zmiana nazwiska panieńskiego... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-08, 09:11   #61
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

paula78 - no właśnie, najgorsza jest robota papierkowa, same problemy przy różnych nazwiskach.
arbuz - kobieta rodzi, ale to mężczyzna przynosi więcej pieniędzy.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:27   #62
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez nebraska
Co do nazwiska dzieci - tu nie chodzi o to, które nazwisko lepsze, ale o to, zeby było wiadomo (po nazwisku) kto jest ich ojcem,
a co z info kto jest ich matka?

to dziala w dwie strony.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:28   #63
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez Malla
arbuz - kobieta rodzi, ale to mężczyzna przynosi więcej pieniędzy.
Różnie z tym bywa. Poza tym pieniądze w ogóle nie powinny być w takiej sprawie argumentem, moim zdaniem.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:44   #64
wredne_slonko
Rozeznanie
 
Avatar wredne_slonko
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 665
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez Malla
arbuz - kobieta rodzi, ale to mężczyzna przynosi więcej pieniędzy.
Przepraszam, ale co to wogle za argument Ten kto ma pieniądze ten ma władze? A jeśli to ja będe 'przynosić' więcej pieniędzy to mam prawo żądać, aby dzieci miały moje nazwisko?
Uważam, że dzieci powinny mieć nazwisko i ojca i matki
__________________
Zaginieni !!

Asia Surowiecka

Maciek Marczak
wredne_slonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:51   #65
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez Malla
paula78 - no właśnie, najgorsza jest robota papierkowa, same problemy przy różnych nazwiskach.
najsmieszniej jest przy podpisywaniu roznych dokumentow dotyczacych dziecka,np. w przedszkolu

no i te nowe dowody ciekawe tez jak na granicy reaguja na rozne nazwiska ,jak narazie nie mialam okazji wyjezdzac sama z dzieckiem .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:55   #66
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez rybkad
nie wyobrażam sobie rodziny w której mąż, żona i dzieci nie nazywają się tak samo, a jak jedno ma nazwisko dwuczłonowe to nie ma mozliwości, żeby wszyscy nazywali się tak samo.
zgadzam się
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:06   #67
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez paula78
a co z info kto jest ich matka?

to dziala w dwie strony.
W sumie tak, ale jeśli rodzisz dziecko, to w papierach ono niejako "automatycznie" jest Twoje, to nazwisko ojca podajesz.

Weź przykład, kiedy kobieta rodzi dzicko, wiedząc, ze jego ojcem nie jest jej mąż, a jednak podaje go jako ojca (okropne, ale to tylko przykład), w drugą steronę to raczej nie zadziała To miałam na myśli.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 10:13   #68
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez nebraska
W sumie tak, ale jeśli rodzisz dziecko, to w papierach ono niejako "automatycznie" jest Twoje, to nazwisko ojca podajesz.
jesli para jest małzenstwem o roznych nazwiskach to w szpitalu autmotycznie wpisuja nazwisko matki a nazwisko oficjalne dziecka mozna zmienic przy rejestrowaniu dziecka w USC i nazwisko moze byc ojca ale wtedy potrzebna jest zgoda matki .

my jako nie malzenstwo ,bylismy zglosic uznanie dziecka przez Tż jeszcze przed urodzeniem (pierwszy taki przypadek w naszym USC) w szpitalu wpisali nazwisko moje na obrączke i w papiery (nie mialm ochoty tlumaczyc ze zle wpisali ,bo i po co ?) przy rejestrowaniu corki Tż podal imie i nazwisko jakie bylo wpisane w papierach uznaniowych.

Cytat:
Napisane przez nebraska
Weź przykład, kiedy kobieta rodzi dzicko, wiedząc, ze jego ojcem nie jest jej mąż, a jednak podaje go jako ojca (okropne, ale to tylko przykład), w drugą steronę to raczej nie zadziała To miałam na myśli.
no to sa chyba skrajne przypadki i nie do sprawdzenia bez badan DNA.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:24   #69
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Ja sobie wyobrażam rodzinę gdzie mąż i żona nazywają się inaczej - ja mam taką rodzinę - pozostałam przy swoim nazwisku, a syn nosi nazwisko męża, chociaż miałam zakusy, by nosił oba nasze nawiska - z czego zrezygnowałam z powodów praktycznych.
Jakichś problemów w życiu codziennym nie zauważam.

