Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-25, 16:16   #811
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny, doradziłybyście fajny, skuteczny i w miarę naturalny krem na dzień i krem na noc na pierwsze zmarszczki?
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 21:20   #812
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mirko wątek o analizie skladów znajduje się tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278&page=108 , gdzie należy podac dokladna nazwę produktu wraz ze skladem.

Co do skladu, to naturalnościa nie zachwyca. najgorszy nie jest, ale to jest wątek o naturalnych kosmetykach, z którymi ten podklad nie ma nic wspólnego. Powyżej pogrubilam czcionkę skladników, za ktore potępiamy producentów kosmetyków. Takze sama widzisz, ile dobrego w tym podkladzie jest.
Dziekuje pieknie
i przepraszam za niedopatrzenie..
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 11:32   #813
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie! Muszę się zastanowić które serum wybrać. A mogę wiedzieć jakiego filtra używasz?
Obecnie używam Living Nature SPF15, ale jak go skończę, to poszukam jakiegoś większego, np. 30, bo słońca coraz więcej

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak szczerze mówiąc to ten skład nie wydaje sie rewelacyjny, bo chociaż 20% wit. C jest optymalne i posiada największą możliwość do wchłaniania, to brak w nim jakichś konkretnych promotorów przejścia jak lecytyna albo chociażby alkohol (nie jestem pewna czy gliceryna jest skuteczna w tej roli do wit. C); czy jakichś cennych "ochraniaczy" wit. C jak kwas ferulowy czy niektóre antyoksydacyjne ekstrakty, które zwiększają efektywność działania serum. Tak wiec te "procenty" wydaja sie być troche na darmo (ale ręki sobie na dam uciąć), równie dobrze można chyba zrobić słabsze ale np. z lecytyna. Sera z Mazideł, BU czy to z Aurigi wydają sie być bardziej przemyślane i "bogate".
Nie zgadzam się z tym, bo uważam, że im prostrzy skład tym lepszy. Niekwestionowaną przewagą serum Nu Fountain nad serum z BU jest chociaćby brak Propylene Glycol, który w serum z wit. C z BU jest na 3 miejscu. Jestem z tych, którzy uważają Propylene Glycol za rakotwórczy (można się oczywiście ze mną nie zgadzać, ale ja unikam tego składnika). Poza tym do niedawna jeszcze hydrolat z BU, na którym było robione serum z wit. C był konserwowany parabenami (prowadziłam na ten temat korespondencję mailową z BU, zdaje się, że po tej korespondencji zmienili hydrolat na ekologiczny z ecocert).

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Sicilio, widzę, że jesteś z Warszawy - gdzie kupiłaś ten Floslek?
Floslek be eco zamówiłam przez doz. Nie widziałam jeszcze nigdzie w Warszawie.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Niestety nie interesuje sie az tak gotowcami, bo uważam je za straszne zdzierstwo wykorzystujące popularność wit. C, wiec nie mam rozeznania w tych produktach, ale podejrzewam że ciągle jest ich niewiele. Najlepszy skład ma wg mnie Auriga 15% oraz własnie te sera Nu Fountain. Jednak uważam że szkoda kasy, mozesz zamówić prawie-gotowca z BU, albo kupić składniki np. z Mazideł i samodzielnie znaleźć idealny skład. Przepisów jest mnóstwo, moza zacząć od najprostrzych, na bazie kropli dla dzieci Juvit, Cebion, Cevikap http://www.biochemiaurody.fora.pl/do...juvit,419.html
Sa też jakiś sera z estrowymi formami wit. C dla tych co nie tolerują kw. ask. Albo z olejową wit. C, np. "bomby" antyoksydacyje z Paula's Choice dla tych co dobrze tolerują silikony http://www.paulaschoice-eu.com/resis...e-serum-1.html
Na krople dla dzieci radzę uważać, cebion zapchał mnie okropnie i spowodował wysyp drobnych grudek, które usunął dopiero peeling chemiczny u dermatologa. Miało być taniej, a wyszło znacznie drożej. Paula's Choice w ogóle nie jest ekologiczna, nawet do mineralnego kremu z filtrem pakuje PEG, a silikony i parabeny sa u niej na porządku dziennym.

