Wycinanie migdałków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-26, 19:42   #1
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214

Wycinanie migdałków


Witam drogie wizażanki!
Czy któraś z Was miała usuwane migdałki? Laryngolog poleca mi wycięcie ich pod narkozą, a ja mam opory. Słyszałam, że można je zamrozić albo wyleczyć za pomocą tabletek.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-26, 20:14   #2
Jakubek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 26
Re: Wycinanie migdałków

Pytasz o migdałki podniebienne czy migdałęk gardłowy u dziecka?
Jakubek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-26, 22:12   #3
Dorka!
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 17
GG do Dorka!
Re: Wycinanie migdałków

Jak miałam cztery latka to mi wycinali migdałki, niezbyt mile to wspominam.Ale właśnie ostatnio słyszałm że można skutecznie wyleczyć tabletkami.Jednak jesli pod narkozą to nic strasznego [img]icons/icon7.gif[/img] u mnie było inaczej [img]icons/icon9.gif[/img]
Dorka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-26, 22:41   #4
Zita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 125
Re: Wycinanie migdałków

Myślę, że usunięcie migdałków i nie tylko jest ostateczną decyzją w każdym leczeniu. Jeżeli istnieją inne możliwości (nieoperacyjne) usunięcia dokuczliwych dolegliwości, to trzeba je w pełni wykorzystać. [img]icons/icon7.gif[/img]
A tak na marginesie, bez obrazy medyków, każdy z nich ma jakąś zawodową fobię. Nie wiem dlaczego wszyscy laryngolodzy chcą usuwać migdałki i prostować skrzywione przegrody nosowe. [img]icons/icon9.gif[/img]
Chirurdzy każdemu proponują usunięcie np. znamion. itd....
Jeśli istnieje jakakolwiek możliwość leczenia farmakologicznego, to powinnaś udać się do innego specjalisty po poradę. [img]icons/icon7.gif[/img] Cięcie to zawsze jednak ostateczność.[img]icons/icon9.gif[/img]
Zita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 10:25   #5
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Re: Wycinanie migdałków-tylko na "głupiego jaśka"!!!

Ello!
Mi wycinali migdałka jak byłam w 6 klasie. Nie chcieli mi dać narkozy (coś marudzili, że potem się haftuje, czy coś-ale ja już kiedyś miałam wycinany wyrostek pod narkozą oczywiście, i nic mi nie było), tylko znieczulenie miejscowe. O zgrozo! Koniowały głupie! (sorki, ale muszę się wyładować-potem miałam powikłania, bo mnie wypuścili następnego dnia do domciu-zakrzepy się porozwalały, krwotok, anemia-serio!)
Bolało jak ....!!! Niby miejscowe, ale tylko daje to tyle, że ci się przed oczkami miesza, i nie możesz się normalnie poruszać-zwykły narkotyk jakiś.
Uczucie było okropne; wzięły taką łyżkę, i na żywca wyrywały! BLE!
A co do tabletek, to nie słyszałam. Jeżeli wycinanie, to tylko narkoza-takie jest moje zdanie!
Pozdrówki!
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 12:15   #6
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Wycinanie migdałków/do Jakubka

Chodzi mi o migdałki podniebienne.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 14:32   #7
Jakubek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 26
Re: Wycinanie migdałków/do Jakubka

Na Twoim miejscu zrobiłabym tak: jeśli laryngolog jest pewny decyzji a Twoje objawy nasilone- trudno, chyba nie masz wyjścia; jesli jednak lekarz sie waha, albo coś kręci- skonsultuj się z innym. A co do znieczulenia- jeśli nie jsteś alergikiem, a lbo nie masz innej poważniejszej choroby- to skorzystaj ze znieczulenia- daje większy komfort pacjentowi i operującemu- a to połowa sukcesu! Pozdrawiam Cię goraco.
Jakubek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-27, 14:32   #8
Jakubek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 26
Re: Wycinanie migdałków/do Jakubka