Zresztą należy zauważyć, że coraz więcej jest ludzi żyjących bez ślubu, którzy tworzą rodzinę i mają dzieci itd.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:27   #70
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

[quote=paula78]jesli para jest małzenstwem o roznych nazwiskach to w szpitalu autmotycznie wpisuja nazwisko matki a nazwisko oficjalne dziecka mozna zmienic przy rejestrowaniu dziecka w USC i nazwisko moze byc ojca ale wtedy potrzebna jest zgoda matki .quote]

Dokładnie tak było w naszym przypadku, z tym, że my byliśmy wtedy małżeństwem i w USC bez dodatkowych problemów zapisano dziecko pod nazwiskiem ojca.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:29   #71
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Ja zawsze chciałam mieć dwuczłonowe nazwisko, zwłaszcza, że moje plus męża bardzo ładnie by brzmiało (bo niektóre dwuczłonowe są straszne np. Sipa-Pachota, Mucha-Ziomek, Bagnowicz-Słodowicz ), ale mój TŻ się nie zgodził, uparł się, że skoro mamy byc rodziną, to mamy nosić takie samo nazwisko i kropka... no i uległam- trudno. Za to jak na uczelni powiedziałam jednej pani doktor, że zmieniłam nazwisko, żeby zmieniła w swoim kajecie, to dostałam kazanie, że wcale nie zmieniłam nazwiska, bo tatusia nie zmieniłam i w Chinach nikt o takiej głupocie nawet nie słyszał Natomiast jeden z moich wykładowców powiedział, że bardzo podobało mu się nazwisko narzeczonej (teraz żony) i chciał przyjąć je w jej formie (z końcówką ska), na co pani w USC powiedziała mu, że jest "poje...." i się nie zgodziła
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 10:30   #72
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez marcelina73

Dokładnie tak było w naszym przypadku, z tym, że my byliśmy wtedy małżeństwem i w USC bez dodatkowych problemów zapisano dziecko pod nazwiskiem ojca.
no to widac malzenstwo nie potrzebuje zadnej zgody na jakiekolwiek nazwisko dziecka .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 11:06   #73
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

ja sie nad tym nie zastanawiałam,ale jak mój mąz by sie głupio nazywał to zostałabym przy swoim
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 15:39   #74
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

wredne_slonko - taka jest tradycja, to po prostu duże uproszczenie. Po co komplikować sobie życie? Gdyby dzieci miały podwójne nazwiska, nie wyobrażałabym sobie długości nazwisk choćby takich prawnuków... W Hiszpanii jest z tym duże zamieszanie, każdy ma nazwiska po rodzicach, a nawet babkach.
Generalnie chodziło mi nie o licytację kto przynosi więcej kasy, tylko o stwierdzenie, że fakt iż to kobieta rodzi, nie wystarczy żeby dać jej nazwisko, bo mężczyzna może to odeprzeć innymi argumentami, np. daniem spermy, lepszą pracą (nie ma się co oszukiwać, w 90% małżeństw to mąż więcej zarabia), nieopuszczeniem jej gdy wpadli
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 20:35   #75
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez Malla
wredne_slonko -
Generalnie chodziło mi nie o licytację kto przynosi więcej kasy, tylko o stwierdzenie, że fakt iż to kobieta rodzi, nie wystarczy żeby dać jej nazwisko, bo mężczyzna może to odeprzeć innymi argumentami, np. daniem spermy, lepszą pracą (nie ma się co oszukiwać, w 90% małżeństw to mąż więcej zarabia), nieopuszczeniem jej gdy wpadli
Mam nadzieję , że to żart... A to ,że tatuś zarabia więcej pieniedzy to niestety efekt braku kobiecej solidarności, braku trwania przy własnej tożsamości, to efekt ciągłego podporządkowywania się panom. W sumie mnie to nie przeszkadza, jak ktoś takie życie wybiera,ma prawo, ale jednak to uderza w postrzeganie przez społeczenstwo także innych kobiet. A to,że kobieta rodzi jest sprawą natury, jak najbardziej,(tatuś ma chwilę przyjemności ), ale nie zmienia to faktu, że jej wkład jest większy i przez ten sam fakt, dziecko powinno nosić jej nazwisko-taka sytuacja jest dla mnie naturalna. Takie jest moje zdanie.Pozdrawiam wszystke panie noszace różne nazwiska. Proszę jednocześnie tradycjonalostki o więcej kobiecej solidarności, bo powiem Wam szczerze,że wiele kobiet nie ma w tym kraju łatwego życia z powodu własnych emancypacyjnych poglądów. Co najlepsze -uderzają w nie głównie kobiety, bo oto inne ośmieliły się żyć inaczej niż one.
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 22:51   #76
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Ja na pewno zmienię . Nie wyobrażam sobie, żebyśmy ja i mój mąż, mieli całkiem inne nazwiska, a dwuczłonowe tez nigdy nie przypadały mi do gustu

