Jakie menu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-08, 19:36   #31
vanilla_blossom
Raczkowanie
 
Avatar vanilla_blossom
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 214
Dot.: Menu na wesele

może i ja się wypowiem, bo ostatnio bylam na takim właśnie jakby staropolskim weselisku
obawialam się że nie będę się tam zbyt dobrze czula, bo jestem wegetarianką i szczerze powiem, nie lubie jak wokoł mnie samo mieso sie rozklada, bo mi gorzej :| a tu zaskoczenie! na obiad nie bylo rosolu, tylko krem z pieczarak albo ze szparagow do wyboru, na 2 danie mieso 4 do wyboru,ziemniaki gortowane lub pieczone, pyzy poznanskie, no i surowki rożne rożniste. a potem jakies dania cieple mięsne też m.in. golonka wrrrrr....
no ale moim zdanie najważniejsze że bylo dużo ciast i przepyszny torcik, aż mi ślinka cieknie na wspomnienie
__________________

vanilla_blossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:32   #32
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Menu na wesele

No a ja bede miala niezly dylemat...wesele polsko-wloskie, wiec i dania przydaloby sie skomponowac w ten sposob, aby kazdy mogl znalezc cos dla siebie. Na szczescie znalazlam sale, ktora dysponuje wspanialym kucharzem..zna sie b.dobrze na kuchni wloskiej (spaghetti na pewno nie podamy. Az sie boje jak ten mix wyjdzie
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:37   #33
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Menu na wesele

a u mnie jest jedzenie bez ograniczeń - pierwszy obiad serwowany do stołu jest porcjowany, ale później funkcjonuje np. grill przez kilka godzin, bufet jest pełny aż do końca imprezy - nnie ma prawa niczego zabraknąć
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 13:26   #34
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Menu na wesele

u nas w menu sa 4 gorace dania-obiad i 3 kolacja. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze kolacja 2 mniej wiecej o 1 w nocy juz jest strasznie meczona przez gosci a o 4 goracym dniu nie ma mowy bo i tak niektorzy goscie wychodza okolo 3. My to 4 danie przesuniemy na poprawiny
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 11:01   #35
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Menu na wesele

A co dziewczynki powiecie na frutti di mare? chcialabym zaserwowac gosciom cos z tych rzeczy, myslicie, ze przejdzie (zaznaczam, ze polowa z moich gosci jada takie tam roznosci, ale druga polowa nawet nie wie co to jest)
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 11:35   #36
zetina
Raczkowanie
 
Avatar zetina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 33
Dot.: Menu na wesele

Wydaje mi się że takie wynalazki to nie jest na wesele dobry pomysł, my bardzo długo dumaliśmy nad przystawką, bo wszystkie rzeczy które nam przyszły do głowy były odradzane przez organizatora wesela, a były propozycje takie jak: tatar z łososia , schab w maladze lub szynka parmeńska z melonem, suma sumarum zdecydowaliśmy się na schab na grzance faszerowany twarożkiem.
Nie jestem zwolenniczką tradycyjnego menu jak rosół i schabowy, ale myślę że frutti di mare to naprawdę nie jest dobry pomysł, tym bardziej że sama piszesz o gościach którzy nie wiedzą co to jest.
Porozmawiaj z organizatorem wesela lub kucharzem, niech wyrazi swoje zdanie jako osoba doświadczona w takich imprezach.
__________________
Szalona dziewczyna staje się szaloną żoną , później szaloną gospodynią, a na końcu starą wariatką.
zetina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 11:52   #37
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Menu na wesele

A jesli chodzi o przystawki, ktore wymienilas, dlaczego sa odradzane? Np. szynka z melonem to swietna sprawa, czyzby "nie szlo" podczas wesela? Moj problem jest inny, polowa gosci to Wlosi, a oni wlasnie takie rzeczy jadaja na weselach, jedna moja opcja to polaczenie 2 typow posilkow, druga: niech Wlosi zobacza co jedza i jak sie bawia polscy goscie. Masz dla mnie jakas dobra rade?
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 23:20   #38
zetina
Raczkowanie
 
Avatar zetina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 33
Dot.: Menu na wesele

Dokładnie jeżeli masz część gości obcokrajowców i jeszcze południowców to szynka parmeńska jak najbardziej na tak, przecież to potrawa na ich nutę, aczkolwiek w Polsce nie wszyscy lubią takie połączenia dlatego nam je odradzano, mimo że towarzystwo ehem..obyte.
W Twoim przypadku fajną sprawą mógłby być szwedas,każdy spróbowałby tego na co ma ochotę i odwagę
__________________
Szalona dziewczyna staje się szaloną żoną , później szaloną gospodynią, a na końcu starą wariatką.
zetina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 09:30   #39
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Menu na wesele