Na Twoim miejscu zrobiłabym tak: jeśli laryngolog jest pewny decyzji a Twoje objawy nasilone- trudno, chyba nie masz wyjścia; jesli jednak lekarz sie waha, albo coś kręci- skonsultuj się z innym. A co do znieczulenia- jeśli nie jsteś alergikiem, a lbo nie masz innej poważniejszej choroby- to skorzystaj ze znieczulenia- daje większy komfort pacjentowi i operującemu- a to połowa sukcesu! Pozdrawiam Cię goraco.
Jakubek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 20:54   #9
Heksia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 41
Re: Wycinanie migdałków

jezeli juz na serio musisz je wyciac,to lepiej rzeczywiscie je zamrozic.Ale moze lepiej idz jeszcze do innego laryngologa.Ja mialam miec wycinane,ale bylam u paru lekarzy i udalo mi sie je wyleczyc bez zabiegu...powodzenia
Heksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 19:54   #10
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Wycinanie migdałków

Dzięki za porady. 12 maja idę do innego laryngologa i zobaczę co mi powie.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 20:46   #11
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Wycinanie migdałków

Ja miałam usuwany gardłowy migdałek (ten środkowy) mając 4 latka. Nie usypiali mnie, tylko znieczulenie miejscowe, podobno uspypia sie tylko przy tych bocznych migdałkach. Przeżyłam koszmar-zamknięty oddział, bez mamy, tylko wrzeszczace, trzymające rękami i nogami pielęgniarki i lekarka, która za wszelką cenę i jak najszybciej chciała mi jakimis kleszczami wyciąć ten migdał. Oczywiście nawet po zabiegu nikt nie mógł mnie odwiedzić, o zgrozo co to za czasy były, biedne 4 letnie dziecko z przygłuchymi staruszkami na sali [img]icons/icon9.gif[/img]
W każdym razie zabieg mi pomógł-zaczęłam w końcu normalnie słyszeć i przestałam mówić "co" , "co"? ten migdał był tak duży ,że aż gorzej przez niego słyszałam!
Pomóc pomogło, ale gdyby jakiś lekarz dzisiaj chciał mojemu dziecku usuwać migdały, odpowiedź brzmiałaby NIE! Wiem, bo dosć duzo o tym czytałam, ze migdały są potrzebne, zwłaszcza ten środkowy, ponieważ stanowią dosć dobrą zaporę przed bakteriami i innymi wiruskami.

ja spróbowałabym najpierw wszystkich możliwych sposobów, jeśli dopiero to nie pomoze to może wtedy usuń chirurgicznie.
Ale nie miło mi sie na samo wspomnienie zrobiło [img]icons/icon22.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-29, 06:02   #12
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Wycinanie migdałków

Ja miałam usuwany jak miałam 2 latka, ale nic nie pamietam, podobno miałam usypianie, nie mam traumatycznych wspomnień, wiec chyba bylo dobrze... Ale popieram, najpierw sprobuj wyleczyć, bo migdalki sa wazne, zresztą, medycyna ma teraz takie mozliwości, jakich kiedyś nie było...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 21:10   #13
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Wycinanie migdałków

Ranny z Ciebie ptaszek.Wiesz co? Lubię Cię.Fajnie piszesz.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 05:49   #14
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Wycinanie migdałków

[img]icons/icon10.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 13:12   #15
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Re: Wycinanie migdałków

lejka napisał(a):
> Ja miałam usuwany jak miałam 2 latka, ale nic nie pamietam, podobno miałam usypianie, nie mam traumatycznych wspomnień, wiec chyba bylo dobrze...