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradziłybyście fajny, skuteczny i w miarę naturalny krem na dzień i krem na noc na pierwsze zmarszczki?
Może krem z serii floslek be eco? http://www.floslek.com.pl/polska/index.php
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-26 o 11:34
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 19:15   #814
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

niezamienna_juz_na_nic
A patrzyłaś za tym Flos Lekiem w Organic w Galerii Mokotów? Wydaje mi się, że widziałam
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 21:48   #815
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sicilio, Kotwilko, dziękuję za namiary
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 22:11   #816
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Na krople dla dzieci radzę uważać, cebion zapchał mnie okropnie i spowodował wysyp drobnych grudek, które usunął dopiero peeling chemiczny u dermatologa. Miało być taniej, a wyszło znacznie drożej. Paula's Choice w ogóle nie jest ekologiczna, nawet do mineralnego kremu z filtrem pakuje PEG, a silikony i parabeny sa u niej na porządku dziennym.
Dlatego napisałam że przepisów jest dużo, Cebion jest na glicerynie, dlatego trzeba dostosować jej stęzenie przez mieszanie z wodą i wit. C w proszku, troche z tym zabawy jest ale składników niewiele i można zrobić takie serum jak Nu Fountain. Nie twierdze że kosmetyki z wit. C Pauli są ekologiczne, ale tez żaden produkt z witaminą C nie jest jakoś szczególnie ekologiczny, skoro witamina to syntetyk.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 23:12   #817
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Ja kupiłam kremik przeciwzmarszczkowy dla rodzicielki, bo nie potrafię jej przekonać do naturalnych olejów. Mamcia zadowolona.
To i ja doloze cos dla mami na BU! albo razem bedziemy uzywac, o! potem sie przekona to i sama mi da pieniazki na nastepne
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 23:15   #818
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny-zalozylam watek:eko-dom(czyli o zyciu w przyjazni z natura,eco srodkach do czyszczenia,zdrowym jedzeniu):
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post26559751
Zapraszam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 09:24   #819
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

_Czarodzielnica_ mam pytanie co do Henny- jaką masz długość włosów, ile opakowań jednorazowo zużywasz? No i oczywiście jak oceniasz efekty? Chyba się skuszę na tę hennę

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Znalazłam w mojej aptece całą serię Flos Lek beECO za ok. 25zł. Już wiem co sobie zażyczę na urodziny...:l ove:
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 10:44   #820
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Mam długie włosy, sięgają trochę za biustonosz. Zużywam do moich włosów dwie paczuszki tej henny i trochę papki zawsze mi zostaję, wówczas zamrażam pozostałość i wykorzystuję przy kolejnym farbowaniu. Wczoraj TŻ nakładał mi hennę Teraz siedzę i nie mogę się nacieszyć moimi włosami, są lśniące i sypkie, a do tego pięknie pachną ziołami. W piątek idę do fryzjera i zamierzam dość znacząco skrócić włosy. Chyba poproszę TŻ o uwiecznienie mnie, to może wstawię zdjęcie w rudej odsłonie.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-04-27 o 10:45
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 10:51   #821
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Mam długie włosy, sięgają trochę za biustonosz. Zużywam do moich włosów dwie paczuszki tej henny i trochę papki zawsze mi zostaję, wówczas zamrażam pozostałość i wykorzystuję przy kolejnym farbowaniu. Wczoraj TŻ nakładał mi hennę Teraz siedzę i nie mogę się nacieszyć moimi włosami, są lśniące i sypkie, a do tego pięknie pachną ziołami. W piątek idę do fryzjera i zamierzam dość znacząco skrócić włosy. Chyba poproszę TŻ o uwiecznienie mnie, to może wstawię zdjęcie w rudej odsłonie.

A ja wlaśnie wrócilam od fryzjera Skrócilam dlugie za biustonosz do lopatek, ale wygladają znacznie lepiej i jestem zadowolona, jakas taka, poczulam się lepiej, jednak nowa fryzura poprawia kobietom nastrój
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 10:56   #822
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Korah, pamiętam, że zamawiałaś olej kokosowy z Efavitu. I jak tam z zapachem? Taki jak kokosanki?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 10:58   #823
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

dziewczyny, ktora maseczke polecacie - ACEROLA czy winogronowa? z BU?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 11:11   #824
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Korah, pamiętam, że zamawiałaś olej kokosowy z Efavitu. I jak tam z zapachem? Taki jak kokosanki?

