Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-18, 21:03   #181
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
A jaką pogode miałaś? U mnie było ciepło, tak z 18st i słońce.

Fotka
nie no u mnie nie było ciepło jakieś 10 stopni było.
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 21:18   #182
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Wszystko zależy od pogody. U mnie tak brzydko przez ostatnie dni, że nawet wcale na spacer nie wyszlismy dzisiaj, a w takim stroju jak mortisha ubierała to ja sama w ruchu będąc bym zmarzla, więc nie ma co się sugerować, bo pogodę mamy ewidentnie inną Ja zakladam na body welurkowy kaftanik i na wierzch misiowy kombinezon, czapka tez welurkowa i przykryty kocykiem. Nie wydaje mi się żeby się przegrzewal.
farminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 21:42   #183
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez kikuska Pokaż wiadomość
Melduje się kolejna rozpakowana. Wczoraj urodzilam naturalnie bez cięcia i pęknięcia
Córka okazała się dorodna 4530g i 63cm. Nie spodziewaliśmy się takiej kluseczki Mała jest glodomorkiem i walczymy o to żeby nie zabrakło pokamu w piersiach.
Łooo matko ale duuża, no ale rodzice też niczego sobie, gratuluję fajnego porodu

U mnie pionizacja to też nie była bułka z masłem, swoje gwiazdy zobaczyłam ale cóż, nie ma co się tak szybko poddawać. Jak mnie położna postawiła i przeprowadziła pod prysznic to się zaczęło, siedziałam tam z 10 minut i walczyłam z omdleniem, jakoś się udało nie stracić przytomności, potem na wózek i do łóżka. Po godzinie doszlam do siebie, wstałam na "śniadanie" i znowu prawie zgon na kolejne minuty, musiałam wrócić do łżka bo nie potrafiłam opanować tego omdlewania. Trzymało mnie to jeszcze jakis czas ale puściło. Generalnie po cc w 1 dobie polecam wziąć sobie wszystko na spokojnie, nie ma sensu walczyć z organizmem i będzie dobrze.

ever_92 ja tak miałam, ledwo już funkcjonowałam, byłam szybko padnięta i wszystko mnie bolało.
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 07:05   #184
Lunnas
Raczkowanie
 
Avatar Lunnas
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Witam się z Wiktorkiem przy cycu

Kikuska gratulacje jestem w szoku że obyło się bez nacięcia i pęknięcia

u mnie niestety pierwsze wstanie po porodzie i pujście pod prysznic było po jednej dobie i zemdlałam sprawdzili mi po tym morfologie i wyszło że mam 6 hemoglobiny a nie 11 i miałam przetaczaną krew. Później było już o wiele łatwiej

Mam pytanie do Mam: od paru dni Mały ma cały biały języczek i nie wiem czy to przypadkiem nie są pleśniawki sutki też zaczęły boleć a już nie miałam z tym problemów. Pani w aptece powiedziała że to też może być od mleka.. jak to rozróżnić?
__________________
Czekamy na naszego Skarba - 20.05.2018r.
Wiktorek jest już z nami od 30.09
Lunnas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 07:19   #185
Laila85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 292
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
No to jestem, przeżyłam i muszę stwierdzić ze poród bedę wspominać b. pozytywnie. Lekarze i pielęgniarki super. Podali mi znieczulenie zewnatrzoponowe ktore tak na mnie zadzialalo ze im odpłynęłam jak przy narkozie a cisnienie mialam 89/47.Musieli mi podać środki zeby mnie oprzytomnic, potem bylo juz dobrze.
Maksiu urodzil sie z wagą 3330 i 56 cm i dostał 10 pkt. Ma smieszny kształt głowy ktory spowodowany jest położeniem miednicowym i fajną ciemną czuprynkę. Jesteśmy w nim zakochani. Leżeliśmy razem od południa do ok.18.00, mały przystawiał się do piersi więc powinnam karmić bez problemu.
Co do mojego samopoczucia, to pobolewa mnie głowa, rwie mnie brzuch i co chwilę proszę o środki przeciwbólowe, mam nadzieję ze jutro juz będę lepiej dię czuła, zważywszy ze rano jest pionizacja. Jestem mega szczęśliwa...

