Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-06-13, 09:35   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja


Pasta cukrowa to znany od wieków w krajach arabskich szybki, naturalny i tani sposób depilacji. Koniecznie wypróbuj ją przed urlopem - pozbędziesz się niechcianego owłosienia na długi czas! czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 09:44   #2
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

No całkiem ciekawy sposób trzeba wypróbować
__________________
Szczęśliwa
Życie jest zbyt piękne by je komplikować.

Angels2708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 10:40   #3
Galatea8
Przyczajenie
 
Avatar Galatea8
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 27
GG do Galatea8
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

wypróbowałam i mogę powiedzieć że super sprawa
__________________
The Dream Will Never Die
Galatea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:14   #4
niegziecna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 24
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

POLECAM! Wymaga wprawy i odrobiny cierpliwości, ale efekty są warte poświęceń. Dla zainteresowanych- proponuję zajrzeć do nieźle już rozbudowanego wątku.
niegziecna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 13:34   #5
jone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

W podanym przepisie cukru jest za dużo, a cytryny za mało. Często wody wcale nie dodaję a najwyżej moczę w niej pastę w trakcie wyrabiania jej na karmel w dłoniach - tak jak cukierki karmelowe, by uzyskała właściwą konsystencje i plastyczność. Nie ma lepszego sposobu na zbędne włoski.
jone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:06   #6
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Muszę się zebrać i wypróbować boję się bólu ale może dam sobie radę skoro podobno nie jest tak źle
polecam obejrzeć filmik nissiax83 znajdujący się na Youtubie
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 16:03   #7
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

A jak z włoskami które potem odrastają? W jakim czasie się pojawiają i czy nie wrastają boleśnie w skórę?
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 16:09   #8
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Ja akurat dzisiaj próbowałam, ale nie wchodziłam na wizaż. Co za zbieżność . Niestety mi nie wyszło jak trzeba. Nie wiem czemu ale moja pasta nie wyrywała włosków. A męczyłam się pół dnia, odgrzewając tę pastę. Może jeszcze kiedyś spróbuję, ale daję sobie na jakiś czas spokój.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:13   #9
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Wcale nie jest tak łatwo ją zrobić, jak piszecie. Wręcz powiedziałabym, że to sztuka. W zeszłym roku zrobiłam dwa podejścia i dwa razy nie wyszło. Raz po przelaniu do słoiczka po kilku dniach, gdy chciałam zrobić depilację, ona była już twarda jak kamień i nic nie można było z nią zrobić. Za drugim razem z kolei, kleiła się do skóry i była plastyczna, ale do włosów w ogóle się nie kleiła i w ogóle ich nie wyrywała. Nie wiem co robiłam źle, stosowałam się do przepisów w internecie, nawet obejrzałam kilka filmików na YT. Niestety, nic z tego nie wyszło i jestem ciągle skazana na maszynkę.
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:29   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

mi też nie wyszła za 3 podejściami wiec daruje ją sobie....
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:39   #11
LinkaKaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 7
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Od kilku lat używam gotowej mieszanki kupionej na allegro. Koszt niewielki, a produkt w pełni sprawny. Swoją robię tak, że pudełeczko w którym się znajduje wrzucam do gorącej wody, wygrzebuje kawałek i ugniatam. Jeżeli jest zbyt plastyczna, lepi się i ciągnie, to wywalam i biorę nowy kawałek. Można też ją wtedy schłodzić i używać dalej, ale dużo z tym zabawy.
Największy problem mam z depilacją okolic kostek. Zawsze narobię sobie siniaki, za to do okolic bikini jest moim numerem 1.
LinkaKaro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 18:00   #12
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
A jak z włoskami które potem odrastają? W jakim czasie się pojawiają i czy nie wrastają boleśnie w skórę?
Cytat:
Napisane przez LinkaKaro Pokaż wiadomość
Od kilku lat używam gotowej mieszanki kupionej na allegro. Koszt niewielki, a produkt w pełni sprawny. Swoją robię tak, że pudełeczko w którym się znajduje wrzucam do gorącej wody, wygrzebuje kawałek i ugniatam. Jeżeli jest zbyt plastyczna, lepi się i ciągnie, to wywalam i biorę nowy kawałek. Można też ją wtedy schłodzić i używać dalej, ale dużo z tym zabawy.
Największy problem mam z depilacją okolic kostek. Zawsze narobię sobie siniaki, za to do okolic bikini jest moim numerem 1.
Ooo, to mogę prosić o poradę?
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 18:08   #13
waterlily
Przyczajenie
 
