Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2 - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-03, 13:00   #1351
WwikIi
Raczkowanie
 
Avatar WwikIi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 100
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

No to ładnie z tym ZUSem. Ja też się bałam kontroli, ale z tego co udało mi się dowiedzieć to mój oddział ZUS nalot domowy robi jak ma donos od pracodawcy, a tak to ewentualnie wzywają na wizytę u siebie, oczywiście przy zwolnieniu "chodzonym". Ja się martwiłam, bo właśnie nie mieszkam pod adresem zameldowania. Chociaż z tego co doczytałam, to w takiej sytuacji należy powiadomić pracodawcę o miejscu pobytu i już. A no i z tym zwolnieniem z możliwością chodzenia to i tak ponoć trzeba siedzieć w domu. No chyba, że się nie ma opieki to można pójść do najbliższego sklepu, apteki no i oczywiście do lekarza. Więc jakieś wytłumaczenie zawsze można znaleźć
A po jakim czasie dostałyście zasiłek z ZUS? Ja czekam 3 tygodnie i jeszcze nie ma .
WwikIi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:02   #1352
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

podobno zus tak kontroluje teraz wszytkich bo szukaja oszczednosci, ja tez sie ich spodziewam, chociaz mam zwlonienie chodzace i wystawiane co wizyte czyli co miesiac.
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:04   #1353
NATALUSIA14
Rozeznanie
 
Avatar NATALUSIA14
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

A jak to jest Bo się bardzo nie orientuję
Na zwolnieniu lekarz wypisał miejsce zamieszkania (Kraków) tu w naszym mieszkanku jeszcze się nie zameldowałam zrobię to po urodzeniu. Zameldowana jestem u rodziców w Kielcach i zdarza sie że jadę do nich na kilka dni. Jak ZUS zapuka do mnie do Krakowa a mnie nie będzie, nikt nie otworzy, lub mąż to co? zwolnienie mam chodzące.

Dziś ziemniaczki z koperkiem, rybka i mizeria
__________________

Ślub: 28.08.2010
Emma jest z nami 15.09.2014


NATALUSIA14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:11   #1354
WwikIi
Raczkowanie
 
Avatar WwikIi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 100
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez NATALUSIA14 Pokaż wiadomość
A jak to jest Bo się bardzo nie orientuję
Na zwolnieniu lekarz wypisał miejsce zamieszkania (Kraków) tu w naszym mieszkanku jeszcze się nie zameldowałam zrobię to po urodzeniu. Zameldowana jestem u rodziców w Kielcach i zdarza sie że jadę do nich na kilka dni. Jak ZUS zapuka do mnie do Krakowa a mnie nie będzie, nikt nie otworzy, lub mąż to co? zwolnienie mam chodzące.

Dziś ziemniaczki z koperkiem, rybka i mizeria
Dokładnie to nie wiem, ale z tego co już doczytałam to jeżeli nie zstają kogoś w domu, to zostawiają karteczkę, że byli i że wrócą. Przychodzą jeszcze raz po kilku dniach i jak nadal kogoś nie zastają to wstrzymują wypłatę zasiłku do czasu wyjaśnień dlaczego nas nie było. I w zależności od tego czy mieliśmy dobry powód do nieobecności uznają tłumaczenie bądź nie. To, że tak to wygląda. wyczytałam gdzieś na necie, więc ręki nie dam sobie za to uciąć.
WwikIi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:12   #1355
Amelie
Raczkowanie
 
Avatar Amelie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 239
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Niestety ZUS zaczął drastycznie w tym roku szukać oszczędności po dramatycznej końcówce roku gdzie bardzo wzrósł wskaźnik wypłacanych zasiłków. Kontroli jest masa i już kilkakrotnie obiło mi się o uszy że kogoś skontrolowali, bez względu na to czy l4 jest "chodzące" czy "leżące". W przypadku nie zastania osoby na zwolnieniu lekarskim w domu, ZUS wymaga aby wyjaśnić okoliczności, dlaczego nas w tym czasie nie było (paranoja...) wg ZUSu dozwolone jest wyjście do lekarza, do apteki "w celu realizacji recepty" i na zabiegi rehabilitacyjne. Kilka dziewczyn pisało że gdy trzeba było tłumaczyć się z nieobecności pisały pismo że w tym czasie były u lekarza bądź w aptece, ponoć ZUS nie drążył... ale zawsze stres jest... ja się staram siedzieć do 15 w domu ale krew mnie zalewa że kobieta w ciąży jest tak kontrolowana... najlepiej mamy się na 9 miesięcy zamknąć w domu i siedzieć plackiem w oczekiwaniu na kontrolę.
__________________
Feel the heat below my heart
Amelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:14   #1356
ZygaEffka
Zadomowienie
 
