Patenty na bycie NAJ :) - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-03, 18:29   #3421
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

pytałam się mamy (laborantka) ile kosztuje badanie na anemie i powiedziała że 7zł, mniejsza z tym
mi mogłybyście też trochę oddać
nadrabiam caaały temat jak narazie jestem na 50 stronie zostało niecałe 70
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 20:14   #3422
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
JA! Ja chcę!
przesłać pocztą?

Cytat:
Haylee, mam tak samo^^
wszyscy się jarają moimi włosami, że takie fajne, że tyle ich jest, a mi się wydaje, że wyglądam jak w grzywie lwa.. ;/
Ehh znam to "jaranie" ja mam ciemne włosy, więc raczej nie są porównywane do lwich grzyw i dodatkowo są kręcone (oczywiście bardziej po różnych specyfikach np. żel do loków firmy Avon)
Na razie poluję na jedwab Tanity, ale w najbliższych drogeriach Natura nie ma Choć odżywka z Rossmana Accent do włosów brązowych też trochę ujarzmia puch
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 20:16   #3423
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Tak, tak! Będę miała na chrzciny siostrzeńca! Koleżanka jeszcze mi loki pożyczy...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 21:20   #3424
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Drogie kręconowłose, jak dbacie o lepszy skręt? Czym myjecie, jakie dodatkowe triki stosujecie?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 21:23   #3425
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Też się chętnie dowiem, bo pomimo, że moje włosy się nie kręcą, bardzo łatwo można manipulować ich falowaniem
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 21:31   #3426
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

dziewczyny ja jeszcze z takimm pytaniem: czy któraś z Was używa/używała krem Dermosan N+R ten półtłusty ? na KWC ma dobre recenzje i się zastanawiam nad nim,w razie czego jutro pędze po niego do apteki. mam strasznie tłustą cere co już tu pisałam. uzywam teraz kremu z nagietkiem babydream do twarzy ale to masakra jest. zapchał mnie i jakieś podskórne gule powyskakiwały jestem pewna ze to on bo nie mam tradziku. na początku było ok,makijaż długo się trzymał a teraz podkład waży się po godzinie nie wiem co się dzieje. szukam dobrego nawilżacza i natłuszczacza tłustej cery
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 21:40   #3427
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
dziewczyny ja jeszcze z takimm pytaniem: czy któraś z Was używa/używała krem Dermosan N+R ten półtłusty ? na KWC ma dobre recenzje i się zastanawiam nad nim,w razie czego jutro pędze po niego do apteki. mam strasznie tłustą cere co już tu pisałam. uzywam teraz kremu z nagietkiem babydream do twarzy ale to masakra jest. zapchał mnie i jakieś podskórne gule powyskakiwały jestem pewna ze to on bo nie mam tradziku. na początku było ok,makijaż długo się trzymał a teraz podkład waży się po godzinie nie wiem co się dzieje. szukam dobrego nawilżacza i natłuszczacza tłustej cery
ja od nagietkowego też dostałam wysypu, trzy kremy BD jakie mam pozapychały mnie wiec nie dotykam się całej serii BD
a próbowałaś Humaktan dużo osób go chwali, a może mocznik z mazideł ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 22:02   #3428
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

mam humektan własnie się nim posmarowałam. kiedys używałam ale nie byłam zadowolona,ale na dzisiejszy wieczór nie mam żadnego innego kremu oprócz humektanu więc nie miałam wyjścia mam cere tłusta ale i straasznie suchą bo używam kwasów i jest strasznie przesuszona.
o moczniku czytałam chyba go zamówie na wypróbowanie ale najpierw kupie ten dermosan, nie jest drogi więc najwyżej pójdzie jako krem do stóp jeśli do twarzy nie bedzie się nadawał
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 22:25   #3429
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja od nagietkowego też dostałam wysypu, trzy kremy BD jakie mam pozapychały mnie wiec nie dotykam się całej serii BD
a próbowałaś Humaktan dużo osób go chwali, a może mocznik z mazideł ?