Zdecydowalam sie na laczana wersje..stoly szwedzkie polaczone z posilkami podawanymi przez kelnerow..w ten sposob jesli ktos mialby ochote sprobowac czegos innego...prosze bardzo. Ale skorzystam rowniez i z Twojej rady, ze najlepiej je sie w koncu takie tradycyjne potrawy, w koncu wesele jest dla gosci nie nas samych
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 12:07   #40
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Menu na wesele

Hej
Mam mały problem z ustaleniem menu na moje przyjecie weselne (35 osób).
Otóz jedna z osób jest wegetarianka.
Zazwyczaj wszytskie potrawy sa z miesem, oprócz surówek, ziemniaków i ryb.
Co proponujecie zaserwowac i w jakiej ilosci zeby ta osoba nie wyszła głodna? Nie mam pojecia co moge wegetariańskiego dołaczyc do menu...
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 16:21   #41
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Menu na wesele

Może wybierze sobie sama cos z takiego menu jakie będzie.
A co jesli okaże się, że wśród gości jest jeszcze ktos ze skazą białkową, z allergią na inne produkty? Dla każdego inne menu? osobiście chyba prędzej byłabym skłonna podac cos extra allergikowi, niż wegetarianinowi.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-07, 10:05   #42
Moniska84
Raczkowanie
 
Avatar Moniska84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 309
Dot.: Menu na wesele

Hym u mnie ciepłe danie bedzie prawie co godzine a to z tego względu ze gości bedzie baaardzo duzo jak na mój gust bo około 150 a poza tym beda spali w hotelu w którym bedzie sie odbywało wesele.No i doszlismy do wniosku że co godzine bedzie cos ciepłego ale takie małe dania w stylu: flaczki, barszcz czerwony, płonące prosie ( po kawełeczku dla każdego oczywiście ) itp. Powiem szczerze ze nie za bardzo znam menu poniewaz powierzylismy to naszym mamom ktore musza je jeszcze przeforoswać w restauracji Ale my nie zdecydowaliśmy sie na zadne z proponowanych przez restauracje zestawów menu weselnego i stworzylismy swoje, poniewaz dla nas wliczanie jako DANIA : pieczarka konserwowa, ogórek konserwowy i papryka konserwowa to po prostu żenada...
Pozdrawiam
Moniska84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 12:09   #43
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Menu na wesele

Masz racje z tym menu
Dołanczam do kazdego dania cos bezmiesnego bez zadnych wydziwiań
Jakas ryba smazona, ser zapiekany. Trudno nie moge dla jednej osoby dostosowywac wszytskich potraw skoro wiekszosc jest miesozercami:/
Mam nadzieje ze goscie beda sie dobrze bawic
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 12:21   #44
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Jakie menu?

Ja również jestem przeciwniczka schabowego i... flaków
Dziewczyny, a czy mogłybyście dokładnie napisać, jakie miałyscie menu - tzn. co i o której godzinie? Bo ja kompletnie nie mam pojęcia co podać, ile i o której...
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 12:42   #45
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Jak dla mnie to schabowy może być ale nie tylko, u mnie będą jeszcze roladki, mielone z pieczarkami, dewolaj i pieczeń. Nie powinno byc jednego rodzaju mięsa, zazwyczaj im więcej tym większa pewność że ludziom podpasuje. Tak samo z surówkami, będą 4 rodzaje i do tego ziemniaki, kluski i zapiekane ziemniaczki.
Co do ciepłych dań to będą tak mniej więcej co 1,5-2 godzinki i narazie ustaliliśmy gołąbki, krokiety, strogonof, nadziewaną paprykę, może dojdzie coś jeszcze bo kucharki mają sporo pomysłów.
Nie może też zabraknąć zimnych przekąsek.

A macie może jakieś fajne pomysły na sałatki? Bo z tych pasujących na wesele przychodzi do glowy tylko tradycyjna sałatka jarzynowa, grecka, z selera konserwowego i gyros. A może jakieś inne "nowatorskie" fajne przekąski
Jeśli macie jakieś inne propozycje to proszę o podpowiedzi

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-07-01 o 23:23 Powód: post pod postem
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 10:40   #46
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Jakie menu?

Moje przyjęcie weslene zacznie się tak ok 17-tej po uroczystościach w kosciele. Menu mamy jeszcze nie ustalone, ale kucharki proponują obiad plus trzy gorące dania-zastanawiam się czy to nie jest mało pierwsze wypadło by około godziny 20, drugie gdzieś koło 23 a kolejne 2 w nocy. Oprócz tego będzie stół szwedzki-wiejski i oczywiście dania zimne typu sałatki , śledzie, przekąski itp znajdujące się na stołach. Jak myślicie 3 gorące posiłki oprócz obiadu to nie mało? Ja sama nie wiem, ale boje się żeby goście nie byli głodni
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 11:50   #47
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Jakie menu?