Avatar ZygaEffka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: POznań Miasto Doznań
Wiadomości: 1 481
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Wiecie co ? nie popadajmy w paranoje bo na prawdę nic dobrego z nam tego nie wyjdzie a wychodźmy może tylko w weekendy jak ZUS ma OFF oczywiście żart ;-)

Co do zasiłku z ZUS to ja dostaje normalną pensję a ZUS zasiłek przesyła na konto do miejsca pracy i pensja przychodzi tak jak bym dostawała pieniążki z pracy , na świstku placowym widać tylko szczegóły ile jest Zasiłku a ile świadczeń od pracodawcy . Podobno już tak teraz to robią , tak mi to tłumaczyła w płacach .. W zeszlym roku jak straciłam dziecko to pózniej staralismy sie o kredyt hipoteczny na mieszkanie i na całe szczęście że dostawałam te pieniązki z pracy a nie z ZUS bo byśmy nie dostali kredytu , poroniłam i skorzystałam z urlopu macierzyńskiego skróconego a według banku miałam dziecko i odmówili nam kredytu , dopiero kiedy złożyłam oświadczenie że poroniłam i że nie mam dziecka przyznali nam kredyt .. zagmatwane to ale uwierzcie mi że polityka tego kraju przekracza moje pojęcie .
__________________
19.09.2014 godz.22.20 53 cm 2620 g 10 PA
Zosieńka jest już z nami
nasz skarb
nasz kawałek nieba

ZygaEffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:19   #1357
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

rozmawialam z moją ginekolog o ZUSie, o możliwości kontroli, bo ja od samego początku mam L-4. Moja ginekolog powiedziała, że mam się nie obawiać, bo z moimi schorzeniami, historią choroby, historią pierwszej ciaży to nic nie mogą mi zrobić. Natomiast paranoją jest, że np ciąża nie jest zagrożona ale kobieta zwłaszcza w 1 trymestrze, źle sie czuje, wymiotuje, ma bóle żolądka (mój przypadek) i co? ma pracować?

A ZUS oszczędności powinien zaczać robić od siebie. W koncu ileś lat już opłacam składki.

ZygaEffka, jeśli mogę spytać, w ktorym miesiacu straciłaś dziecko?
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....

Edytowane przez Aliszcze
Czas edycji: 2014-04-03 o 13:20
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 13:21   #1358
WwikIi
Raczkowanie
 
Avatar WwikIi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 100
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

To czy zasiłek wypłaca ZUS czy pracodawca uzależnione jest od liczby pracowników w danej firmie. Ja pracuję w małej i niestety kasę ma wypłacać mi ZUS.
WwikIi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:23   #1359
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

WwikIi mi pracodawca wyplaca zwolnienie

a w du... z tym ZUSEem od kiedy zwolnienie chodzące nie jest chodzące?he przeciez np moja znajoma ma zwolnienie bo miala prace w laboratorium wiec kategorycznie to jest zabronione w ciazy ale w domu i tak jej nie ma
Mi lekarz zabronil pracowac bo duzy stres a i tak codziennie mozna mnie spotkac z torba sportowa o i jeszcze na rowerze
a to na basen nie mozna isc?albo do zoo?albo do marketu?

Aliszcze no z 90% kobiet źle znosi I trymestr,ja ledwo mialam sile do łazienki dojsc...
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)