a humektan można stosowac NA kwasy i NA retoidy??

moja cera też wysiada, jak na noc stosuje kwasy i retoidy zamienne, tylko na dzien nawilzam, to za mało
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 22:37   #3430
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

pewnie że można ale kwasy strasznie wysuszają cere więc wydaje mi się że będziesz potrzebowała czegoś ''mocniejszego''
niestety nic więcej nie mogę ci powiedzieć bo nie znam się na tym zbyt dobrze
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 23:27   #3431
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
a humektan można stosowac NA kwasy i NA retoidy??

moja cera też wysiada, jak na noc stosuje kwasy i retoidy zamienne, tylko na dzien nawilzam, to za mało
Rotoidy? Możesz coś więcej napisać? Bo ja słyszałam o retinoidach, chyba, że to literówka
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 03:09   #3432
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Chciałam Was zapytać, ile razy w ciągu dnia tonizujecie buzię, no, bo wiadomo, po wsaniu - tonik, krem, jak wychodzę z domu to makeup, jak wracam zmywam makijaż, tonik, krem- jak nie jest późno to jeszcze krem na dzień, a potem krem na noc- przed tez przecieram twarz tonikiem, wydaje mi się ,że jak nie przetrę twarzy tonikiem przed kolejnym kremem ( smaruję się kremami czasami kilka razy dzienie jak mam możliwość ) to twarz wydaje mi sie tłusta
magtru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 07:40   #3433
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

a po co tyle razy kremem smarować?^
ja smaruję raz dziennie na wieczór i rano filtrem i koniec..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 08:39   #3434
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Drogie kręconowłose, jak dbacie o lepszy skręt? Czym myjecie, jakie dodatkowe triki stosujecie?
tak jak pisałam wcześniej - odżywka do brązowych włosów moje w dodatku też są farbowane, więc im to pasuje Do stylizacji : żel do loków z Avonu... Polecam
Dodatkowo używam, też avonowskiej firmy, balsam wygładzający, taki biało-niebieski, jest przeciw puszeniu.... Plus of kors suszarka z dyfuzorem

Jakich jedwabi do włosów używacie, żeby zaprzestać puszeniu?


Moje po wyżej wymienionych zabiegach stylizacyjnych wytrzymują jakieś 5-6 godzin w normalnych warunkach (czyt. nie leje, nie wieje :P) a później już się puszyściej robi :P
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 10:39   #3435
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja mam tonik z alkoholem i używam go max dwa razy dziennie, jeśli masz tonik bez alkoholu to spokojnie możesz go używać kilka razy dziennie, po co tyle się kremować? ja używam kremu nawilżającego raz na tydzień albo jak mi się przypomni bo codziennie smarowanie nie służy mojej cerze
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 10:44   #3436
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja mam tonik z alkoholem i używam go max dwa razy dziennie, jeśli masz tonik bez alkoholu to spokojnie możesz go używać kilka razy dziennie, po co tyle się kremować? ja używam kremu nawilżającego raz na tydzień albo jak mi się przypomni bo codziennie smarowanie nie służy mojej cerze
I po myciu nie masz ściągniętej skóry? Nie czujesz potrzeby się posmarowac? Szczególnie, że używasz toniku z alkoholem, który działa wysuszająco..
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 10:46   #3437
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
W przyszłości być może skuszę się na Acne Derm i wiem, że byłby wtedy konieczny filtr. Poważnie się zastanawiam nad Babydream. Czy on nadaję się do użycia wraz z kwasem? Przepraszam jeśli odpowiedz na to pytanie jest oczywista i powinnam ją znać, ale niestety w tej temtyce jestem zielona, więc proszę nie krzyczcie

