Długie Oczekiwania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 13:59   #1
Oluchi
Przyczajenie
 
Avatar Oluchi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4
GG do Oluchi
Unhappy

Długie Oczekiwania


Hej, jestem nowa na tym forum, mam na imię Marta mam 25 lat mój mąż 27 i jest Afrykańczykiem, od półtorej roku staramy się o dziecko, udało nam się w tamtym roku lecz w 9 tygodniu poroniłam było to w marcu 2012, od tego czasu staramy się ciągle o dziecko. Byliśmy u lekarza zbadał nas i powiedział że wszystko w porządku, gdy zapytałam o czy można byłoby jakoś wspomódz te starania Pani lekarz stwierdziła że jesteśmy młodzi i po porostu powinniśmy dłużej się starać. Niedawno zaczęłam brać kwas foliowy, mam nadzieję że to pomoże. Gdzieś od kogoś słyszałam że waga może mieć wpływ na zajście w ciąże a ja nie jestem szczuplutką osobą, czy to prawda?? Może bym dostała jakieś rady od was dziewczyny ??
Oluchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 14:10   #2
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Długie Oczekiwania

Hej. Twój TŻ miał robione badanie nasienia ? Masz nadwagę? Porobione badania hormonalne ? Regularne cykle ?


Jeżeli z tym wszystko jest ok, to może być po prostu blokada psychiczna i zwykłe parcie na dziecko. Trzeba wyluzować.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 14:26   #3
Mmedeah88
Wtajemniczenie
 
Avatar Mmedeah88
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 376
Dot.: Długie Oczekiwania

Cytat:
Napisane przez Oluchi Pokaż wiadomość
Hej, jestem nowa na tym forum, mam na imię Marta mam 25 lat mój mąż 27 i jest Afrykańczykiem, od półtorej roku staramy się o dziecko, udało nam się w tamtym roku lecz w 9 tygodniu poroniłam było to w marcu 2012, od tego czasu staramy się ciągle o dziecko. Byliśmy u lekarza zbadał nas i powiedział że wszystko w porządku, gdy zapytałam o czy można byłoby jakoś wspomódz te starania Pani lekarz stwierdziła że jesteśmy młodzi i po porostu powinniśmy dłużej się starać. Niedawno zaczęłam brać kwas foliowy, mam nadzieję że to pomoże. Gdzieś od kogoś słyszałam że waga może mieć wpływ na zajście w ciąże a ja nie jestem szczuplutką osobą, czy to prawda?? Może bym dostała jakieś rady od was dziewczyny ??
Witaj
Przykro mi z powodu straty...
Po pierwsze- zmień lekarza. Gdyby mi gin powiedział, że jestem jeszcze młoda i rok starań to za krótki okres czasu do podjęcia jakichś działań z jego strony, to wiałabym od niego prędko!
Miałaś robione jakiekolwiek badania?
Kwas foliowy powinna brać każda kobieta w wieku rozrodczym, ponieważ ta witamina zapobiega wadom rozwojowym układu nerwowego u poczętego dziecka. Nie ma jednak działania wspomagającego zajście w ciążę...
Waga może mieć negatywny wpływ, owszem, ale raczej w przypadku chorobliwej otyłości u starającej się o dziecko kobiety.
Psychika oczywiście też może mieć tu swój negatywny udział... Znam pary, które będąc na wakacjach, kiedy to były skupione tylko na relaksie, a nie na staraniach, zaszły w ciążę. Może macie możliwość takiej "terapii"?
Mmedeah88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 14:43   #4
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Długie Oczekiwania

Cytat:
Napisane przez Oluchi Pokaż wiadomość
Hej, jestem nowa na tym forum, mam na imię Marta mam 25 lat mój mąż 27 i jest Afrykańczykiem, od półtorej roku staramy się o dziecko, udało nam się w tamtym roku lecz w 9 tygodniu poroniłam było to w marcu 2012, od tego czasu staramy się ciągle o dziecko. Byliśmy u lekarza zbadał nas i powiedział że wszystko w porządku, gdy zapytałam o czy można byłoby jakoś wspomódz te starania Pani lekarz stwierdziła że jesteśmy młodzi i po porostu powinniśmy dłużej się starać. Niedawno zaczęłam brać kwas foliowy, mam nadzieję że to pomoże. Gdzieś od kogoś słyszałam że waga może mieć wpływ na zajście w ciąże a ja nie jestem szczuplutką osobą, czy to prawda?? Może bym dostała jakieś rady od was dziewczyny ??
Uważam podobnie jak dziewczyny - zmiana lekarza, badania hormonalne, badanie nasienia - potem można "na spokojnie" się starać lub wspomagać leczenie farmakologicznie. Tusza, czasem niewielka, może być przyczyną podwyższonego poziomu testosteronu (wiem, bo sama miałam z tym problem), obniżonego progesteronu i problemów z owulacją.