Avatar waterlily
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Wink Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Ja jestem przyzwyczajona do maszynek. Najgorsze jest to, że włoski odrastaja mocniejsze i czasami można się zaciąć. Ale jest to metoda tania i szybka. Może kiedyś wymyślą taką metodę depilacji, która będzie tania, w miare trwała i bezbolesna ale narazie trzeba jakoś się przemęczyć
waterlily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 19:16   #14
maly_okruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Może i ja spróbuję Chociaż jak na razie korzystałam jedynie z maszynek lub depilatora. Niestety depilator odstawiłam ponieważ zabieg był dość bolesny dla mnie. Wosku bałam się używać, również ze względu na ból... Ta pasta cukrowa, będzie pewnie podobnie działać do wosku...dlatego troszkę się boję
__________________
http://zielonespa.blogspot.com/
maly_okruszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 20:45   #15
ivonas1
Przyczajenie
 
Avatar ivonas1
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 10
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Ja sama zrobiłam pastę cukrową i zastosowałam ją . Niestety nie toleruję ani wosku ani pasty cukrowej. Krwiaki jakie miałam po obu metodach przyprawiły mojego męża o ból głowy!! Czyli nie dla każdego taka pasta1
ivonas1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 21:34   #16
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Ja na szczęście przyzwyczaiłam się do maszynki... jakoś nie przepadam za takimi metodami domowymi, masa paprania się a efekty... no różnie z tym bywa.
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:05   #17
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Stosowałam kilka lat głównie na strefę bikini czasami na pachy. Uważam że jest to super sprawa i bardzo tania do tego. Minus, to że trzeba dosyć długo spędzić nad depilacją Ze względu na ból, czas trwania i mimo tego co się pisze- musu "zapuszczenia się" przed każdym razem, jak narazie przerzuciłam się na maszynkę. Może wkrótce ukręcę sobie znowu karmelek i wrócę do tej metody
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 22:38   #18
kejtiskejtix3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Waterlily, już wymyślono Przecież depilatory laserowe usuwają włoski bezboleśnie i na bardzo długo. Najpierw golisz wybraną część ciała zwykłą maszynką do golenia a potem naświetlasz skórę tym depilatorem. To swiatlo hamuje wzrost włosów i dzięki niemu skóra pozostaje gładka przez kilka miesięcy (od 4 do nawet 6) a odrastające po tym czasie włoski stają się cieńsze i delikatniejsze. Może nie jest to tania metoda (ja za swój depilator dawalam ok 900 zł) ale ten depilator jest na prawdę świetny. Poza tym tego typu sprzęty służą nam przez wiele lat.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

A co do tej pasty to na pewno nie chciałoby mi się bawić w przygotowywanie jej. Poza tym pewnie po użyciu jej zostaje spory bałagan w łazience. Zdecydowanie za dużo roboty jest przy tej metodzie depilacji
kejtiskejtix3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 06:59   #19
undeadlily
Raczkowanie
 
Avatar undeadlily
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

wczoraj gotowałam ją już trzeci raz i znowu mi nie wyszła. podejrzewam, że trzeba ją wcześniej zdjąć z ognia, bo sama dochodzi.
z moich porażek najbardziej zadowoleni są bracia, bo wyjadają zawartość garnka pod postacią lizaków.
__________________
kocham śliwki.
undeadlily jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 08:41   #20
joasiula
Przyczajenie
 
Avatar joasiula
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 9
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

stosowałam i byłam zadowolona z efektów ale sama depilacja jest czasochłonna i "lepiąca" ale odbywała się bezbólowo ( w przeciwieństwie np do wosków czy depilatorów)
joasiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 12:19   #21
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Cytat:
Napisane przez waterlily Pokaż wiadomość
Ja jestem przyzwyczajona do maszynek. Najgorsze jest to, że włoski odrastaja mocniejsze i czasami można się zaciąć. Ale jest to metoda tania i szybka. Może kiedyś wymyślą taką metodę depilacji, która będzie tania, w miare trwała i bezbolesna ale narazie trzeba jakoś się przemęczyć
Cytat:
Napisane przez maly_okruszek Pokaż wiadomość
Może i ja spróbuję Chociaż jak na razie korzystałam jedynie z maszynek lub depilatora. Niestety depilator odstawiłam ponieważ zabieg był dość bolesny dla mnie. Wosku bałam się używać, również ze względu na ból... Ta pasta cukrowa, będzie pewnie podobnie działać do wosku...dlatego troszkę się boję
Właśnie, ja nastawiam się psychicznie na kupno depilatora, bo już wymiękam z tymi maszynkami. Szczególnie latem, kiedy musiałabym golić nogi co drugi dzień żeby ciągle były gładkie
Cytat:
Napisane przez kejtiskejtix3 Pokaż wiadomość
Waterlily, już wymyślono Przecież depilatory laserowe usuwają włoski bezboleśnie i na bardzo długo. Najpierw golisz wybraną część ciała zwykłą maszynką do golenia a potem naświetlasz skórę tym depilatorem. To swiatlo hamuje wzrost włosów i dzięki niemu skóra pozostaje gładka przez kilka miesięcy (od 4 do nawet 6) a odrastające po tym czasie włoski stają się cieńsze i delikatniejsze. Może nie jest to tania metoda (ja za swój depilator dawalam ok 900 zł) ale ten depilator jest na prawdę świetny. Poza tym tego typu sprzęty służą nam przez wiele lat.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