Edytowane przez małaPaulina
Czas edycji: 2014-04-03 o 13:25
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:23   #1360
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez ZygaEffka Pokaż wiadomość
Mi też lekarka powiedziała że mam uważać bo robią kontroy w Zus , ale co ja mam poradzic na to że nie mam w zwolnieniu napisane że mam leżeć , do pracy nie chodze od pierwszego dnia zobaczenia na tescie dwóch kresek bo jestem pokojówką w hotelu , i wbrew pozorom to nie machanie piórkiem po meblach ... to ciężka fizyczna praca . Niech by mi kazali tylko wrócić do pracy albo zakazali wystawiać L4 mojej Lekarce to bym chyba w drzwiach sie na nich wy*** poza tym na jakiej podstawie oni stwierdzą że jestem w ciąży ?? skoro mi brzucha nie widać , na twarzy mam tylko widoczne zmiany hormonalne : pala:. Co USG im sie pokazuje czy co ? w maju planujemy wyjazd do Warszawy na weekend bo wygrałam wypad do hotelu Westin , wiadomo odpoczynek relaks , przecież skakać na bangee nie bedę . Przecież nie będę całą ciąże leżeć w domu bo jak to teraz się popularnie mówi "przecież ciąża to nie choroba, weź się za robotę " ... Poza tym idzie lato , trzeba mieć plany na wakcje co nie
Ja niestety ze względu na zwolnienie właśnie niestety muszę zrezygnować ze swoich planów wakacyjnych
Znalazłam coś takiego o zwolnieniach w wyjaśnieniach ZUS
"W przypadku przeprowadzania kontroli w miejscu zamieszkania lub pobytu ubezpieczonego i stwierdzenia nieobecności ubezpieczonego, kontrolę należy w miarę możliwości ponowić i wyjaśnić przyczyny tej nieobecności. Nieobecność w miejscu zamieszkania lub pobytu w czasie przeprowadzania kontroli może być usprawiedliwiona w przypadku uzyskania informacji, że pracownik np. był z wizytą kontrolną u lekarza, realizował recept w aptece, odbywał rehabilitację. W przypadku odmowy wyjaśnienia przyczyn nieobecności w domu w czasie kontroli albo nieudzielenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie, uznaje się, że zwolnienie lekarskie jest wykorzystywane niezgodnie z jego celem i odmawia się prawa do zasiłku chorobowego. Pracodawca ma też podstawy do odmowy prawa do wynagrodzenia za okres choroby. Adnotacja lekarza „chory może chodzić” wcale nie oznacza, że pracownik w okresie zwolnienia lekarskiego może wykonywać uciążliwe czynności, a w szczególności, że w okresie tego zwolnienia może wykonywać pracę.Adnotacja upoważnia niezdolnego do pracy pracownika do wykonywania zwykłych czynności życia codziennego takich jak np. udanie się na ewentualne zabiegi, kontrolną wizytę lekarską czy po codzienne zakupy żywności.W sytuacji, gdy z ustaleń kontroli wynika, że w okresie o rzeczonej niezdolności do pracy pracownik wykonywał czynności niezbędne dla zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, gdyż nie było innych domowników mogących wykonać te czynności (np. zakup podstawowych artykułów żywnościowych, realizacja recepty na leki) nie można uznać że pracownik wykorzystywał zwolnienie lekarskie niezgodnie z jego celem, nawet w przypadku adnotacji na zwolnieniu lekarskim „Chory powinien leżeć”.
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:24   #1361
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

jak firma mała, zatrudnia do 20 pracowników, to ZUS wypłaca, jak większa to pracodawca wyplaca, w terminie takim, jak pensję wypłacal. Natomiast ZUS zwraca kasę pracodawcy
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 13:27   #1362
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Wrociłam

Ale kasy będziemy mieć przez pierwszy rok dziecka potem nieco odpadnie ale do 25 roku zycia dziecka jesli pracować nie bedzie to 187 eu jest pewniakiem

Musze wybrać położną i nie wiem ktorą bo nie wiem ktory szpital wybrać ale to wam później opiszę bo padam na pyszczek

A wyszłam od tej babki cała mokra ! pod pachami takie plamy że wstyd a byłam w koszulce Co to bedzie latem
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:33   #1363
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
rozmawialam z moją ginekolog o ZUSie, o możliwości kontroli, bo ja od samego początku mam L-4. Moja ginekolog powiedziała, że mam się nie obawiać, bo z moimi schorzeniami, historią choroby, historią pierwszej ciaży to nic nie mogą mi zrobić. Natomiast paranoją jest, że np ciąża nie jest zagrożona ale kobieta zwłaszcza w 1 trymestrze, źle sie czuje, wymiotuje, ma bóle żolądka (mój przypadek) i co? ma pracować?
A odnośnie historii naszej ciąży itp. to w Zusie nie mają żadnej wiedzy na ten temat. Panie były bardzo miłe i porozmawialiśmy chwilę, pytały czy to pierwsze dziecko itp., i były bardzo zdziwione jak powiedziałam że na poczatku ciąży leżałam w szpitalu i stąd to zwolnienie.
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:35   #1364
Niestabilna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niestabilna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 914
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Wrociłam