Olej wymiata, pięknie pachnie. Polecam wszystkim. Zamawialam u producenta Efavit.pl .Przesylka blyskawiczna. Ten olej ma recenzje na KWC
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 11:26   #825
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczynki z Warszawy! Czy polecicie jakieś apteki, sklepy ekologiczne czy zielarskie, dobrze zaopatrzone w "nature"? Tylko takie gdzie ceny rozsądne i obsługa nie jest upierdliwa i nie wciska bubli. Wczoraj taka jedna baba ekspertka tak mnie wkurzyła, że w efekcie nic nie kupiłam. Ogólnie wolę net bez dobrych rad obsługi ale czasem potrzebuję kupić jeden produkt i wolę go kupić na miejscu. Macie jakieś sprawdzone miejsca?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 11:31   #826
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczynki z Warszawy! Czy polecicie jakieś apteki, sklepy ekologiczne czy zielarskie, dobrze zaopatrzone w "nature"? Tylko takie gdzie ceny rozsądne i obsługa nie jest upierdliwa i nie wciska bubli. Wczoraj taka jedna baba ekspertka tak mnie wkurzyła, że w efekcie nic nie kupiłam. Ogólnie wolę net bez dobrych rad obsługi ale czasem potrzebuję kupić jeden produkt i wolę go kupić na miejscu. Macie jakieś sprawdzone miejsca?
o podłączam się do pytania

I napisz gdzie Ci próbowali i co wcisnąć
__________________


Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2011-04-27 o 11:32
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 11:53   #827
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
o podłączam się do pytania

I napisz gdzie Ci próbowali i co wcisnąć
Apteka na wileńskim, odradzam szczególnie jak ktoś trafi na konsultantke. Nie wiem czy wyglądam na taką głupią, ale pani usilnie wciskała mi olejki typu wiesiołek, róża i migdałowy najmocniej, w okolicach 100zł, albo super serum za 140 (na bazie tych olejków) Oczywiście najpierw serum, bo potem spytałam o same olejki. Wkurza mnie coś takiego, bo dokładnie wiem co chcę kupić i ile za to zapłacić. W końcu nic nie kupiłam i wyszłam zła. A bo o olejek który pytałam, schowała odradzając i wciskając mi droższy migdał. Koszmar!
Gdzie nie pytam o dermogala to wyciągają mi przed nos te inne. Kurcze jasno pytam, nie chcę innych. Jakbym chciała co innego to bym o to poprosiła.
W yves rocher pytałam o olejek, bo widziałam jeden a mają 3. Dowiedziałam się że ten który chcę wycofali. To pytam o ten drugi, baba go wyjmuje z dna szuflady. Oglądam, pytam czy odstawić na półkę, ona mi wyrywa z rąk i paf do szuflady( w szufladzie było ich kilka) I jeszcze mi mówi że mają wprowadzić krem przeciwzmarszczkowy z tej serii bio. Fuck! POczułam się jakby sugerowała mi że stara jestem.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 12:03   #828
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Apteka na wileńskim, odradzam szczególnie jak ktoś trafi na konsultantke. Nie wiem czy wyglądam na taką głupią, ale pani usilnie wciskała mi olejki typu wiesiołek, róża i migdałowy najmocniej, w okolicach 100zł, albo super serum za 140 (na bazie tych olejków) Oczywiście najpierw serum, bo potem spytałam o same olejki. Wkurza mnie coś takiego, bo dokładnie wiem co chcę kupić i ile za to zapłacić. W końcu nic nie kupiłam i wyszłam zła. A bo o olejek który pytałam, schowała odradzając i wciskając mi droższy migdał. Koszmar!
Gdzie nie pytam o dermogala to wyciągają mi przed nos te inne. Kurcze jasno pytam, nie chcę innych. Jakbym chciała co innego to bym o to poprosiła.
W yves rocher pytałam o olejek, bo widziałam jeden a mają 3. Dowiedziałam się że ten który chcę wycofali. To pytam o ten drugi, baba go wyjmuje z dna szuflady. Oglądam, pytam czy odstawić na półkę, ona mi wyrywa z rąk i paf do szuflady( w szufladzie było ich kilka) I jeszcze mi mówi że mają wprowadzić krem przeciwzmarszczkowy z tej serii bio. Fuck! POczułam się jakby sugerowała mi że stara jestem.