A co do tej pasty to na pewno nie chciałoby mi się bawić w przygotowywanie jej. Poza tym pewnie po użyciu jej zostaje spory bałagan w łazience. Zdecydowanie za dużo roboty jest przy tej metodzie depilacji
No ok, świetnie, tylko jest jeden duży minus - cena. Nie każdego stać na taki zakup. A swoją drogą, nie miałam pojęcia, że depilację laserową można wykonać samemu w domu
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 14:55   #22
coccinelle_88
Rozeznanie
 
Avatar coccinelle_88
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 609
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Moja pasta cukrowa udała się za pierwszym razem!
Ale co z tego, skoro po depilacji wrosły mi WSZYSTKIE (sic!) włosy!
Musiałam je potem wydłubywać spod skóry igłą, pozostały po tym zabiegu brzydkie blizny, które bardzo powoli znikały.
Wszystko zrobiłam zgodnie z instrukcjami- gotowałam, nanosiłam pod włos, zrywałam z włosem..
Mniejsze podrażnienie miałam po wosku.
Pasta cukrowa natomiast świetnie się zmywa ze skóry (w przeciwieństwie do wosku); wystarczy sama woda
coccinelle_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 17:24   #23
waterlily
Przyczajenie
 
Avatar waterlily
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Cytat:
Napisane przez kejtiskejtix3 Pokaż wiadomość
Waterlily, już wymyślono Przecież depilatory laserowe usuwają włoski bezboleśnie i na bardzo długo. Najpierw golisz wybraną część ciała zwykłą maszynką do golenia a potem naświetlasz skórę tym depilatorem. To swiatlo hamuje wzrost włosów i dzięki niemu skóra pozostaje gładka przez kilka miesięcy (od 4 do nawet 6) a odrastające po tym czasie włoski stają się cieńsze i delikatniejsze. Może nie jest to tania metoda (ja za swój depilator dawalam ok 900 zł) ale ten depilator jest na prawdę świetny. Poza tym tego typu sprzęty służą nam przez wiele lat.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

A co do tej pasty to na pewno nie chciałoby mi się bawić w przygotowywanie jej. Poza tym pewnie po użyciu jej zostaje spory bałagan w łazience. Zdecydowanie za dużo roboty jest przy tej metodzie depilacji
Hehe no tak wiem tylko ze ja tam jeszce o ile dobrze pamietam napisalam TANIA metoda, a ta niestety nie jest ale zazdroszcze !
waterlily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 18:07   #24
blackcat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 140
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

a można wiedzieć jaki masz ten depilator laserowy? zastanawiam sie nad kupnem tego
__________________
22.06.2014 Zaczynam zmiany na LEPSZE!!!!
blackcat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 19:55   #25
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Cytat:
Napisane przez kejtiskejtix3 Pokaż wiadomość
Waterlily, już wymyślono Przecież depilatory laserowe usuwają włoski bezboleśnie i na bardzo długo. Najpierw golisz wybraną część ciała zwykłą maszynką do golenia a potem naświetlasz skórę tym depilatorem. To swiatlo hamuje wzrost włosów i dzięki niemu skóra pozostaje gładka przez kilka miesięcy (od 4 do nawet 6) a odrastające po tym czasie włoski stają się cieńsze i delikatniejsze. Może nie jest to tania metoda (ja za swój depilator dawalam ok 900 zł) ale ten depilator jest na prawdę świetny. Poza tym tego typu sprzęty służą nam przez wiele lat.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

A co do tej pasty to na pewno nie chciałoby mi się bawić w przygotowywanie jej. Poza tym pewnie po użyciu jej zostaje spory bałagan w łazience. Zdecydowanie za dużo roboty jest przy tej metodzie depilacji
A czy takie naświetlania pozostawiają jakieś ślady, dają jakieś skutki uboczne, czy to na pewno nie jest szkodliwe dla zdrowia i skóry

