Zespół jelita drażliwego ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-06, 14:23   #1
superrgirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Unhappy

Zespół jelita drażliwego ?


Hej. Mam do Was pytanie.. Otóż chodzi o to, że mam wrażenie, że dotknęła mnie choroba ZJD. Dostałam tabletki Duspatalin, ale nie działają aż tak dobrze.. Raz chodze do WC, nawet 8 razy dziennie, a potem wcale przez 3-4 dni.. Doradźcie mi co robić.. Piję czerwoną herbatę i zieloną. Ale to nie pomaga. Jem otręby, siemie lniane, jogurty naturalne, owoce suszone i surowe.. I nic. ! Oddawanie kału sprawia ból i ciężki wysiłek..
Badania miałam kału, jutro będą wyniki..

Odchudzałam się drastycznie.. Anoreksja.. Teraz już jem dużo, ale te problemy z WC.. ;( Jadłam same płatki Naturalny Błonnik i Serki Wiejskie.. I wcale nie piłam prawie przez 1,5 miesiąca około tak..

Przeczyszczałam się tabletkami Bisacodyl czy jakoś tak..
Sporo ich brałam..


Doradźcie co robić ?
superrgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 17:13   #2
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Zespół jelita drażliwego ?

procz herbat moze powinnas pic wieeecej wody
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 21:02   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zespół jelita drażliwego ?

Iść do dobrego gastrologa bo się doprowadzisz do jakieś dużo poważniejszej choroby nie tylko jelit.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 00:36   #4
Murieel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Zespół jelita drażliwego ?

Musisz przede wszystkim odbudować florę jelit! Żadna chemia tu nie pomoże.
Murieel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 07:35   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Zespół jelita drażliwego ?

Spróbuj diety eliminacyjnej. Wypisuj na kartce, co zjadłaś, a obok, jak się po tym czujesz. Jeżeli jesz cały czas to samo i czujesz się źle, musi być coś w tym, co jesz, co Ci szkodzi.
Dużo błonnika to nie jest uniwersalne rozwiązanie przy ZJD, mi osobiście raczej nie pomaga. Spróbuj nie jeść siemienia i otrąb przez kilka dni i zobacz, jak się wtedy będziesz czuła.
Ponadto, jedz kilka razy dziennie, regularnie. Żuj trochę mniej gumy i unikaj napojów gazowanych.


I skontaktuj się z lekarzem, który może skierować Cię na dodatkowe badania albo przepisze leki.

Edytowane przez nosferatku
Czas edycji: 2013-01-07 o 07:41
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 07:58   #6
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Zespół jelita drażliwego ?

Cytat:
Napisane przez superrgirl Pokaż wiadomość
Hej. Mam do Was pytanie.. Otóż chodzi o to, że mam wrażenie, że dotknęła mnie choroba ZJD. Dostałam tabletki Duspatalin, ale nie działają aż tak dobrze.. Raz chodze do WC, nawet 8 razy dziennie, a potem wcale przez 3-4 dni.. Doradźcie mi co robić.. Piję czerwoną herbatę i zieloną. Ale to nie pomaga. Jem otręby, siemie lniane, jogurty naturalne, owoce suszone i surowe.. I nic. ! Oddawanie kału sprawia ból i ciężki wysiłek..
Badania miałam kału, jutro będą wyniki..

Odchudzałam się drastycznie.. Anoreksja.. Teraz już jem dużo, ale te problemy z WC.. ;( Jadłam same płatki Naturalny Błonnik i Serki Wiejskie.. I wcale nie piłam prawie przez 1,5 miesiąca około tak..

Przeczyszczałam się tabletkami Bisacodyl czy jakoś tak..
Sporo ich brałam..


Doradźcie co robić ?
odżyw ciało, po anoreksji kuracja lecznicza powinna być kompletna i trwac miesiacami...zakladam, ze u Ciebie diety leczniczej nie ma na razie...i zawsze po zaburzeniach odzywiania sa problemy z trawieniem

nie masz wiekszosci enzymow do trawienie, masz zmniejszone wydzielanie kwasu solnego itd - to normalne efekty dlugich restrykcyjnych diet

nie masz bakterii w jelitach, flora jest calkowicie wyjalowiona i na to blonnik nie pomoze - dziala jak szczotka na jelita, musisz odbudowac flore bakteryjna aby kal mial objetosc, i aby trawienie nie bylo uposledzone

tak naprawde to nie jest trudne: zaczynasz diete lecznicza, jessz duzo wartosci odzywczych, duzo tluszczu, warzywa na razie gotowane, mieso, jajka, ryby...unikasz zboz i nabialu (draznia jelita, nasilaja problemy)....i jesz duzo - srednio anoreksja wymaga min diety 3tys kalorii dziennie

dbasz o trawienie, przed wspomagasz wydzielanie kwasu solnego, zujesz dokladnie, pijesz wode z cytryna przed kazdym posilkiem, dbasz o flore jelit czyli zero cukru w kazdej postaci i duzo naturalnych probiotykow (kiszonki)

Jakis czas bedzie gorzej, ale bakterie sie namnoza (bakterie wydzielaja enzymy odpowiedzialne za trawienie chociazby blonnika nierozpuszczalnego), produkcja kwasu i wlasnych eznymow zaskoczy i bedzie lepiej. Wazny jest zdrowy tluszcz, bo on pobudza perystatyke jelit.

A przede wszystkim zainteresuj sie dieta lecznicza po zaburzeniach odzywiania, bo to podstawa...a skoro myslalas, ze bezproblemowo mozna znow jesc jakby nigdy nic, to znaczy, ze nikt nie wyjasnil Ci jak dziala organizm i jak wplyw ana niego dluga glodowka czy tez spozywanie mniejszej ilosci energii i substancji odzywczych niz potrzeba do zdrowia

Nie masz zjd, masz chore jelita na skutek swojego odzywiania, trawienie jest procesem od gory do dolu, co wkladasz do buzi takie sa konsekwencje
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 09:32   #7
dama_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26
Dot.: Zespół jelita drażliwego ?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=40396&page=84 tu masz wątek, jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o ZJD, ale wizyta u GASTROENTEROLOGA to podstawa w takim przypadku.


A zamiast herbaty, lepiej pij dużo wody. Problem z zaparciami lepiej też rozwiązać choćby u lekarza rodzinnego, to nic nie kosztuje, a przynajmniej nie będziesz dalej eksperymentowała na swoim organizmie. Zamiast czytać w Internecie strony medyczne i porad takich jak na wizażu, gdzie co druga osoba mówi co innego, lepiej poświęcić te 15 min i dowiedzieć się jakichś konkretów u specjalisty!!!! Ziółka zostaw sobie na starość, musisz o siebie zadbać tak na poważnie, póki jest na to czas.
Pozdrawiam

Edytowane przez dama_a
Czas edycji: 2013-01-08 o 09:36
dama_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.