Nie przejmuj się, wstrętne babsztyle.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 12:19   #829
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się, wstrętne babsztyle.
Dzięki Korah, musiałam to z siebie wyrzucić, bo niestety jestem za grzeczna na to aby powiedzieć takiej babie co myślę o tym jej olejku migdałowym. Ale kiedyś pękne.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 13:09   #830
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki Korah, musiałam to z siebie wyrzucić, bo niestety jestem za grzeczna na to aby powiedzieć takiej babie co myślę o tym jej olejku migdałowym. Ale kiedyś pękne.
A powinnaś powiedziećdobrze że nie dałaś sobie nic wcisnąć i nie kupiłaś czegoś z grzeczności,znam takie co by to zrobiły
Ja wiem że mają procent od sprzedaży ale jak ktoś grzecznie acz stanowczo mówi NIE to chyba powinny załapać
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:39   #831
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Mam długie włosy, sięgają trochę za biustonosz. Zużywam do moich włosów dwie paczuszki tej henny i trochę papki zawsze mi zostaję, wówczas zamrażam pozostałość i wykorzystuję przy kolejnym farbowaniu. Wczoraj TŻ nakładał mi hennę Teraz siedzę i nie mogę się nacieszyć moimi włosami, są lśniące i sypkie, a do tego pięknie pachną ziołami. W piątek idę do fryzjera i zamierzam dość znacząco skrócić włosy. Chyba poproszę TŻ o uwiecznienie mnie, to może wstawię zdjęcie w rudej odsłonie.
DziękujęTeż mam taką długość. Zastanawiałam się nad rudą henną, ale na włosach mam mix kolorów począwszy od czekolady(końcówki)do korzennego brązu plus własne odrosty jakieś 5cm ale mało widoczne, bo naturalne mam brązowe włoski. Zamówię chyba kasztan.
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 21:47   #832
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05788.jpg (42,1 KB, 37 załadowań)
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 22:13   #833
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczynki z Warszawy! Czy polecicie jakieś apteki, sklepy ekologiczne czy zielarskie, dobrze zaopatrzone w "nature"? Tylko takie gdzie ceny rozsądne i obsługa nie jest upierdliwa i nie wciska bubli. Wczoraj taka jedna baba ekspertka tak mnie wkurzyła, że w efekcie nic nie kupiłam. Ogólnie wolę net bez dobrych rad obsługi ale czasem potrzebuję kupić jeden produkt i wolę go kupić na miejscu. Macie jakieś sprawdzone miejsca?

dużo marek ma smak natury w al. ken, olejki Lauro ma sklep w rembertowie (adres już gdzieś podawałam), też sklep słoneczny, i nie pamiętam nazwy pl. grzybowski 2. Jest też naprzeciw arkadii only nature z surowcami ze zrobsobiekrem; w kwiaciarni na młynarskiej są rzeczy z shea.pl, apteka na domaniewskiej miała też duży wybór - dawno tam nie byłam

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-04-27 o 22:17
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 22:36   #834
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
dużo marek ma smak natury w al. ken, olejki Lauro ma sklep w rembertowie (adres już gdzieś podawałam), też sklep słoneczny, i nie pamiętam nazwy pl. grzybowski 2. Jest też naprzeciw arkadii only nature z surowcami ze zrobsobiekrem; w kwiaciarni na młynarskiej są rzeczy z shea.pl, apteka na domaniewskiej miała też duży wybór - dawno tam nie byłam
Orientujesz się może czy ten sklep słoneczny i smak natury mają większy wybór niż Trawa na Grzybowskim? Bo Trawa to jedyny znany mi sklep z odpowiednim klimatem, ale niestety ostatnio mi nie wystarcza.