Co do pasty cukrowej, to mnie nie wyszła. Wcale nie łatwo ją zrobić, trzeba mieć pojęcie jednak jakiekolwiek na temat powstawania karmelu itp. Poza tym mialam gotową pastę cukrową i nie mogę polecić osobom o bujnym i mocnym owłosieniu (brunetkom), pasta nie daje im rady niestety, włosy są odrywane, a nie wyrywane, potem tylko koszmarnie wrastają, a pasta topi się na skórze pod wpływem temperatury ciała, nie zastyga. Dobre to jest tylko dla osób, które prawie włosów nie mają. Nawet moja znajoma kosmetyczka nie bawi się w pastę cukrową
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 08:53   #26
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Ja też kupiłam kiedyś na allegro tą pastę (turecką bodajże ?).Postępowałam przed użyciem zgodnie z instrukcją i nic-pasta w ogóle nie chciała zastygnąć,nie było mowy o zlepieniu jej w kulkę. A po otwarciu tego słoiczka na powierzchni pasty zbiera się płyn-też tak macie?
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 15:32   #27
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do pasty cukrowej, to mnie nie wyszła. Wcale nie łatwo ją zrobić, trzeba mieć pojęcie jednak jakiekolwiek na temat powstawania karmelu itp. Poza tym mialam gotową pastę cukrową i nie mogę polecić osobom o bujnym i mocnym owłosieniu (brunetkom), pasta nie daje im rady niestety, włosy są odrywane, a nie wyrywane, potem tylko koszmarnie wrastają, a pasta topi się na skórze pod wpływem temperatury ciała, nie zastyga. Dobre to jest tylko dla osób, które prawie włosów nie mają. Nawet moja znajoma kosmetyczka nie bawi się w pastę cukrową
W takim razie i tak nie dla mnie ta pasta... Ciekawe jak to jest, że to tak popularna metoda w krajach arabskich, w Turcji, przecież tamtejsze kobiety mają właśnie ciemne włosy, czy grube - na pewno nie każda, ale pewnie większość, bo zwykle ciemne włosy są grubsze, sztywniejsze i trudniej je wydepilować.
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 00:35   #28
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Dostałam kiedyś taką gotową turecką pastę do przetestowania. I owszem można wydepilować wąsik ale ile się trzeba namęczyć, ugniatać ją . Klei się niemiłosiernie - nie wyobrażam sobie depilacji całych nóg. Ale może to wymaga wprawy. Ja odpadam i wybieram tradycyjny wosk
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 09:32   #29
all be
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
GG do all be
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Używam pasty od ponad 2 lat , Idealnie nadaje się do depilacji pach .
Pasta którą używam można kupić na allegro pakowana w plastikowe pojemniczki w kształcie baryłki 270 gramowe , 1 opakowanie - 17 pln.
Sposób w jaki przygotowuję pastę:
-Do naczynia o większej średnicy niż baryłka z pastą, wlewam wodę o temperaturze 50-60 stopni C.
-Nie zatapiamy baryłki , ilość wody 1 cm poniżej linii wieczka
-Zastawiamy na około 5 min , w tym czasie pasta powinna zmięknąć
-Pasta nie może zrobić się płynna , powinna być troszkę lepka i ciągnąca jak guma do żucia.
DŁONIE ORAZ DEPILOWANA POWIERZCHNIA CIAŁA razem z włosami POWINNY BYĆ UMYTE (ŻADNYCH KREMÓW MAKIJAŻU ITP) I !!DOKŁADNIE WYSUSZONE!!
-wyciągamy palcami pastę z pojemniczka , robimy kulkę wielkości piłki do golfa , pasta nie powinna przywierać ,
-zgniatamy i rozciągamy pastę, końce łączymy , i powtarzamy ,
rozciągamy za końce i łączymy , chodzi o to aby napowietrzyć pastę.
w tych miejscach zacznie robić się jaśniejsza mętna
-urabiamy pastę przez 30 sek ,
- pasta zaczyna grzać się od temp naszych dłoni i ciała w trakcie urabiania i depilacji .
robi się wtedy klejąca i nieprzyjemna w użyciu, żeby zachować jej konzystencję (półtwardej) schładzam ją strumieniem chłodnego powietrza (zimą wystawiam rękę z pastą za okno )

Jak depilować polecam filmiki na youtube pod hasłem :sugaring, sugar paste depilation
Poprawna depilacja przy użyciu pasty cukrowej wymaga większego wysiłku i umiejętności niż woskiem , ale za to jest tańsza , nie podrażnia tak bardzo , ekologiczna ;p
all be jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 09:44   #30
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Pasta cukrowa, czyli skuteczna i naturalna depilacja

Co do pasty robionej w domu - jak wyjdzie za rzadka, wystarczy ją jeszcze raz podgrzać i trochę wody odparować, a jak za gęsta - dolać wody i podgrzać (i ewentualnie też odparować jak znów wyjdzie za rzadka ). Próbowałam w zeszłym roku - wyszła mi taka konsystencja, że dało się ją nakładać ogrzewając w dłoniach i zastygała na nodze na tyle, że dało się zerwać (tylko trzeba było szybko bo jak chwyciłam w łapę to zaczynała się ciągnąć po chwili ). Użyłam jej tylko jednorazowo, nie miałam cierpliwości więcej i mam wrażenie, jakby trochę mniej włosów później odrosło
aam jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-17 10:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.