzawsze to samo a później sie okazuje że jednak coś jest nie tak i przeczucie nie myli

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Messuah Pokaż wiadomość
Moja kolezanka jakis czas temu poronila tzn bylo stwierdzone ubumarcie plodu wiec poszla na lyzeczkowanie lekarz zle zrobil i ma zrosty teraz nie wiadomo czy tak szybko zajdzie w ciaze

samo cc to naciecie powlok brzusznych i macicy po cc lekarz tez oczyszcza macice w srodku tak podobnie jak przy lyzeczkowaniu wtedy moze zrobic to zle bo to jest mimo wszystko zabieg inwazyjny mechaniczny i moga powstac zrosty
ponoc po sn tez niektorzy lekarze oczyszczaja macice
Jedyne co mnie cieszy w takim razie, że poroniłam sama w domu bo teraz do zmartwień co sie dzieje po cc doszło by jeszcze co się dzieje pop łyżeczkowaniu
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 13:01   #13
anielica82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: zrosty po cc

miałam cesarke 2 lata temu i mam zrosty. Pozatym tendencje do bliznowców - tzn blisna taka pogrubiała brzydka jest.
Mnie bardzo bolał brzuch i szukałam i drążyłam aż trafiłam na dobrego lekarza. Nie wiem jak z następną ciążą gdyż nie planuje póki co, ale boli mnie brzuch podczas owulacji, choć teraz to o niebo lepiej niż na poczatku.
Są jakieś leki co lekko "rozpływają" zrosty, miałam je, ale nie brałam bo jakoś przeciwnikiem chemii jestem

aha mi lekarz powiedział że gdyby np. jajeczko ułożyło się na zroście to nie ma jak się zaczepić i dojdzie do poronienia. aLe powiedizał żebym się tym nie martwiła bo to prawdopodobieństwo takie jak to że spadnie mi cegła na głowę...no to się nie martwię!

Współczuje poronienia...
anielica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 10:35   #14
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: zrosty po cc

dziękuję bardzomnie ból owulacyjny również dotyczy czasem jest nie do zniesienia:-(przed cc tak nie było.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 17:18   #15
Falilia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58
Dot.: zrosty po cc

Witam jestem po dwóch cc. Przy pierwszej córeczce były komplikacje i musiało być cięcie. Pierwszą cesarkę miałam prawie 9 lat temu, drugą 7 lat temu. Od około roku odczuwam silny ból po prawej stronie w okolicy jajnika. Najbardziej odczuwalny jest w nocy gdy np przewracam sie z lewego boku na prawy. Ból jest niesamowicie mocny, jakby coś mnie w środku nożem ciachało, okropny ból. Cały ten czas zwalałam winę na jajniki, ale byłam u gin. i wszystko jest ok. Byłam wczoraj u rodzinnego dał mi skierowanie na usg brzucha, wydaje mu się ze mogą to być zrosty, albo jakiś kamyszek. Czy przy zrostach może być taki bol? Zawsze boli mnie w tym samym miejscu, czasami mam wrazenie, ze coś mnie piecze w brzuchu. Czy usg wykryje te zrosty? Po niedzieli pewnie się przekonam co mi jest i niepotrzebnie zaśmiecam forum moimi problemami, ale jakoś dręczy mnie to. Pozdrawiam gorąco.
Falilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 22:29   #16
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: zrosty po cc

Ciekawi mnie profilaktyka przeciw zrostom przy cesarskim cięciu. Czy żele ( np. Hyalobarrier) zastosowane w trakcie operacji pomagają i istotny sposób zmniejszyć ryzyko ich powstania?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.