Standard to chyba 3-4 posiłki ciepłe. Zresztą wszystko zależy chyba też od tego ile jest jeszcze zimnych przekąsek. My w sobotę jesteśmy umówieni z naszymi kucharkami na wesele które teraz organizują więc zobaczę dokładnie jak to wygląda i dam znać.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 12:03   #48
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jakie menu?

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Ja również jestem przeciwniczka schabowego i... flaków
Dziewczyny, a czy mogłybyście dokładnie napisać, jakie miałyscie menu - tzn. co i o której godzinie? Bo ja kompletnie nie mam pojęcia co podać, ile i o której...

Flaki to pierwsza rzecz jaka została przez nas wykreślona ble... a i jeszcze sledzie pod każdą postacią...
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 12:26   #49
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Jakie menu?

Myślałam nad pomysłami na zimne przystawki, na pewnokucharka coś zaproponuje ale może wy macie jakieś pomysły? I jeszcze na jednym z wesel widziałam coś co ardzo mi się spodobało na każdym stole (były łączone po trzy mniejsze) stał arbuz wydrążony w środku , był zrobiony na kształt koszyczka, a w środku sałatka owocowa. Wyglądało to bardzo apetycznie świetnie schodziło i zarazem stanowiło element dekoracji
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 12:33   #50
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jakie menu?

Moja siostra miała takiego arbuza, wspaniale to wygladało... myślałam ze mam na kompie zdjęcie gdzie taki koszyk jest uwidoczniony ....
niestety nie moge teraz znaleźć..
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 12:59   #51
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Jakie menu?

Oj szkoda chętnie bym pokazała kucharce o co mi chodzi.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 13:18   #52
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jakie menu?

Takiego arbuza znalazłam na necie, tyle, że na weselu widziałam go z rączką jak typowy koszyczek.Poszukam może jeszcze coś znajde..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg arbuz1.jpg (65,0 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17.jpg (30,7 KB, 58 załadowań)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 13:57   #53
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Jakie menu?

O super. Mi właśnie też chodziło o coś takiego z rączką. Serdecznie dziękuję. Też poprzesyłam zdjęcia jak coś znajdę.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 22:25   #54
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jakie menu?

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
O super. Mi właśnie też chodziło o coś takiego z rączką. Serdecznie dziękuję. Też poprzesyłam zdjęcia jak coś znajdę.

U dało mi sie znaleźć ale zdjęcie niestety nie za duże.Zobacz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (5,2 KB, 119 załadowań)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 08:17   #55
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Jakie menu?

Fajne zdjęcie. I fajny pomysł zamiast sałatki owocowej w środku faktycznie można dać np truskawki, tylko nie wiadomo jak one będą wyglądac po kilku godzinach( no chyba że zdąża wcześniej zniknąć ) ale można dać tam też inne owoce.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 17:09   #56
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jakie menu?

olivka_7 przeprasza, że tak pisze ni z gruszki ni z pietruszki.Kiedy ślubujecie?
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 07:58   #57
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Jakie menu?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
olivka_7 przeprasza, że tak pisze ni z gruszki ni z pietruszki.Kiedy ślubujecie?
18 sierpnia tego roku(w moje urodzinki) a wy? Mojego TŻ niezbyt interesują sprawy typu dekoracji i menu, jak to faceta więc muszę się nad tym ja troszkę pogłowić. A czasu już niewiele zostało
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 13:10   #58
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jakie menu?

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
18 sierpnia tego roku(w moje urodzinki) a wy? Mojego TŻ niezbyt interesują sprawy typu dekoracji i menu, jak to faceta więc muszę się nad tym ja troszkę pogłowić. A czasu już niewiele zostało
Ja mam jeszcze dużo czasu.Nasz termin 23.08.2008 mamy już umowe z salą teraz ganiamy za orkiestrą.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 17:12   #59
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Jakie menu?

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
na jednym z wesel widziałam coś co ardzo mi się spodobało na każdym stole (były łączone po trzy mniejsze) stał arbuz wydrążony w środku , był zrobiony na kształt koszyczka, a w środku sałatka owocowa. Wyglądało to bardzo apetycznie świetnie schodziło i zarazem stanowiło element dekoracji
Dziewczyny dzięki za rewelacyjny pomysł, napewno wykorzystam go na swoim weselu
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 17:18   #60
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jakie menu?

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za rewelacyjny pomysł, napewno wykorzystam go na swoim weselu

A proszę
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.