Zresztą mój TŻ ma bardzo oryginalne nazwisko z którym, jak to wiele osób uważa, moje imie bardzo ładnie się komponuje
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 22:52   #77
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez kasiunia`18
ja sie nad tym nie zastanawiałam,ale jak mój mąz by sie głupio nazywał to zostałabym przy swoim
To też fakt
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 23:27   #78
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

arbuz - Tak, to żarcik, przecież zauważyłaś emotkę. Ja nie zamierzam zmieniać nazwiska, ale tylko dlatego, że nie podoba mi się nazwisko TŻ. Nie podoba mi się też, gdy taka nowoczesna, niepodporządkowana kobieta pracuje do końca ciąży i od razu po porodzie. Co jak co, facet powinien się nią wtedy opiekować jak jajkiem i utrzymywać ją (zresztą od czego jest urlop macierzyński). Zdrowie jej i dziecka jest najważniejsze, nie powinna się przepracowywać, jeździć zatłoczonymi autobusami i podrzucać dziecko coraz to nowym opiekunkom, przy okazji dbając o nie, o siebie i o dom. Od czegoś są ci mężczyźni, nie dziwię się, że przyjęto, iż to oni więcej zarabiają, utrzymują rodzinę, są jej głową i nazwiskiem. Kobieta wnosi zbyt wysoki wkład w dziecko kosztem siebie samej, żeby jeszcze żyć na wysokich obrotach w pogoni za kasą. Damy powinny mieć jeszcze inne wartości w życiu niż pieniądz, choćby uczucia, dzieci, dom, samorozwój. To faceci są urodzonymi maszynkami do zarabiania, testosteron ciągle ich do tego pogania.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:09   #79
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Oczywiście-niech sie opiekują, dlaczego nie?Ale zmiana nazwiska nie ma z tym nic wspólnego wg mnie. Osoby kochające się oczywiście powinny się sobą nawzajem opiekować. A i kobiecie nikt nie każe latać do pracy z gigantycznym brzuchem. Czy siedzi wtedy w domu, czy w pracy - jej wybór.Choć czasami nie ma innego wyjscia. Nie mieszajmy dwóch różnych rzeczy. Miłego dnia.
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 11:28   #80
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Ja tam zmienię. Dla mnie to fajna sprawa nazywać się tak samo. Symbol jakies przynależności i wyrzeczenia się czegoś swojego dla nas... A poza tym Mój TŻ ma bardzo ładne nazwisko, więc taki dodatkowy plusik na ukojenie nostalgii za swoim starym nazwiskiem
marli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:34   #81
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

[QUOTE=marli]Ja tam zmienię. Dla mnie to fajna sprawa nazywać się tak samo. Symbol jakies przynależności i wyrzeczenia się czegoś swojego dla nas.../QUOTE]

to popros TZ aby to on zmienil nazwisko jako symbol przynależnosci dla was
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:44   #82
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

[quote=paula78]
Cytat:
Napisane przez marli
Ja tam zmienię. Dla mnie to fajna sprawa nazywać się tak samo. Symbol jakies przynależności i wyrzeczenia się czegoś swojego dla nas.../QUOTE]

to popros TZ aby to on zmienil nazwisko jako symbol przynależnosci dla was
Nie czuję takiej potrzeby. Dla mnie zmiana nazwiska to nie problem. Nie oznacza przecież odcięcia się od rodziny, swojej przeszłości, czy czegoś podobnego. Ja po prostu chcę nosić nazwisko mojego ukochanego i będzie mi to sprawiało radość. A pisząc o wyrzeczeniu miałam na myśli raczej wyrzeczenie symboliczne, a nie jakieś poświęcenie, które by mnie wiele kosztowało. Pozdrawiam
marli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:24   #83
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Ja tez po ślubie mam zamiar zmienić nazwisko, bo chcemy z TŻ nazywać sie tak samo. U mnie w rodzinie zawsze tak było, że kobieta przybierała nazwisko męża i nikt nawet nie pomyśłał że w ten sposób wyzbywa sie swojej tożsamości czy odcina od rodziny. I ja tez tak uważam.
Nazwisko dwuczłonowe nie wchodzi w grę, bo oba nasze kończą sie na "ół" i to okropnie brzmi (...ół-...ół) bleee (przykład: Katarzyna Sudół-Tobół )
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:51   #84
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Ja bym nie poprosiła faceta o zmianę nazwiska. Wydaje mi się to niemęskie (chyba że miałby jakieś brzydkie). Nie wiem o co ta cała afera, przecież nikt nam nie każe zmieniać, mamy wolny wybór.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 04:10   #85
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez nebraska
Nie wyobrażam sobie zmiany nazwiska. Niby dlaczego?
To relikt czasów, kiedy kobieta wychodząc za mąż, wyzbywała się wszystkiego, często też własnej osobowości, a co za tym idzie, nazwiska i podporządkowywała się mężowi. Te czasy na szczęście minęły.