Ale kasy będziemy mieć przez pierwszy rok dziecka potem nieco odpadnie ale do 25 roku zycia dziecka jesli pracować nie bedzie to 187 eu jest pewniakiem

Musze wybrać położną i nie wiem ktorą bo nie wiem ktory szpital wybrać ale to wam później opiszę bo padam na pyszczek

A wyszłam od tej babki cała mokra ! pod pachami takie plamy że wstyd a byłam w koszulce Co to bedzie latem
Kasia a Ty juz jakies papiery skladasz ?? Czy tylko sie orientowalas co i jak ??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
08.01.14 II
10.09.2014 na świecie pojawił się cud-Justus J.M.
Niestabilna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:45   #1365
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
dlaczego Wy wszystkie macie takie ąłdne brzuszki i tylko brzuszki a ja rozrastam sie na boki jeszcze ?
Fajny brzusio
ja sie zdecydowanie bardziej rozroslam w biodrach niz w brzuchu i uda tez mam wieksze ale kij z tymi cm i wagą,ja nie mogę znieść cellulitu
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:48   #1366
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez ZygaEffka Pokaż wiadomość
Mi też lekarka powiedziała że mam uważać bo robią kontroy w Zus , ale co ja mam poradzic na to że nie mam w zwolnieniu napisane że mam leżeć , do pracy nie chodze od pierwszego dnia zobaczenia na tescie dwóch kresek bo jestem pokojówką w hotelu , i wbrew pozorom to nie machanie piórkiem po meblach ... to ciężka fizyczna praca . Niech by mi kazali tylko wrócić do pracy albo zakazali wystawiać L4 mojej Lekarce to bym chyba w drzwiach sie na nich wy*** poza tym na jakiej podstawie oni stwierdzą że jestem w ciąży ?? skoro mi brzucha nie widać , na twarzy mam tylko widoczne zmiany hormonalne : pala:. Co USG im sie pokazuje czy co ? w maju planujemy wyjazd do Warszawy na weekend bo wygrałam wypad do hotelu Westin , wiadomo odpoczynek relaks , przecież skakać na bangee nie bedę . Przecież nie będę całą ciąże leżeć w domu bo jak to teraz się popularnie mówi "przecież ciąża to nie choroba, weź się za robotę " ... Poza tym idzie lato , trzeba mieć plany na wakcje co nie

Na zwolnieniu lekarskim masz odpowiedni symbol wpisanych. Dla nas ciężarnych jest to literka "B", stąd wiedzą, że jesteś w ciąży


Cześć dziewczyny

Fajnie cieplutko u mnie dzisiaj, chociaż coś się słonko za chmury chowa. Co do tych kontroli w zusie to według mnie naprawdę przegięcie. Ale nikogo to nie obchodzi, że babki wymiotują, słaniają się na nogach i są ogólnie przemęczone. Nie wiem na co idą te nasze składki... ;/

Wiki ja też czekam teraz na wypłate z zusu i zastanawiam się ile mi przyślą, bo zwolnienie mam od 12.03 do 08.04.
Mi akurat zus będzie przesyłał na konto pieniążki. Także cierpliwie czekam do tego ósmego no może dziesiątego

Monika Ja też zawsze wylizuję miski po robieniu ciasta hehe mniam mniam

W ogóle Ekaterina i Niestabilna zabierzcie mnie do siebie do Niemiec


A Latte to pewnie jeszcze nie spała o tej 6 albo sniadanko mężusiowi robiła Teraz odsypia pewnie hihi
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:49   #1367
ZygaEffka
Zadomowienie
 
Avatar ZygaEffka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: POznań Miasto Doznań
Wiadomości: 1 481
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
rozmawialam z moją ginekolog o ZUSie, o możliwości kontroli, bo ja od samego początku mam L-4. Moja ginekolog powiedziała, że mam się nie obawiać, bo z moimi schorzeniami, historią choroby, historią pierwszej ciaży to nic nie mogą mi zrobić. Natomiast paranoją jest, że np ciąża nie jest zagrożona ale kobieta zwłaszcza w 1 trymestrze, źle sie czuje, wymiotuje, ma bóle żolądka (mój przypadek) i co? ma pracować?

A ZUS oszczędności powinien zaczać robić od siebie. W koncu ileś lat już opłacam składki.