Złamałam swoje postanowienie. Dzielnie się trzymałam przy wykańczaniu starych kosmetyków, ale wczoraj jakaś nieznana siła nieczysta zapędziła mnie do Rossmanna a tam kosmetyki Babydream w promocji! Nie wytrzymałam i kupiłam żel do mycia. Swoją drogą jest świetny ...
Ja też na pewno skuszę się na acne derm, ale póki co używam brevoxylu. skończę go i zobaczymy co z tego będzie. Póki co bardzo wysusza, więc rano muszę porządnie nawilżać,ale z mocznikiem daję radę
Co do filtra Babydream, to jest on fotostabilny- czyli dobrze chroni. To,czy sprawdzi się u Ciebie to sprawa indywidualna. Zależy czy masz cerę suchą, czy tłustą,a może skłonną do zapychania? Babydream może zapchać, tak jak każdy inny krem. Niestety jeśli chodzi o filtry, to trzeba na zasadzie prób i błędów Wiadomo, te aptewczne są najlepsze ale ich ceny mnie powalają. Może na lato kupię coś lepszego,ale póki co mam zamiar używać tych nieaptecznych,ale stabilnych .Od tygodnia używam babydream, i chyba nie jest źle Zaraz lecę po skrobię kukurydzianą. Mam co prawda fajny puder vipery,ale zawiera talk i mikę, który może destabilizować filtry, zwłaszcza ta z parsolem. Babydream CHYBA parsolu nie ma ,ale lepiej dmuchać na zimne.

To prawda, żel babydream jest cudowny. Mam już drugą butlę i używam go do wszystkiego- mycia twarzy, ciała, włosów i higieny intymnej

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Czyli mówicie, że może uda mi się odbudować włosy, olejkami na przykład? Kurczę, są już takie długie, ale strasznie zniszczone... Strasznie szkoda mi je ścinać

To na razie zrobię tak: zainwestuję w szampon i oliwkę Hipp (albo babydream) i będę się systematycznie nacierać olejkiem rycynowym. Będę popijać skrzypokrzywę i płukać włosy w zimnej wodzie. O czymś zapomniałam?

A propos wody... Kiedy byłam w górach, myłam włosy w wodzie źródlanej i potem taaakie błyszczące były...
Włosów nie odbudujesz,ale sposobami o których napisałaś znacznie poprawisz ich wygląd- ja używam wszystkich i jestem zadowolona dość
Oliwka hipp i rycyna są świetne i jeszcze żel Paloma i spray Liliputz

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Moje włosy to w ogóle dziwne są - na całej długości proste, a końcówki mi się wywijają. jedynym sposobem na nie jest olejek rycynowy, wtedy pięknie falują na całej długości

Właśnie zalałam sobie drożdże mlekiem i czekam, aż się rozmieszają - będę robić maseczę I pomasuję twarz kostką lodu, bo ostatnio prybyło mi rozszerzonych porów
Też mam takie włosy,ale olejami właśnie można wygładzić fajnie końcówki.
Właśnie właśnie, pora zalać drożdze...
Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Drogie kręconowłose, jak dbacie o lepszy skręt? Czym myjecie, jakie dodatkowe triki stosujecie?
z tego co przeczytałam na wizażu, żeby podkreślić skręt, dobrze jest wgnieść we włosy żel aloesowy, lub sok aloesowy. Palomę polecam znów No i keratyna. Na www.mazidła.com pod opisem keratyny są komentarze.Widziałam,że ktoś pisał tam,że podkreślają skręt. Właśnie dziś zamierzam zrobić psikacz keratynowy, ale nigdzie nie mogę znaleźć butelki z atomizerem :/
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
pewnie że można ale kwasy strasznie wysuszają cere więc wydaje mi się że będziesz potrzebowała czegoś ''mocniejszego''
niestety nic więcej nie mogę ci powiedzieć bo nie znam się na tym zbyt dobrze
Hm, nie zgodzę się,że kwasy wysuszają. W każdym razie chyba nie wszystkie. Wejdź na stronę Biochemia Urody - ponoć toniki z kwasami mają też właściwości nawilżające. Trochę to niejasne, bo kwasy mają złuszczać, no ale to chyba już od ich rodzaju zależy.


ja dziś sobie fajną miksturkę przygotowałam - 2 kropelki kwasu askorbinowego ( cevikap) plus kapsułka witaminy a+ e zmieszane z odrobiną humektanu i na twarz czuję po prostu,że to odżywia