Gratulacje!!! Powodzenia w pionizacji, dasz radę

Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
a co to za rurki ja o nich nie słyszałam, a nam też by się przydała bo dziś kupki nie było, a mały bardzo się pręży, już nie wiem jak mu pomóc





ja też zawsze na dzień dobry u dentysty biorę znieczulenie, a jednak na porodówce nie wyłam dasz radę

One sie nazywają Windi, jest to kateter rektalny dla niemowląt. Www.windi.pl w opakowaniu jest 10szt, kupiłam na gemini.

Cytat:
Napisane przez kikuska Pokaż wiadomość
Melduje się kolejna rozpakowana. Wczoraj urodzilam naturalnie bez cięcia i pęknięcia

Córka okazała się dorodna 4530g i 63cm. Nie spodziewaliśmy się takiej kluseczki Mała jest glodomorkiem i walczymy o to żeby nie zabrakło pokamu w piersiach.

Gratulacje!!! Waga super
__________________
Skarb
06.09.2014 14:42
2230g 50cm
Laila85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 07:20   #186
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

U mnie pogoda podobna do mortishy i podobny ubiór
To co w domu (body kr rękaw + pajacyk lub śpiochy i body dł rękaw wszystko bawełniane) czapka bawełniana wiązana na uszy i tak ją wsadzamy w becik (dość ciepły) i do wózka
Jak było trochę zimniej i deszczowo (16-17 stopni) to mieliśmy dodatkowo ciepły kocyk.
Za każdym razem kark był ciepły, ale nie wilgotny

Zimniej u nas od 2 tygodni nie było
__________________
02.10.2014
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 07:36   #187
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Dzień dobry wszystkim ! Nadal w dwupaku bez jakichkolwiek objawów

Kikuska dla Ciebie.Słuszna waga córci a poród zniosłaś fantastycznie Gratulacje z okazji narodzin Mamy rekord jeśli chodzi o wielkość Dzidzi

Co do ubierania ja się nie wypowiem, boję się, że sama będę przegrzewać Małego...Ale tak jak piszecie, warto sprawdzić na karku, jak jest mokry to znaczy, że mu za ciepło

Poczwarkah, ja to myślałam, że oksytocyna, kilkanaście godzin albo i mniej i już...A skaczesz na piłce czy coś? Czy tylko kroplówa?
Zaczynam się bać tego wywoływania, jeśli ma nie przynieść efektów

Ever, głowa do góry ja co prawda czuję sie bardzo dobrze, czasem zakuje, zaboli ale wszystko robię, schylam się, buty na stojąco ubieram, chodzę po ludziach, wszyscy się dziwią, że jeszcze mam siłę...Ale każda z nas jest inna i inaczej przechodzi tą końcówkę.
Nowa ja też się już irytuję, ile można czekać Ciąża powinna trwać 38 tyg doczekamy się i my

Macie jakieś plany? Tz jeszcze chrapie obok, ale trzeba wstawać, jakieś śniadanie zjeść i na spacer, bo zapowiada się ładna pogoda....
Miłego dnia wszystkim, oby coś ruszyło
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-19, 07:44   #188
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez kikuska Pokaż wiadomość
Melduje się kolejna rozpakowana. Wczoraj urodzilam naturalnie bez cięcia i pęknięcia
Córka okazała się dorodna 4530g i 63cm. Nie spodziewaliśmy się takiej kluseczki Mała jest glodomorkiem i walczymy o to żeby nie zabrakło pokamu w piersiach.
Gratulacje! Dopisuję do pierwszej strony.
Super, że dół cały

Strasznie mi zbija to moje nacięcie i szycie. Gdyby nie to, to już bym w ogóle nie czuła, że rodziłam. Eh... ;(
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 09:19   #189
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
nie no u mnie nie było ciepło jakieś 10 stopni było.
A no to inna inszość

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
Gratulacje! Dopisuję do pierwszej strony.
Super, że dół cały