ZygaEffka, jeśli mogę spytać, w ktorym miesiacu straciłaś dziecko?
Poroniłam w 7 tc
żeby dostać urlop macierzyński musiałam na własną rękę ustalić płeć dziecka , oddać do badań genetycznych płaciłam za to 500 złoty , bez tego nie mogą wystawić aktu zgonu ktory jest jednoczesnie aktem urodzenia martwego dziecka , musialam nadać dziecku imię , potem dostałam papier że przydzielają mi urlop macierzyński , w tym czasie miałam zwolnienie lekarskie od lekarza na czas załatwiania formalności . Ale to też tylko dzięki dobroci mojej lekarki bo mi nawymyslala w kartotece żebym mogla jeszcze miec czas na załatwianie spraw . Kiedy poroniłam wleciały piguły i mi zadawały pytania w postaci czy zabieram płód ze sobą , czy jadłam coś bo zaraz bede miała zabieg , jadłam śniadanie w szpitalu bo po nim miałam wyjść do domu... dostało mi się za to że zjadłam ( ale ja nie wiedziałam że 10 min .. później poronie ) Powiedziałam że płodu nie zabieram , bo co ja miałam sobie wtedy wyobrażać , byłam w szoku a oni mi sterte papierów do podpisania , kroplówki dwie po czym się okazało że na wywołanie skurczy porodowych , przeżyłam piekło , bo nic nie wiedziałam , zadzwoniłam do męża że straciłam naszą dzidzie i się rozłączyłam , biedny w szoku nie wiedział w jakim stanie mnie zastanie i przyjechał z drożdżówkami ... po 2 tygodniach zwolnienia w domu koleżanka do mnie napisała z pracy że też straciłam dziecko w 9 tc i że własnie jest na macierzyńskim . O tym się nigdzie nie pisze , nikt Ci tego nie powie w momencie kiedy trafia cie taka tragedia , podsuwają tylko swoje papiery...

ech rozpisałam się i znów wspomnienia wróciły
__________________
19.09.2014 godz.22.20 53 cm 2620 g 10 PA
Zosieńka jest już z nami
nasz skarb
nasz kawałek nieba

ZygaEffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 13:52   #1368
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
A odnośnie historii naszej ciąży itp. to w Zusie nie mają żadnej wiedzy na ten temat. Panie były bardzo miłe i porozmawialiśmy chwilę, pytały czy to pierwsze dziecko itp., i były bardzo zdziwione jak powiedziałam że na poczatku ciąży leżałam w szpitalu i stąd to zwolnienie.
tak, ale w razie kontroli z ZUSu mogę bez problemu przedstawić im historię mojej choroby, nie muszę naginać niczego. Poza tym ZUS kontroluje tez lekarzy i mogą takie informacje zyskać od lekarza.
Jesli bylaś w szpitalu i dostałaś L-4 ze szpitala, to na L-4 jest zawsze pobyt w szpitalu odnotowany.

ZygaEffka, straszne to nie wiedziałam tylko, że tak można dostać skrócony macierzyński, zawsze mi się wydawało, że to własnie przy koncówce ciaży, stąd moje pytanie. Człowiek zawsze taki niedoinformowany. Moja przyjaciólka stracila w 11 tc dziecko ale obecnie jest mamą synka (mój chrześniak ). Na Polnej byłaś? (bo widzę, żeś z Poznania)
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....

Edytowane przez Aliszcze
Czas edycji: 2014-04-03 o 13:55
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:00   #1369
Paulina Darek
Rozeznanie
 
Avatar Paulina Darek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: ok. Włocławka
Wiadomości: 538
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez ZygaEffka Pokaż wiadomość
Poroniłam w 7 tc
żeby dostać urlop macierzyński musiałam na własną rękę ustalić płeć dziecka , oddać do badań genetycznych płaciłam za to 500 złoty , bez tego nie mogą wystawić aktu zgonu ktory jest jednoczesnie aktem urodzenia martwego dziecka , musialam nadać dziecku imię , potem dostałam papier że przydzielają mi urlop macierzyński , w tym czasie miałam zwolnienie lekarskie od lekarza na czas załatwiania formalności . Ale to też tylko dzięki dobroci mojej lekarki bo mi nawymyslala w kartotece żebym mogla jeszcze miec czas na załatwianie spraw . Kiedy poroniłam wleciały piguły i mi zadawały pytania w postaci czy zabieram płód ze sobą , czy jadłam coś bo zaraz bede miała zabieg , jadłam śniadanie w szpitalu bo po nim miałam wyjść do domu... dostało mi się za to że zjadłam ( ale ja nie wiedziałam że 10 min .. później poronie ) Powiedziałam że płodu nie zabieram , bo co ja miałam sobie wtedy wyobrażać , byłam w szoku a oni mi sterte papierów do podpisania , kroplówki dwie po czym się okazało że na wywołanie skurczy porodowych , przeżyłam piekło , bo nic nie wiedziałam , zadzwoniłam do męża że straciłam naszą dzidzie i się rozłączyłam , biedny w szoku nie wiedział w jakim stanie mnie zastanie i przyjechał z drożdżówkami ... po 2 tygodniach zwolnienia w domu koleżanka do mnie napisała z pracy że też straciłam dziecko w 9 tc i że własnie jest na macierzyńskim . O tym się nigdzie nie pisze , nikt Ci tego nie powie w momencie kiedy trafia cie taka tragedia , podsuwają tylko swoje papiery...