nie możesz tego pamiętać, bo zapamiętuje się pewne wrażenia dopiero z wieku 3 lat [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
...kogo więcej - ten ma rację...
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 13:59   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Wycinanie migdałków

witam
ja mialam wycinane migdalki wszystkie w wieku 4 lat w prywatnym gabinecie ,nie wiem ile to trwalo ale mialam znieczulenie miejscowe wiec dokladnie to pamietam do dzisiaj jak bylam przywiazana do foleta bez rodzicow(stali na korytarzu)pamietam te narzedzie i podstawiona nerke pod brode gdzie lezaly juz wyciet migdaly i gdzie mialam wypluwac krew.
zaraz po zabiegu poszlam do domu i w domu lezalam pare dni zeby dojsc do siebie,nie mialam zadnych powiklń.
teraz mam 25 lat i sama prawie 3 letnia córke i nigdy bym sie na to nie zdecydowala,chociaz sama nie ma teraz zadnego urazu do lekarzy (przynajmniej tych z przychodni [img]icons/icon7.gif[/img].szpital lekko mnie przeraza ale to chyba kazdy sie boi byc w szpitalu.
uwazam ze teraz w medycynie wycinanie czy operacje to ostatecznosc poniewaz prawie wszytsko mozna wyleczyc farmakologicznie.
pozdrawiam i zycze duzo zdrówka wszystkim.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 14:14   #17
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Wycinanie migdałków

courtney7 napisał(a):
> nie możesz tego pamiętać, bo zapamiętuje się pewne wrażenia dopiero z wieku 3 lat [img]icons/icon7.gif[/img]

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Udowodniono, iz niektóre dzieci, bądź starsze osoby pamiętają okres jeszcze z życia łonowego.(!)Nie dziwne więc gdyby ktoś pamiętał coś z wieku 1-2 lat... wiem, że są to raczej rzadkie i sporadyczne przypadki ale jednak są...
Ja pamiętam np.rzeczy z końca moim 2 latek, bo wtdy umarł mój dziadek-przez mgłe, bo przez mgłe, ale jednak coś pamiętam i to mi się nie sniło [img]icons/icon10.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 14:41   #18
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Wycinanie migdałków

No, ja też... Akurat pamiętam, jak szlam do tego szpitala, jak moj dziadek też pol roku pozniej umarl... [img]icons/icon9.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 14:53   #19
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Wycinanie migdałków

hmmm. w dzisiejszych czasach usuwanie migdałków to ostateczność. czy naprawdę trzeba je usunąć??
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-30, 15:05   #20
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Re: Wycinanie migdałków

Dorixx napisał(a):

> Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Udowodniono, iz niektóre dzieci, bądź starsze osoby pamiętają okres jeszcze z życia łonowego.(!)

pewnie masz rację, ja po prostu tak słyszałam. Swoją drogą to nie wierzę w te wspomnienia z brzucha mamusi, ale skoro to udowodniono...
podrawiam
__________________
...kogo więcej - ten ma rację...
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 12:04   #21
Colorfull
Raczkowanie
 
Avatar Colorfull
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 51
Dot.: Wycinanie migdałków

Co do wycinania migdałków powiem ci, że mam ten sam problem i z roku na rok coraz cześciej choruje (okropność) wiem, że na początku lipca mam stawić się u doktora i on da mi recepte na jakieś lekarstwo które ma mi pomóc (Sprowadzane ze szwecji) 3 miesiące po 10 tabletek (10 dni, potem 20 dni przerwy) jeśli jednak to nie pomoże, będe musiała je wyciąć, a tego też bardzo sie boje... jednak chyba wycinanie jest najlepszym rozwiązaniem.
Colorfull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 09:43   #22
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Wycinanie migdałków

Witam
Wycinanie migdałków to nie taka głupia rzecz. Miałam wycinane dwa razy, gdy byłam mała i dzięki temu przestałam chorować (ponieważ przed zabiegami chorowałam dużo i często). Tak samo miała moja siostra. Sam zabieg jest szybki i bezpieczny. Po nim przez kilka dni strasznie boli gardło i nie da się niczego przełykać. W szpitalu leżałam nie dłużej niż tydzień, a żadnych powikłań pozabiegowych nie było.