Strasznie mi zbija to moje nacięcie i szycie. Gdyby nie to, to już bym w ogóle nie czuła, że rodziłam. Eh... ;(
Ehh, mam tak samo. Gdyby nie ta rana, to bym już nie pamiętała, że rodziłam...
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 09:42   #190
kasiamagda23
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 410
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Hej
gargantuiczna, morti u mnie to samo, nić mnie trochę kłuje nawet :| co stosujecie? Ja lactacyd i octenisept. Gin powiedział żebym kupiła globulki dopochwowe MUCOVAGIN, brała ktoras? Bo ja mam obawy trochę...
__________________
MIŁEK
12.10.2014
kasiamagda23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 09:42   #191
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Ja/wstalam, jem sniadanko w salonie, maz spi po nocy, i na polsat cafe porody. Omg ja uciekne stamtad. Jak baveczka plakala, potem znieczulenie tez ja bolalo. O chryste.
Tak bardzo jak chce juz urodzic to tak baaardzo sie boje. Ehhh

Dzis ma byc piekna pogoda, wiec zrobie obiadek i popoludniu moze jakies lody i spacer z mezem. Wieczorem znowu musze go wykorzystac.
Jutro mam zrobic mocz, we wtorek ktg i z Nim i wynikiem moczu mam podejsc na oddzial do mojej gin.
Mam nadz. Ze skurcze tam beda bo oszaleje...
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-19, 09:56   #192
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez kasiamagda23 Pokaż wiadomość
Hej
gargantuiczna, morti u mnie to samo, nić mnie trochę kłuje nawet :| co stosujecie? Ja lactacyd i octenisept. Gin powiedział żebym kupiła globulki dopochwowe MUCOVAGIN, brała ktoras? Bo ja mam obawy trochę...
Przemywam Tamtum Rosa i szarym mydłem. Myślałam też o psikaniu octeniseptem. Szczypie jak psikasz? Bo się boję
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 09:57   #193
kasiamagda23
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 410
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Nowa zycze tobie z calego serca i innym niecierpliwie wyczekujacym mega skurczybykow
u nas też pięknie na dworze mały nadal opala się pod lampą, nocke mieliśmy wprost wymarzona badali go i wazyli ma 2790g, czy to możliwe ze od piątku od godziny 15 przybral 110g?? Dodam ze ssie ladnie 8-9 razy na dobę + miał 4 kroplówki?

Kikuska gratulacje, wspaniala robota!!!
__________________
MIŁEK
12.10.2014
kasiamagda23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 10:09   #194
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Kasiamagda
Byloby cudnie gdyby sie zaczelo dzis wieczorem lub w nocy . Albo rano jutro
Ahhh ja to sobie mogę planować
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 11:16   #195
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Kasiamagda
Byloby cudnie gdyby sie zaczelo dzis wieczorem lub w nocy . Albo rano jutro
Ahhh ja to sobie mogę planować
Oby się Majeczka dostosowała do planów Mamusi
Jeszcze nie dawno ja Wam pisałam jaka niecierpliwa jestem, a dzidziol ma dziś dwa tygodnie Ale to czekanie może wymęczyć...
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 11:31   #196
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Mortishko trzymaj , trzymaj kciuki, bo ja juz swiruje
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 12:38   #197
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Witamy się
Dziś znowu nocka zarwana, moje dziecię coś nie chce spać w nocy :/ wczoraj spał od 20ej do 24ej a później grasował całą noc. Jestem już wykończona, a chałupę trzeba ogarnąć bo jutro położna przychodzi...
Pamiętacie jak wam pisałam o moich problemach z teściami? To teraz prawie ze sobą nie rozmawiamy i teściowa jak mnie widzi to robi głupie miny, jest wielce obrażona