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja mam tonik z alkoholem i używam go max dwa razy dziennie, jeśli masz tonik bez alkoholu to spokojnie możesz go używać kilka razy dziennie, po co tyle się kremować? ja używam kremu nawilżającego raz na tydzień albo jak mi się przypomni bo codziennie smarowanie nie służy mojej cerze
To bardzo źle. Kremu nawiżającego należy używać codziennie , lub najlepiej dwa razy dziennie. Tylko nawilżona cera może być ładna..
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 10:53   #3438
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja kiedyś bardzo zaniedbywałam nawilżanie twarzy. Smarowałam się kremem raz na dwa tygodnie, jeśli mi się przypomniało Teraz nie umiem żyć bez kremu, muszę się posmarować przynajmniej raz dziennie, a najlepiej dwa, bo mój sucharek się o niego baaardzo upomina...

Mnie też się wydaje, że kwasy nawilżają
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 10:59   #3439
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
To bardzo źle. Kremu nawiżającego należy używać codziennie , lub najlepiej dwa razy dziennie. Tylko nawilżona cera może być ładna..
i tu się z tobą nie zgodzę, mojej cerze bardziej służy nie używanie kremów, może dlatego że źle je dobieram, w połowie wątku jest mała dyskusja na temat używania kremów nawilżających i z tego co zrozumiałam zdrowej cery nie trzeba nawilżać bo ona sama utrzymuje odpowiedni poziom i jeżeli komuś służy nawilżanie niech nawilża ale jeśli komuś nie służy niech nawilża maseczkami raz na jakiś czas
nie warto używać ''czegoś'' bo tak trzeba i tak mówią inni, trzeba używać tego co służy naszej cerze
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-10-04 o 11:00
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 11:08   #3440
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ja też na pewno skuszę się na acne derm, ale póki co używam brevoxylu. skończę go i zobaczymy co z tego będzie. Póki co bardzo wysusza, więc rano muszę porządnie nawilżać,ale z mocznikiem daję radę
Co do filtra Babydream, to jest on fotostabilny- czyli dobrze chroni. To,czy sprawdzi się u Ciebie to sprawa indywidualna. Zależy czy masz cerę suchą, czy tłustą,a może skłonną do zapychania? Babydream może zapchać, tak jak każdy inny krem. Niestety jeśli chodzi o filtry, to trzeba na zasadzie prób i błędów Wiadomo, te aptewczne są najlepsze ale ich ceny mnie powalają. Może na lato kupię coś lepszego,ale póki co mam zamiar używać tych nieaptecznych,ale stabilnych .Od tygodnia używam babydream, i chyba nie jest źle Zaraz lecę po skrobię kukurydzianą. Mam co prawda fajny puder vipery,ale zawiera talk i mikę, który może destabilizować filtry, zwłaszcza ta z parsolem. Babydream CHYBA parsolu nie ma ,ale lepiej dmuchać na zimne.

To prawda, żel babydream jest cudowny. Mam już drugą butlę i używam go do wszystkiego- mycia twarzy, ciała, włosów i higieny intymnej
Super, dzięki. Jak kiedyś kupię acne derm to razem z tym filtrem.

A co do nakładania kremu na buzię. Ja po myciu mam często ściągnietą skórę i nie mogłabym nie nałożyć kremu. Pewnie miałabym strasznego wióra gdybym nie nawilżała.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:12   #3441
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś bardzo zaniedbywałam nawilżanie twarzy. Smarowałam się kremem raz na dwa tygodnie, jeśli mi się przypomniało Teraz nie umiem żyć bez kremu, muszę się posmarować przynajmniej raz dziennie, a najlepiej dwa, bo mój sucharek się o niego baaardzo upomina...

