mineralne preparaty antytrądzikowe do ataku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 01:27   #1
Dinette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Thumbs down

mineralne preparaty antytrądzikowe do ataku!


Hejka! Może temat jest bojowy, ale sprawa przeklęta i wiecznie dokuczliwa. Jak wiele dziewcząt, mam wieczne problemy z trądzikiem (licząc pierwsze pryszcze w podstawówce to już 7 lat) i za wszelką cenę nie chce ode mnie uciec ( nie bawi mnie to, że zatruwa mi życie). Stosowałam naprawdę wiele kosmetyków od reklamowych cudów począwszy, do białych tubek od dermatologa skończywszy. Nawet wydałam urodzinowe pieniądze na peeling kwasem (chyba azotowym), męczyłam się tydzień z okropna twarzą i nadzieją po pełnych 100% zapewnień lekarki, która nie uświadomiła mi cierpienia jakie na mnie czeka po tym zabiegu i co? Zeszła mi skóra, zniknęło trochę blizn, inne pobladły i na około 2 tygodnie nic nie wyskoczyło, ale czar prysł! Pryszcze ROPNE wyskakują mi na twarzy (DUŻE!)!!! Nie wspominając już o tych krostkach na ramionach, dekolcie i plecach! Proszę o pomoc w tej sprawie. Czytałam o preparatach mineralnych takich jak Barefoot Botanicals, czy Glominerals. Są jednak one dość drogie. Czy jest coś zastępczego? Nie chce znowu iść do mojej dermatolog bo boję się o moją cerę. Majątek wydam, zanim mnie wyleczy! A może jest jakiś dermatolog w Poznaniu, który jest godny polecenia dla trudnego przypadku? Naprawdę proszę o pomoc. Jestem bliska załamania dermatologicznego.

Pszepraszam za za długi tekst. Mam wenę twórczą...
Dinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 09:05   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: mineralne preparaty antytrądzikowe do ataku!

Pierwsze słyszę o terapii kwasem azotowym, z tego co widzę stosuje się go do trawienia meteorytów żelaznych i do rozcieńczania benzyny .... Hmmmmm ....


Jeśli masz trądzik, to powinnaś leczyć najpierw przyczyny, a dopiero potem objawy. Powinnaś pójść do dobrego dermatologa, który oceni stan Twojej skóry, zrobi wymaz z pryszcza by określić jakie bakterie trądzik wywołują, zapisze kurację hormonalną lub antybiotykową. Dopiero później jeśli dalej będziesz mieć problemy powinnaś pomyśleć najpierw o preparatach aptecznych też przepisanych przez lekarza lub wypróbowanych przez siebie, a dopiero potem myśleć o szamańskich wynalazkach typu minerały.

Przejdź się na Biochemię, poczytaj, dowiesz się ogrom rzeczy o pielęgnacji takiej cery jak Twoja.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 12:42   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: mineralne preparaty antytrądzikowe do ataku!

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o terapii kwasem azotowym, z tego co widzę stosuje się go do trawienia meteorytów żelaznych i do rozcieńczania benzyny .... Hmmmmm .....
Hihihi, ja tez pierwsze słysze

To pewnie był kwas: trójchlorooctowy, glikolowy, migdałowy (?) Albo mieszanka AHA.

Po drugie - dermatolog zrobiła Ci kurację kwasami w srodku lata?


Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jeśli masz trądzik, to powinnaś leczyć najpierw przyczyny, a dopiero potem objawy. Powinnaś pójść do dobrego dermatologa, który oceni stan Twojej skóry, zrobi wymaz z pryszcza by określić jakie bakterie trądzik wywołują, zapisze kurację hormonalną lub antybiotykową. Dopiero później jeśli dalej będziesz mieć problemy powinnaś pomyśleć najpierw o preparatach aptecznych też przepisanych przez lekarza lub wypróbowanych przez siebie, a dopiero potem myśleć o szamańskich wynalazkach typu minerały..
Od wymazów z pryszczy już się odchodzi - ponoć niewiele dają.

Odnośnie minerałów- uważam, że niewiele tutaj pomoga. To dobre pigmenty, sprawdzają sie w makijaz€, ale nie mają silnych właściwości leczniczych.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Przejdź się na Biochemię, poczytaj, dowiesz się ogrom rzeczy o pielęgnacji takiej cery jak Twoja.
Zapraszam
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 13:15   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: mineralne preparaty antytrądzikowe do ataku!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Od wymazów z pryszczy już się odchodzi - ponoć niewiele dają.
Tu masz rację że z tym różnie bywa, mnie nic nie wyszło, ale mojemu TŻ na przykład chlamydia na facjacie

Ale jak ktoś już kompletnie nie ma pomysłu na siebie i swoje leczenie to nie zaszkodzi zrobić.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.