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Laila85 to miszę się chyba w nie zaopatrzyć a te rurki nie działają podobnie jak termometr?
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 13:04   #198
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Magsik czemu nie rozmawiacie ? A tesciowej co na glowe uderzylo?
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 13:10   #199
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez Lunnas Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Mam: od paru dni Mały ma cały biały języczek i nie wiem czy to przypadkiem nie są pleśniawki sutki też zaczęły boleć a już nie miałam z tym problemów. Pani w aptece powiedziała że to też może być od mleka.. jak to rozróżnić?
U nas jest to samo... Tylko ja jeszcze mam peknieta jedna brodawke... Tez mysle, ze to od mleka - bo po pierwsze plesniawki byly by tez na dziaslach i policzkach, a po drugie - w 3 tygodniu troche zmienia sie mleko - piersi juz nie sa nabrzmiale i produkuja na biezaco mleko podczas ssania dziecka. No i u mnie sie to zbieglo w czasie - ta zmiana mleka (odczuwalna na piersiach) i biały jezyczek ale dopytam jeszcze polozna - ma byc u mnie na poczatku tygodnia.

Mimo mojej wielkiej niecheci do ziolowych herbatek zakupilam dzis koper wloski - moze Młodej pomoze na te jej nocne problemy z bakami, bo sie biedna meczy a i my wtedy nie spimy
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-19, 13:24   #200
Letk_a
Raczkowanie
 
Avatar Letk_a
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 191
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Ja/wstalam, jem sniadanko w salonie, maz spi po nocy, i na polsat cafe porody. Omg ja uciekne stamtad. Jak baveczka plakala, potem znieczulenie tez ja bolalo. O chryste.
Tak bardzo jak chce juz urodzic to tak baaardzo sie boje. Ehhh

Dzis ma byc piekna pogoda, wiec zrobie obiadek i popoludniu moze jakies lody i spacer z mezem. Wieczorem znowu musze go wykorzystac.
Jutro mam zrobic mocz, we wtorek ktg i z Nim i wynikiem moczu mam podejsc na oddzial do mojej gin.
Mam nadz. Ze skurcze tam beda bo oszaleje...
oj tak też oglądałam ten odcinek biedna się napłakała, nie wiem czy ja tak nie będę ryczeć a u mnie nie ma mowy o znieczuleniu ehhh
__________________
41/40

Gdy rodzi się dziecko, rodzą się również mama i tata <3
Letk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 13:44   #201
PedzacaSkarpeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 209
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez Dimaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Opis porodu
Super opis, dzięki

Cytat:
Napisane przez kasiamagda23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wylądowaliśmy z małym w szpitalu pediatrycznym z żółtaczką. Jesteśmy tu od 15, zrobili Miłkowi badania ale jeszcze nic nie wiem od półtorej godziny naświetla się w inkubatorze i tyle mniej więcej przeryczalam z bezsilności...
za szybką poprawę

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
No to jestem, przeżyłam i muszę stwierdzić ze poród bedę wspominać b. pozytywnie. Lekarze i pielęgniarki super. Podali mi znieczulenie zewnatrzoponowe ktore tak na mnie zadzialalo ze im odpłynęłam jak przy narkozie a cisnienie mialam 89/47.Musieli mi podać środki zeby mnie oprzytomnic, potem bylo juz dobrze.
Maksiu urodzil sie z wagą 3330 i 56 cm i dostał 10 pkt. Ma smieszny kształt głowy ktory spowodowany jest położeniem miednicowym i fajną ciemną czuprynkę. Jesteśmy w nim zakochani. Leżeliśmy razem od południa do ok.18.00, mały przystawiał się do piersi więc powinnam karmić bez problemu.
Co do mojego samopoczucia, to pobolewa mnie głowa, rwie mnie brzuch i co chwilę proszę o środki przeciwbólowe, mam nadzieję ze jutro juz będę lepiej dię czuła, zważywszy ze rano jest pionizacja. Jestem mega szczęśliwa...
Gratulacje

[QUOTE=CoffeeMonster;48575 659]Hej,

My już w domku od wczoraj, trochę Was staram się nadrabiać, ale nie dałam rady. Mała pomyliła dzień z noca, i dawła czadu przez 2 nocki w szpitalu, że oka nie zmrużyłam, a w dzień cały czas ktoś, coś i się też niewiele dało. Dzisiaj już nocka w domku i było o niebo lepiej, przynajmnije mam moja mamę i TŻta do pomocy, to pospałam super.