Bardzo mi przykro, że straciliście dzieciątko, u nas też pierwsza ciąża tak się zakończyła... mam nadzieję, że doczekasz się szybko zdrowego i pięknego maleństwa
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 15:13   #5
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Długie Oczekiwania

Ja mam dużą nadwagę. Chciałam schudnąć i jednocześnie starać się, bo nie wiedziałam kiedy się uda. Udało się za 3 cyklem
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 15:13   #6
Oluchi
Przyczajenie
 
Avatar Oluchi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4
GG do Oluchi
Dot.: Długie Oczekiwania

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, tak mam nadwagę ale nie aż taką wielką, nie robiliśmy takich badań, ale zrobimy niedługo. W sumie ja starałam się zrelaksować i nie myśleć o dziecko, ale mąż się tym stresuje dużo bardziej niż ja i przez to stresuje mnie bardziej :P
Oluchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 16:31   #7
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Długie Oczekiwania

Na twoim miejscu poszłabym do innego lekarza,który zrobiłby wszelkie badania i może włączył leki wspomagające zajście w ciążę. Jeżeli byłaś już w ciąży to znaczy,że możesz w nią zajść ze swoim partnerem,postaraj się nie stresować,bo to też może mieć wpływ. Myślę,że schudnąć też byłoby dobrze. Staracie się o dziecko,więc nie jakieś rygorystyczne diety,ale raczej zmiana sposobu odżywiania: dużo warzyw przede wszystkim:są zdrowe i niskokaloryczne.
Powodzenia
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 00:07   #8
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Długie Oczekiwania

Z doświadczenia własnego: daruj sobie wszelkich ginekologów-położników, większość nich ma niewielką wiedzę na temat leczenia niepłodności. Udaj się od razu do ginekologa, który zajmuje się tym tematem. Przy niektórych szpitalach działają poradnie leczenia niepłodności. Możesz też poszukać ginekologa-endokrynologa, który przebada Cię pod względem hormonalnym
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 01:46   #9
Dziodzio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 145
Dot.: Długie Oczekiwania

Dziewczyny mają rację. Badania hormonalne warto zrobić przed ciążą.

Do tego podstawowe badania z krwi: morfologia, ob, glukoza i cholesterol (skoro masz nadwagę to warto sprawdzić czy to nie rzutuje na Twój stan zdrowia, nawet jeśli tego nie czujesz).

Warto zrobić też tokso i cytomegalię.

Ja zrobiłam sobie wszystkie te badania przed ciążą, mimo że po zajściu w ciążę musiałam je powtórzyć. Ale przynajmniej starałam się ze świadomością, że wszystkie parametry mam w normie (mimo sporej nadwagi).

Starałam się około 8 miesięcy i gdy nam nie wychodziło to sprawdziłam też plemniki męża. Okazało się że pupy nie urywają, no ale zaraz potem udało się naturalnie

Jeżeli chcesz się wspomóc naturalnie zanim ewentualnie zmienisz lekarza i zrobisz sobie badania, to możecie łykać:
kobieta:
- kwas foliowy
- wiesiołek
- wit. A+E
- cynk
- magnez
- wit. C
mężczyzna:
- L- karnityna 1500
- cynk
- wit. C
- wit. A+E
- MACA dla młodzieży (albo chociaż kwas foliowy)
Dziodzio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 02:14   #10
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Długie Oczekiwania

Z tego co pamiątam wiesiołek tylko do owu, bo powoduje mikroskurcze.
Mój mąż brał Salfazin jeszcze
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 08:56   #11
paulina_cz
Raczkowanie
 
Avatar paulina_cz
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 252
Dot.: Długie Oczekiwania

A jeśli można wiedzieć do jakiego lekarz chodzisz i gdzie? Bo mogłabym polecić Ci ewentualnie klinikę, która specjalizuje się w tym temacie.
paulina_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 10:40   #12
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: Długie Oczekiwania

hej
my staramy się od 1,5 roku
od dawna jestem pod opieką lekarza od niepłodności, ale to dlatego że ja mam problemy z cyklami...
po pierwsze po takim czasie powinnaś poszukać lekarza od leczenia niepłodności, najlepiej takiego w klinice leczenia niepłodności, on oceni jakie badania powinnaś zrobić ty, TŻ na pewno musi badanie nasienia zrobić
szkoda czasu na zwykłych ginów
powodzenia!
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 11:38   #13
Oluchi
Przyczajenie
 
Avatar Oluchi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4
GG do Oluchi
Dot.: Długie Oczekiwania

w Białymstoku akurat nie chodzę do żadnego lekarza, ponieważ mieszkałam w Turcji z mężem przez około rok i tam ja tylko zrobiłam badania i wszystko było ok, a do Polski niedawno przyjechaliśmy i się właśnie wybieramy do Kliniki Bocian na Akademickiej nie wiem czy mają tam dobrych lekarzy. Szukałam w internecie i postanowiłam tam spróbować.
A jaką klinikę polecasz paulina_cz ??
Oluchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 12:00   #14
paulina_cz
Raczkowanie
 
Avatar paulina_cz
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 252
Dot.: Długie Oczekiwania

Właśnie Bociana chciałam Ci polecić. Chodziłam do nich jeszcze zanim przekształcili się w klinikę leczenia niepłodności i polecam dr Mrugacza
paulina_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:51   #15
Oluchi
Przyczajenie
 
Avatar Oluchi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4
GG do Oluchi
Dot.: Długie Oczekiwania

Ok dzięki, właśnie stamtąd wróciliśmy ale na razie badań żadnych nie robiliśmy musimy poczekać na odpowiedni cykl. Dzięki za pomoc
Oluchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.