Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-06, 08:41   #1
ola0602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12

Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję


Witam,

Zaczynam ten wątek, ponieważ nie znalazłam takiego pod który mogłabym się podpiąć. Wiem, że niektórym może wydać się to dziwne, ale chciałabym zasięgnąć porady w sprawie, która jeszcze chwile temu była dla mnie oczywista.
Owszem kieruje sie własnym szczęściem i szczęściem moich bliskich, ale tragedia, która przytrafiła sie niepełne 2 tygodnie temu mojej Przyjaciółce nie daje mi spokoju.
Bardzo chciałabym mieć drugie Dziecko. Mamy z Mężem Córeczkę 3letnią i w pewnym momencie zaczęliśmy sie zastanawiać czy przypadkiem nie jest to odpowiedni czas na Druga Pociechę. Oboje mamy stała pracę, od roku mieszkamy na swoim i chcielibysmy zacząć starania. Jednak 2 tygodnie temu moja Przyjaciółka urodziła w 23 tygodniu Dziecko, które zmarło.
Mój problem polega na tym, że widzę jak Ona cierpi, jak nie potrafi pogodzic sie ze stratą...nie chcę jej przysparzać dodatkowego bólu i jednocześnie sie boję...Boje się, że tak na prawde nie wiem jaki los jest mi pisany i jednoczesnie nie chciałabym żeby nasze relacje się zmieniły.
Czy Któraś z Was miała podobna sytuację? Jak z niej wybrnęłyście?

Pozdrawiam,
Ola
ola0602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 11:01   #2
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Są różne wydarzenia w życiu, które zmieniają nasz sposób patrzenia na świat, czasem na jakiś czas, czasem na stałe.
Myślę, że mocno wczuwasz się w sytuację przyjaciółki, współczujesz jej i siłą rzeczy Twoja głowa przekłada jej doświadczenie na Twoje własne - nic w tym dziwnego.
Daj sobie trochę czasu na uspokojenie emocji i poukładanie w głowie tego, co przydarzyło się bliskiej Ci osobie. Czas zmienia perspektywę.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 11:14   #3
ola0602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Są różne wydarzenia w życiu, które zmieniają nasz sposób patrzenia na świat, czasem na jakiś czas, czasem na stałe.
Myślę, że mocno wczuwasz się w sytuację przyjaciółki, współczujesz jej i siłą rzeczy Twoja głowa przekłada jej doświadczenie na Twoje własne - nic w tym dziwnego.
Daj sobie trochę czasu na uspokojenie emocji i poukładanie w głowie tego, co przydarzyło się bliskiej Ci osobie. Czas zmienia perspektywę.

Właśnie w tym wszystkim chyba miałabym w pewnym sensie poczucie winy... Ona tak bardzo czekała :/
ola0602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:03   #4
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Cytat:
Napisane przez ola0602 Pokaż wiadomość
Witam,

Zaczynam ten wątek, ponieważ nie znalazłam takiego pod który mogłabym się podpiąć. Wiem, że niektórym może wydać się to dziwne, ale chciałabym zasięgnąć porady w sprawie, która jeszcze chwile temu była dla mnie oczywista.
Owszem kieruje sie własnym szczęściem i szczęściem moich bliskich, ale tragedia, która przytrafiła sie niepełne 2 tygodnie temu mojej Przyjaciółce nie daje mi spokoju.
Bardzo chciałabym mieć drugie Dziecko. Mamy z Mężem Córeczkę 3letnią i w pewnym momencie zaczęliśmy sie zastanawiać czy przypadkiem nie jest to odpowiedni czas na Druga Pociechę. Oboje mamy stała pracę, od roku mieszkamy na swoim i chcielibysmy zacząć starania. Jednak 2 tygodnie temu moja Przyjaciółka urodziła w 23 tygodniu Dziecko, które zmarło.
Mój problem polega na tym, że widzę jak Ona cierpi, jak nie potrafi pogodzic sie ze stratą...nie chcę jej przysparzać dodatkowego bólu i jednocześnie sie boję...Boje się, że tak na prawde nie wiem jaki los jest mi pisany i jednoczesnie nie chciałabym żeby nasze relacje się zmieniły.
Czy Któraś z Was miała podobna sytuację? Jak z niej wybrnęłyście?