Mala jest cudna i rozkoszna, wszyscy zakochani, a najbardziej tatuś oczywiście. Ja się czuje rewelacyjnie, w ogóle nie zauważam " uroków"połogu, walczymy dzielnie o karmienie, póki co mleczka mam mało i są problemy z dostawianiem (dzięki Bogu kupiłam w ostatniej chwili te osłonki silikonowe!), ale mała nie grymasi za bardzo, czasem więcej, czasem mniej pociągnie, wczoraj laktatorem lekko udoiłam i dajemy radę jakoś. Modyfikowanego na razie nie daję.

Małpka w załaczniku

/QUOTE]
Śliczna córunia Ciekawe jak moja będzie wyglądać..

Cytat:
Napisane przez kikuska Pokaż wiadomość
Melduje się kolejna rozpakowana. Wczoraj urodzilam naturalnie bez cięcia i pęknięcia
Córka okazała się dorodna 4530g i 63cm. Nie spodziewaliśmy się takiej kluseczki Mała jest glodomorkiem i walczymy o to żeby nie zabrakło pokamu w piersiach.
O jaa. Należą się wielkie gratulacje

A ja się witam w nowym wątku cały czas 2w1 Dziś zauważyłam jakby lekko opadł mi brzuch, nie mówiłam o tym mężowi bo on zaraz panikuje mąż mi się w kościele przyglądał i później powiedział, że mu się wydaje jakby opadł. Jak już dwoje tak twierdzi to może coś w tym jest

Trzymam kciuki za potrzebujące i do napisania
__________________
05.12 - II kreski
PedzacaSkarpeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 13:57   #202
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Moje dziecko regularnie stęka i jęczy nad ranem. Śpi, i robi to przez sen. Ewidentnie zwiększony niepokój przed wypróżnianiem i trochę gazów. Ale ja już wtedy spać nie mogę. Chociaż nie mogę też narzekać, bo w dzień Adaś śpi pięknie, a np. wczoraj zasnął o 21:30 i obudził się do karmienia 3:10.

Odnośnie pielęgnacji rany poszyciu (sn)... ja przemywałam po kazdej wizycie w toalecie Tantum Rosa i robiłam sobie nasiadówki w naparze z kory dębu, a i tak jak przyszła położna stwierdziła, że mam mega obrzęk . Szwy miałam czesciowo zdjęte w 6 dobie, reszta dopiero w 13, bo przez ten obrzęk nie było ich widać. Ja już mam niestety takie delikatne ciało . Octenisept bardzo mi pomógł, stosowałam od 5 doby. Fakt, trochę szczypało, ale warto było. Także polecam.
__________________
Adaś- 26.09.2014

Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 14:51   #203
kasiamagda23
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 410
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Przemywam Tamtum Rosa i szarym mydłem. Myślałam też o psikaniu octeniseptem. Szczypie jak psikasz? Bo się boję
Octenisept mnie nie szczypie, po nim się czuje taka hmmm czysta :P sprawdzę to Tantum Rosa a ten mucovagin miała ktoras?

Tatuś do nas przyjechał, ale akurat wysłałam go do sklepu po maszynkę do golenia bo zaroslam jak cap... Miłuś mi z kolei w nocy śpi jak złoto a w dzień tragedia...usypia po karmieniu a jak go odloze do inkubatora to marudzi, pol biedy jak zasnie ze smoczkiem, jak nie to mocujemy się godzinę i znowu karmimy błędne koło... Tak bym go polulala, ponosiła a nie pozwalają bo ma się naświetlać...
__________________
MIŁEK
12.10.2014
kasiamagda23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 15:08   #204
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Witam sie z kolejnej tury oksytocyny
Monic, mam termin na dzis/jutro, ale uznali ze wzgledu na zanikajace tetno w czwartek (dwa razy - w mediciver i pozniej na IP), chca zeby dziecko urodzilo sie jak najszybciej bo nogdy nie wiadomo kiedy to sie moze powtorzyc. Od czwartu wszystkie zapisy byly ok, wiec nie ma paniki i dlatego nie robia cc, chca mi pozwolic urodzic w miare mozliwosci drogami natury.
W tej chwili mam 5 godzine drugiej tury i jest taki sobie efekt. Jakies skurcze sa, ale malo bolesne.
Okazalo sie ze zle zrozumialam wczoraj i kolejna tura jakby co bedzie dopiero we wtorek. Wtedy przebija tez pecherz plodowy. Jesli to plus oxy znow da slaby efekt to bedzie ciecie.