ech rozpisałam się i znów wspomnienia wróciły
nie smuć się Twoim Aniołkiem opiekują się inne małe Aniołeczki i na pewno cieszy się razem z Tobą czekającą na mały cud
Paulina Darek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 14:07   #1370
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

ZygaEffka bardzo mi przykro...
za to moja znajoma na genetycznym dowiedziala sie ze dziecko jest chore,robila amnipunkcje itd i wszystko sie potwierdzilo i zdecydowali sie usunac i rodzila martwe dziecko w 19tygodniu wiec bylo juz duze okolo 20cm
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:09   #1371
ZygaEffka
Zadomowienie
 
Avatar ZygaEffka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: POznań Miasto Doznań
Wiadomości: 1 481
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Aliszcze tak na polnej , ogólnie dobrze mnie traktowali już po wszystkim , ale tam idzie taka taśmówka ... oni takich jak ja przed 22 tc to traktują jak potencjalną do skrobanki
__________________
19.09.2014 godz.22.20 53 cm 2620 g 10 PA
Zosieńka jest już z nami
nasz skarb
nasz kawałek nieba

ZygaEffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:12   #1372
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Zaraz będzie mega smutno na naszym wątku....
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:16   #1373
elizka_m
Raczkowanie
 
Avatar elizka_m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 43
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

ja też poroniłam w 7 tyg. ale nie byłam w szpitalu, tzn. byłam bo miałam krwawienie ale odesłali mnie do domu i powiedzieli że poroniłam, nic nie dawali do podpisania, nie byłam też czyszczona... nawet nie zapytali czy potrzebuje zwolnienia a o macierzyńskim już nie mówię... nie wiedziałam też że można dostać... a było to w tamtym roku w sierpniu

teraz szczęśliwie jest już w 15 tygodniu i nie mogę się już doczekać naszej córeczki choć pierwsze dziecko będę zawsze pamiętać i kochać...
elizka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:30   #1374
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez ZygaEffka Pokaż wiadomość
Aliszcze tak na polnej , ogólnie dobrze mnie traktowali już po wszystkim , ale tam idzie taka taśmówka ... oni takich jak ja przed 22 tc to traktują jak potencjalną do skrobanki
moja przyjaciółka też na Polnej i też zadowolona z podejscia do niej, odwiedziła ją też pani psycholog. Położne miłe.

Ja rodzilam na Polnej, fakt faktem, że pełno ludzi, masówka, ale ja zadowolona byłam
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:39   #1375
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Niestabilna współczuje wymiotów.

Agnes może jeszcze dostaniesz zwolnienie chodzone?

-

Widzę, ze więcej nas tutaj mam aniołkowych

Zyga a ile miałaś ten macierzyński? macierzyńskiego nie miałam, ale byłam miesiąc na l4. Poroniłam w 8 tygodniu.
Nie miałam czyszczenia, nie chciałam. Po kilku dniach po tym jak dowiedziałam się że serduszko nie bije, urodziłam w domu.

Swoją drogą za 2 tygodnie minie rok... 15 kwietnia przestalo bić serce mojej kruszynki.

A teraz mój aniołek będzie miał rodzeństwo mam nadzieję, że czuwa nad swoją siostrzyczką/braciszkiem.