Pozdrawiam,
Ola

Ja byłam po tej drugiej stronie, straciłam dziecko w 30 tc.
Moja rada - po prostu z nią bądź. Dwa tygodnie to bardzo mało czasu, musi go jeszcze dość sporo upłynąć, żeby życie wróciło na dawne tory, a przede wszystkim, żeby koleżanka przeżyła żałobę we wszystkich jej etapach. Ale to, że przy niej jesteś, jesteś gotowa jej pomóc i ją wysłuchać jest dla niej na pewno bardzo ważne, nawet jeśli tego nie okazuje.
Rozumiem, że boisz się reakcji przyjaciółki na to, że Ty byłabyś w ciąży? Czy sama teraz boisz się ciąży, bo szczerze mówiąc nie jestem pewna?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:14   #5
ola0602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53014092]Ja byłam po tej drugiej stronie, straciłam dziecko w 30 tc.
Moja rada - po prostu z nią bądź. Dwa tygodnie to bardzo mało czasu, musi go jeszcze dość sporo upłynąć, żeby życie wróciło na dawne tory, a przede wszystkim, żeby koleżanka przeżyła żałobę we wszystkich jej etapach. Ale to, że przy niej jesteś, jesteś gotowa jej pomóc i ją wysłuchać jest dla niej na pewno bardzo ważne, nawet jeśli tego nie okazuje.
Rozumiem, że boisz się reakcji przyjaciółki na to, że Ty byłabyś w ciąży? Czy sama teraz boisz się ciąży, bo szczerze mówiąc nie jestem pewna?[/QUOTE]

Najbardziej boję się tego, że Ona będzie przez to bardziej cierpiała. Teoretycznie obie jesteśmy młode, więc kwestia posiadania dzieci jest otwarta.Tylko, że Ona jest dla mnie jak siostra, więc o Nią w tym momencie najbardziej się martwię...
ola0602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:18   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Cytat:
Napisane przez ola0602 Pokaż wiadomość
Najbardziej boję się tego, że Ona będzie przez to bardziej cierpiała. Teoretycznie obie jesteśmy młode, więc kwestia posiadania dzieci jest otwarta.Tylko, że Ona jest dla mnie jak siostra, więc o Nią w tym momencie najbardziej się martwię...
Nie będę ściemniać, że nie zrobi to na niej wrażenia. Ale zapewne prędzej czy później pogodzi się z tym, że życie idzie swoim tokiem i kobiety wokół niej zachodzą w ciążę - a może pewnego dnia i ona będzie chciała spróbować ponownie. Ale już o tym, czy i kiedy jej powiedzieć, musisz zadecydować sama, bo ją najlepiej znasz.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:26   #7
ola0602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53014289]Nie będę ściemniać, że nie zrobi to na niej wrażenia. Ale zapewne prędzej czy później pogodzi się z tym, że życie idzie swoim tokiem i kobiety wokół niej zachodzą w ciążę - a może pewnego dnia i ona będzie chciała spróbować ponownie. Ale już o tym, czy i kiedy jej powiedzieć, musisz zadecydować sama, bo ją najlepiej znasz.[/QUOTE]
W tej kwestii zdecydowanie się zgadzam. Nie potrafię pojąć jak bardzo los jest niesprawiedliwy, bo tak w rzeczywistości tak wiele Kobiet zasługuje żeby być Mamą, a nie mogą :/
Ironia losu chciała, że Jej bratowa jest teraz w ciąży i urodzi 2 tygodnie po Jej planowanym terminie, więc to również będzie dużym przeżyciem. Myślę, że dodatkowo emocji Jej teraz przysparzać nie będę...Poczekam.
Dziękuję za to, że odezwał się Ktoś kogo dotknęło to osobiście. Wiem, że to bólu nie zmniejszy, ale mocno przytulam do serca.
ola0602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-06, 12:41   #8
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Cytat:
Napisane przez ola0602 Pokaż wiadomość
W tej kwestii zdecydowanie się zgadzam. Nie potrafię pojąć jak bardzo los jest niesprawiedliwy, bo tak w rzeczywistości tak wiele Kobiet zasługuje żeby być Mamą, a nie mogą :/
Ironia losu chciała, że Jej bratowa jest teraz w ciąży i urodzi 2 tygodnie po Jej planowanym terminie, więc to również będzie dużym przeżyciem. Myślę, że dodatkowo emocji Jej teraz przysparzać nie będę...Poczekam.
Dziękuję za to, że odezwał się Ktoś kogo dotknęło to osobiście. Wiem, że to bólu nie zmniejszy, ale mocno przytulam do serca.
Dziękuję. U mnie minęło już sporo czasu, ze wszystkim się oswoiłam i ciąże znajomych mnie tylko bardzo cieszą (tzn. nigdy nie było tak, żeby mnie nie cieszyły, to tylko takie małe ukłucie było..). Poza tym mam drugie, zdrowe i kochane dziecko.
Na pewno i u Twojej przyjaciółki wszystko się ułoży. I jedyną sensowną radą jest tutaj - poczekać i naprawdę czas leczy rany, to nie pusty frazes.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 11:09   #9
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Ola ja przy tak ważnym życiowym wyborze, jak decyzja o zostaniu matką, nie kierowałabym się tym, jak odczuje to koleżanka. To zbyt poważna decyzja by podejmować ją czy odkładać ze względu na postronną osobę.

Czujesz, że to ten czas, to staraj się o dziecko, ale nie dziel się tym z koleżanką w stylu relacji na gorąco:
staramy się dziś, za 2 dni
idę po test
robię test
2 kreski
pierwsza wizyta, zakupy itd.
Nie obnosiłabym się ze swoim szczęściem. Poinformowałabym, ale bez szczegółów.