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A powinnaś powiedziećdobrze że nie dałaś sobie nic wcisnąć i nie kupiłaś czegoś z grzeczności,znam takie co by to zrobiły
Ja wiem że mają procent od sprzedaży ale jak ktoś grzecznie acz stanowczo mówi NIE to chyba powinny załapać
Tak. Zawsze sobie mówię: następnym razem to powiem!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 23:10   #835
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny super wątek z chęcią się przyłączę uwielbiam kosmetyki naturalne, używam ich od ponad roku i widzę jedynie plusy ich stosowania. Moje ulubione firmy produkujące kosmetyki naturalne to Lavera, Logona, Sante Naturkosmetik, Dr.Hauschka i kilka innych. Staram się wybierać tylko kosmetyki mające certyfikat BdiH (Kontrollierte Natur-Kosmetik) lub EkoCert.
Przedstawiam moje zbiory, na zdjęciach nie ma kosmetyków kolorowych (m.in. sypki puder Logona- rozwaliło mi się opakowanie i kosmetyk nie prezentowałby się zbyt estetycznie, cienie do powiek Sante). Posiadam też mnóstwo próbek, bo lubię testować nowości
Na zdjęciach znajdują się:
1) szampon do codziennego stosowania Sante
2)samoopalacz do twarzy i ciała Lavera
3) krem witaminowy z karotenem Logona
4) fluid Dr.Hauschka
5) pomadka ochronna Alterra
6) olejek pod oczy Provida
7) maseczka nawilżająca Alterra
Malutka100 i inne osoby, które mają ten samoopalacz Lavera: czy on brązowi skórę od razu,kilka godzin po użyciu czy trzeba się kilka dni z rzędu smarować, żeby nabrać koloru?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 10:10   #836
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Orientujesz się może czy ten sklep słoneczny i smak natury mają większy wybór niż Trawa na Grzybowskim? Bo Trawa to jedyny znany mi sklep z odpowiednim klimatem, ale niestety ostatnio mi nie wystarcza.
mają inny wybór marek: smak ma Logonę, chociaż nie wszystko, słoneczny rzeczy z helfarm.pl.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 11:20   #837
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

kotwilka mam samoopalacz lavera i delikatną opaleniznę widac u mnie po paru godzinach. Jesli chcesz bardziej intensywny kolor to trzeba smarować codziennie. Jak przestaniesz smarować, to kolor szybko (max kilka dni) zniknie.

Co do sklepów/aptek z kosmetykami ekologicznymi w Warszawie, to nie znalazłam jeszcze takiego z fachową obslugą. W aptece na Domaniewskiej panie mają wiedzę bardzo oględna, na składnikach się nie znają i potrafią jedynie wymienić asortyment. Jedna pani sprzedawczyni zdradziła mi, że dlatego mają kosmetyki ekologiczne, bo ich szefowa (właścicielka apteki) się nimi interesuje. Może ona ma więcej do powiedzenia, ale nie spotkałam jej w aptece. Z kolei w sklepie koło Arkadii (na rondzie Babka, gdzie sprzedają półprodukty ze zrób sobie krem) pani sprzedawczyni niestety ma małą wiedzę na temat naturalnych, za to poleca jakiegoś doktora od ajurwedy ale nie byłam zainteresowana wizytą u niego
W Douglasie w Arkadii (tam gdzie mają ekologiczne produkty) też niewiele wiedzą, ale przynajmniej można liczyć na to, że zrobią próbki z ekologicznych testerów. Niestety od pewnego czasu (zwłascza, że jestem uzbrojona we własny podręczny słownik składników) na pytanie w sklepach kosmetycznych (czy aptece/perfumerii) w czym mogę pomóc? mam ochotę odpowiedzieć: to chyba ja mogę tutaj więcej pomóc jeśli chodzi o naturalne kosmetyki
nie_ma_mnie poleca Rembertów i Ursynów, więc pewnie są rzetelni, ale mnie tam niestety nie po drodze.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-28 o 11:51
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 12:07   #838
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

generalnie to chyba w żadnym sklepie nie ma takich szkoleń. Szkolenia są chyba z technik sprzedaży...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 12:22   #839
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
generalnie to chyba w żadnym sklepie nie ma takich szkoleń. Szkolenia są chyba z technik sprzedaży...
Dokładnie tak! A bardzo szkoda, bo sprzedawca powinien się orientować, co sprzedaje, szczególnie gdy chodzi o kosmetyki ekologiczne, gdzie sporo klientów kojarzy je z zieloną breją o kiepskim zapachu...
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 14:03   #840
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A ja dzisiaj byłam w sklepie, bo miałam nietypową przerwę między zajęciami (40 minut, więc nie opłacało się wracać do domu) i co tam widzę? Szampon i co tam napisane wielkimi literami? Bez SLS, parabenów i czegoś tam jeszcze, czego nie pamiętam. Lookam na skład, a to wszystko jest. To już szczyt bezczelności!
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.