Moje nazwisko noszę od urodzenia i jest częścią mojej tożsamości. Nie widzę powodu by je zmieniać.
popieram, bo
stosunki feudalne damsko -meske dawno juz za nami

pozdrawiam
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 15:11   #86
wredne_slonko
Rozeznanie
 
Avatar wredne_slonko
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 665
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez Leo$
popieram, bo
stosunki feudalne damsko -meske dawno juz za nami

pozdrawiam
Ładnie powiedziane Generalnie nie ma się o co spierać, każdy robi jak uważa. Ja nie mam zamiaru zmieniać, bo nie znam ani jednego porządnego argumentu za tym abym miała zmienić.
Równie dobrze faceci mogą zmieniać nazwiska, wychowywać dzieci i dbać o dom i wg mnie to jest właśnie bardzo męskie, bo tylko 'prawdziwy mężczyzna' potrafi robić takie rzeczy bez ujmy na swojej męskości. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez Malla
Ja bym nie poprosiła faceta o zmianę nazwiska. Wydaje mi się to niemęskie
__________________
Zaginieni !!

Asia Surowiecka

Maciek Marczak
wredne_slonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 15:18   #87
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez nebraska
Weź przykład, kiedy kobieta rodzi dzicko, wiedząc, ze jego ojcem nie jest jej mąż, a jednak podaje go jako ojca (okropne, ale to tylko przykład), w drugą steronę to raczej nie zadziała To miałam na myśli.
To nie jest tak.
Istnieje domniemanie prawne, ze ojcem dziecka w malzenstwie jest maz matki. 62KRiO Mozna to obalic powodztwem o zaprzeczenie ojcostwa. (Maz wytacza je w ciagu 6 miesiecy od dowiedzenia sie o urodzeniu dziecka przez zone). Wiec matka nie musi podawac meza jako ojca dziecka - samo prawo tak stwierdza.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 16:03   #88
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

Cytat:
Napisane przez nekome
To nie jest tak.
Istnieje domniemanie prawne, ze ojcem dziecka w malzenstwie jest maz matki. 62KRiO Mozna to obalic powodztwem o zaprzeczenie ojcostwa. (Maz wytacza je w ciagu 6 miesiecy od dowiedzenia sie o urodzeniu dziecka przez zone). Wiec matka nie musi podawac meza jako ojca dziecka - samo prawo tak stwierdza.
Rozumiem, chodziło mi o to, że nazwisko jest symbolem ojcostwa.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 10:46   #89
malice_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 372
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

ja pewnie zmienię swoje nazwisko, chyba że mój mąż będzie miał brzydsze
kiedyś go strasznie nie lubiłam, teraz jest mi wszystko jedno, chociaż i tak uważam je za brzydkie. poza tym to nie jest moje prawdziwe "rodzinne" nazwisko tylko ojczyma mojego taty, więc nie czuję się z nim specjalnie związana.
malice_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 11:03   #90
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: zmiana nazwiska panieńskiego...

ja zapewne zmienie... chyba ze mialby jakies dziwne albo smieszne...a jak moim mezem bedzie moj obecny TZ to nawet inicjalow nie zmienie bo na te sama litere ;-) Dwuczlonowego nie chce z czystego lenistwa - za duzo pisania przy podpisywaniu wszelkiego rodzaju dokumentow ;-)

Ale np moja przyjaciolka zostala przy swoim nazwisku a jej maz przy swoim natomiast dzieci beda mialy nazwisko taty... jak kto chce - w zasadzie to bez roznicy.....
dla mnie to glupie,zeby przez nazwisko robic jakies problemy...
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-06 19:25:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.