Edytowane przez Ana***
Czas edycji: 2014-04-03 o 14:42
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:50   #1376
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość

Agnes może jeszcze dostaniesz zwolnienie chodzone?
Wątpię, pytałam o to ostatnio położną która wypisywala zwolnienie i powiedziała że nie ma mowy, do końca ciąży leżenie
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:51   #1377
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Niestabilna Pokaż wiadomość
Kasia a Ty juz jakies papiery skladasz ?? Czy tylko sie orientowalas co i jak ??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
orienotwałam się w temacie
Bo ciotek dobra rada nie słucham, bo tak by byl tylko elterngeld i kindergeld a tak będzie więcej rzeczy
Tylko żadnej dodatkowej hm.. zapomogi jednorazowej nie dostaniemy bo za bogaci jesteśmy ale to i lepiej bo ona tylko raz
Na nastepnej wizycie dostane liste tych roznych geldow - co kiedy składać, do kiedy, od kiedy, co pierwsze itd. Bardzo fajna sprawa

Wogule to teraz mam problem, bo musze wybrać tą połozną. U mnie w miescie są dwie położne co przynależą do szpitala oddalonego o 60 km a nie 50 ode mnie, bo szpital na koncu miasta, znowu do drugiego szpitala oddalonego o 30 km ode mnie też naleza położne ale musiałabym do jednej dojeżdzać z 10 km albo własnie 30 koło tego szpitala... ale widzę dwa polskie nazwiska także no ogolnie to nie wiem na co mam sie zdecydować hihi
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:52   #1378
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Wątpię, pytałam o to ostatnio położną która wypisywala zwolnienie i powiedziała że nie ma mowy, do końca ciąży leżenie
a jaki jest powód u Ciebie?
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:54   #1379
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość

W ogóle Ekaterina i Niestabilna zabierzcie mnie do siebie do Niemiec
Zapraszam
Teraz najlepszy czas na podróże, także możesz przyjechać w odwiedzinki
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 15:11   #1380
ZygaEffka
Zadomowienie
 
Avatar ZygaEffka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: POznań Miasto Doznań
Wiadomości: 1 481
Dot.: Okrąglutkie nasze brzuszki, zaraz będziemy czuć maluszki. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Niestabilna współczuje wymiotów.

Agnes może jeszcze dostaniesz zwolnienie chodzone?

-

Widzę, ze więcej nas tutaj mam aniołkowych

Zyga a ile miałaś ten macierzyński? macierzyńskiego nie miałam, ale byłam miesiąc na l4. Poroniłam w 8 tygodniu.
Nie miałam czyszczenia, nie chciałam. Po kilku dniach po tym jak dowiedziałam się że serduszko nie bije, urodziłam w domu.

Swoją drogą za 2 tygodnie minie rok... 15 kwietnia przestalo bić serce mojej kruszynki.

A teraz mój aniołek będzie miał rodzeństwo mam nadzieję, że czuwa nad swoją siostrzyczką/braciszkiem.

Macierzyńskiego miałam bodajże 56 dni wliczone w to weekendy , poroniłam 4 czerwca , tak na prawde wykorzystałam z tego może 30 dni bo macierzyński jest liczony od dnia poronienia . A ja za nim sie dowiedzialam i za nim załatwiłam to troche minęło . W ogóle jak dzwoniłam do sekretariatu na polnej o załatwianie tego to z ryjem na mnie baba ruszyła że kto mi w ogóle powiedział że mi sie należy , a byłam już przygotowana bo się naczytałam i jak jej paragrafem jakimś tam zarzuciłam to aż zaświszczała przez ten telefon , od razu zaczęła być miła i nawet na końcu mi powiedzieła że mam dzwonić do niej gdybym jeszcze czegoś nie wiedziała .

Mnie wyczyścili bo stwierdzili że płód jest już dość duży i mogę mieć problemy z oczyszczaniem samoistnym , po 40 dniach dostałam miesiączkę , a po zabiegu dlugooo krwawiłam ponad 2 tygodnie , temperatura i antybiotyk , ech ciężko to przeżyłam . Do tego miałam krwiaka między kosmówką a płodem , pewnie to była przyczyna poronienia . lekarz który mnie badał obiecał mi wręcz że przy ponownym zajściu w ciąże coś takiego nie będzie miało miejsca . A mimo to i tak mam stracha ;-)

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Zaraz będzie mega smutno na naszym wątku....
Przepraszam... już przestaję
__________________
19.09.2014 godz.22.20 53 cm 2620 g 10 PA
Zosieńka jest już z nami
nasz skarb
nasz kawałek nieba

ZygaEffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 21:41:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.