U mnie w dalszej rodzinie była sytuacja z porodem po 30tc. Dziecko zmarło przed urodzeniem. Matka nazwała go załóżmy Piotruś. No i kilka lat później jedna z jej kuzynek urodziła syna i nazwała go również Piotruś. Dla matki nieżyjącego dziecka był to policzek, bo ona uważa że imię Piotruś jest zarezerwowane tylko dla jej dziecka.

Edytowane przez ZamyslonaRoztargniona
Czas edycji: 2015-10-07 o 11:11
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 14:21   #10
ola0602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Ola ja przy tak ważnym życiowym wyborze, jak decyzja o zostaniu matką, nie kierowałabym się tym, jak odczuje to koleżanka. To zbyt poważna decyzja by podejmować ją czy odkładać ze względu na postronną osobę.

Czujesz, że to ten czas, to staraj się o dziecko, ale nie dziel się tym z koleżanką w stylu relacji na gorąco:
staramy się dziś, za 2 dni
idę po test
robię test
2 kreski
pierwsza wizyta, zakupy itd.
Nie obnosiłabym się ze swoim szczęściem. Poinformowałabym, ale bez szczegółów.

U mnie w dalszej rodzinie była sytuacja z porodem po 30tc. Dziecko zmarło przed urodzeniem. Matka nazwała go załóżmy Piotruś. No i kilka lat później jedna z jej kuzynek urodziła syna i nazwała go również Piotruś. Dla matki nieżyjącego dziecka był to policzek, bo ona uważa że imię Piotruś jest zarezerwowane tylko dla jej dziecka.
Wcale się nie dziwię, że kuzynka odniosła to do siebie. Taka sytuacja jest z pewnością bardzo przykra.
Ja wiem, że nie powinnam sie w tej kwestii na nikogo oglądać, ale Ona nie jest dla mnie osobą postronną. Jest dla mnie jak siostra i wiem, że mogłoby to ja zaboleć :/
ola0602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 00:30   #11
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Gdy byłam w ciąży, radosna nowinę ogłosiła także moja kuzynka. Opowiadalysmy sobie o przebiegu ciazy, samopoczuciu i w ogóle o wszystkim, chyba tylko tydzień różnicy był między ciazami. Pod koniec pierwszego trymestru kuzynka straciła ciaze. Do dzis, a minely 4 lata ma problem aby porozmawiać, choć doczekala sie upragnionego dziecka.
Mogę się tylko domyślać, ze odczuwa jakieś negatywne emocje mając świadomość, że jej dziecko byłoby takie jak moje.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 07:59   #12
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Gdy byłam w ciąży, radosna nowinę ogłosiła także moja kuzynka. Opowiadalysmy sobie o przebiegu ciazy, samopoczuciu i w ogóle o wszystkim, chyba tylko tydzień różnicy był między ciazami. Pod koniec pierwszego trymestru kuzynka straciła ciaze. Do dzis, a minely 4 lata ma problem aby porozmawiać, choć doczekala sie upragnionego dziecka.
Mogę się tylko domyślać, ze odczuwa jakieś negatywne emocje mając świadomość, że jej dziecko byłoby takie jak moje.
To chyba zależy od człowieka. Ja już nie mam kompletnie żadnych emocji, jak patrzę na dzieci, w wieku których byłoby moje starsze dziecko. (tzn. mam normalne emocje jak do wszystkich dzieci). Ale każdy przeżywa inaczej.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 08:08   #13
ola0602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53086501]To chyba zależy od człowieka. Ja już nie mam kompletnie żadnych emocji, jak patrzę na dzieci, w wieku których byłoby moje starsze dziecko. (tzn. mam normalne emocje jak do wszystkich dzieci). Ale każdy przeżywa inaczej.[/QUOTE]



Wydaje mi się właśnie, że duże znaczenie ma charakter . Wiadomo, że każdy podchodzi do tego bardzo emocjonalnie...Kilka dni temu usłyszałam słowa, że chyba nie chce mieć drugiego dziecka, bo nigdy nie pokocha tak mocno jak kocha teraz...A wczoraj, że rozmowa z Mężem dużo Jej dała, że jeżeli dostanie zielone światło od lekarza to czemu mieliby nie spróbować? Oboje bardzo pragną być Rodzicami
ola0602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 08:10   #14
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Chciałabym zajść w ciążę, ale się boję

Cytat:
Napisane przez ola0602 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się właśnie, że duże znaczenie ma charakter . Wiadomo, że każdy podchodzi do tego bardzo emocjonalnie...Kilka dni temu usłyszałam słowa, że chyba nie chce mieć drugiego dziecka, bo nigdy nie pokocha tak mocno jak kocha teraz...A wczoraj, że rozmowa z Mężem dużo Jej dała, że jeżeli dostanie zielone światło od lekarza to czemu mieliby nie spróbować? Oboje bardzo pragną być Rodzicami
Dobrze, że ma wsparcie w mężu, to bardzo ważne. I taka sinusoida jest normalna.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-13 09:10:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.