Mnie też się wydaje, że kwasy nawilżają
hmm a moze wlasnie przez to, ze przyzwyczailas skore do kremow nawilzajacych ona sie wlasnie tak ich domaga? pamietam, ze ja tez kiedys rzadko stosowalam kremy i jakos nie odczuwalam ich braku a teraz po myciu musze cos nalozyc na twarz.... wiek (25 latek niedlugo) zobowiazuje mnie do stosowania kremow codziennie ale kiedys moglabym sie bez nich na codzien obejsc


Moje nowe patenty experyment (mam nadzieje ze bedzie sluzyc)

- wykanczam lub wyrzucam nadprogramowe kosmetyki i nie kupuje nowych, poki nie wykoncze starych (sto milionow zeli pod prysznic kupionych 'bo ladnie pachnie')
- jeszcze wieksze zminimalizowanie pielegnacji (nie 10 roznych maseczek na twarz do wyboru tylko jedna, dobra)
- przezucenie sie jeszcze bardziej na nature (np. oleje jako balsamy czy maseczki) - troche to ryzykowne jesli chodzi i twarz, boje sie powrotu tradziku, ale nie chce juz wklepywac w twarz tej calej chemii.... wlasnie siedze z olejem kokosowym na twarzy (zmyje go dokladnie woda rozana zamiast toniku ) bardzo sie na to napalilam
- szampon bez SLS : niestety jestem teraz w UK wiec nie moge kupic taniego Babydreama, kupilam miodowy BodyShop, jest super, slicznie pachnie tylko jest drogi

co o tym myslicie
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:14   #3442
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Wydaje mi się, że po prostu za mało piję
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:20   #3443
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Również używałam jakiś czas temu acne derm... na początku - świetnie! leczył i trolle znikały Ale po pewnym czasie (stosowałam tylko na noc i tylko punktowo, rano krem z filtrem) skóra chyba przyzwyczaiła się do tego specyfiku i już nie pomagał tylko wysuszył mi za bardzo skórę... więc nie wspominam go zbyt ciepło
Ale... wiem, że może nie powinnam stosować tej maści na twarz, ale na pojedyńcze pryszcze używam oxycordu, na noc... rano pozostają w zasadzie tylko wspomnieniem
I również przestałam używać fluidu... tylko korektor na małe krostki i naczyńka czy nosie plus puder z Sensique rozświetlający... Zmiana wyszła na dobre
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:22   #3444
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

dragon_she z wszystkimi czterema punktami się zgadzam i próbuję jakoś to wcielić w życie

co do używania kremów-moja cera nie prosi się o kremy i nawet się przed nimi broni

dotka95 mówiłaś że pijesz szałwie i że ona po części doprowadziła cię do suchej cery, może lepiej będzie jak ją odstawisz, co do nawilżania od wewnątrz to mało piję a mam cere dobrze nawilżoną
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:23   #3445
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Na razie powoli od niej odchodzę (nie chcę odstawiać jej zbyt gwałtownie). Nie mniej jednak krem jest potrzebny
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:26   #3446
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja bym nie używała podkładu ale niestety moja cera na to nie pozwala chociaż wiem że po części to podkład doprowadził do pogorszenia się mojej cery
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:34   #3447
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja nie użyłabym podkładu czy pudru, po prostu się boję. Poza tym mam traumatyczne przeżycia. Ostatnio koleżanka pacnęła mnie po czole jakimś starym, brudnym, zasyfiałym, dziurawym, nigdy nie mytym pędzlem obsypanym toną śmierdzącego pudru Jak ja się bałam, żeby mnie po tym nie wypryszczyło... Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam po powrocie do domu było porządne umycie twarzy...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:38   #3448
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja przerzucę się na krem koloryzujący i na to pójdzie puder w kamieniu na nos i czoło dla zmatowienia
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:40   #3449
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

A nie zdrowiej zamiast pudru matującego skrobię ziemniaczaną lub puder bambusowy?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 11:45   #3450
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ze skrobią nie umiem się obchodzić, a puder bambusowy trzeba zamówić a z tym mam mały problem
mam do puder matujący który nie zapycha mnie, jak się skończy wtedy będę myślała czym go zastąpić
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.