Kuchenka gazowo - elektryczna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-31, 16:11   #1
jancia3
Raczkowanie
 
Avatar jancia3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 300

Kuchenka gazowo - elektryczna?


Hej

Dziewczyny mam taką dziwną sprawę, bo ja niestety jestem w tym temacie kompletną ignorantką niestety. Planuję wymianę kuchenki w domu, do tej pory miałam scricte gazową, teraz chciałabym kupić sobie elektryczno - gazową, ale trochę się boję bo nie mam w domu tzw "siły" a z tego co się orientowałam koszty przyłączenia siły są no powalające Czy ktoś z Was ma taką kuchnię gazowo - elektryczną bez siły i nie ma z tym żadnych problemów?
jancia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 17:26   #2
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Kuchenka gazowo - elektryczna?

bez problemu. jeśli kuchenka ma normalna wtyczkę. (ja wprawdzi używam tylko części elektrycznej ze swojego pieca ale nie ma z tym problemu)
ważniejsza jest moc (co ma znaczenia przy b.starych instalacjach elektrycznych);
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2013-03-31 o 17:27
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 18:54   #3
jancia3
Raczkowanie
 
Avatar jancia3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 300
Dot.: Kuchenka gazowo - elektryczna?

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
bez problemu. jeśli kuchenka ma normalna wtyczkę. (ja wprawdzi używam tylko części elektrycznej ze swojego pieca ale nie ma z tym problemu)
ważniejsza jest moc (co ma znaczenia przy b.starych instalacjach elektrycznych);
Dzięki! Jeśli dobrze rozumiem to mam w domu w 1 fazie (bo w sumie chyba mam 2... chyba, bo muszę się jeszcze upewnić) mam 4kW, moc przyłączeniowa kuchenki 2 kW i i moc grilla w tej kuchence też 2 kW. Czyli w sumie jak będę chciała upiec coś na grillu w domu to będą miała maksymalne obciążenie fazy? Czy wtedy grill będzie samodzielnie "chodził" i jednak będzie tylko zużywał te 2 kW? Bo jeśli byłoby tak że albo piekarnik albo grill i zawsze zżera tylko 2kW to w sumie mogę już kupować
jancia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 09:26   #4
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Kuchenka gazowo - elektryczna?

hm wydaje mi sie zę tylko 2. bo albo grill na 2kw albo piekarnik 2kw (w dodatku jak uzywasz jednej tylko grzałki, np gora albo dol, to też mniej ciagnie). obu naraz chyba nie uzywasz..
z tym obciążeniem to wiecej ciągnie jakbyś miała też palniki elektryczne. z tego względu nie wziełąm kuchni z płytą elektr bo mam starą instalację i max moc tylko 3,9 kw o ile dobrze pamiętam.

jeżeli masz max 4kw to mozesz sobie sumować taki mniej więcej, to co może naraz byc włączone - np 2kw piekarnik + czajnik 2kw;
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:33   #5
jancia3
Raczkowanie
 
Avatar jancia3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 300
Dot.: Kuchenka gazowo - elektryczna?

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
hm wydaje mi sie zę tylko 2. bo albo grill na 2kw albo piekarnik 2kw (w dodatku jak uzywasz jednej tylko grzałki, np gora albo dol, to też mniej ciagnie). obu naraz chyba nie uzywasz..
z tym obciążeniem to wiecej ciągnie jakbyś miała też palniki elektryczne. z tego względu nie wziełąm kuchni z płytą elektr bo mam starą instalację i max moc tylko 3,9 kw o ile dobrze pamiętam.

jeżeli masz max 4kw to mozesz sobie sumować taki mniej więcej, to co może naraz byc włączone - np 2kw piekarnik + czajnik 2kw;
Dzięki Ci bardzo! no właśnie ja też nie mam takiej najnowszej instalacji, bo mieszkam w starej kamienicy, wprawdzie parę remontów już "włożyłam" w to mieszkanie ale jeszcze muszę się liczyć z paroma ograniczeniami dlatego też teraz wiem, że na pewno będę miała płytę i palniki gazowe, ale jednak sam piekarnik chciałabym mieć elektryczny i jakoś wyrobić
Dzięki za pomoc!
jancia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 10:48   #6
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Kuchenka gazowo - elektryczna?

Cytat:
Napisane przez jancia3 Pokaż wiadomość
Dzięki Ci bardzo! no właśnie ja też nie mam takiej najnowszej instalacji, bo mieszkam w starej kamienicy, wprawdzie parę remontów już "włożyłam" w to mieszkanie ale jeszcze muszę się liczyć z paroma ograniczeniami dlatego też teraz wiem, że na pewno będę miała płytę i palniki gazowe, ale jednak sam piekarnik chciałabym mieć elektryczny i jakoś wyrobić
Dzięki za pomoc!
spoko, ja też właśnie mieszkam w starym budynku, gdzie instalacja jest niewymieniona. zeby mieć większa moc, po prostu założyłam 2.licznik (i mam teraz 2 instalacje naraz ) , wiec w sumie mam te 3,9 na nowym no i ten stary, ktory do 2k wytrzymuje bez problemu mam tatę elektryka, to w razie czetgo pomoc mam na miejscu
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 08:17   #7
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Kuchenka gazowo - elektryczna?

Cytat:
Napisane przez jancia3 Pokaż wiadomość
Hej

Dziewczyny mam taką dziwną sprawę, bo ja niestety jestem w tym temacie kompletną ignorantką niestety. Planuję wymianę kuchenki w domu, do tej pory miałam scricte gazową, teraz chciałabym kupić sobie elektryczno - gazową, ale trochę się boję bo nie mam w domu tzw "siły" a z tego co się orientowałam koszty przyłączenia siły są no powalające Czy ktoś z Was ma taką kuchnię gazowo - elektryczną bez siły i nie ma z tym żadnych problemów?

Moim zdaniem najlepsza jest tak, aby miała jeden palnik elejttryczny a reszte gazowe zawsze coś jest w razie usterki.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.