A rano odszedl mi czop i juz mialam taka nadzieje...

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 15:51   #205
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Magsik czemu nie rozmawiacie ? A tesciowej co na glowe uderzylo?
obraziła się zza to, że prosiliśmy żeby nie wchodziła jak karmię i że nie pozwoliłam zabrać dziecka
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 16:58   #206
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Witam sie z kolejnej tury oksytocyny
Monic, mam termin na dzis/jutro, ale uznali ze wzgledu na zanikajace tetno w czwartek (dwa razy - w mediciver i pozniej na IP), chca zeby dziecko urodzilo sie jak najszybciej bo nogdy nie wiadomo kiedy to sie moze powtorzyc. Od czwartu wszystkie zapisy byly ok, wiec nie ma paniki i dlatego nie robia cc, chca mi pozwolic urodzic w miare mozliwosci drogami natury.
W tej chwili mam 5 godzine drugiej tury i jest taki sobie efekt. Jakies skurcze sa, ale malo bolesne.
Okazalo sie ze zle zrozumialam wczoraj i kolejna tura jakby co bedzie dopiero we wtorek. Wtedy przebija tez pecherz plodowy. Jesli to plus oxy znow da slaby efekt to bedzie ciecie.

A rano odszedl mi czop i juz mialam taka nadzieje...

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
A szyjka jak reaguje? Przygotowuje się?
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 17:02   #207
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

tak na szybko: mam na piesi krwiaka... mala niby chwyta prawidlowo - pytalam kilku poloznych - je ladnie, ale ja z bolu juz nie moge... mozecie cos doradzic? bo jak nie, to wysylam TZta po mleko do sklepu.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 17:27   #208
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Jesli po takiej trasie ktora dzis przeszlam noc nie ruszy to brak mi slow
Nogi mi i Tz/do du.. Wchodza
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 18:01   #209
Koralinka86
Raczkowanie
 
Avatar Koralinka86
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 313
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
tak na szybko: mam na piesi krwiaka... mala niby chwyta prawidlowo - pytalam kilku poloznych - je ladnie, ale ja z bolu juz nie moge... mozecie cos doradzic? bo jak nie, to wysylam TZta po mleko do sklepu.
Daszna próbowałaś w innej pozycji? Ja ze swojej strony mogę polecić liście kapusty z zamrażarki albo lodówki, najlepiej rozbite. Przykładać i jak tylko się ocieplą zmieniać na nowe. Nie wiem czy to jest dobra metoda, ale ja bym podawała tylko jedną pierś, a tą z krwiakiem ściągała laktatorem i mleko albo mroziła, albo podawała kubeczkiem. Poza tym, jakby krwiak nie zszedł to bym poszła do lekarza. Mnie Młoda tak zgryzła prawą brodawkę, że ręce opadają ale pomaga kapusta i zmiana pozycji.
__________________
"Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele"
2 października 2014 o godz. 11.10 urodziła się ŁUCJA
Koralinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 18:06   #210
kasiamagda23
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 410
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
tak na szybko: mam na piesi krwiaka... mala niby chwyta prawidlowo - pytalam kilku poloznych - je ladnie, ale ja z bolu juz nie moge... mozecie cos doradzic? bo jak nie, to wysylam TZta po mleko do sklepu.
Krwiaka czy moze pekniety krwawiacy sutek? Na krwiaka nie mam pojęcia,natomiast na to drugie to polecam odciągać laktatorem i nakładki.
Jezu wspolczuje a moze okłady z kapusty? Mi pomogły przy nawale...

poczwarkah ile tej oxy w ciebie wlewają... SZOK!! Życzę Tobie i Nowej żebyście jak najszybciej urodziły
__________________
MIŁEK
12.10.2014
kasiamagda23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-13 20:55:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.