Pozdrawiam!
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 11:11   #23
Colorfull
Raczkowanie
 
Avatar Colorfull
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 51
Dot.: Wycinanie migdałków

Wiecie czego boje się najbardziej, ponieważ napewno w najblizszym czasie na coś takiego się zdecyduje ... boje się tego, że jak będą mnie usypiać to się nie obudzę i jeszcze tego, że moge się udławić. W końcu były przypadki udławienia się migdałkiem podczas jego wycinania...
__________________

"Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
Bohumil Havlasa
Colorfull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 11:57   #24
Daria_P
Wtajemniczenie
 
Avatar Daria_P
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 470
Dot.: Wycinanie migdałków

Ja miałam wycinane migdałki jak byłam w szkole podstawowej, wycinali mi tylko ze znieczuleniem - głupiego jasia dostałam. Nie było tak źle. Dalczego nie zdecydujesz się na głupiego jasia, tylko pod całkowitą narkozą?

U mojej koleżanki okazało się, że ma prawy ropny. Lekarz przepisał jej 5 zastrzyków, jeżeli nic jej nie pomogą natną tylko ropień. Okaze się w przyszłym tygodniu czy te zastrzyki pomogły.
Daria_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 16:12   #25
zetka89
Zakorzenienie
 
Avatar zetka89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 874
Dot.: Wycinanie migdałków

ja miałam wycinane migdałki w kwietniu. mialam pod narkoza wycinane. kolezanka z pokoju miala w tym samym czasie co ja, tylko ze ona miejscowe znieczulenie miala. mowili wszyscy, ze bede cierpiec bardziej od niej bo krew sie dostanie do zoladka i bede wymiotowac. a sie okazalo, ze niedosc ze nie czulam jak wycinali je to pozniej to wlasnie kumpela po miejscowym wymiotowala. strasznie sie meczyla mialysmy wycinane we wtorek (ona przyszla we wtorek do szpitala, a ja juz bylam od poniedzialku) i w sobote wyszlysmy. bol byl straszny ale da sie wytrzymac w nocy nie moglysmy spac (bo bol najwiekszy) to ogladalysmy filmy na laptopie najlepiej przed jedzeniem wziac sobie cos przeciwbolowego i powoli jakos pojdzie ja bylam w szpitalu na kroplowkach i czopkach, pozniej w domu tez na czopkach (ale za mocne byly i za dlugo bralam i dostalam lekkiego krwotoku). ale ogolnie da sie to przezyc
__________________

zetka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 18:52   #26
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: Wycinanie migdałków

ja mam zabieg za 2,5 tygodnia.. naczytałam się na ten temat wielu okropnych rzeczy, a że z natury jestem histeryczką, panikarą i hipochondryczką.. któraś pocieszy i potwierdzi że wcale nie było tak źle?
__________________

helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 18:58   #27
Daria_P
Wtajemniczenie
 
Avatar Daria_P
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 470
Dot.: Wycinanie migdałków

helva, no pewnie że nie jest źle. Idź z dobrym nastawieniem, że nie będzie bolało i że nie będziesz się już źle czuć. Wytną i po bólu, na prawdę. A ile lodów się potem najesz
__________________
Pisz mi tylko Daria



Daria_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 20:46   #28
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: Wycinanie migdałków

aaaa, już w środę idę do szpitala.. ;(
__________________

helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:45   #29
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wycinanie migdałków

podbijam wątek.
Mam notorycznie nawracające anginy (obecnie trzecia w ciągu 1,5 mies.:/) i zastanawiam sie czy migdałków sobie nie wyciachać zamiast truć się ciągle antybiotkami... może ktoś sie orientje ile taka operacja może kosztować w prywatnej klinice??
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 22:22   #30
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Wycinanie migdałków

Moja córeczka będzie miała wycinany 3 migdał na początku grudnia. Jestem przerażona W jej przypadku objawem jest chrapanie i bezdechy. Męczy się biedna. Boję się o nią, mam nadzieję,że wszystko potoczy się sprawnie. Nawet nie chcę słyszeć o krwotokach i zadławieniach...........
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 00:03:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.